Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd/dvd tárolás!

Hozzászólások

(#1) WiNZO


WiNZO
tag

Ki hogyan tárolja meglévő CD ill. DVD ''gyűjteményét''?

Főleg helyspórolós megoldások érdekelnének (pl táskák), mivel minden lemezt külön tokba tenni (+ mindenféle borító hozzá) elég hely és pénz igényes!

Szóval ötleteket és tapasztalatokat várok!

Köszönöm! ;)

WiNZO

(#2) WiNZO


WiNZO
tag

Senki semmit? Vagy titeket nem fogalalkoztat ez a téma? :(

WiNZO

(#3) --=Gefi=-- válasza WiNZO (#2) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Szerintem azért nem foglalkoztat senkit, mert ez triviális, ha szépet akarsz, akkor szines borítóval a polcon, ha helytakarékosat, akkor veszel egy 200 férőhelyes táskát és belepakolod, ennyi :)

''Your life, your choice...''

(#4) Vikky válasza WiNZO (#2) üzenetére


Vikky
tag

Ja, vagy a mégjobban helytakarékosan, akkor meg hengerben, vagy winyón... :))

[Szerkesztve]

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#5) Aaalbi


Aaalbi
tag

hi

Hát én hengerben tárolom.

üdv

(#6) --=Gefi=-- válasza Vikky (#4) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Van egy ismerősöm, aki teljesen elvakult ilyen szemponból, és egy fa alátébe belefúrt egy szintén fa rudat, aminek az átmérője pont akkora, hogy a CD-ket rá lehessen pakolni :) Kb. 1m ez a rúd ráfér vagy 500 darab CD. Az értelmét ne kérdezzétek, mert szerintem erősen konvergál a 0-hoz. :DD

''Your life, your choice...''

(#7) tomcsi23 válasza --=Gefi=-- (#6) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tuti, hogy mindig a legalsóra van szüksége. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8) G@ben


G@ben
addikt

Most hengerben tartom, de erősen gondolkodom a mappa beszerzésén. Mégiscsak szebb, meg nem egymáson vannak, azaz nem kell egy lemez kivételénél a többit is kivenni, meg könyebb mozgatni egy mappát, mint sok hengert. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9) kííígyó


kííígyó
csendes tag

hali

[link]

:DD

(#10) WiNZO válasza kííígyó (#9) üzenetére


WiNZO
tag

Dobj pár képet + infot mailben, köszi! ;)

WiNZO

(#11) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!
Most láttam nemrég egyik hiper-multi-szuper marketben foggantyús, 320-as lapozgatós CD-tartót. Egy lap egyik oldalán 4 db lemez van 2×2-es elrendezésben, minden lap mindkét oldala perforált. Szerintem roppant barátságos, csak drága. Ennyiért más forrásból 400-asat is szerzek. Mellédobok még egy Where Is It katalógust, és le van tudva!
:DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) _calogero


_calogero
tag

Nekem volt vagy 8db 120-as táskám anno és a CDk szinte egytől 1ig foltosodni kezdtek kb 1 év múlva, és nem lehetett leszedni a lemezről a foltokat smhogysem! Olyan volt mintha reakcióba lépett volna 1mással a lemez és az azzal belülről érintkező nemtommilyen ''puha réteg''. Természetesen a foltos területeken olvashatatlanná váltak a lemezek, vagy ha le is olvasta akkor hibásan.
Mikor eljött az ideje a CDk átarchiválásának DVDre, azokat már 1től 1ig vastag CD-tokba raktam, és nem érdekel hogy mennyi hely, meg 1 lemeznek így 3x annyi a súlya, de így óvható meg a legjobban a lemezek épsége!
A negyede menthetetlen volt, több mint a fele meg már nem kellett, így most kb 30 DVDn vannak a mentéseim, az meg nem foglal sok helyet!

(#13) G@ben válasza _calogero (#12) üzenetére


G@ben
addikt

Milyen CD-kről volt szó? Mert lehet, hogy simán a CD nem volt jó. :B

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14) simonzé válasza macilaci78 (#11) üzenetére


simonzé
addikt

Na én pont ezt a megoldást választottam. 2000-ért lehet venni 360CD-nek elegendő mappát, amibe szépen beszámozva elpakoltam a CD-ket DVD-ket. Where is ittel beolvastattam a tartalmukat, stb. Csak beírom, hogy mondjuk DScaler, és 10 mp után ott sorakoznak a találatok. Nagyon jó kis progi. a mappa kicsit túlméretes szerintem, mai agyammal 120-as mappákat vennék. kicsit drágább lenne, de még így is harmadannyiba kerül, mint ugyanennyi CDtok, a helyfoglalása pedig feleakkora, mint ugyanennyi Slimtoknak.

I don't fit in. I fit out.

(#15) simonzé válasza _calogero (#12) üzenetére


simonzé
addikt

Jellemzően a noname CD-knél volt ilyen probléma. Bővebben itt: [link]

I don't fit in. I fit out.

(#16) _calogero válasza G@ben (#13) üzenetére


_calogero
tag

A teljesség igénye nélkül:
Fuji 4x
Imation 8x
Philips 4x
Philips 8x
Philips 16x
Philips 52x
TDK 16x
TDK 48x
TDK 52x
Verbatim 16x
Verbatim 48x
Verbatim 52x
Datace 52x
...

Mindegyik lemezen voltak kisebb nagyobb foltok!
A legjobb megoldás ha a lemez alsó részéhez soha semmi ill. senki nem ér hozzá, max a meghajtó tiszta, pormentes tálcája!

(#17) G@ben válasza _calogero (#16) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor tényleg lehet, hogy nem a lemez hibája, bár van köztük 1-2 darab, ami bármilyen tárolóban foltos lett volna.
Milyen mappában voltak? Nem lehet, hogy azzal volt a gond, hogy valami rossz anyagból készült?
Érdekelne, hogy van-e itt olyan, aki mappában tart huzamosabb ideje (1-2 éve) lemezeket és nem volt vele gondja?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18) _calogero válasza G@ben (#17) üzenetére


_calogero
tag

Több mint biztos, hogy az lehetett a baj, de ettől függetlenül többet soha az életben nem fogok táskát használni!

(#19) zsolti83 válasza _calogero (#18) üzenetére


zsolti83
csendes tag

Hát, ha egy lemez foltosodni akar, semmi és senki se állítja meg! nekem rengeteg lemezem, konkrétan philips, szinte minden változatból, illetve philips rokonságot mutató, primedisc (állítólag rokonok) kezdtek el foltosodni. természetesen nem olvasható a foltos rész.
egyiket sem különleges tokban tartottam, mindegyik a saját műanyag tokjában került tárolásra. sőt, használva se voltak sokat. úgy gondolom hogy tökmindegy hogy van tárolva egy lemez, ha gagyi, akkor úgyis tönkremegy!

(#20) WiNZO


WiNZO
tag

Használ valaki koffert? Valami tapasztalat vagy ki mit hallott róla? :U

Egy ilyen 300assal szemezgetek:

[kép]

[kép]

WiNZO

(#21) WiNZO válasza WiNZO (#20) üzenetére


WiNZO
tag

Senki? :(

WiNZO

(#22) headhunter válasza WiNZO (#20) üzenetére


headhunter
addikt

Én is ilyen 300-as Alu koffer-rel szemezgetek! :C
Eddig hagyományos mappában vannak a lemezeim, de ezt könnyebb lenne kezelni.(lemezek ki-be rakása)

A 420-tól felfelé is érdemes szétnézni, láttam egy helyen 700-as Alu koffert 7500 ft-ért!

[kép]


Üdv.: headhunter


[Szerkesztve]

(#23) WiNZO válasza headhunter (#22) üzenetére


WiNZO
tag

Nekem azért a 700as már felesleges... nem kell annyi dvd :D

WiNZO

(#24) WiNZO


WiNZO
tag

Tudja valaki, hogy mekkorák ezek a kofferek? (cm-re...)

WiNZO

(#25) headhunter válasza WiNZO (#24) üzenetére


headhunter
addikt

Elvileg a 300-as 315x270x200mm !( 31,5cm széles/ 27cm mély/ 20cm magas)

[Szerkesztve]

(#26) --=Gefi=-- válasza headhunter (#22) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Egy linket tudnál adni, hogy honnét vadásztad ezeket a koffereket? :)

''Your life, your choice...''

(#27) --=Gefi=-- válasza --=Gefi=-- (#26) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Közben már megtaláltam :)

''Your life, your choice...''

(#28) Chieftec válasza G@ben (#17) üzenetére


Chieftec
őstag

Kb. 2 vée vannak ilyen tokban nekem CDk, DVDk, de semmilyen tapadást vagy akármit nem tapasztaltam lemez alja sértetlen, pedig egy 200 Ft. os táskában vannak. 5 db ot vettem egy élelmiszerboltban amikor ennyiért adták. :DDD Kezdjek félni?

(#29) G@ben válasza Chieftec (#28) üzenetére


G@ben
addikt

Nem biztos, hogy el kell kezdeni félni, csak valakinél már előfordult, én meg még nem tároltam mappában a lemezeimet. De most áttérek arra, mert elegem van a hengerekből. :D
Szerk: kösz, hogy megosztottad a tapasztalatod! :)

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30) Chieftec válasza G@ben (#29) üzenetére


Chieftec
őstag

Értem, akkor ez a foltosodás nem olyan gyakori jelenség. Az lehet probléma, hogy amikor becsukom a mappát akkor eléggé egymásnak szorulnak a korongok?
Múltkor is feltűnt, hogy több lemezen is ilyen csíkszerű valami van. Nem karc tuti mert egy újsághoz kapom minden hónapban aztán csak belerakom a mappába. Alapból nemtom ilyen volt e. :) [link]

(#31) G@ben válasza Chieftec (#30) üzenetére


G@ben
addikt

Érdekes ez a csík. Azt nem nézted, hogy az a vonal a mappához képest hol van? Azaz van az az átlátszó zseb, annak a teteje pl nincs egy vonalban azzal a csíkkal?
Az, hogy egymáshoz szorul, nem tudom mennyire lehet probléma, mert hengerben is eléggé egymáshoz szorulnak, de pl nálam nincs ilyen.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#32) Chieftec válasza G@ben (#31) üzenetére


Chieftec
őstag

Lehet ám, hogy rajt volt eredetileg mert csak a PC Worldösöknél tapasztaltam.
ettől függetlenűl ha meglesznek az új cuccok akkor majd veszek jópár DVDt azt elkezdek archiválni. Eddig egy CDt találtam amit már nemtudok olvasni, ami azért van mert mindenkinek kölcsönadogattam aztán eléggé karcos lett. Innentől kezdve, ''szedd le netről vagy megírom, de oda nem adok többet az biztos''.

(#33) G@ben válasza Chieftec (#32) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor ok. :D Esetleg ha jön új PCWorld, nézd meg, hogy rajta van-e a CD-n a csík! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#34) lorcsi válasza WiNZO (#20) üzenetére


lorcsi
veterán

havernak vettem ilyet nem rossz, könnyen lehet benne tárolni, bár ő tapasztalat alapján mondta h nem egészen 300-as ill annyi is belefér, de akkor nem lehet kényelmesen lapozni benne.
minősége jó, zárható is .

sokanárulják itt a ph!-n is, csak szét kell nézni :U

[Szerkesztve]

(#35) WiNZO válasza lorcsi (#34) üzenetére


WiNZO
tag

köszönöm az infókat! ;)

WiNZO

(#36) equino


equino
csendes tag

Hali!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy egy idő után (néhány hónap - 1 év) a CD külsőbb szektoraiba írt adat megsérül? Semmilyen külsérelmi nyom nincs, tárolva is rendesen volt. A CD sem gagyi, TDK CD-R80 Metallic, mindegyiket 4x-es sebességgel írtam Plextor PX-W4012A íróval.

(#37) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Tudd valaki dvd álványt olcsón? Olyat keresek amiben a szabvány toknak van hely.

(#38) Stavi


Stavi
tag

hali!

nekem közel 2 évig mappákban álltak a dvd-im... de nemtanácsolom senkinek...
240-es mappába 240db lemez... és azon a részükön ahol a zsebnek van a kivágása (hogy kitudd venni a lemezt), ott bezáráskor, illetve lapozgatáskor összeérnek a lemezek... összedörzsölödnek... ha nagyon sok van benne, illetve sokat van lapozgatva (betörnek a lapjai), és akkor a lemezek irható része is szinte összedörzsölődik... megkeményedik alatta a szövet... és főleg elöl, szinte kopnak a lemezek felületeti... igaz ettől még olvashatóak, de necces a dolog...

én nemjavasolnám a mappát senkinek, illetve csak annak aki ujsagmellékletet, vagy nemfontos dolgokat tartana a lemezen, vagy nagyon keveset használná, inkább csak ''tárolna'' bennük...

aki teheti az vegyen egy jóó hosszú polcot...

ui.: ezek az ócsó 2500-3500 ft-s 400-as mappáktól ne várjatok csodát (datawrite és társaik - nekem is ilyen volt), ha muszály a mappa, akkor jobb minőségű 200-as a mediamartkba vagy 4-5000ft... de az biztos h puha, és nemfog elhasználódni...


bocsi a hosszú dumáért, remélem hasznos dolgoat sikerult veletek megosztanom!

üdv Stavi

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#39) Stavi válasza Stavi (#38) üzenetére


Stavi
tag

mod.: bocs kicsit kuszára sikeredett, nézzétek el lassan 40 órája talpon vagyok :Y

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#40) G@ben válasza Stavi (#38) üzenetére


G@ben
addikt

Miben különbözik az olcsó mappa és a MM-os? Mi a puha benne?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41) Stavi válasza G@ben (#40) üzenetére


Stavi
tag

az ''MM'' csak egy példa volt...
lehet érezni az anyagukban a különbséget... a ''drága'' lapjai vastagabbak (gyk.: nem dörzsölődnek annyira lemezek aljai egymáshoz), meg szerintem jobb nemcsak a lapoknak az anyaga, hanem a zseb is.
és mint tudjuk ez szebb, puhább, biztonságosabb, szárazabb érzést nyújt... :D

[Szerkesztve]

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#42) G@ben válasza Stavi (#41) üzenetére


G@ben
addikt

Ööö... most valamit nem értek. Azt írtad, hogy annál a kivágásnál dörzsölődnek össze, ahol a a lemezt veszed ki, most meg a két lemez közötti szövet a probléma? Vagy lap alatt azt az átlátszó izét érted, ami ki van vágva a kivételhez?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#43) Stavi válasza G@ben (#42) üzenetére


Stavi
tag

mind a két helyen dörzsölődnek...

egyszer a kis lyuknál ahol a zsebek kivannak vágva, ott a lemez felső része...
másszor pedig előbb utóbb a lemezek aljánál is, mert elkopik/kikeményedik alattuk a szövet, mert vékony a lap...

mod.: a hétvégén beszkennelek párat ha érdekel vkit...

[Szerkesztve]

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#44) G@ben válasza Stavi (#43) üzenetére


G@ben
addikt

Érdekel, persze! Előre is köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#45) WiNZO


WiNZO
tag

A lennt említett kofferekről van vmi tapasztalat erről? Ott is ''dörzsölődnek''? :U

WiNZO

(#46) Stavi válasza WiNZO (#45) üzenetére


Stavi
tag

hali!

van... volt egy 1200-as sunrise félém... háát nemvoltam tőle túúl elragadtatva. ahogy vannak benne a zsebek 2 oldalasak, és ebbe a tipusba nemvolt a lemez közepénél az a kis kivágás, ahová normális esetbe az újjad akasztanád... kikellett venni a fület, és megfogni a lemez szélét :Y...
ezekbe annyira nem ''kopik'', hisz nincsenek összenyomva/összeszoritva egymáshoz, mint a mappákba mikor a cipzárral ''csakazértisösszehúzom!''...

a kisebb ládikákról nemtudok mit mondani, olyanom nemvolt...
a naggyal még az volt a bajom, hogy ha televolt, nembirta el a lemezek súlyát, kihajlott/elrepedt az oldala....

üdv Stavi

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#47) G@ben válasza Stavi (#43) üzenetére


G@ben
addikt

Még egy kérdés. Eddig hengerben tartottam a lemezeket, ezeket szeretném áttenni mappába. Melyikben bírják tovább? Mert ugye a hengerben közvetlenül is érintkeznek, elforognak egymáson, de eddig nem volt velük bajom. Lehet, hogy azért, mert nem rakosgatom őket nap mint nap, hanem elvannak a szekrényben és csak akkor veszem elő, ha kell?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#48) Stavi válasza G@ben (#47) üzenetére


Stavi
tag

háát ha nem sokat mozgatod őket, szerintem mind a kettőben elvannak....
a henger se gáz, mert ott nincs erő ami összenyomná őket (kivéve ha a 25-ös hengerbe belepasszírozol 29-et :) ), gyárilag se karcosan jönnek, utazzanak bármennyit...
de a mappákban is elvannak, ha nem lapozod őket naponta 10x-20x, a mappa annyival jobb, hogy elegánsabb, és ha mégis kell vmi, akkor hamar megtalálod...

imho: mappa...

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#49) G@ben válasza Stavi (#48) üzenetére


G@ben
addikt

Én is arra szavazok, csak elbizonytalanodtam, hogy akkor most az annyira rossz lehet? Nem lapoznám naponta 10x-20x, inkább olyan kétnaponta kell onnan valami. Erre a célra a gagyi mappa is megfelel? A hengerekből elegem van, mert nem átlátható, meg nehéz megtalálni azt a lemezt, amit keresek, itt meg sokkal könyebb. Viszont a 400-as hengerbe beletennék 400 lemezt, ami elég szűkösen lenne. Az nagy baj?

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#50) Stavi válasza G@ben (#49) üzenetére


Stavi
tag

úramisten 400-as henger? :D az vagy egy méter magas :Y
hát annál a mappa tényleg jobb...
őszinte legyek? nemtudom, talán megfelel... de ha biztosra mész veszel jó nagy mappákat (akár gagyit), és a lapnak csak ez egyik oldalára pakolsz, igy vastagabb lesz a lemezek háta/eleje között az anyag....

énis ezen gondolkodm...

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd/dvd tárolás!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.