Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd&dvd lemezek

Hozzászólások

(#1)



addikt

Bocs, hogy ha van már ilyen topic, csodálkoznék ha nem lenne, de a kereső csak mindenféle hardver piacos cd börzéket dobott ki...

Ha mégsem lett volna korábban, akkor majd itt lehet megtágyalni a különböző cd és dvd lemezek minőségét, melyik a jobb/rosszabb stb.

Én most vettem dvd írót(Asus 1604) és ennek és hamarosan bevásárolok dvdkből, meg cdkből. De nemtudom mit vegyek, annyi féle van. Első(és egyetlen) szempont a minőség, nem sietek sehova, sztem max 4x esen írom majd a dvdket, milyen lemezt vegyek hozzá? Jó lenne tapasztaltattal. Márkát mondjatok, meg tipust. Ja és az is érdekel, hogy mi a ''-''-os vagy a ''+''-os lemezek a jobb minőségűek, mondjujk 4x-es írásnál, ha van különbség egyáltalán.

Cdről ugyanez, bár eddig TDKra és Philipsre írtam, nem is volt velük semmi bajom, szóval asszem ez marad is.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2) drpele válasza (#1) üzenetére


drpele
senior tag

DVD lemez tapasztalatok
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#3)



addikt

Mondok márkákat amik közül választani fogok(dvdről van szó):

DVD-RW: Verbatim, CMC, 1TEK(vagy RITEK?) - itt a verbatim tünik a befutónak:)

DVD+RW:1TEK, Ricoh, Verbatim, Philips

Nem újraírhatókból pedig ugyanezek + Samsung, Datawrite, Topline, Rholinge(vagy mi, ilyenről nem is hallottam) Gigamaster, Princo, TAIYO YUDEN(érdekes),

A cdket, nem sorolom mert túl sok van.

Még valami, ha a márka ugyanaz, csak az írási sebesség nagyobb, az szükségszerűen jobb minőséget feltételez?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4) válasza drpele (#2) üzenetére



addikt

thx
akkor tőlem zárható is:)

szerk: és bocs a topicnyitásért, figyelmetlen voltam

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5) Ivanhoe válasza (#3) üzenetére


Ivanhoe
csendes tag

Necsak a szitázásnak higgy! Nézd meg progival hogy az a Verbatim Verbatim e vagy valami kunglaomicsoda!:D

„Mikor ráébredünk, mily hatalmas kiterjedésű a minket körülvevő világegyetem, letaglózó valósággá válik az élet csekélysége ebben a végeláthatatlan térben.”

(#6) válasza Ivanhoe (#5) üzenetére



addikt

Köszi! És tudsz mondani, ilyen progit?

Egyébként, sztem menjünk át a dvd lemezes topicba, tehát nekem jó ha ott válaszolsz, hogy en fusson párhuzamosan két ugyanolyan topic, ha meg erre járna egy moderátor, akkor zárhatja, köszi.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7) Mebun


Mebun
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni Canon PIXMA i6000D nyomtatót, ami CD lemez nyomtatására is alkalmas
Azt szeretném megtudni, hogy milyen típusú lemezekre tud nyomtatni ( van kifejezetten speciális CD, aminek a felülete nyomtatható, vagy tud nyomtatni a sima CD-kre is)

(#8) erdoke válasza Mebun (#7) üzenetére


erdoke
titán

A nyomtatható felületű lemezekre tud (''Inkjet printable'').

A legjobb aláírás a héten

(#9) Ivanhoe válasza (#6) üzenetére


Ivanhoe
csendes tag

Én egy DVD Identifier nevű progit használok, de csak íróval tudod megnézni a lemez típusát! Érdekes eredményeket lehet látni ha megnézel egy-két ''márkás'' lemezt!:D:D:D

„Mikor ráébredünk, mily hatalmas kiterjedésű a minket körülvevő világegyetem, letaglózó valósággá válik az élet csekélysége ebben a végeláthatatlan térben.”

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd&dvd lemezek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.