Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) gaboooka válasza fueled18 (#400) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Na meg persze ezt is. Van mit bepótolnom.

(#402) mcs válasza fueled18 (#400) üzenetére


mcs
veterán

Az omegák nekem nem váltak be igazán...főleg az 5.7es, ami az ATT 3d tesztelőjében hibázott alapórajeleken:DD.

Egyébként gabooka, tedd fel az 5.6os Catát, mert az előbb teszteltem, és a legjobb:R.

(#403) tuskooo válasza fueled18 (#400) üzenetére


tuskooo
addikt

Kár, h mindig csak az utolsók...Mondjuk én vagyok a hülye, nem kellett volna törölnöm a régieket...csak hát ugye én, mint naiv user, azt hittem, hogy az újabb csak jobb lehet.:U

(#404) Nimda válasza tuskooo (#403) üzenetére


Nimda
addikt

Ezt általában mindeki igy hiszi..:)

Nálam pl.a 4.7-es vált be egy 9600-ossal...

Van egy nagyon jó 5.6-os driver,DHzer0point,amiben benne van pl.az utsó radlinker és maga a driver nagyon jó az omegához képest...kár hogy megszünt....a belinkelt oldalon van még egy csomó amit ki lehetne próbálni...

(#405) tuskooo válasza Nimda (#404) üzenetére


tuskooo
addikt

Nekem az NGO és a Softmod nem jött be, DNA meg nem volt hajlandó felmenni a gépemre, az omega meg csak jobb azért, mint a catalyst, bár már ebben se vagyok biztos:D

(#406) Nimda válasza tuskooo (#405) üzenetére


Nimda
addikt

Igen én is végigpróbáltam majdnem az egészet,de ami igazán tetszett,az az Unian catalyst...Van benne pl.Ati tools,amiben igencsak sok funkciót lehet állitgatni a tray tools-hoz képest!:)Igaz,nem a legújabb...


(#407) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges, hogy a 4.12-es Catalyst-al jobban mennek a 3d Mark-ok ugyanolyan beállítások mellett mint pl.: az 5.6-ra épülő Omega vagy az 5.6-os Catalyst-al?

Pl.:3dMark01Se-ben: 4.12-vel 16080 pont
omega 145xx pont
5.6-al 156xx pont

Sapphire Radeon 9800Pro.

Knoblauch macht einsam.

(#408) Nimda válasza nagash (#407) üzenetére


Nimda
addikt

Igen lehetséges,mert szvsz az újabb drivereket már az újabb kártyákra optimalizálják...

(#409) nagash válasza Nimda (#408) üzenetére


nagash
senior tag

Csak azért akartam frissíteni mert mindenki azt mondja attól jó lesz nekem. (a 9800Pro tulajok is)

Akkor elméletben jobban járok a régivel?
Vagy leszarhatom a pontokat és tegyem fel az újabbat?

Köszi a segítséget! :R

Knoblauch macht einsam.

(#410) rocket válasza nagash (#409) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem egy 2001-es teszt programra kene hagyatkozni :)
Rakd fel az ujabbat nyugodtan, ha nem is gyorsit jelentosen egy 9800pro-val, akkor is tartalmazhat hibajavitasokat, amikre szukseged lehet az ujabb jatekoknal.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#411) Allien válasza rocket (#410) üzenetére


Allien
veterán

Csatlakozom Rocket hozzászólásához! Gondolom, TE sem 3d Mark-okkal játszol, vagy ha igen, akkor az más tészta!:) De, ha mégsem, akkor egyértelmü, hogy relative pár hónaponként megéri frissiteni, de legalábbis, ha egy új játékot telepítesz. Pl. Battlefield 2-höz az 5.4-t (vagy az elöttit) ajánlották, pedig volt akkor már 5.5, és 5.6 is, de azok roszabbak voltak. Na most annyit az 5.4 elöttiekről, hogy még azokkal is rendszeressen fagyott a gép, vagy újraindult! Nemrégen kihozták az 5.8-t, azzal ezek a problémák megszűntek!:)) Igaz, vannak mások, de arra már az EA javitása KELL, az külön téma.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#412) schenker88


schenker88
aktív tag

sziasztok!!!

pofon egyszeru a kerdesem: nagyon jo lenne valaszt kapnom rá :(

fps es rts gamekhoz, teljesen konkretan:

Mafia!
CnC Generals Zero Hour
UT2004
FarCry
Age of Empires 3 (coming):B

milyen catalystot, drivert stb... miegymast tegyek fel, hogy a leheto legtobb fps-sel szaggassanak ezek stabilan, jo kepminoseggel egy Powercolor Ati Radeon X800Pro VIVO vga kartyan..?

hogy vegezzem az uninstallaciot, hogy mindent eltavolitsak az uj telepitese elott?

control centert nem szeretnek felrakni, mert ati tray toolssal szeretnem vegezni a beallitasokat!

koszonet: schenk:)

(#413) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok.

Vettem egy x600xt-t és szeretném megérdeklődni, hogy meg lehet-e valahol nézni a mag hőmérsékletét, mert nem találom sehol. Eddig nvidia kártyáim voltak azoknak meg tudtam nézni a driverjében.

(#414) Tomeepapa


Tomeepapa
csendes tag

Feltettem a legutolsó cat-ot és azóta ha Fraps-al rögzítek nagyon elkezd szaggatni az egész és a felvett anyag is ilyen. Előtte minden rendben volt. Valaki tapasztalt ilyet? Tegyem vissza a júliusi drivert? ( a kártya 9800pro)

(#415) A_corp válasza T. Peet (#413) üzenetére


A_corp
csendes tag

Hali!
Valamit rosszul csinálok. Rákattintok az ATI CCC ikonjára, és nem történik semmi. DE A Net Framework FÖNT VAN. Kezdem az xp-t egyre jobban megutálni!

"Never existed." (Chrono legionaire)

(#416) schenker88 válasza schenker88 (#412) üzenetére


schenker88
aktív tag

Válasz?:F

(#417) erdoke válasza schenker88 (#412) üzenetére


erdoke
titán

A legújabb Catalystot, és a Catalyst uninstallerrel szedd le. Vmi csodadriverre vársz?

A legjobb aláírás a héten

(#418) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok, lenne egy problémám a legújabb catalysttel.
Bővebben: link
Köszi
Con

(#419) eziskamu válasza -conrad- (#418) üzenetére


eziskamu
addikt

Valszeg a control centeres és nem a control paneles változatot raktad fel. A hiba azért van mert nincs telepítve a .Net framework ami letölthető http://www.nliteos.com/ címről a download szekcióban (a framework és egy patch), vagy a microsofttól.

(#420) LordX válasza -conrad- (#418) üzenetére


LordX
veterán

RTFM. .NET keretprogram 1.1-et fel kéne tenni.

(#421) -conrad-


-conrad-
addikt

Köszi mind2töknek, feltelepítem akkor ezt is. :)

(#422) schenker88 válasza erdoke (#417) üzenetére


schenker88
aktív tag

igen :DDD

(#423) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mostanában nem nagyon figyeltem a driveres topikokat. Szóval főleg wowozok és csszek, ezekhez keresném a legjobb (itt leginkább a stabilitás és csak másodsorban a sebesség a lényeg) catalyst/omega/dna/stb drivert. Konfig az adataimnál, bár a lényeg: amd + x850xt.

Dive ever, work never.

(#424) PirosHello


PirosHello
senior tag

Info! Már letölthető az 5.9....Már töltöm is....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#425) PirosHello válasza PirosHello (#424) üzenetére


PirosHello
senior tag

Az 5.8-hoz képest nem észlelek túl sok változást....?????? Mi egyáltalán a változás az előző verzióhoz képest?.... Mit javítottak (optimalizáltak)?

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#426) Allien válasza PirosHello (#425) üzenetére


Allien
veterán

Hát, NEM szokás látni, ha pl. az asztalt nézed!:B
''...Battlefield 2: The game no longer exits to the Windows desktop after the game logo is displayed
Endorphin: Running the application under Windows XP no longer results in hesitation being noticed during simulation or playback
Max Payne 2: Erratic mouse pointer behavior is no longer noticed within the game's menu after a short time period of game play
MU: Opening a chat window and playing the on-line game no longer results in Hesitation being noticed when pressing the Enter key
Silent Hunter 3: Enabling all video options within the game and setting the particle density to 100, along with setting Anti-Aliasing to 6X and Anisotropic Filtering to 16x, no longer results in display corruption on the left portion of the display
Star Wars Knights of the Old Republic 2: Running the Dantoonie level of the game no longer results in hesitation being noticed...''
stb...
Én, az előzö verziónál IS már csodákat láttam, tehát az 5.8 van most fent, elötte az 5.4, illetve 5.1, és azokkal a BF2 borz alom volt, az 5.8-al viszont sokkal élvezhetőbb volt. Nem indult újra a gép, nem fagyott le, stb...
:Y
Ja, és most le sem jön a CC nélküli verzió.:B Illetve, most nagynehezen kezdte el leszedni a letöltésvezérlőm.:))

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#427) SzlobiG válasza Allien (#426) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én most tettem fel az 5.9 5.8 volt előtte és nem volt bajom vele remélem 5.9-el se lesz.:) Jah csak egy a baj, hogy egyik játékkal se játszok amit újítottak benne.

[Szerkesztve]

(#428) Noddy


Noddy
senior tag

Van valami számottevő dolog a CCC-s verzióban, vagy az csak valami ati csalogató dolog? Most használok először ati kártyát. Bocs a lámulásért.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#429) cousin333 válasza Noddy (#428) üzenetére


cousin333
addikt

A CCC csak egy csili-vili kezelőfelület, meglehetősen erőforrásigényes, pl látod, hogyan hat az élsimítás :). Véleményem szerint felesleges feltenni (jó az ''alap'' driver is. Én legalábbis mindent meg tudok csinálni azzal is (mármint ami nekem kell). Kell hozzá .NET.

Elég sok mindent javítottak az új verzióban.
- changelog: Bővebben: link
- Catalyst 5.9 CCC: Bővebben: link
- Catalyst 5.9: Bővebben: link
- .NET: Bővebben: link

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#430) Noddy válasza cousin333 (#429) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi az infót:DD

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#431) PirosHello válasza Allien (#426) üzenetére


PirosHello
senior tag

Köszi az infót, de nem nagyon játszom.....(a felsoroltakkal egyáltalán nem)....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#432) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, egy sapphire R9500@9500PRO vgahoz melyik Omega vagy SoftMod catalyst-tot ajánljátok? 5.8-as Omega van fent most,de vhogy nem az igazi.
keressek régebbi 4.xx verziószámu catalyst-ra épülő omegadrivert?

Köszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#433) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Miért nem megy fel egyik Catalyst driver sem a notebookomra?
X700
Nem talál valami inf fájlt, majd kilép. Valakinek van ötlete?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#434) SLYM


SLYM
veterán

itt az új cvatalyst! Bővebben: link

(#435) Kiskutya


Kiskutya
veterán

na meg senki nem rakta fel? en meg varok 1-2 velemenyt:)

hmm...

(#436) Noddy válasza Kiskutya (#435) üzenetére


Noddy
senior tag

Most hétvégén nyomom fel, vasárnap este lökök fel infót.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#437) Elrood


Elrood
őstag

Valamelyik hsz-ben írtam a Sun Java és Catalyst kékhalálról.
Akkor 4-s java volt fenn (1.4.2_08 asszem), és 5.6, 5.7, 5.8 -s catalystokkal kékhalált okozott a java progi, ha be volt kapcsolva a d3d elsimítások.
Most egyszerre felraktam az 5-s java-t (1.5.0_05), és az 5.9-s catalystot. A hibát sehogy nem sikerült újra előhoznom, így úgy néz ki, ez a probléma megoldódott:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#438) Blade Runner


Blade Runner
csendes tag

Sziasztok!
Adott GeCube9600XT.Vásárláskor felraktam rá a Catalist 4.6-ot.Azóta nem enged verziószámot lépni és ,ha mégis enged akkor a játékok fagynak stb.További probléma
,hogy a Catalist Control Center sem hajlandó elindulni.Ja igen és az oprendszer WinXp prof.
Win reinstall ,csökkentettmód,vga mód ,directx reinstall kilőve.
Minden segítségért hálás köszönet!:R:R

Uff én beszéltem.

(#439) Blade Runner


Blade Runner
csendes tag

Upsz #438

Uff én beszéltem.

(#440) ollie válasza Blade Runner (#438) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha olvasgatnál egy picit rájönnél, hogy a CCC-hez a .net framework kell.

***

(#441) Vigneau válasza ollie (#440) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, sajnos ez elengedhetetlen hozzá... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#442) Vigneau válasza Vigneau (#441) üzenetére


Vigneau
félisten

Letöltöttem, felraktam, 5.6 (CC)-ról váltottam. Egyenlőre nem tapasztalok semmi problémát, bár 3DMark tesztet nem néztem. A lényeg, ne legyenek bugosak a játékok.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#443) Davike


Davike
csendes tag

Drivert keresnék Ati Mobility Radeon 9200 kártyához, operációs rendszer: XP Professional. A mostani driverrel, amit a notebook gyártójától töltöttem le, elég sokszor kilép játékokból, tehát valami stabilabbat keresnék.

(#444) Vigneau


Vigneau
félisten

Végigfutattam a 3DMark-okat, kicsivel több pontot kaptam 03-ban és 05-ben. De nem ez a lényeg. Bugokkal nem találkoztam, simán mennek a játékok. Mintha a GTA:SA vízparti részei se villódznának. Ez jó hír.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#445) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Nemrégiben újítottam fel a gépemet és tegnap jutottam el oda, hogy kipróbáljak néhány játékot, aminek során sajnos azt kellett tapasztaljam, hogy kb. 10 perc után elsötétedik a képernyő, lefagy a játék és az XP-hez is alig tudok visszajutni... Az ominózus játékok: Battlefield2, Panzers II. A FIFA 2005 esetén nem jelentkezik a hiba, ill. normál használat (internet, tömörítés, zenehallgatás, Word, stb.) esetén is stabilan megy minden. Amit a konfigomról tudni kell:

- AMD 64 3200+
- Gigabyte passzív ATI X700 PCIe videókari
- 2 X 512MB TwinMOS dual channel RAM
- Antec 380W táp (3 vinyó és 2 DVD-író és egy 12cm házventi van még a gépben)
- monitor DVI-n csatlakozik
- legújabb ATI driver (amiben ha a VPU recover-t kikapcsolom, a hiba esetén az egész gép újraindul)
- semmi sincs tunningolva
- a játékok közepes minőségi beállítások alatt futnak (futnának)

Szerintetek mi lehet ez és hogyan tudnám biztosan kiszűrni a hiba forrását? Lehet, hogy a táp kevés, vagy a driver, esetleg a videókari a rossz? Előre is köszönöm a segítséget!

(#446) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Nálam is jelentkezik ez a hiba:
a gép
A64 3000+@3800+
2*512/400@450 ddr
His ice-q x700pro tuningolva
1db dvd-lejátszó
1db vinyó
3db házventi
360w-os Chieftec táp!
Akkor mi lehet a probléma az 5.8-assal is ezt csinálta!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#447) he7edik. válasza gg72 (#445) üzenetére


he7edik.
addikt

Válasz:

Gigabyte passzív ATI X700 PCIe videókari túl melexik :((

Égő szöveg a flém vázon

(#448) erdoke válasza sosperecek18 (#446) üzenetére


erdoke
titán

Nálad meg lehet, hogy a K8NF-9 passzív hűtése melegszik túl tuningoláskor. Esetleg nem adtál elég feszt valamelyik alkatrésznek. Alap órajeleken is csinálja?

A legjobb aláírás a héten

(#449) gg72 válasza he7edik. (#447) üzenetére


gg72
veterán

OK, mindjárt kinyitom a házat és utánajárok a dolognak...

(#450) SimonMágus


SimonMágus
aktív tag

Eh, tegnap raktam fel az új 5.9-es mobility catalyst drivert, erre ma a következő hibát produkálja: kb. 5 másodpercenként a cli.exe 60-70%-osan megterheli a procit, ezt akkor is csinálja ha futtatok valamit, de teljes üresjáratban is,:(((

Töröltem a CCC-t, ami ugyan megoldja a gondot, egy RadLinkerrel meg állítgatni is tudom a karit, de ez így mégsem faja:(

Valakinek van valami tippje? Illetve CCC nélküli mobility c-t honnan lehet letölteni?

Előre is thx a segítséget!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.