Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD/DVD élettartam

Hozzászólások

(#1) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

Lenne két nagy kérdésem!

1. Szerintetek egy márkás (TDK) DVD lemez meddig őrzi meg az adatokat??

2. Azt tudjátok-e hogy a MAXEL és TDK CD-ken meddig marad rajta meg az adat kb.?


Várom a véleményeteket a témában! :))

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#2) eddie303 válasza zsolty28 (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Használattól, tárolástól, levegõtõl, meghajtótól és felhasználótól függõen 1 naptól 50 évig. :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#3) Flashy válasza zsolty28 (#1) üzenetére


Flashy
veterán

előszöris rendes topikcímet légyszi :)
másodszor meg elég változó, a cégek különböző időtartamokat adnak meg, de konkrétat akkor tudsz meg amikor elromlott. nézz bele a ''legöregebb adathordozó'' topikba. mindenkinek van ősrégi cédéje és olyan is ami 2 hónap után már szar. írótól, írástól, tárolástól is függ.

(#4) clayman


clayman
aktív tag

üdv!

én adataim nagyrészét eddig TDK cd-kre írtam. ezekből már van ugy 5-6 éves is, amelyeket még mindig lehet olvasni - tökéletesen -

hozzá kell tenni hogy azért én fordítok gondot a tárolásra, nem csak beömlesztve van a fiókba, hanem szépen muanyagtokban sorakoznak a polcon.

most kezdtem DVD-ket írni, azt meglátjuk

(#5) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Kicsit OFF (bár nem is annyira, de lagalább vicces... :) ), de itt is erről volt szó valamikor... Bővebben: link

(#6) Horbal


Horbal
őstag

Kb max 50-70 évet mondanak egy minőségi cd-nek.
Minden a tárolástól, meg a használattól, illetve az írás minőségétől sebességétől függ.

Tdk szvsz nem a legjobb, főleg nem a metallic széria, akkor inkább X-speed, maxell kircsi cd általában erre írok, max 16x-orosan de inkább 12x-eresen.

DVD-t nemtom nincs még íróm...:(

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#7) zsommi


zsommi
senior tag

a adattároló eszközök élettartama mindig a használattól függ, hogy milyen sűrün használod, és hogy hogy, mert nem mind1 hogy egy cd-t 20 méterről dobsz bele a cd-romba vagy szépen belerakod...
tehát ez csak tőled függ, és semmi mástól...
tehát sztem hülyeség volt egy ilyenért topicot nyitni, de végülis azért van a fórum....:))

(#8) mr_ricsi válasza zsolty28 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

2, Sajnos, ''nem mind TDK, ami fénylik''
Legalábbis a hét végén volt a kezemben olyan TDK cd, ami tutira hamis. (És pöttyökben mattul be a tükre, már nem is lehet mindeütt olvasni...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) L3zl13 válasza zsommi (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Attól max karcos lesz meg ilyenek. Gondolom a topicindító nem erre gondolt.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) L3zl13 válasza zsolty28 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az 50 évre titkosított doksikat szvsz ne ilyenre mentsd. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Dzsekó válasza zsommi (#7) üzenetére


Dzsekó
addikt

Csak közlöm az itt lévőkkel, hogy a Philips multi purpose 12x-esen írható CD-je (fekete piros vastag tokos) nagyon felejtős. 2000-ben írták meg 4x-esen Plextorral, tavaly már nem tudtam olvasni, se Teac 24x-es íróval se Pioneer 105 DVD íróval.
Utánaolvastam és kiderült, hogy rossz minőségű az anyaga. Havernak sem lehet már visszaolvasni, ráadásul, én megírtam és soha többet nem tettem be, mert mentés volt rajta.
És CD tokban, CD tárban volt tárolva.

zsommi: Nem minden a tárolás és nem minden csak tőled függ.

Üdv:
Dzsekó

[Szerkesztve]

(#12) zsolty28 válasza zsommi (#7) üzenetére


zsolty28
tag

Szerintem nem volt ez olyan hülyeség már bocs!

Mert jó ha kapok egy kis infót, mert nem mindegy hogy eltűnik az adatom vagy nem! Jó ha előre tudom milyen lemezt ne vegyek!!!!

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#13) Bash válasza zsolty28 (#12) üzenetére


Bash
őstag

Adtam címet a topic-nak, legközelebb légy szíves próbálkozz meg vele te is.

http://bashtravel.com/

(#14) -:Renko:-


-:Renko:-
tag

decemberben megírt EURODATA lemezem még mindig tom olvasni, ez volt az első dvd amit megírtam. De van februári princom is (természetesen jó) !!!

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#15) arpeen2 válasza -:Renko:- (#14) üzenetére


arpeen2
senior tag

Princo -> természetesen jó :)) :)) :)) :)) :)) :))

(#16) Intelligencs válasza Dzsekó (#11) üzenetére

Csak egyetérteni tudok! A régi Philipseim közül van, amelyikről már egy fájlt sem tudok beolvasni. Persze az az általánosabb, hogy csak néhány olvashatatlan, de mi van ha pont az ami a legjobban kellene Neked? Szerncsére redundánsan mentek, mindent egy csomószor, így csak néhány mp3-at vesztettem.
Ellenben a TDK Metallic-ot ma is ugyanolyan sebesen olvassa a gépem, mint újkorában. Szóval nem éri meg 20 Ft-ot spórolni egy lemezen, hogy aztán 2-3 év múlva hulladékká változzon.

Ebből okulva az archiválásaimat, ma már TDK DVD-re ejtem meg.
Princo, meg ilyen gagyikat nem veszek, legyen bármilyen olcsó. Ingyen sem kell.
Egyedül a DVD filmjeimet írom pluszos Memorexre, bár az szerintem az olcsóbb DVD-k közül az egyik legjobb, azért ha elveszik egy-egy filmem (ráadásul ott nem is baj, ha egy-két bit megsérül, hiszen adatfolyam), nem szakad bele a szívem, hiszen be tudom szerezni újból.

Ami kulcsfontosságú: a fontos adatokat csak drága és márkás lemezre menteni! Saját képek, diploma, dokumentumok, stb.

The Amiga, Born a Champion

(#17) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Hát igen, Philips 12xes nekem is felejtős, kidobtam már vagy 6ot. Ezen kívül váltam már meg Fujitsu-Siemenstől is(bakelit hangminőség rullz), sárga tokos Philips meg még pár más cucctól is. Elpatkolt a Red Alert 2 biztonsági másolatom is amit nagyon sajnáltam:O

(#18) Intelligencs válasza Re-Tech (#17) üzenetére

Red Alert 2... LOL Most tettem ki a gyári CD-ket lomtalanításkor, mert csak a helyet fogták...

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#19) Lászlófi


Lászlófi
csendes tag

SziasztoK!

Az egyik ismerősömnek elromlott a videója, ezért elvitte egy kis hifiszervízbe itt Pesten. Másnapra kész is lett. Mondta a szerelő, hogy valami beakadt, megjavította és mutatott a kezébe valami kis kütyüt.
Ezt kiforrasztottam -mondta.
Elmesélte a szerelő, hogy ez a kis kütyü felelős azért, hogy 5 év múlva elromoljon a videó úgy, hogy az idő lejártakor egy áramkör polaritását megfordítja, evvel zárlatot idézve elő.
Teljesen ledöbbentett a sztori...

Az egyik végzettségem autószerelő és szakismeret órán tanítják, hogy a nagy világmárkák konsruktőrei azt az üzletpolitikát alkalmazzák, hogy egy nyugati ország utviszonyait figyelembevéve 5 év alatt tönkremenjen az autó, és hogy ne érje meg megjavíttatni, az utolsó csapágy ötvözetét is úgy alakítják ki, hogy lehetőleg 5 évet üzemeljen.
Ez az egész még nem annyira gusztustalan, csupán nem terveznek jobb minőségö árút, bár technikai akadálya nincs.
De ez a videós sztorinál dirrektebb rongálás.

-Elgondolkodtam, hogy a Maxtor wincsimben, az LG monitoromban, a Cannon szkenneremben (amit ennek az undorító fogyasztói társadalomnak köszönhetően -nagynehezen megvettem) is vannak ilyen kütyük, amiknek pereg visszafelé az órájuk?

-Vagy ez az egész kamu, csak a szervízesnek valami ügyfélámító oltós dumája, hogy elégedettebben távozzon a vendég?

Ebben a témában várok élményeket, információkat.
Bosszant a dolog

A róka és a holló meséje arról szól, hogy a húsevő róka és a rovarevő holló veszekednek egy tejterméken, amit mind a ketten utálnak.

(#20) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Mi ez a sok élettartam topic????

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#21) ReJim válasza Vangelis (#20) üzenetére


ReJim
őstag

mindegyikbe beírja! :F:F
de mé'???

</end.?>

(#22) Vangelis válasza ReJim (#21) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Majd megírom hogy minden alkatrésze tovább fog élni mint ő...hátha megnyugtatja

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#23) Lászlófi válasza ReJim (#21) üzenetére


Lászlófi
csendes tag

Azé, me minegyik evvel foglalkozó topik pókhálós a hozzászólások tekintetében. A kutya nem járt egyikbe sem.

A róka és a holló meséje arról szól, hogy a húsevő róka és a rovarevő holló veszekednek egy tejterméken, amit mind a ketten utálnak.

(#24) Lászlófi


Lászlófi
csendes tag

Mostmár vagy 5 topikban foglalkoznak evvel. Elb..tam! :C

Nem akartam ezért újat nyitni, van így is elég szemét.
-De a téma mindenedetre érdekes. -Szerintem-

[Szerkesztve]

A róka és a holló meséje arról szól, hogy a húsevő róka és a rovarevő holló veszekednek egy tejterméken, amit mind a ketten utálnak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD/DVD élettartam
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.