Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd-dvd rom-hoz ki-be kapocsolo??!! help!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ati9500


Ati9500
senior tag

Üdv Mindenkinek..

Szeretném leválasztani a cd-dvd romomat egy kapcsoloval..

A kérdésem..
Ugye a tápkábel ami 4 eres piros, két fekete, sárga.. kábell

ezek közül melyiket kell megszakítani, tehát melyiket kössem a kapcsolóhoz..


Amit szeretnék:
Van pár játék ami nem komálja a cd--dvd-romot (optikai meghajtót)
Nem szeretném allandóan lehúzogatni a tápkábelt a cd romokról (2db)

ezért szeretnék fabrikálni a ház elejére egy kapcsolót amivel ki tudom kapcsolni a dvd íirót, meg a rom ot??

kÖSZI!

(#2) Ati9500


Ati9500
senior tag

[kép]

Ilyesmire gondoltam...

Jó ez így ?? melyik kábelt szakítsam meg?

(#3) KrAt válasza Ati9500 (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Így elsőre jónak tűnik... De én amikor a CD-met lehúztam (nem volt benne CD) akkor így ''meghalt'' az egész gép... De egy resi után ment.. Nemtom miért. Azóta én nem merek próbálkozni vele... Bár sztem csak egy egyedi hiba volt, kívánom neked sikerüljön!
Üdv: Atesz

(#4) aXXon


aXXon
senior tag

a dolog lenyege sztem nem a poweron allapotban torteno kapcsolgatas, hanem mondjuk az off allapotban torteno kapcsolgatas is. nem mindenkinek van szet bontva a gephaz oldala, hogy lehuzigalja, ha az adott szofver ugy kivanja

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#5) Ati9500


Ati9500
senior tag

Igen!! nem bekapcsolt állapotban akarom leválasztani a cd-dvd-romokat, hanem kikapcsolt állapotban legyen egy kapcsoló amivel le tudom választani, nem akarom lebontani mindig a gép oldalát, ezt szeretném elkerülni, egy beépített kapcsolóval..
pár 100 ft-ért lehet venni)

A kérdés hogy melyik színű vezetéket szakítsam meg a kapcsolóval??

[Szerkesztve]

[kép]


Ilyenre gondoltam

[Szerkesztve]

(#6) God Vazzeg válasza Ati9500 (#5) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A feketét, az a negatív... Ha azt megszakítod, akkor az 5V és a 12V is kapcsolva lesz ;) Jahh és mindkét feketét szakítsd meg!! :U

(#7) KrAt válasza Ati9500 (#5) üzenetére


KrAt
veterán

Jaaa akkor sry nem szóltam :B

(#8) aXXon


aXXon
senior tag

valami szep pirosan vilagito kapcsoloval csinald es akkor lesz egy kis modding feeling is a dologban :D

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#9) Ati9500 válasza God Vazzeg (#6) üzenetére


Ati9500
senior tag

Akkor összeköthetem a két feketét??
mert ugye a kapcsolonak csk kér kivezetése van....


Ha a két feketét összekötöm abból nem lesz baj?


[Szerkesztve]

(#10) Dilikutya válasza Ati9500 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Másolt játék miatt barkácsba fogni... ez a nem semmi :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Ati9500 válasza Dilikutya (#10) üzenetére


Ati9500
senior tag

Kérem ez itt nem WAREZ!!!! ;]

(#12) Ati9500


Ati9500
senior tag

????

(#13) KrAt


KrAt
veterán

Lehet, hogy hülye ötlet: Ha az eszközkezelőben letiltod? Akkor elvileg ''nincs ott''

(#14) Ati9500


Ati9500
senior tag

az nem ér semmit.. sajna!

(#15) bzoley válasza Ati9500 (#1) üzenetére


bzoley
veterán

Az ötlet jó, egy ideje nekem is üzemel a ''starforce-kapcsoló'' Én mindkét kábelt szétkapcsoltam(piros, sárga), de ha nincs kétsarkú kapcsolód, talán a pirosat kéne, ez hajtja az elektronikát szerintem.

(#16) Ati9500


Ati9500
senior tag

NA végre ta vagy az én emberem!!!

Milyen kapcsolót vettél?? és hol??

[Szerkesztve]

(#17) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

További döntésig templock.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel a kérdéskörnek semmilyen más gyakorlati haszna nincs, mint a másolásvédelem megkerülése, ezért a téma zárva marad, kérünk mindenkit, hogy ne is nyisson újat.

Másolásvédelem kijátszásához nem kívánunk segítséget nyújtani. Volt már korábban téma a Starforce védelem kiiktatása, a hivatalos álláspont az, hogy a másolásvédelem feltörésére, megkerülésére, nincs joga a felhasználónak.

Köszönjük a megértést,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd-dvd rom-hoz ki-be kapocsolo??!! help!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.