Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) nemtommi válasza VicKing1 (#599) üzenetére


nemtommi
senior tag

Tedd vissza a régi drivert, amivel működött.

(#603) ftc


ftc
nagyúr

Letöltöttem a 5.10-es Catalystot a CCC-t.Windows ujrainditáskor hibaüzenetet dob ki hogy a a cli.exe nem elinditható.....Valami ötlet?

(#605) nemtommi válasza RpPRO (#600) üzenetére


nemtommi
senior tag

Igaz, az az 5.10a, amire én gondoltam. :R

(#607) ftc


ftc
nagyúr

full új rendszerre akartam feltenni...

(#608) Thrawn válasza ftc (#607) üzenetére


Thrawn
félisten

.NET-et tedd fel a Microsofttól! Van 2.0 is egy pár napja, nekem azzal jó. De van .NET 1.1 és SP is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#609) Pipó


Pipó
őstag

Az Omega drájverek beállításai magyar nyelvűek? Nekem még csak control paneles catalyst volt-van fenn, de van egy rejtélyes fagyásom:[link]

és most gondolkodom más alternatívában. Már van 5.10a-ra épülő Omega is, konkrétan ez érdekelne. Ezt próbálta már valaki?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#610) ftc válasza Thrawn (#608) üzenetére


ftc
nagyúr

Thx ezt elfelejtettem.....

(#611) tuskooo válasza Pipó (#609) üzenetére


tuskooo
addikt

Nekem az van fenn, jól megy, és magyar :)

(#612) fueled18


fueled18
tag

Hy all
most találtam[link] ezen az oldalon
egy 5.11-es béta catalyst drivert
valaki próbálta már???
ha igen akkor tud valami tapasztalatot mondani???
thx

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#613) nemtommi válasza fueled18 (#612) üzenetére


nemtommi
senior tag

#596-ban Fori23 már beszúrta a linket. Esetleg megpróbálhatod nála privátba, hátha ritkán néz be ide.
Ha mégis inkább kipróbálod, megírhatod a tapasztalataidat ;)

(#614) rocket


rocket
nagyúr

Megjelent a catalyst 5.11 whql driver: [link]
Teszteltek is mar [link]
[link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#615) Silencer83


Silencer83
addikt

x800gt-m van, / HIS x800gt iceq2 256/256 /, eddíg 5.10 volt fenn, lehet leszedem ezt az 5.11 et! érdemes? van vmi jelentős tapasz vmi gamehoz benne? mondjuk eddíg nem volt gond semmivel :U :) ! /le is kopogtam ../

(#616) ftc válasza Silencer83 (#615) üzenetére


ftc
nagyúr

olvasd el hogy mit irnak hozzá milyen javitásokat tartalmaz,ha megtalálod azt is benne amivel játszol érdemes...

(#617) free..man


free..man
csendes tag

S.O.S

A karim X800GT eddig a Catalyst 5.10-est használtam. A Catalyst C.C. eddig hibátlanul indult , de kb két napja nem tudom elindítani, rá kattintok de nem történik semmi.
5.11-et tettem fel de ennél sem jelenik meg a C.C.C.
:F
Ha valaki találkozott már hasonlóval segítsen!!!

Köszi.

free..man

(#618) X Factor


X Factor
addikt

Nekem a Fable-ben volt olyan próblémám, hogy a desktop felbontást minden indítás előtt visszakellett raknom 1024*768-ba különben nem indult el, na most az 5.11-es C ezt meggoldotta :R

Make things work

(#619) Lev Andropov


Lev Andropov
senior tag

hi! Nah milyen az 5.11-es érdemes feltenni??!
van némi teljesítménynövekedés? pl.: Fear, cod2, NFSmw demo ;] , quake4 stb.
jah és a whql-es verzió (71mb) ccc-s vagy cp-s? :R

(#620) RpPRO válasza Lev Andropov (#619) üzenetére


RpPRO
őstag

Erdemes feltenni, nem csak az x1800-ak gyorsulnak vele, aszongyak es irjak forumokon, kulonosen q4 eseteben latvanyos a dolog magasabb felbontasokban.

Ati honlapjarol letoltheted. Hogyan jott ki neked a 71mega meretre?
Cp-vel 25.8mb, ccc-vel 34.7. Wdm-mel es a tobbi nyelvvel sincs annyi.

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#621) X Factor válasza Lev Andropov (#619) üzenetére


X Factor
addikt

Ezt a 71 megát én se értem. Az ATI hivatalos oldalán nincs ilyen :F

Make things work

(#622) marcee


marcee
addikt

Softmod drivert használok az Xpert Vision 9800SE 128MB/128bit-es ( :( ) kártyámhoz. Megy a 8 pipe hibátlanul. Gyári órajelen használom 380/500.
2-3 havonta rakom fel a legújabb drivert. Annó amikor meglett a kártya, február környékén, kiteszteltem, hogy hibátlan-e a moddolhatósága, milyen a teljesítménye, de egyetlen értékre emlékszem igazán, hogy az AtiTool 3d ablakában a szőrös kocka átlagosan 120fps körül pörgött, még akkor egy 2133MHz-re tuningolt TBred-B-vel. A hét végén lehalt a kártya gyári hűtése (besült majd eltört a venti), ezért raktam rá egy chipset hűtőt ami kéznél volt és elővettem újra az AtiTool-t, hogy visszaállítsam a chip sebességét 250MHz-re, hogy ne főjön meg. Azóta - hála Tts-nak - lett rá új, fasza hűtés, visszaállítottam a gyári sebességet és akkor tünt fel, hogy az AtiTool-os teszt most 80-85fps-sel pörög csak, pedig most egy 2400MHz-es A64 van mellette. A 8 pipe megy, a memória is megduplázódott azóta, az egyetlen lényegi különbség, hogy annó az 5.1 vagy 5.2 softmod volt rajta, most meg az 5.10-es!!!
Lehetséges, hogy a ''régi'' kártyákra ilyen rossz hatással lennének az új driverek???

\m/

(#623) rocket válasza marcee (#622) üzenetére


rocket
nagyúr

Lehet kevesbe atitool 3d teszt optimalizalt mar a driver ;)
Viccet felreteve, jatekokban kene osszehasonlitani az eredmenyeket.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#624) Szab81


Szab81
csendes tag

Sziasztok!

Athlon64 3200+, Samsung Sata150, X600pro VGA,2x256DDR...

Feltettem a Gigabyte x600pro-hoz a gyár honlapján levő drivert...Az eszközkezelőben és az Everest tesztprogramban is viszont két videóvezérlőt jelenít meg (mintha két vga lenne a gépben). Az X600xt-t elsődlegesnek és a x600pro-t másodlagosnak! Mit keres ott az x600xt???Ez normális???És nem is tökéletes igy a monitor!
SOS SEGITSETEK!!! szab81@freemail.hu

Thanks!

(#625) cousin333 válasza Szab81 (#624) üzenetére


cousin333
addikt

Azért szerepel két eszköz, mert a kártyán két kimenet van (gondolom egy VGA és egy DVI). Ugyanakkor a kettőnek meg kéne egyezni szerintem...
Mit jelent az, hogy nem tökéletes a monitor?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#626) Szab81 válasza cousin333 (#625) üzenetére


Szab81
csendes tag

Szia!

Úgy értem hogy nem tökéletes,hogy többször újraindul a gép, megváltozik a monitor felbontás, újraindulásnál bevillanó pirosas fény....a monitor egyébként 15''-ös Samsung...kb 5éves! Lehet hogy túl durva a VGA és vmi jobb monitor kellene hozzá?
Én sme értem miért nem egyezik meg a két videóvezérlő neve! Az egyik X600Xt a secondery(ami a gépben van!) az x600pro....

Üdv.Szabolcs

(#627) cousin333 válasza Szab81 (#626) üzenetére


cousin333
addikt

A gyár honlapján levő drivert mit jelent? Gigabyte-ot , vagy ATI-t? Ha az előbbi, akkor tedd fel a legfrissebb meghajtóprogramot, lehetőleg Control Center nélkül: [link]

Jobb monitor kellene hozzá :), de kétlem, hogy ez lenne az ok.

"We spared no expense"

(#628) TOM!K@


TOM!K@
tag

a 9600pro topic utolsó hozzászólásaimnál tudnátok segíteni? köszi
teljesen tanácstalan vagyok :( :F

(#629) nemtommi válasza Szab81 (#626) üzenetére


nemtommi
senior tag

Próbáld meg a legújabb, 5.11-es driverrel. Ha még mindig váltogatja a felbontást, töltsed le a refreshforce-t, futtasd, és töröld ki a nem kívánt felbontásokat.

(#630) t_ferenc


t_ferenc
őstag

van magyar nyelv a control centeres változathoz?

if you fall seven times, stand up eight

(#631) m_balazs


m_balazs
csendes tag

Hy!
klérdésem lenne h a 9600np topicban feltett kérdésre nem tudtok e valami választ? lécci-lécci :O

(#632) hefe


hefe
aktív tag

Melyik az a progi ami eltávolít minden egyes ati driver maradványt?
Nvidia csere volt havernál és ati smart fagyasztja a gépet pedig mindent uninstallált.... :U

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#633) Thrawn válasza hefe (#632) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor ezt neked találták ki: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#634) hefe válasza Thrawn (#633) üzenetére


hefe
aktív tag

Köcce :R

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#635) t_ferenc válasza t_ferenc (#630) üzenetére


t_ferenc
őstag

#630? senki nem tudja?

if you fall seven times, stand up eight

(#636) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Van egy xpertvision 9800 se karim, és a következő a problémám. Remélem a megfelelő topicot találtam meg, de ez tűnt a leg kézenfekvőbbnek. Nem olyan rég feltettem a gta san andreas és talán itt kezdődtek a gondok. Az első pár napban még simán futotta a game de utána - számomra teljesen érthetetlen módon - rendszersen mikor játszottam a monitorom elsötétült és kiírta hogy nincs összeköttetés a gép és monitor között. Ne ekkor ugye minden alkalommal kénytelen voltam nyomni egy izmos rezetet, és a windowsban nem is tapasztaltam semmi hibát. Na ekkor gondoltam hát biztos a san andreassal vannak a gondok, de persze rosszul gondoltam, ugyanis innentől fogva az összes játék ugyan ezt játszotta. (mindig más ütemben de kivétel nélkül megjelent a fekete képernyő). El sem tudom képzelni mi lehet a gond (korábban minden gond nélkül játszottam az gta-val.
Nekiláttam új drivereket kipróbálni hátha vmelyik segít az én problémámon de persze nem így történt (próbáltam omega drivert és rendes ati catalyst drivert is). És a legfurcsább hogy a bartátomomnak is hasonló bajai vannak, neki is rendszeresen a san andreas dobálja a fekete ablakokat, de ő az esetek 90%- ában ki tud lépni a windowsba mintha mi sem történt volna.
Gondoltam már táp hibára vagy túlmelegedésre, de kérlek most ti is gondoljatok vmire és osszátok meg velem mert teljesen tanácstalan vagyok.

The Drummer

(#637) jagada válasza thedrummer (#636) üzenetére


jagada
őstag

gta-nál nem raktál fel mod-ot? esetleg magyarítást? mer azok között sok a bug-os..
esetleg a monitorkábel érintkezési hibája (meg van törve) is okozhatja, ha más alkalmazásoknál is csinálja..



[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#638) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Nem raktam fel modokat. De mondom az a fura hogy az összes többi játék is ugyan ezt a hibát generálja. Pedig már újra raktam windowst de az sem segített.

The Drummer

(#639) cousin333


cousin333
addikt

Szép csendben kijött a Catalyst 5.12!

Letölthető innen: [link]
A változások listája: [link]

Összességében jópár hibát javít, és elvileg gyorsulást is hoz. Főleg emiatt:
''The Catalyst® 5.12 software suite introduces dual core support for CPU bound cases. This feature provides improved graphics performance for DX 9 supported graphics adapters installed in systems running the Windows XP and Windows XP Professional x64 Edition operating systems.''

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#640) ArGab válasza cousin333 (#639) üzenetére


ArGab
őstag

És nincsen többé Control Panel. Mostantól minden driverük a Control Centerrel lesz csak elérhető.

(#641) X@b3e válasza ArGab (#640) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez elég szomorú, még a mai napig nem tudtam megbékélni vele :((

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#642) LordX válasza X@b3e (#641) üzenetére


LordX
veterán

Kb 1x kell belépni, amikor a telepítés után beállítod a dolgokat. Akkor meg nem mindegy, milyen?

(#643) vili13 válasza LordX (#642) üzenetére


vili13
őstag

Nagyon nem mindegy. A CCC-vel nem megy a RadLinker... :((

(#644) Fori23


Fori23
őstag

Rühellem a CCC-t.
Először az alternat változat nem megy fel, ami ugye tudna magyarul is.
Minden gombnyomást jelent az ATI-nak /vmi command line f@szom/, és ha letiltom a tűzfalban, elő sem jön a Control Center. Remélem Omegáék kitalálnak valami értelmeset.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#645) Fori23 válasza Fori23 (#644) üzenetére


Fori23
őstag

Azért érdekes, hogy mégis van CP változat [link]
Nálam már megy.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#646) X@b3e válasza LordX (#642) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem szeressük és kész.
Egyszer sem akarok belelépni ;]
Control Center monnyonle !

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#647) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Érdekes nekem semmi gondom nincs a Control Centerrel:U RadLinker helyett meg használjatok ATiTool-t vagy RivaTuner-t.

(#648) AirBooms válasza Fori23 (#645) üzenetére


AirBooms
addikt

Én is utálom a ccc-t.
Áruld el, hogy erre a linkre hogy bukkantál rá? Mert én akárhogy is kerestem az ATI oldalán, nem találtam ilyet. Jó lenne, ha a következő Catalystnál már tudnám, hogy honnan tölthetem le a Conrol Center nélküli verziót.
Köszi! :R

(#649) Fori23 válasza AirBooms (#648) üzenetére


Fori23
őstag

Véletlen volt, de örültem neki. [link] #65

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#650) AirBooms válasza Fori23 (#649) üzenetére


AirBooms
addikt

De jó lenne, ha legközelebbit is meg lehtne így találni...
:R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.