Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  cd-lejátszás porbléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Egy probléma megoldásában szeretném segítségeteket kérni.
Tegnap vettem egy Terratec DMX X Fire 1024 típusú hangkártyát. Ez
rendelkezik digitális bemenettel is, amire sikerült rákötnöm - a
kártyához mellékelt kábellel - egyetlen optikai mehajtómat, egy TEAC
CD-W54E típusú cd-írót (ezen van olyan kimenet, mely illik a kábelhez,
és a magyar Windows 98 SE-m is szépen felismeri). Ezek után azonban nem
sikerült ''szóra bírni'' az Audio-CD-imet.
Rövid bogarászás után megtaláltam az általam feltételezett okot a hibára
:
a vezérlõpult multimédia beállításainál, a CD részben elvileg ezt a
funkciót lehet engedélyezni, vagy tiltani (digitális átvitel). Nem
sikerült bekapcsolni, ugyanis a szöveg is, a pipa helye is teljesen
inaktív (szürke). A kérdés ezek után egyértelmû; hogyan lehetne ezt a
funkciót aktíválni?
Előre is köszi a válaszokat.

....What's up!....

(#2) Den válasza WaterLo (#1) üzenetére


Den
veterán

A digitális átvitel ebben az esetben nem azt jelenti hogy digitális kimenetet kötsz a hk dig. bemenetére, hanem azt hogy a cd lejátszás nem a cd-rom dac-jával történik, hanem a lejátszó progi grab-el és szoftveresen játszik le. Sima cd rommal és hangkártyával is műxik, én is így használom, nincs is audió kábel a meghajtó és a hk. között.
Viszont win 98-ban nem minden meghajtóval műxik. Hogy miért azt nem tudom.

www.simson4t.hu

(#3) greg214 válasza WaterLo (#1) üzenetére


greg214
tag

Szia!
A vezérlőpult általad említett beállítása nem erre vonatkozik, hanem arra, hogy az audiocd-t ne a CD D/A átalakítója alakítsa hanggá (kákabélen a hangkártyára küldve), hanem adatként (kvázi grabbelve) a buszon (IDE) jusson el a hangkártyára, és az végezze el a digital - analóg átlakítást.
A problémádra csak tippem van:
-csekkold le, hogy azt a kábelt jól, és jó helyre dugtad (magyarul: próbálkozz:D).
-A CD windowsos beállításainál nem találsz megoldást ... nézzed meg a hangkatyó beállításait, hátha ott (csak tipp nekem sb128-am van, az gagyi:D)
-Nézzed meg a CD-rom jumperelését.

Greg O'Rich

(#4) greg214 válasza Den (#2) üzenetére


greg214
tag

megelőztél :)

Greg O'Rich

(#5) localhost válasza Den (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nahát Den!
IGAZÁN köszönöm, ma is tanultam valamit...
''nincs is audió kábel a meghajtó és a hk. között.''
Hogy ez működik, az valami, de miért jó ez? Más elképzelésem nincs, mint így akarod terhelni a buszt audioCD halgatásánál :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) BobMaster válasza Den (#2) üzenetére


BobMaster
senior tag

Den, gyere talira, adok Neked egy kábelt, van vagy 80 a fiókban... :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#7) localhost válasza BobMaster (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát igen! már csak ezért is megéri talira jönni! :DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) Den válasza localhost (#5) üzenetére


Den
veterán

Tudod az xp 1600+ itt sóvárog a terhelésért :) , én meg csak átlag 10-15%-ban használom ki, így teljesítményből futja és szerintem sokkal szebben szól így.

www.simson4t.hu

(#9) Den válasza BobMaster (#6) üzenetére


Den
veterán

Rádumáltál :)) . Előbb-utóbb megyek, remélem (minnél) előbb mint utóbb.

www.simson4t.hu

(#10) emvy


emvy
nagyúr

Den, tényleg szebben szól? Én még így nem próbáltam, de olyan érzésem volt, mint 2 rossz közül választani; a CD százforintos D/A-jával, vagy pedig a sokszor jitteres grabbeléssel hallgassam.Milyen progival csinálod?

while (!sleep) sheep++;

(#11) greg214 válasza WaterLo (#1) üzenetére


greg214
tag

mivel most államvizsgáztam (yeee), baromira jó srác lettem, további létemet az elesettek és az árvák felsegítésére kívánom szentelni :D, így utánanéztem a dolgoknak.
A Teac CDW54E teljes doksija elérhető:
[L]http://www.teac.com/DSPD/pdf/cdw0010a.pdf[/L]
ebből sajna az derül ki, hogy bár van megfelelőnek tűnő kimenet, az csak ''dísz'', gyártási okok miatt van ott (u.a. a hátlap mint fejlettebb cuccnál). Ráadásul az enyémmel (W58E) u.e. a helyzet, de engem nem zavar, mert gyík a kártya:(

Greg O'Rich

(#12) greg214 válasza emvy (#10) üzenetére


greg214
tag

elvileg tők mindegy, milyen progival csinálja, HW-függőnek kell(ene) lennie a dolognak.
A hang és képtömörítő szakik szerint (akik az mp3-kódolás pszichoakusztikus modelljeinek kitalálásávak színezik szürke hétköznapjaikat:D)az emberi fül kevéssé érzékeny a fázisinformációra (jitter) mint a spektrális veszteségre,jelalaktorzulásra (lófaszfilter:D).

Greg O'Rich

(#13) Den válasza emvy (#10) üzenetére


Den
veterán

Hát ez részben szubjektív, de szerintem részletgazdagabb, és a mélyek jobban kijönnek, már amennyire ez egy multimédia (altec 2.1) hangszórón kijön. Egyébként a gyári windózos lejátszót használom, 98 alatt (mikor még azt használtam) a cd player, xp alatt a media player. Nekem a régi gépen annyira halható volt a különbség hogy az újba már bele se raktam az audio kábelt.

www.simson4t.hu

(#14) rog válasza greg214 (#11) üzenetére


rog
addikt

''most államvizsgáztam (yeee)''
gratula greg!

(#15) greg214 válasza greg214 (#12) üzenetére


greg214
tag

ja a tanulság lemaradt:))minőségibb hangkártyára digitálisan küldve a jelet jobb eredményt kaphatunk, mint a CD-ből ... De ízlés és hangberendezés függvénye (mini aktív ''500W'' hangfalon tök mindegy:DD)

Greg O'Rich

(#16) greg214 válasza rog (#14) üzenetére


greg214
tag

köszi! Hogy megérdemlem-e, az majd az eredményhirdetésen:))

Greg O'Rich

(#17) WaterLo válasza greg214 (#11) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Gratula az államvizsgához, és nagyon szépen köszi a segítséget, bár árva nem vagyok, bizony jópárszor elestem már (ilyen-olyan okokból :D).
Akkó ezt most kihagyom (ezért nem veszek másik írót, nagyon jó ez), mindenkinek ezer tenksz a hozzászólásokért.
Egyébként fent említett hangkártyát mindenkinek ajánlom, jól szól (csutkóra tekert hangerőnél kuss van (persze nem zenelejátszás közben1 :D)), a ''KÉPPONT''-nél (x) most 11.9+fa.
Mégegyszer köszi.

....What's up!....

(#18) localhost válasza greg214 (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az a baj, hogy kiderült a topicindító WaterLo kollega számára nincs jó hírünk, tehát mindegy, hogy hogyan szól szebben, ha úgy nem szól sehogyansem, és nem is fog - ahogyan Ő szerette volna :((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) WaterLo válasza localhost (#18) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Majd ha veszek valami franya DVD-lejátszót (előtte megérdeklődöm), akkó jó lesz.

....What's up!....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  cd-lejátszás porbléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.