Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Az LG cd íróm mostanság azt csinálja, ha beteszek egy adatcd-t és át akarom másolni a cuccot a vinyóra, akkor a gép iszonyat beszakít, winamp beszaggat, semmit nem lehet csinálni.
És mintha az elérési ideje is megnőtt volna. Csinál olyat, hogy 2x felpörgeti a CD-t, mire elkezdi olvasni :F
Audi CD-nél is problémás valami, de fogalmam sincs mizu lehet.

Help!

(#2) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

most megyek el itthonról, remélem mire hazaérek lesz vmi megoldás :U

(#3) Drótszamár válasza BLiNk3r (#2) üzenetére


Drótszamár
őstag

1: haldoklik az íród
2: másolás előtt ki kéne kapcsolni a viruskeresőt. Iszonyatosan megfogja az i/o műveleteket (szerintem).
3: egyebet nemtudok. képem kapcsolja ki.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#4) mr_ricsi válasza BLiNk3r (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az XP nem UltraDMA-val kezeli a CD-det, hanem PIO módban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) Zotya84 válasza BLiNk3r (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Vagy az íród döglődik, vagy vmi miatt beragadt a PIO-mód a meghajtódra, ez esetben a proci vezérli az adatátvitelt, és eddig a legjobb gépek is beszaggattak tőle amit láttam...

Az eszkökezelőben keresd meg az ide vezérlő-csatornák közül azt, amelyiken a meghajtó van, és a spec beállítások közt állítsd be a DMA-módot.

Ha ez sem segít (nekem nem mindig segített), akkor eszközt eltávolítani (IDE-vezérlőt), majd restart, megvárni amíg felismeri és telepíti, majd restart, és elvileg onnan DMA módban megy újra...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) snowflake válasza mr_ricsi (#4) üzenetére


snowflake
tag

Így van, szerintem is ez lehet. Egy hibás cd után szokták általában az op. redszerek pio-ba visszalökni az adatbuszt. És asszem XP alatt nem is tudod dma-ba visszalökni, csak restart után. :(

(#7) szeszelos válasza snowflake (#6) üzenetére


szeszelos
csendes tag

PIO nem jó!
DMA jó!!!

(#8) Drótszamár válasza szeszelos (#7) üzenetére


Drótszamár
őstag

''4 láb jó
2 láb rossz'' Orwell, Állatfarm :)) :))

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9) White Tiger


White Tiger
tag

Nekem is nagyon belassít másoláskor. De nekem udma 5ben van! Igaz, ugy h ''ha rendelkezésre áll, akkor dma'', de a jelenlegi átviteli mód udma 5. Mi lehet akkor a gond?

Ami nem öl meg, az erősít.

(#10) White Tiger


White Tiger
tag

Valaki?

Ami nem öl meg, az erősít.

(#11) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Na hello!
Megnéztem, tényleg PIO-ban volt, és tényleg csak eltávolítás után ment az átállítás, szóval mikor visszatette, már DMA-ban volt. Most próbáltam a cd másolást, megy minden simán.

Szóval köszi szépen srácok a jó ötletekért, örök hála! :C;)

(#12) mr_ricsi válasza White Tiger (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De nekem udma 5ben van!''

Milyen CD az, hogy ATA-100-as??? :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) White Tiger válasza mr_ricsi (#12) üzenetére


White Tiger
tag

dvd-olvasó, aopen. secondary az ide1-en, mellette van a vinyo masteren. Nem én állítottam így be, a windows, és mást nem is enged állítani (ja de, lehet még pio...)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#14) Fauszt válasza White Tiger (#13) üzenetére


Fauszt
senior tag

Szerintem te a winyód beállításait nézted, a dvd-d biztos, hogy nem tud udma2-nél jobbat :Y

(#15) White Tiger válasza Fauszt (#14) üzenetére


White Tiger
tag

Egy kábelen van a wincsi a dvd-olvasóval, ugyhogy lehet :)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#16) Maladar válasza Fauszt (#14) üzenetére


Maladar
tag

Hali !

Ez érdekes. Nekem egy Teac olvasó van egy kábelen egy kerettel és ha a keretben bent van a vinyó masteren akkor a dvd re is azt írja h udma5 .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.