Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) behappy


behappy
aktív tag

Hali! Egy kis help kéne....

tegnap összeomlott az XP-m , feltettem egy 2000pro-t helyette (nem találom az xp cd-t :) ). Van bent egy Toshiba sd-r5002 dvd iro és 2 db scsi cd olvasó. Ha CD-t irok vagy olvasok a toshibával, akkor nagyon zabálja a procit, alig megy az egérmutató, alig lehet mást csinálni mellette...stb. Ha a scsi-val olvasok cdt akkor minden ok. Vmi DMA vagy ilyesmi beállitási gondra tippelek, de 2000ben nem találom hol lehet megnézni és állitani ezen....eszközkezelőben nincs ilyen.... A lap NF-7, fel van driverezve rendesen és XPvel nem volt gond.... mi lehet a baj? köszi.

(#2) Papa-Georgo válasza behappy (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

ha meg erdekel akkor valaszolta neked a magellan gpsre a topicban.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#3) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#2) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=45389[/L]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#4) behappy


behappy
aktív tag

namá valaki! :) senkinek nem volt még ilyen gond??? :F

(#5) Gregorius válasza behappy (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

A DMA beállítások a merevlemez-vezérlőknél nincsenek meg?
  IDE ATA/ATAPI Controllers
    Primary IDE Controller
    Secondary IDE Controller
Ezekre kell jobb click -> a tulajdonságok között van a rájuk csatlakoztatott drive-ok DMA-beállítása

[Szerkesztve]

(#6) behappy válasza Gregorius (#5) üzenetére


behappy
aktív tag

köszi, megvolt magamtól is a végére.... rosszul emlékeztem a helyre, a cd tulajdonságoknál kerestem....PIO-n volt, átállitottam , restart, meggyurtam egy cd-t és tök jo....

egy másik dolog: hol lehet levenne az egérmutato árnyékolást 2000ben? ez tuti nincs ott, mint az XPben.... :)

(#7) Gregorius válasza behappy (#6) üzenetére


Gregorius
őstag

Szerintem az is ugyanott van.
Vezérlőpult -> Egér -> Mutató
De ha valami csoda folytán mégsem, akkor a TweakUI-ban biztos benne van (ld. www.microsoft.com/download)

[Szerkesztve]

(#8) behappy válasza Gregorius (#7) üzenetére


behappy
aktív tag

köszi, tényleg ott volt... :) XPben mindig a saj.gép->tul->teljesitmény vagy mi beáll alatt csináltam....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.