Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd-tok mizéria; hardverboltosok figyelmébe! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szucsi


szucsi
őstag

Idestova egy éve nem lehet hagyományos (vastag) 4 db-os cd tokot kapni kis hazánkban. Utoljára az automex hozott be ilyet, és terítette az mm-ben, tesco-ban, stb. De aztán abahagyták. Azóta nincs, és nekem nagyon kellene. Sok. Külföldi e-shopokban van, de a szállítás gázos, és nem vállalják, mert a háromnegyedét visszaküldik, hogy törött.

Behozni meg senki nem hajlandó, mondván nem túl kelendő a cucc.

Láttam @uchanban klasszikus zenei cd-t ilyenben, de 6kiló volt, annyit meg sokalltam, ráadásul kidobálni azt a sok ljubjanairádiószimfonikust többszörös környezetszennyezés. :D

Szóval tud valaki valamit, ötlet, esetleg néhány jó állapotú saját darab felajánlása megvételre, valami?

Köszi

(#2) bitfarkas válasza szucsi (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Pirosfeketében láttam árulni nemrég.

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

[L]http://www.jumper.hu[/L]

Itt főként kiegészítőket árulnak nagy választékban.

(#4) Goose-T válasza szucsi (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Törökszentmiklóson az egyik papír-írószer kereskedésben árulnak vastag tokot, 12 Ft/db áron.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) bitfarkas válasza Goose-T (#4) üzenetére


bitfarkas
őstag

Mennyiér??

(#6) Davidkoma


Davidkoma
tag

Üdvözletem az Uraknak!


A topic-inditó kijelentésével nem értek egyet, szerintem lehet kapni 4-es CD-tokot, igaz, nem mindig, és bizony elég kevés helyen. De azért elöfordul.
Ez a fránya CD-tartó alkalmatosság nekem is az egyik kedvencem, néhány 4 CD-s játék ideálisan elfér benne, ami korábban az eredeti dobozában bizony csak hánykolódott (pl. Timelapse, Faust), a ''biztonsági másolatokról'' már nem is beszélve. Jajj! Mit irtam!

Szóval van ez a jó kis doboz, amit az Automex forgalmaz(ott), a ''bótosok'' többsége gondolom tölük szerezte be, már aki árulni akarta.
Jómagam is voltam nálluk anno ez ügyben, de épp nem volt készleten, és jó magyar szokás szerint kurvára fogalmuk sem volt, hogy mikor lesz.
Ekkor persze nem estem kétségbe, elötúrtam emlékezetem sötét bugyraiból néhány boltcimet, ahol ilyen elöfordulhat.

Elsöként irány az Oktogon, ahol egy (Németországban elég gyakori) keresztnév hirdeti a müszaki üzletet, valamivel az utca szintje alatt.
Itt volt is talán egy vagy két darab, de valami horribilis áron, talán 1500Ft-ért, persze agyonkarcolva, mintha a bolhapiacról hoztuk volna.
Innét átrándulva az István utcába (VII. ker.) egy számitástechnikai profillal üzemelö vállalkozásnál is volt ilyen felstócolva, olyan 160Ft-ra emlékszem, de csak közelitöleg.
Vettem is jónéhányat, és örültem piszkosul, hogy ha legközelebb is kell majd, lesz hova elzarándokolnom érte.

Kicsit késöbb valóban szükségét éreztem ismét érte menni, de kiderült, késön jöttem, mert ök már biz' nem akarnak ilyet árulni, lévén sok a selejt és a reklamáció, ezt jelezték is a beszállitójuk felé, igy inkább normál CD-tok vastagságú, de opálos, nem átlátszó, puhább tokot kezdtek árulni, amibe szintén 4 db CD fér el.
Az ára hasonló maradt, de ez bizony förtelmesen néz ki, még ha jobb is a réginél (legalább is szerintük).
Kérdésemre kiderült, hogy a lemeztartó korona volt a 4-es tok rákfenéje, amiben ez az új már sokkal jobb.

Az egyértelmü, hogy a vastag 4-es tokok közül soknak volt ilyen hibája, a két középsö tartó gyakran nem fogott semmit, amit ezen üzlet derék eladói rafinált módon, hajszáritó alkalmazásával gyógykezeltek.
Közben ismét telt az idö, és az Automex-nél hogy-hogynem, ismét feltüntek ezek a jólbevált 4-es vastag tokok, igy ilyen céllal érdemes lehet öket felkeresni.

Persze lehet, hogy náluk sincs midig raktáron, igy megnézhetjük ezt máshol is, kisebb, kevésbé frekventált üzletekben.
Ha egy ilyen ''bótban'' nincsen éppen, de a tulaj (vagy beszerzö kolléga) az átlagnál normálisabb és segitökészebb, akkor bepróbálkozhatunk nála a direkt módszerrel, miszerint: ''tudjuk hol van, csak al kell menni érte''.
Ezt akkor kell elöadni (asztalcsapkodás helyett), mikor közöltük, hogy több is kéne belöle, és beláthatja, ha úgy is megy a nagykerbe (pl. Ramiris, de van máshol is), onnét egy köbméter alaplap és videokártya mellett hozhat(na) még néhány CD-tokot is, mivel biztosan átvennénk, ö pedig a boltjából él.
Itt különben hasonló áron volt anno a 4-es vastag tok, mint a kiskerekben, de megemlitendö, hogy az innét származó példányok hibátlan CD-koronával rendelkeznek, igy nem indulnak el a lemezek a belsö részböl sem.

Szóval nem reménytelen a helyzet, egyelöre.
Viszont létezik ebböl a fajtából egy speciális változat is, ebben 4 helyett 6 CD fér el (lásd: Phantasmagoria 1.), amit egy belsö plusz lapozható oldallal valósitottak meg, azonos külsö méretekkel.
Na, ilyet még én sem láttam üzletben vagy készleten, de a neten rákeresve (Google rulez!) tényleg kapható, olyan 5 dollár körül van párja.

(#7) szucsi válasza Davidkoma (#6) üzenetére


szucsi
őstag

Köszi a bőséges választ.

konkrét, tuti tippet viszont viszonylag keveset találtam benne. Automexet most hívtam, a kislány kinevetett, hogy ómárazrégennincsenám tecciktudni.

szóval, ha legközelebb találsz valahol, légyszíves tetess félre nekem vagy másfél tucattal, és esóes dobj egy hozzászólást, vagy mélt, hogy futhassak, amíg még van.

boltneveket meg szerintem egy csillaggal, vagy akár anélkül is beírhatsz, senki nem fog beperelni, max belemoderálnak egy csillagot utólag.

köszi mégegyszer

(#8) Mazlee


Mazlee
aktív tag

én vékony tokot láttam a media markt-ban amibe 2 lemezt lehetett tenni. eléggé eldugott polcon volt, énis csak odatévedtem.

talán ott van vastag tok is 4 hellyel.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#9) Davidkoma válasza szucsi (#7) üzenetére


Davidkoma
tag

Kicsit furcsállom, hogy ''tuti tippet keveset találtál benne'', talán nem olvastad el, elég figyelmesen.

Azért, mert az Automex-nél éppen nem volt, elég hamar feladtad, pedig néhány más alternativa is kinálkozik.


-Mint emlitettem, ilyen tartozékot nagykerböl is lehet beszerez(tet)ni, (azaz: ha az ismerös (környékbeli) boltos nem is tart készleten ilyen terméket, ha megemlitenéd neki, hogy kellene, gondolom csak beszerezné, mikor legközelebb (azaz 1-2 héten belül) elzarándokol pl. a Ramiris-be.
Neki ebböl haszna van, ha nem is sok, meg nem is nagy fáradság számára az a plussz néhány tétel.

-Ha néha az Automex közelében jársz (nyitvatartási idöben), benézhetnél, lehet, hogy van nekik, csak jó magyar szokás szerint könnyebb azt nyögni a telefonba, hogy: ''nincseeeeen'', mint felemelni a hátsóját, és lépni 5-6 métert, megnézni a vitrinben.

Sajnos én nem vagyok jogosult a Ramiris-ben vásárolni, minthogy nem is vagyok vállalkozó, de ha nagyon nem jutsz hozzá ''sajátkezüleg'', akkor legfeljebb szólsz, aztán az ott vásárolgató ismeröst megkeresem ez ügyben, ha beszerzi onnét, átadja nekem, mi meg találkozunk pl. az Oktogonon és megkapod tölem.
Ez annyiból komplikált, hogy nem tudom mikorra lehet ezeket mind végigjátszani, mire kezembe jutnak a tokok, eltelhet akár egy-két hónap is. Ráadásul még 2 hétre szabadságon is leszek.

De ha összefutsz itt a fórumon egy Ramiris-be bejáratos emberkével, akkor ezt vele is megbeszélheted.

Talán más nagykerekben is elöfordul, ezt nem tudom biztosan, illetve az a gáz még, hogy az árlistában esetleg benne van, mint 4-es CD tok, de lehet, hogy az már az újabb, nem átlátszó, vékony és puha tokos, szóval igy ez bizonytalan.

A Ramiris-böl nekem volt, igy azért azt ajánlottam.

Ha jártamban-keltemben látnék valahol ilyet, szólok azonnal, de eltetetni, lefoglaltatni ezt felesleges, egyrészt a hardver-cikkekhez képest filléres termékröl van szó, igy logikusabb lenne az eladó szerint, ha megvenném ahány darab kell a ''késöbb érkezö ismerösömnek'' én, saját magam, másrészt nem fogja azt addig elvinni senki, mig másnap odarobogsz.

Egyáltalán mekkora menyiségröl ábrándozol?

(#10) Apika


Apika
Közösségépítő

... és, mint írtam a #3 hozzászólásban, a Jumpernél is kapható. :U

(#11) biker


biker
nagyúr

mindenképpen nézdd meg, és ne rendeld!!!

kétféle dupla/4-es/6-os tok van, egyik biza töri a lemezeket!!!

a jó közepe, mint a normál toké 2x, alul felül ''virágszirom'' van középen, ez jó

de van egy, amiben nem ez van, hanem egy T alak, ami sajnos ha alul és felül is van lemez, nem rugalmas, és feszíti a korongot, emiatt dobtam ki vagy 25 cd-t!!!

--------| |--------

na ha ez alá és fölé is raksz, akkor feszül, és tör...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) szucsi válasza Apika (#10) üzenetére


szucsi
őstag

Köszi, még ma beugrok, meglesem.

(#13) szucsi válasza Davidkoma (#9) üzenetére


szucsi
őstag

Két év teljes Beyreuthi ünnepi játékait (kb 16x4 cd), egy-két komolyabb stúdió operát, ill. összkiadásokat szeretnék biztonsági másolattal backupolni.

Szóval árától függően 20-30db-ot.

(#14) Apika válasza szucsi (#12) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A biztonság kedvéért először csörrencs rájuk, hogy biztosan van-e, mert az ördög nem alszik...

(#15) Apika válasza szucsi (#13) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Az árlista szerint bruttó 300.- forint darabja a négyes toknak.

(#16) szucsi válasza Apika (#15) üzenetére


szucsi
őstag

valamilyen rejtélyes okból kifolyólag nem akaródzik bejönni a lapjuk.

beírnál egy telefonszámot?

Sajna sok helyre elzarándokoltam már, ahol az a homályos, lapos négydarabos volt csak, én meg szomorkodtam jócskán.

(#17) Apika válasza szucsi (#16) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Címünk:
cím 1117. Budapest, Orlay u. 2/b
tel-fax: 209-38-73, 209-24-21
e-mail: orlay@jumper.hu


Nyitvatartás:
Hétfõ - Csütörtök: 09:30-17:00
Péntek: 09:30-16:00
Szombat-vasárnap: zárva

(#18) szucsi válasza Apika (#17) üzenetére


szucsi
őstag

Köszi!

(#19) Apika


Apika
Közösségépítő

Budapest XI. kerületében (Gellért tértõl 5 percre), a Bartók Béla útról nyíló 2. utcában a hegy felé, az Orlay u. 2/b-ben vagyunk találhatóak. Az utca aljában bank és egy bútorüzlet található, onnantól kb 100m. Megáll a Gellért térnél a 18-as, 19-es, 47-es és 49-es villamos, a 7-es, 7A és a 86-os autóbusz.

(#20) Apika válasza Apika (#19) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nem az én boltom, csak a honlapjukról másoltam a szöveget ide...

(#21) szucsi válasza Apika (#19) üzenetére


szucsi
őstag

igen, igen, voltam már náluk úgy másfél éve a problémámmal, akkor asszem azt mondták, régen frissítették a lapjukat, és hogy bennemaradt az árlistában.

remélem most több szerencsével járok.

(#22) szucsi


szucsi
őstag

föl is hívtam, nem, nem, olyan már régen nincsen, és ne is reménykedjek, próbáljam a mediamarktban, vagy ilyen helyen, viszontlátásra.

HÜPP!

(#23) Apika válasza szucsi (#21) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Árjegyzék (2003.07.25.) Ez sem éppen mai, de remélem sok sikerrel jársz!

(#24) Apika válasza szucsi (#22) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Sajnálom! :(

(#25) szucsi


szucsi
őstag

enibodri?

(#26) alga


alga
tag

Ma jártam a Media Markt-ban (Fehérváron), eszembe jutott a 4-es CD tok, megnéztem, van. Csak éppen vagy 750 Ft.

(#27) szucsi válasza alga (#26) üzenetére


szucsi
őstag

:(

mm-ben én is sokáig lestem, de a hexa-dobozon (aminek a két szélső betétje is kétoldalas) kívül nem volt semmi.

a hexa viszont

1) drága
2) nem kell 6 cd bele

lehet, hogy ez is az volt? 750 az elég kemény árnak tűnik öt deka fröccsöntött műanyagért.

thx anyway!

(#28) szucsi


szucsi
őstag

Hurrááá!

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD


Újra kapható a cucc!

Cd@bc-ben bruttó 118 helyi pénzért.

Éljen, éljen, éljen!

(#29) Apika válasza szucsi (#28) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Gratula! De akkor tankolj be belőle elegendő mennyiséget magadnak!

(#30) simbazz válasza szucsi (#1) üzenetére


simbazz
aktív tag

Nem egészen olyan, amilyet akarsz, de 12-16-25-stb darabos CD tartót rendelhetsz innen is: [L]http://www.gyenis.hu/irodaszerek/[/L]

Elektromos abakusz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd-tok mizéria; hardverboltosok figyelmébe! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.