Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ryck


Ryck
csendes tag

Évek alatt több száz fölösleges CD és DVD lemezem gyűlt össze (rontott lemezek, régi telepítők, Linux LiveCD-k stb.)
Eddig kitartóan gyűjtögettem, de most már nem férek a sok vacaktól és szeretnék ezektől megszabadulni. Simán kukába dobni nem akarom, egyrészt mert jópár lemezen vannak nem publikus adatok, másrészt nem vmi környezetbarát megoldás.

Van valakinek ötlete, hogy lehetne a sok fölösleges lemeztől biztonságosan és környezetbarát módon megszabadulni?

(#2) Csipisz


Csipisz
tag

Ezzel a dologgal nem vagy egyedül, úgyhogy én is kíváncsian várok a megoldásra?
Eddig egyébként, ha kidobtam egy lemezt, akkor egy nagy karc csavarhúzóval az adtrétegbe és úgy a kuka.

XCapitol

(#3) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

erre én is kiváncsi lennék támogatnám az ötletet :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4) Csipisz válasza Kicsirics77 (#3) üzenetére


Csipisz
tag

2 hektós nylon szatytytyor. Ebbe dobd! :D


[Szerkesztve]

XCapitol

(#5) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én vettem egy iratmegsemmisítőt, olyat ami CD/DVD-t is zúz, zúzás után kuka... biztonságosnak biztonságos. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#6) Kicsirics77 válasza BioNiCMaN (#5) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát kétségtelen hogy biztonságos de környezetbarátnak nem az bár egyre több helyen lehet a műanyagot és a fémet külön gyüjteni
esetleg a műanyag hulladék közé keverve ujrahasznosítani lehetne

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#7) PPeter válasza Csipisz (#2) üzenetére


PPeter
addikt

A CD-nél a címkeoldalról(!) végzett karistolás azonnali adatvesztést eredményez, az ''adatok'' oldalán hiába karcolgatod, azt le lehet polírozni és az adatok visszanyerhetők lesznek. A DVD-nél meg mindkét oldalról egy-egy műanyag korong védi az adattároló réteget, tehát ott a karcolgatás végképp nem biztos adatmegsemmisítés.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Kicsirics77 válasza PPeter (#7) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ebben teljesen igazad van de szted ki fogja a karcos és kidobott lemezeket polírozgatni
egyébként meg átbököm a csavarhúzóval és azt polírozza föl a kis k****g ;]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9) Csipisz válasza PPeter (#7) üzenetére


Csipisz
tag

Egy kb 30 cm-es csavarhúzóval szerintem elég szép karcot lehet ejteni, ha valaki ezek után nekiáll polírozgatni (feltéve, ha megvan hozzá a technológiája és technikája), akkor azt mondom vigye mert megérdemli. ;)

XCapitol

(#10) fap333


fap333
aktív tag

Szerintem itt nem a megsemmisítésen van a hangsúly, hanem a környezetbaráton. Nekem is összegyült már egy kupac és most, hogy mondjátok, lehet nem ártana kidobni már őket. Azt nem tudom, hogy milyen anyagból készülnek a korongok, de én is úgy tippelném, hogy a műanyag szemétbren lenne a helye.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#11) lapa


lapa
veterán

én karcolás helyett bemutatom őket a konyhai csontvágó ollónak (lemezvágó olló detto), utána már nagyon nehéz kipolírozni a darabokat.

egyébként ha jól láttam múltkor, a tokok papper nélkül PP vagy PE alapúak, tehát jók a műa konténerbe (már amelyik nem csak PET flaskát gyűjt), a cd-ről nem vagyok meggyőződve pont a karcolós réteg miatt...

elég nevetséges, hogy ilyen tanácstalannak érzi magát az ember ilyen egyszerű kérdésekben a 21. század elején. biztosan rettentő sok minden történik környezetvédelem ügyben egyébként, csak ez most épp pont nem.

az egész koncepció a rossz. minden gyárnak kötelessége lenne visszavenni minden szart, amit egyszer kitermelt. van ugyan termékdíj, de nevetséges - lásd pezsgő pl.

abbahagyom, csak felhúzom magam.

(#12) zotyesz 1


zotyesz 1
tag

En ujrahasznositom a regi cd-ket........pl. a cseresznyefara kiaggatva tavol tartja a seregelyeket, az ismerosok is tobben kertek mar tolem ilyen celra, nem is tudtam annyit adni, amennyire szukseg lett volna.

(#13) Ryck


Ryck
csendes tag

Sokan próbálják újrahasznosítani pl. visszapillantó alá akasztani, hitük szerint ezzel valami mágikus védelmet szereznek trafipax ellen :D
Pár db rontott CD-nél még OK, de ha több száz fölösleges van akkor már nem tudsz vele mit kezdeni...

fap333:Igen, pont a környezetbaráton van a hangsúly. Megsemmisíteni, összezúzni, csavarhúzóval felszántani, aztán kukába dobni bárki tudja. Mondjuk pár száz db-nál már elég macerás elfoglaltság lehet fél napon át CD-t morzsolni :D

Abban bíztam hátha tud vki olyan gyűjtőt mint a PET palackos, ahova be lehet vinni, beönteni 1 gépbe ami megdarálja és utána újrahasznosításra kerül.
De egyelőre úgy tűnik ilyen nincs. :(

(#14) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Bőrdíszműves lyukaszó+1kg kalapács....vagy hőpisztoly...or motor alá jiffty stand ként végzik..vagy ami még működött az a kukás zsákba gyömöszölt verzíó amit a kukáskocsi egyből bedarált :D ....

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#15) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Állítólag létezik bio CD. Vagy csak koncepció? Van egy elbomlási ideje. Ha 15 évig megtartja az adatokat, akkor már jó. Az adatok legkésőbb ennyi év után értelmüket vesztik. Ha meg archív dologról van szó azt ilyen időközönként úgyis érdemes átmenteni.

Azért azt elképzelem, amint a bomló CDt lepik a legyek! :DDD

Szerintem a CD/DVD anyaga nem hagyományos műanyag (pl PET). Viszont annyi termelődik belőle a világon mint a szemét. A háztarási csomagolóanyagok után szerintem ez a második. A harmadik a nyugati májerok félévente cserélt mobiltelefonja.

[Szerkesztve]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#16) Csipisz


Csipisz
tag

Egyébként, máshol pl Nyugat Európában van már erre esetleg megoldás? Hallott esetleg valaki valamiről?

XCapitol

(#17) joghurt válasza Csipisz (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Létezik megoldás, pl. [link], de barátod, Google további találatokkal is megörvendeztet.

Az egyik site-on azt olvastam, hogy a fémtartalom miatt az elektronikai hulladékba javasolt elhelyezni. ''Természetesen'' az FKF Rt. által üzemeltetett hulladékudvarokban külön kiemelik, hogy CD-t nem lehet.

A tej élet, erő, egészség.

(#18) Ryck


Ryck
csendes tag

Ma konzultáltam a helyi környezetvédőkkel. Szerintük jobb híján az elektronikai hulladék közt a helye. Az adatok biztonságos megsemmisítéséről viszont mindenkinek magának kell gondoskodni. Szóval marad a csavarhúzó, lyukasztó, kalapács, profiknak esetleg iratmegsemmisítő.

(#19) zotyesz 1


zotyesz 1
tag

Na en a multkor egy vadi uj nyomtatot ajandekoztam az egyik ismerosnek, akinek bevittem az uzletebe, ahova csak a szolgaltatok es az uzletesek mehetnek autoval. Nem akartam a nehez HP nyomtatot (a nagy dobozzal egyutt) cipelni, tehat megalltam az uzlet elott autoval, de csak 1 percre, csak amig bevittem a nyomtatot. Epp jottek a zsaruk es jol megb@sztak.A nyomtatot ingyen adtam, de rafizettem,mivel buntetest kellett fizetnem, hiaba magyaraztam a dolgot.
TANULSAG: Legkozelebb minden alkatreszt a kertben eltuzelek, vagy a folyoba, arokba fogok dobalni (gondosan osszetorve). Van is jopar szamitogepes alkatreszem, ami mar ugyis kidobasra var. Sajna, de a buta zsaruk miatt igy kfogok cselekedni.

(#20) hanka


hanka
tag

Hmmm. Érdekes ez a topic. Miért kellene környezetbarátian megsemmisíteni a CD-t? :U Ugyanolyan műanyagból készül, mint az összes műanyag üdítős flakon. És azokat is a kukába teszik, akkor ezt mért ne. Elvileg a kukába a helye minden szemétnek :D

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#21) adra válasza hanka (#20) üzenetére


adra
tag

:(

Nem. A CD lemez veszélyes hulladék.

[Szerkesztve]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#22) pitman válasza hanka (#20) üzenetére


pitman
őstag

A műanyag flakonoknak sem a kukába kellene kerülniük... és sok egyéb dolognak sem... (pl. újrahasznosítás)

(#23) waverider válasza pitman (#22) üzenetére


waverider
senior tag

úgy tudom, a számtech hulladék cuccokat a mediamarktnál lehet leadni,
hogy ne háztartási hulladékként végezzék.
fel kellene őket hívni, hogy ez a CD-DVD esetében is igaz -e...?

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#24) djyuri válasza waverider (#23) üzenetére


djyuri
őstag

Pontosan!

És akkor itt a link

Lassan nekem is összegyűlik az ötezredik darab.....unalmas számolni:D:D Méginkább tárolni:(

Remélem befér annyi a ládikájukba:D

Akkor üdv a media markt dobozoknál! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#25) Ryck válasza djyuri (#24) üzenetére


Ryck
csendes tag

Húha, sikerült felélesztened egy több mint egy éve halott topikot :C
Mindenesetre köszi az infot! :R
Remélhetőleg így több emberhez eljut, aztán mindenki viheti ezerszámra a lemezeket a MM-ba :D

(#26) djyuri válasza Ryck (#25) üzenetére


djyuri
őstag

elküldtem privátba a megjelenteknek.....aztán majd uppolok néha :D

(#27) djyuri


djyuri
őstag

upp...ne feledjétek :R

(#28) djyuri


djyuri
őstag

uppp :R

Én elkezdtem leadni a lemezeket...nem mertem mind odavinni....felét amúgy is anyum vitte:D
De így is néztek a biztonsági őrök,de amúgy megköszönték!....fain....hamar eltűztem:D
Amúgy nem mindenhol van kirakva...én pl kettő csomagot/szatyort simán a bejárat melletti infopult mellett adtam oda egy hát ilyen hostessféle dolognak....

Még van kb ezer....azt majd Budaörsön sütöm el,ha megyek arra:D....vagy a hét vége felé Balatonra vezető úton :D

(sajnos nem nyaralás...költöztetünk rokont)

(#29) djyuri


djyuri
őstag

nah el ne felejtsük :R

(#30) djyuri


djyuri
őstag

upp :R

(#31) galóca18


galóca18
tag

Hali!

Köszi a tippet.

Talán kissé agyament ötletnek tűnik, de egy "kreatív" oldalon azt olvastam, hogy a leamortizált CD-k, DVD-k újrahasznosítása szivárványszínű karácsonyfadísz formájában is megvalósítható, persze előtte formára kell igazítani. Pl.: csillag, harang, üstökös, hópehely, akármi, utána lehet dekorálni csillámporral, strasszos körömmatricával vagy bármivel. (Fiúk, ne röhögjetek! :DDD ) Ja, és a firkás oldalukkal egymáshoz ragasztani, csak a rend kedvéért. :)

Szerk.: A gyerekek is szívesen díszítgetik.

[ Szerkesztve ]

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#32) djyuri válasza galóca18 (#31) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

a lényeg,hogy ne a kukába kerüljön :)

(#33) smog86


smog86
senior tag

UP a környezetért!

(#34) csomatamas


csomatamas
csendes tag

Sziasztok!
Én találtam egy jókis youtube videót,amin egy menő állólámpát alkottak 315 cd-ből.
Ezt a lámpát párezer forintból én is meg tudnám csinálni,így ha valakinek van jó sok cd-je ne kíméljen,Budapesten át tudom venni azokat,és ilyen szép újrahasznosított LED-es lámpát csinálok belőlük:)
http://www.youtube.com/watch?v=PpD3JS_m0rE

Ne dobd ki,inkább add nekem,és beindul a dizájn-cd lámpa gyáram:D

email:tom-tom90@hotmail.com

[ Szerkesztve ]

(#35) spawn82


spawn82
tag

Üdv mindenki!

Kb 2 évvel ezelőtt jött az utolsó infó arról, hogy a Media Markt -nál le lehet adni a nem kívánt lemezeket. Nézegettem a honlapon, és nem leltem meg ezt az infót. Bár a google is kidobta, de gondolom ha a honlapról leszedték, akkor halott ügy. Valakinek aktuális tapasztalata erről?

(#36) Zull


Zull
senior tag

Elkeseredett próbálkozást teszek arra, hogy felélesszem ezt a topicot.

A kérdés továbbra is az eredeti, csak aktualizáljuk: 2012-ben, hova lehet vinni, vagy hol lehet leadni a már kidobásra kerülő CD-ket, és azok tokjait?

Manapság egyre nagyobb tendencia az optikai adathordozók mellőzése, én is ilyesmi project-et indítottam itthon, így sikerült generálnom egy jó 60-70 CD-ből álló kupacot, meg mellé egy hasonló darabszámút a tokokból, és jó lenne megtudni, hogy van-e valamilyen, közvetlen a kukába dobásnál értelmesebb alternatíva ezek eltüntetésére?

(#37) Zull


Zull
senior tag

Senki semmi ötlet? =/

(#38) Porcupain válasza Zull (#37) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem tartott sokáig kiguglizni...
http://www.szelektiv.hu/hir.39.cd_compact_disk_hulladek

egyéb hasznos öteltek:
http://www.szelektiv.hu/kategoria.46.cd_dvd_adathordozo_hulladek

vtcd újrahasznosítás:
- A gyűjtőhelyeken átvesszük CD,DVD hulladékát.
- A keletkezett hulladékot kérjük kicsomagolni és elkülönítve átadni (CD/DVD, csomagolóanyag (box), papír).
http://www.vtcd.hu/index.php?module=minosegbiztositas

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#39) Sixkiller6 válasza Porcupain (#38) üzenetére


Sixkiller6
őstag

Media Marktos lehetőséget vki meg tudja erősíteni?

- no es importante -

(#40) g.jokka válasza Ryck (#1) üzenetére


g.jokka
újonc

CD vagy DVD ne kerüljön a kukába!

Bár a CD és DVD lemezek nem számítanak veszélyes hulladéknak, károsak a környezetünkre. Belátható időn belül nem bomlanak le, az égetésük során pedig a természetre és az egészségre is káros anyagok szabadulnak fel és kerülnek a levegőbe.

A CD és DVD lemezek anyaga alumíniummal bevont polikarbonát, ami egy víztiszta, jó optikai tulajdonságokkal rendelkező, hőre lágyuló szerves műanyag, és sokféle módon újrahasznosítható. Alapanyagául szolgálhat bizonyos autóalkatrészeknek, készülhet belőle szemüvegkeret, és felhasználhatják különböző irodai felszerelések gyártásához is.

Hagyd a lemezeket áruházláncok gyűjtőpontjainál!
Elhasznált CD, DVD adathordozókat külön gyűjtőpontokon adhatjuk le (pl.: Media Markt üzletekben).
Itthon általában az elektronikai hulladékok gyűjtőpontjain: műszaki üzletek szervizpultjánál, hipermarketeknél elhelyezett gyűjtőedényeknél adhatjuk le a már kidobásra ítélt lemezeket. Megszabadulhatunk tőlük egyes hulladékudvarokban is.

http://szelektalok.hu/akar-autoalkatresz-is-lehet-a-hasznalt-cd-es-dvd-lemezekbol/

(#41) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Végigolvasva a topikot nem találtam megoldást a problémámra:
Hogyan semmisíthetek meg több száz DVD-t úgy hogy a rajta levő adatokat soha senki ne tudja elolvasni..?
Elsődleges cél az adatok megsemmisítése, mert az évek során kerülhettek rájuk banki adatok, jelszavak, tőzsdei személyes információk.. (tehát elvinni egy leadási pontra pénzügyi öngyilkosság lenne, mert valószínű akadna egykét személy aki megtalálja az adatokat és felhasználná ellenem)

Tudom lehetne heteken át napi 8 órán át karistolni egyiket a másik után de ennyi időt nem szánok rá, sőt mivel magánszemély vagyok nem szánnék rá jelentősebb pénzt se mint amennyit a lemezdaráló cégek kérnek érte.

Mi tehát az adat-megsemmisítés jó módszere?
Vigyem ki egy közeli erdőbe és rakjak belőlük máglyát, ráönteni fél liter nitrohigítót, azt gyufát rá..?
Nem túl környezetbarát módszer.

Esetleg valami perzselőgép ami felhevíti-meggörbíti a lemezeket. Ti milyet javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#42) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Cikk: CD, DVD hulladékom van. Hova dobjam ki?
Tehát szelektívbe nem lehet és senki nem veszi át a megadott 3 helyen kívül. Mivel nem veszélyes hulladék így sajnos jobb híján megy a kukába.

(#43) zilion


zilion
újonc

A

https://hulladekmentes.hu/2016/12/03/cd-dvd-hulladekom-van-hova-dobjam-ki/

szerint:

8111 Seregélyes, Fő utca 214. (HWD Recycling Kft.)

Ez a település Székesfehérvár mellett van.

(#44) zilion


zilion
újonc

Illetve:

http://www.ehulladek.hu/selejtezes/

1211 Budapest, Budafoki út 5-7.

(#45) Safranek válasza zilion (#43) üzenetére


Safranek
aktív tag

Update:

HWD Recycling Kft. átveszi , akár nagyobb mennyiségben is.
Telefonon előtte érdemes jelezni nekik.
Átvétel gyorsan lezajlott , szükséges: SZIG , lakcímkártya , adóigazolvány.
50ft+áfa/kg , készpénz vagy utalás.
12:00-12:30 ig ebédidő.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.