Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) .:PeeT:.


.:PeeT:.
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Fujitsu W19-1-es LCD monitort. Össze is kötöttem a Ati x800 kártyámmal, de a catalyst(5.9) csak az analóg bemenetet érzékeli. A megjelenítőknél a FPD nem választható, minden hardwareből fakadó hiba kizárva, mindent kiprobáltam. Valamiért, amikor összekötöm a digitál kábellel, azt nem érzékeli. Tudtok erre valami megoldást?

(#502) #72042496 válasza .:PeeT:. (#501) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam úgy sikerült összehozni, hogy először két monitort csatlakoztattam: a régi az analógon figyelt, az új pedig a DVI-n. Ezután a másodlagos megjelenítőre (a DVI-os) jobb klikk, ''Attached'' és ''Primary'' bepipálva, majd, ha jól emlékszem az ''Extend my Windows desktop...'' is.
Ezután letiltottam az analóg kimenetre csatlakozó monitort, majd lehúztam a videokártyáról, s heyére kerülhetett az új megjelenítő. :)

Bocs, ha szájbarágós voltam.

(#503) .:PeeT:. válasza #72042496 (#502) üzenetére


.:PeeT:.
csendes tag

Köszi szépen!
Sikerült :DD

Most már teljes elemében élvezhetem az LCD nyújtotta csodákat! :)

Ennek ellenére dolgozhatnának ezen a hibán az Ati-nál, a hibabejelentéseiknél is első helyen áll ez a catalyst bug, és a megoldások semmit nem segítenek...

(#504) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szaisztok!

Vetten néhány hónapja egy Radeon9800Pro-t, és van kis driver problémám, szal a régebbi driverekkel játékok alatt egyszercsak szétesett a kép, és röviddel utánna kikapcsolt a videokari és meghalasztottta a gépet, most a legfrisebb driver játékok alatt stabil, már csak 2D-ben :F csinál ilyet (explorer v. StrongDC++ új ablak nyitásakor...), szóval ha valakinek ilyen problémája van, kérem irjon nekem... :O

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#505) cousin333


cousin333
addikt

Emberek, hol vagytok? Itt az új Catalyst!
Na, nem mintha sok minden változott volna.. Crossfire-osok előnyben ;).

Catalyst 5.10: Bővebben: link
Catalyst 5.10 CCC: Bővebben: link

Letöltés főoldala: Bővebben: link Sajnos a változások listáját nem tudom direktben linkelni. :(

CPT.Pirk: nem tudom a választ, de UP neked!

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#506) gyikhus válasza cousin333 (#505) üzenetére


gyikhus
tag

Lejönni lejön, csak a release notes hibádzik (legalábbis én nem találom.)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#507) cousin333 válasza gyikhus (#506) üzenetére


cousin333
addikt

Mint fentebb írtam, nem tudom direktbe belinkelni :(. Aki akarja, megkeresheti. A hibajavításokon és a Crossfire támogatáson kívül még Windows MCE-hez készültek kiegészítések, illetve gyorsbillentyűket vezettek be a kép forgatására.

Itt a PH!-s cikk, benne a letöltési oldalra vezető link: Bővebben: link.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#508) gyikhus válasza cousin333 (#507) üzenetére


gyikhus
tag

Thanx!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#509) rocket


rocket
nagyúr

''ATI produce tool to increase Doom3 scores 'up to 35%' with AA enabled

ATI Technologies have this morning made a tool available to HEXUS which supposedly improves scores in Doom3 when antialiasing is enabled. Improvements 'of up to 35%' are explicitly mentioned by sources within ATI. The tool seemingly changes the way the graphics card maps its own memory to better deal with handling AA sample data in Doom3's case.

The fix will shortly be rolled into CATALYST 5.11 according to ATI sources and a beta drop of that driver will be made available for testing in due course, before the final WHQL driver from Terry Makedon's CATALYST team is made available for public download in November.

HEXUS are in the process of testing the fix and we'll bring you some scores using the executable tool very shortly. It's unclear if the fix affects other games or whether it solely affects Doom3 via ATI's application detection scheme and their ability to reprogram the GPU's memory controller per application using CATALYST A.I.

More on the tool and the fix as we get it.''

Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#510) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! itt is felteszem: az lenne a kérdésem ,hogy az ati tray tools elég csak egyszer felrakni? drivercserekor nem kell ujra? (gyk nem hal be egyéb... bocs ha hüle a kérdés) 2. pedig ,hogy hogy állítja az AA -t meg a többit? a driverben vagy külön (pl ha vmit beállítok a driverben akkor az az ati tray toolson is beállítódik? :) ) előnyök/ hátrányok :F

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#511) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! itt is felteszem: az lenne a kérdésem ,hogy az ati tray tools elég csak egyszer felrakni? drivercserekor nem kell ujra? (gyk nem hal be egyéb... bocs ha hüle a kérdés) 2. pedig ,hogy hogy állítja az AA -t meg a többit? a driverben vagy külön (pl ha vmit beállítok a driverben akkor az az ati tray toolson is beállítódik? :) ) előnyök/ hátrányok :F

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#512) rocket válasza rocket (#509) üzenetére


rocket
nagyúr

Megjott elso benchmark :)
[kép]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#513) nRu3


nRu3
addikt

A control centeres catalyst magyar verzioja nincsen, mert valahol mintha látam belinkelev magyar változatott, mert én mindig az ati oldalárol töltöm de ott nem látok magyart ,magyar csak control paneles van:F A kártyához kapot cd-n sincs magyar verzió:(

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#514) rocket válasza nRu3 (#513) üzenetére


rocket
nagyúr

Nincs meg hivatalos megjelent catalyst-ben Magyar nyelvu verzio control center-bol, egyelore csak angol, nemet, francia, spanyol, japan, kinai nyelven erheto el, de lesznek mas nyelvek a kesobbi catalyst-ben, gondolom a Magyar se fog sokaig hianyozni :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#515) nRu3 válasza rocket (#514) üzenetére


nRu3
addikt

pedig valahol tényleg látam egy oldalon belinkelve ,a cotrol centeres-t magyar szavakal:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#516) rocket válasza nRu3 (#515) üzenetére


rocket
nagyúr

Crossfire ph tesztben volt :)
[kép]
[kép]

Bővebben: link
Cikk szerint 5.8-as catalyst, az ati weboldalan azt irjak nincs meg Magyar nyelv meg ccc-ben, akkor vagy a ccc valami beta volt, vagy nem tudom, mindjart kiprobalom :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#517) rocket válasza rocket (#516) üzenetére


rocket
nagyúr

Felraktam legujabb ccc-t ami letoltheto az ati oldalarol, angol nyelvu, teruleti beallitasok jol vannak windows-ban, szoval akkor a tesztben valami beta ccc volt meg :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#518) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Lehet fura a kérdés de a CCC, minden ATI kártyánál működik???9550-es nél is???

(#519) nRu3 válasza Tom5 (#518) üzenetére


nRu3
addikt

A his-eknél biztos müködik csak szükséges hozzá a NET1.1progi mint minden ccc progikhoz. Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#520) Jungleman


Jungleman
csendes tag

R9800Pro-hoz van általánosan jó driver?Ami úgy rendben működik?
Nem kell se a leggyorsabb,se a legszebb képű,kiegyensúlyozottan jó legyen.

Mindig legyen nálad kanál!Sosem tudod,mikor kell megvakarnod a hátad.

(#521) tuskooo válasza Jungleman (#520) üzenetére


tuskooo
addikt

Ilyen a catalyst:)

(#522) Tom5 válasza nRu3 (#519) üzenetére


Tom5
addikt

Gecube Radeon9550-es em van...leszedtem az új drivert,majd kipróbálom!Omega mellett megy a cucc?!Vagy nem?

(#523) nRu3 válasza Tom5 (#522) üzenetére


nRu3
addikt

Ha egy gyárto is irja hogy lehet használni akkor a másik gyártonál is megy a ccc,

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#524) Jungleman válasza tuskooo (#521) üzenetére


Jungleman
csendes tag

Ne szopass,tudod,hogy értettem.

Mindig legyen nálad kanál!Sosem tudod,mikor kell megvakarnod a hátad.

(#525) detroitrw


detroitrw
addikt

hy all!

a catalyst -hoz nincs magyarosítás?

(#526) RpPRO válasza detroitrw (#525) üzenetére


RpPRO
őstag

Szega!
Nezz mar ra az #516-ra! Sztem az eleg magyar nyelvu. :P
Leszeded a nemzetkozi driver valtozatot, abban csomo nyelv benne van.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#527) RpPRO válasza Jungleman (#520) üzenetére


RpPRO
őstag

En iden majusban valtottam (akkor az 5.5-os catalyst volt a legujabb), de meg mindig a 4.12 betat hasznaltam, persze CCC nelkuli valtozatot. Tokeletesen elegedett voltam vele. Volt az 5-os szerianak nehany gyermekbetegsege kezdetben. Azt mondjak, a legujabb Catalystok megint jok, szal valszeg kiprobalnek valami legfrissebbet is ha atim lenne.

En csak az omegadrivereket hasznaltam. Ebben nincs semmi CCC-s marhasag, amihez .NET1.1 kell, sosem raktam fel ilyent. A sajat CP-jeben is mindent meg lehet csinalni es nem zabalja a memoriat es nem lassu. Nala 5.9-esre epulo valtozat a legujabb jelen pillanatban. Bővebben: link

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#528) nRu3 válasza RpPRO (#526) üzenetére


nRu3
addikt

Te meg áruld el a ccc-s változat hol szerezhető meg magyarul, az egy dolog hogy elvileg létezik de honan szerzed meg, mert az ati oldalán ami van nyelvi csomag ott magyar nincs:( magyarul csak cp-be van.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#529) RpPRO válasza nRu3 (#528) üzenetére


RpPRO
őstag

Bocsi, nem tom, aszittem benne van automatikusan es felismeri az op rendszer nyelve alapjan, h melyik nyelvet rakja fel. Ezek szerint nem igy van.

En meg akkor sem raknam fel CCC-t, ha fizetnenek erte, ott van az ati tray tools, mindent meg tudsz azzal csinalni, sot meg tobbet is.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#530) tuskooo válasza Jungleman (#524) üzenetére


tuskooo
addikt

5.6 még tuti jó volt, de nekem az 5.9-cel sincs gondom...legújabbat majd akkor, ha lesz omegában:)

(#531) Tom5 válasza nRu3 (#523) üzenetére


Tom5
addikt

GeCube 9550esen nemindul a CCC :(((:(((

(#532) cousin333 válasza Tom5 (#531) üzenetére


cousin333
addikt

Feltetted a .NET keretrendszert? Mert anélkül nem fog menni.
Az ATI honlapján a driver letöltéseknél be van linkelve.

"We spared no expense"

(#533) Sensation 06


Sensation 06
csendes tag

Sziasztok !
Az volna a kérdésem, hogy létezik-e a Catalyst-hoz magyarítás ? Ha igen, hol találom ?



Köszönettel : Tamás

(#534) Tom5 válasza cousin333 (#532) üzenetére


Tom5
addikt

Nem,nemtettem fel...megnéztem az ATI honlapját,találtam is vmit,de igazábol nemvágom mitkell leszedni...:F

(#535) cousin333 válasza Tom5 (#534) üzenetére


cousin333
addikt

Ezt: Bővebben: link

"We spared no expense"

(#536) nRu3 válasza Sensation 06 (#533) üzenetére


nRu3
addikt

a cp változatot azt magyarul gond nélkül letöltheted, de a ccc változat van de hol:F gondolom a x1000 szériáju kártyákhoz járo catalystben benne lesz már a multilnyelv.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#537) nRu3 válasza Tom5 (#534) üzenetére


nRu3
addikt

de elindithatod a win updatet és az is felajánlja neked a net1.1 és utána a hozá tartozo frisitést is mert már az is van.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#538) nRu3 válasza rocket (#517) üzenetére


nRu3
addikt

Találtam egy beta catalystet de ezt nem tudom telepiteni sehogysem:(
Bővebben: link vagy van neki valamilyen sorendje és én zt nem találom ell.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#539) rocket válasza nRu3 (#538) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez a 5.10 betaja csak fejlesztesi neven hivjak 8.18-nak, azota 5.10 megjelent mar vegelegesben.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#540) nRu3 válasza rocket (#539) üzenetére


nRu3
addikt

csak ügye én a beta verziokat azért keresgélem ,mert meg akarom találni a ccc amiben van magyar nyelv:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#541) rocket válasza nRu3 (#540) üzenetére


rocket
nagyúr

Csak az a fura, hogy a betaban van a veglegesben meg nincs, lehet a ccc ami a betaban volt, nem jelent meg vegul a vegelegesben, mast nem tudok elkepzelni :)

Egyebkent fless azt irta Bővebben: link, hogy nala magyar xp-vel 5.10-es catalyst-el van magyar nyelv, en angol xp-n probaltam teruleti beallitasok jol voltak, es nalam nem volt magyar, ati oldalan se irjak lenne, ez valami rejtely kezd lenni lassan mar :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#542) nRu3 válasza rocket (#541) üzenetére


nRu3
addikt

Tudom olvastam, nálam is magyar xp van de a ccc csak angolul megy.igy nem értem nála miért jönn be magyarul a ccc.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#543) [HUN]Zolee válasza nRu3 (#542) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

A CCC hez szükséges .NET -ből is van amgyar és angol ha jóltom. és ezzel magyarázom ezt a jelenséget. ha nem így van javítsatok :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#544) rocket válasza [HUN]Zolee (#543) üzenetére


rocket
nagyúr

Erre gondoltam mar en is, de nRu3-nak magyar xp-je van, abban meg gondolom alapbol nem angol .net framework van es nem angolra updatelte magat esetleg windows update-el, de lehet tevedek :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#545) nRu3 válasza rocket (#544) üzenetére


nRu3
addikt

igy van én alapbol felrakatm a net1.1-et, és updatel raktam hozá 1.1.1szervizcsomagot, és utána a magyaritást enek a proginak, igy nem ezen mulik, hanem van valami más tényező ami titok fedi, egyenlöre:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#546) rocket válasza nRu3 (#545) üzenetére


rocket
nagyúr

Ugytunik az ati se tudja akkor a valaszt a rejtelyre, mert ezt irjak:
''Catalyst Control Center is available in a bundle supporting English, French, German, Japanese, Simplified Chinese and Spanish . Additional languages will be available in future updates.'' :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#547) nRu3 válasza rocket (#546) üzenetére


nRu3
addikt

sajnos.

ezért keresgélek beta verziot ,mert a hivatalosban bene van az en -(english):5-10_xp-2k_dd_ccc_wdm_enu_27256.exe
a beta-ban nincs nyelvi utalás?
Catalyst 8-173-1-050921a-026915E mert ez a tesztben szerepelt és ugye magyarul mintha.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#548) Tom5 válasza cousin333 (#535) üzenetére


Tom5
addikt

Köszönöm szépen!Tudnád mennyit kerestem ezt a linket...KÖSZI!!!:R:R

(#549) cousin333 válasza Tom5 (#548) üzenetére


cousin333
addikt

www.ati.com: Bővebben: link
Bal oldalon : Catalyst for Windows XP, zárójelben: .NET is required. Na, ez egy link. És láss csodát, hova vezet... :D

"We spared no expense"

(#550) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Van egy xpertvision 9800 se karim. Tudom hogy az omega driver képes a az SE verzióbol pro-t csinálni. Működik ez a dolod érdemes így telepíteni a drivert?

The Drummer

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.