Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd,dvd gravírozása? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kiskonfi


kiskonfi
tag

Hi. Hallott, tud valaki valamilyen hasonló dologról?

Mert tök vicces lenne, hogyha igen. Volt egy cikk, amiben van valami hasonlóról szól, de csak áprilisra várható a megjelenés, ellenben egyik ismerősöm gépe (ami 2 hónapos) már tudja a leírás szerint:)). Csak azt nem írták oda, hogy hogyan:O :(((.

Köszi

(#2) jerry311 válasza kiskonfi (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

hát a gravirozás egy kicsit durva lenne cd esetében. :DDD
inkább arról lehet szó hogy az írási oldalra a lézer ki/be kapcsolgatásával fel lehet vinni egy monochrome képet. Talán a yamaha írók támogatták először?
Másik gyártó meg mahinált valamit a címkés oldallal és talán azt is a lézerrel lehet írni, csak meg kell fordítani a lemezt.

(#3) TitiRii válasza jerry311 (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

azért ez durva volna elvégre a másik oldal az ami az infot hordoza:)
olcsobb cdk:fényviszsaverő réteg,és alatta festék amibe a másik oldalrol a lemezen keresztül éget az iró
drágább cdken még egy védö réteg is van(szitázott)
a közhidelemmel ellentétben a cdket aki fejel lefel rakja le mert hogy ugy nem karcolodnak többet árthat a cd nek. mert ha az a folia megsérül,felszakad,vagy csak pötyös lesz a cd komoly károkat szenvedhet
mig a karcok am ásik oldalt akár el is tüntethetőek.
nem hiszem hogy létezne olyna iró ami megforditva,pont ebbe a rétegbe éget bármit is..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) Crion válasza TitiRii (#3) üzenetére


Crion
aktív tag

Én úgy tudom, hogy az adathordozó oldalára ''éget'' hologramm jellegű képet.

(#5) jerry311 válasza TitiRii (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem félreérteni a dolgokat!! :DDD
A fényvisszaverő fóliát (felgőzölt fém réteget) nem bántjuk az szép és jó hanem még mintha azon lenne valami réteg, amit az író tud égetni, és így feliratozni a szitázott (címkés) oldalt is, nem csak mintát égetni az ''írható'' oldalába.

(#6) kiskonfi válasza jerry311 (#2) üzenetére


kiskonfi
tag

''hát a gravirozás egy kicsit durva lenne cd esetében.
inkább arról lehet szó hogy az írási oldalra a lézer ki/be kapcsolgatásával fel lehet vinni egy monochrome képet. Talán a yamaha írók támogatták először?
Másik gyártó meg mahinált valamit a címkés oldallal és talán azt is a lézerrel lehet írni, csak meg kell fordítani a lemezt.''

ÉS tudsz valakit aki már csinált ilyet???? MErt olvasni én is olvastam róla, csak arról nem, hogy pontosan hogyan is történik....

(#7) freddirty válasza kiskonfi (#6) üzenetére


freddirty
senior tag

2 perc raforditassal a kovetkezot talaltam a googlin:

http://www.afterdawn.com/guides/archive/yamaha.cfm

tovabbi 2 perc raforditassal a technologiai leirasra is ralelhetsz... Ha tenyleg erdekel...

[Szerkesztve]

fred

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd,dvd gravírozása? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.