Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) pinnacle válasza cousin333 (#896) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Csak 60Hz lehet mert DVI-os.Vsync be van kapcsolva,de például a Far Cry 70-130 Fps-sel megy.Ha a Vsync-et kikapcsolom,akkor ''csíkos'' lesz a kép,vízszintes mozgásnál.

[Szerkesztve]

(#902) mikk2000 válasza pinnacle (#901) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha a vertikális szinkronizálás be van kapcsolva, hogy a túróba lehet neked 130 kép/mp-ed ? :)
Annak pont az a lényege, hogy nem számol feleslegesen ki olyat, amit úgyse látsz.

(#903) cousin333 válasza pinnacle (#901) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem DVI és 70Hz. Szóval ez nem olyan törvényszerű. Nem tudom, hogyan lehet annyi frame, lehet, hogy a játék figyelmen kívül hagyja a VSync-et. Aminek a hiánya nálam nem okoz gondot. Az is igaz, hogy engem a mai játékokkal nem fenyeget a 60Hz-es limit :).

"We spared no expense"

(#904) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,
Triviális kérdésem lenne:
idáig Softmod/Omega catalyst-ot használtam a 9500-höz,de most újítottam egy x600pro/xt-re és azt szeretném megkérdezni,hogy lehet-e ennél a vga-nál cc-ből a gpu/mem órajelekkel játszani? Néztem az x1900 tesztet és ott volt a CC-ben ilyen overlock funkció.
köszi az infót
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#905) pinnacle válasza mikk2000 (#902) üzenetére


pinnacle
nagyúr

[link]
Én úgy tudom,hogy a DVI DVI kapcsolat fix 60Hz,csak a DVI Analógnál van 75 Hz.

(#906) pinnacle válasza Balinov (#904) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt lehet,bár én még nem próbáltam.[link]

(#907) Balinov válasza pinnacle (#906) üzenetére


Balinov
félisten

igen,ezt tudom,használom is,én a Gyári Catalyst 6.1-re gondolok,konkrétan ennél a képnél merült fel a kérdésem:
[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#908) pinnacle válasza Balinov (#907) üzenetére


pinnacle
nagyúr

(#909) Balinov válasza pinnacle (#908) üzenetére


Balinov
félisten

kéremszépen akkor meg is jöttem vala.mert ugyanis erről lilám sincs.
gianni féle x600pro/xt-ről lenne szó.
Köszi!
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#910) P.Dude válasza mikk2000 (#902) üzenetére


P.Dude
őstag

Hát ha nincs sok cucc ott ami igaz hogy nincs.Mind1.lehet a boot az oka!

Zoll

(#911) bozont válasza mikk2000 (#898) üzenetére


bozont
veterán

Csak az a baj h én CP-t használok,szóval az kilőve.

Elrood
Nem nem a tray toolsra gondoltam hanem az atitoolra simán.

De tényleg,ha már itt tartunk melyik a jobb az atitool vagy az ati traytools?

[Szerkesztve]

(#912) mikk2000 válasza bozont (#911) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem az órajel húzásra untig elég az ati tool :)

(#913) P.Dude válasza mikk2000 (#912) üzenetére


P.Dude
őstag

Kössz a segít.Mostmár jó! :B

Zoll

(#914) P.Dude


P.Dude
őstag

nemigaz!

Megint lement!

Nemértem eggyáltalán minek ez az agp sebesség?Mert azt olvastam a kari sebességét növeli vagy nem?

Nemértem mér találja instabillnak a gépemet!
Nagyon kéne ez a beállítás.A Bioszban nemtaláltam semmit!

Valami jó rendszergazda help me

Zoll

(#915) mikk2000 válasza P.Dude (#914) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia.

Nem igazán lehet érteni mit mondassz.

Az AGP sebességnél az 1x az, amikor kitalálták, 133Mbyte/sec ha jól emlékszem, és a szorzók feljebb ezzel az értékkel felszorozva értendők.
Viszont ez nem a kártya sebessége, ez csak az az adatátviteli sebesség, ami megvalósulhat a videókártya felé.

Ez 9550-es videókártya topic, tehát erre a kártyára a 4x-es untig elég, nem gyorsít a 8x-os. Nekem pl tesztben lassabnak hizta ki kicsivel a 8x-os módot. Tehát ha neked visszaáll 4x-esre, ne aggódj, attól a kártya nem lesz lassabb.

Irod : ''Nemértem mér találja instabillnak a gépemet!''

Mi?

''Nagyon kéne ez a beállítás.A Bioszban nemtaláltam semmit!''

Ird le az alaplap típusát, hátha van valakinek, vagy megnézed az alaplap manuálját, ha nincs meg letöltöd akkor a gyártó honlapjáról.

(#916) mikk2000


mikk2000
őstag

Nem jól emlékeztem, a 133 mbyte/sec az a PCI ''elvi max'' ami nem igazán elérhető, az AGP 1x-es 250 Mbyte/sec körül van.

:)

(#917) mikk2000


mikk2000
őstag

Ez nem az én napom :)

Ez NEM ATI 9550-es topic, tehát hogy egyáltalán szükséges-e a magasabb AGP sebesség, az kiderül ha megmondod milyen kártyát használsz, vagy magad kipróbálod tesztprogrammal pl hogy okoz-e magasabb pontszámot a 8x-os állás.

Eddig csak egy ATI-s fórumon voltam, a catalyst topicot nemrég nézegetem, ezárt amikor ATI-s kérdés olvastam hát... :)))

Na ha megint eszembe jut valami mit rontottam el majd írok :)

(#918) P.Dude válasza mikk2000 (#917) üzenetére


P.Dude
őstag

Nem is az hogy instabill hanem nem biztonságosnak találja.Ezt nemértem mért találja amikor régebben még 8X-ra volt kapcsolva.
Ez a 8X-os agp azért kéne mert kis sebességváltozást vettem észre pl a sims2-ben hogy a lakásban nemlassul be a game de amikor még nemvolt ez feltéve belassult.Fennvan most a 6.1-es catalyst és még sem ment feljebb az agp sebessége pedig az 5.1-estől feljebb ment.Most komolyan mondom nemtudom mértnem engedi az agp sebességet följebb tolni mer most 0-án van a sebesség.Megpróbálok feltenni egy softmod drivert hátha az kivágja a lakatot és majd engedi mert nemtesz kárt a videókariban!

[Szerkesztve]

Zoll

(#919) P.Dude válasza mikk2000 (#917) üzenetére


P.Dude
őstag

De látom tesem vagy formában!

Zoll

(#920) P.Dude


P.Dude
őstag

Sapphire Radeon 9600 256mb ddr Kártyát használok

378/200-as sebességgel.2 éve vettem.A cuccok a gépembe mind 2003-asok

Zoll

(#921) bozont válasza P.Dude (#918) üzenetére


bozont
veterán

Nekem is volt olyan gondom egyszer h a wonfos szerint az agp ki volt kapcsolva és nemtudtam átállítani se 4x-re se 8x-ra.Nem vettem észre semmi sebességbeli különbséget,de nagyon zavart a dolog.Aztán kiderült h az alaplapi driver volt a ludas,rosszat raktam fel :) Mostmár tökéletesen megy,sőt...
Ja,próbáld ki az 5.12es drivert a kártyához,sztem most ez a legjobb.

(#922) P.Dude válasza bozont (#921) üzenetére


P.Dude
őstag

óóóóóóóóóó én marha!

Tudom mi a gond.Nemvolt fent az alaplapi driver.Én meg itt csodálkoztam mi a baj.Jó hogy mondtad mer elfelejtettem volna! :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C
:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

Kösz bozont!

[Szerkesztve]

Zoll

(#923) sentinel


sentinel
aktív tag

Most cseréltem a gépembe videókártyát, 9600 pro-ról 9800 pro-ra. Windowst nem telepítettem újra. A 6.1-es Catalystot nem tudtam felrakni, mert a telepítése is nagyon lass
ú volt és restart után meg kiírt hibaüzeneteket. Leszedtem és felraktam azt, ami a 9600-ot hajtotta, az 5.11-est. Az simán felment. Kérdésem hogy ez mitől lehet? Továbbá megfigyeltem, hogy 5.12-től nagyon meg is nőtt a driver mérete is. Lehet hogy ennek van köze hogy nem ment fel rendesen?

(#924) NitemaN válasza sentinel (#923) üzenetére


NitemaN
tag

Omegadriver-t használd, nekem nagyon bejött!
Istenem azt érném már meg, hogy a dynamic shadow problémákat egyszer az életben kijavítja az ATI! :O

''Auribus frequentius, quam lingua utere.'' Duplán igaz.

(#925) qtrica válasza sentinel (#923) üzenetére


qtrica
aktív tag

.NET ha olvasod a telepitési utmutatót.Csak ebben a fórumban többször elhangzott. :)

Yoda Jr.

(#926) mikk2000 válasza P.Dude (#922) üzenetére


mikk2000
őstag

Én is marha vagyok hogy erre nem gondoltam...talán mert az ember feltételezi hogy ilyen alap dolog, mint az AGP (alaplap) drivere fenn van... végülis minden jó ha jó a vége :)

(#927) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Egy Láma kérdés: hol találom a Control Centert, honnan tudom, hogy fent van-e? Bocsánat, de kezdő vgyok...

(#928) GERI_666 válasza dpetiba (#927) üzenetére


GERI_666
tag

http://ati.com

:)

K7S5A, 2,2Ghz K7, 9800pro + 4.12 Catalyst, 512 DDR

(#929) GERI_666


GERI_666
tag

jahogyagépeden hol találod :D

asztalon jobbgomb, fellül pirosan Control Center.

K7S5A, 2,2Ghz K7, 9800pro + 4.12 Catalyst, 512 DDR

(#930) mikk2000 válasza GERI_666 (#929) üzenetére


mikk2000
őstag

Egészen pontosan ha fel van telepítve magától el is indul, tehát a tray-en (óra mellett a tálcán) ott van egy szép piros alapon fehér betűkkel hogy ATI.
Csak azért írom hogy biztosan megtalálja.

(#931) NitemaN


NitemaN
tag

Miért van az, hogy a Club3D 9600XT-nél működik az overdrive funkció, de az MSI-nél nem?? :F

''Auribus frequentius, quam lingua utere.'' Duplán igaz.

(#932) gergo84


gergo84
aktív tag

Adnék egy - pontot a catalyst drivereknek. Ugyanis volt egy 5.10-es driver a gépen és az NFS-MW játék közben (amikor száguldoztam) úgy lüktetés szerüen pillanatra belassult a kép. DE! Amikor felraktam az ugyan ilyen verziószámú omega drivert, egyből megoldódott a probléma.

(#933) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy mit kéne tennem, hogy egyes videóim lejátszásánál ne legyen minden zöld, és ne keletkezzem egy dxva_sig.txt fájl?
Azt tudom, ha a catalyst drivert leszedem, akkor tökéletesen lejátssza a videót, de amint felteszem, megint elromlik. Próbáltam 5.10 - 6.01-ig mindet, de egyik se jó, vagy összeakad a videocodekemmel, vagy passz.


[Szerkesztve]

(#934) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nektek az Omega TV OUT-ja ugyanolyan minőségű mint a CP-sé?Nekem a betűk sokkal homályosabbak,a TV képminősége is gyengébb.

(#935) mikk2000


mikk2000
őstag

Ha már a TV out szóba került, azt mondja meg nekem valaki hogy a drága ATI svideó kimenetéhez hol találok olyan átalakítót ami normális (szabványos) svideo kimenetet csinál belőle? 9550-es kártya.

(#936) Savage5 válasza pinnacle (#934) üzenetére


Savage5
senior tag

Nálam az Omega még a rendszert is összehalatta, egyszerűen meg se akart nyikkanni a 9600 XT-m vele. De elképzelhető, hogy vannak látható különbségek, hiszen Omega egy ''buhera'' driver...

...

(#937) Savage5 válasza mikk2000 (#935) üzenetére


Savage5
senior tag

Szabványos S-Video? Nemtom mire gondolsz, de lehet én vok a nagyon fáradt...
Talán ez a link segít:
[link]

...

(#938) Savage5 válasza Reinhardt (#933) üzenetére


Savage5
senior tag

Kérdéssel kezdeném: milyen VGA-d van?
Második: telepítsd újra a Win-t, 5.11-es Catalyst-et rakd fel, semmilyen Codec Pack-ot ne telepíts! Vagy külön-külön codecokat használj (http://www.free-codecs.com/), vagy VLC Player-t (http://www.videolan.org/vlc/), (nem kell hozzá codec, mindenevő típus).

...

(#939) Savage5 válasza NitemaN (#931) üzenetére


Savage5
senior tag

Az én Asus 9600 XT-mnél sem műxik az overdrive, ez vszeg gyártófüggő...

...

(#940) mikk2000 válasza Savage5 (#937) üzenetére


mikk2000
őstag

Szabványos svideo az, amikor bemész egy akármilyen műszaki boltba és azt mondod kérsz svideo kábelt és azt adnak :)
4 eres, azt hiszem az egyik a fényerő másik a szín.
A link szép, de nem igazán látom mit kéne látnom.

(#941) pinnacle válasza mikk2000 (#935) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az svideo 4 tűs csatlakozóját be lehet dugni a 7 lyukba,+3 a kompozit jelet viszi.
Viszont lehet,hogy kell átalakító,mert néha a kicsi téglalap csatlakozó nem megy bele a kártyába.Nem kaptál hozzá?

(#942) mikk2000 válasza pinnacle (#941) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, a ''normál'' svideó csatlakozónak van egy műanyag pöcke középtájat ott, ahol az ATI csatlakozónál láb van, tehát belemenni nem fog. Gyárilag csak kompozit ''átalakítót'' vagy inkább toldót adtak, RCA véggel. Van egy gyanum hogy az ATI direkt csinálja ezt. Nvidiánál érdekes normális svideo kimenet van.

(#943) Reinhardt válasza Savage5 (#938) üzenetére


Reinhardt
őstag

Le van írva a konfigomban, egyébként egy Club3D X800RX. Egyébként nemrég vettem a gépet, előtte egy 9800XT-m volt hasonló problémával (azóta csak a HDD és a memória nem lett kicserélve). Szóval felraktam a Win-t és véletlenül pont a 11-est, rögtön néztem volna videót, de zöld volt már akkor, codec nélkül.

(#944) Reinhardt válasza pinnacle (#941) üzenetére


Reinhardt
őstag

Mikor a húgom megkapta a gépét, első dolgom volt megkérdezni, hogy rakjam össze neki?
Azt mondta, ááá nem kell, látja, hogy tápnak, csak ott van hely - rádugta, egéren kis lapos csatlakozó - bedugta az USB-be, billentyűzet, kerek kis tűkkel - be is rakta a VGA és a DVI közé, bár elsőre nem ment neki :D

(#945) Savage5 válasza Reinhardt (#943) üzenetére


Savage5
senior tag

Más ötletem nincs, talán monitor, de nem hinném, ha Catalyst nélkül megy a dolog...
Próbáld meg, amit írtam, esetleg korábbi verziójú Catalyst-tel, ha nem megy, akkor marad a kalapács :))

...

(#946) Reinhardt válasza Savage5 (#945) üzenetére


Reinhardt
őstag

Nem minden videonál csinálja, csak .wmv-kél és azokból is csak minden 2.-nál kb.
Kizárt, hogy monitor probléma.

(#947) pinnacle válasza mikk2000 (#942) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A 9600,9600PRO-nál tudtam a ''sima'' svideót csatlakoztatni,X800-nál már kellett az átalakító.

(#948) pinnacle válasza Reinhardt (#944) üzenetére


pinnacle
nagyúr

:C Egyébként,most,hogy mondod tényleg hasonló.

Az még fontos a TV OUT-nál,hogyha engedélyezve van,eléggé levesz a gép teljesítményéből.Jóideig tartott amíg rájöttem,az volt a gond,hogy vízszintes mozgásnál az .mpeg fílmek csúnyán szaggattak.

[Szerkesztve]

(#949) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék 9800PRO 256MB-os karihoz milyen Catalystot vagy Omegát tudtok
ajánlani?
És szeritetek melyik a jobb?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#950) mikk2000 válasza pinnacle (#948) üzenetére


mikk2000
őstag

Ezek szerint mpeg-et nem tudsz tv-n nézni vagy mi?

Félképes szaggatás esete ugrik be inkább abból amit elmondassz, tehát hogy a másodlagos kijelzőn félképes elmászás van mivel az elsődleges képernyőre dolgozik a vga kártya, és azt képzi le a másodikra, aminek ügye eltér a frekvenciája, felbontása...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.