Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Hello mindenki!

Az a nagy helyzet, hogy beleestem ebbe a csöppségbe... Unokanővéremnek ilyen van és a fürgesége, valamint minősége magával ragadt. Esetleg valaki hozzáértő nyilatkozhatna személyes tapasztalatairól!
(A ''régi'' ''jó'' ''öreg'' HP 735-ömet érdemes eladnom egy ilyen miatt? Mennyiért?)

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2) rOwLeY válasza Hókusz Pók (#1) üzenetére


rOwLeY
őstag

Hi!
gyere inkább át ide:
Bővebben: link
előnyösebb lett volna ide írnod, mint nyitni egy új topicot!

(#3) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

OK...

Moderátor kéretik törlésre...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#4) peti85 válasza Hókusz Pók (#3) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem is ilyen gépem van és nem bántam meg.
Szépek a képek, nagy a kijelző, atomerős az akksi, fémből van, nagyon kicsi, és villámgyors. Mi kell még?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5) oceanearth válasza peti85 (#4) üzenetére


oceanearth
őstag

szépek a képek, azok valóban szépek, de amit a z55-el csináltak azok annyira nem. nagy a kijelző ez igaz és sokat is fogyaszt, turisták használják az lcd-t. atomerős akksi:DDDD ezt gondold át mégegyszer. fémből van, na és??? nagyon kicsi, igaz. akkor most jövök én! obi fényértéke?? vaku hatótávja?? ára?? ár/érték aránya??
azért nem kell úgy osztani az észt.

(#6) reddragon válasza oceanearth (#5) üzenetére


reddragon
aktív tag

Hát az ár érték arány szerintem is borzalom,de ők tudják.80k-t én nem adnák egy ilyenért az biztos.Ez pont az a kategória,amelyik mindenre jó de semmire sem használható.Én már hozzádobnák egy 20-30-at és egy jobb nagy zoomos gépet vennék,ami bárhol használható is.

(#7) oceanearth válasza reddragon (#6) üzenetére


oceanearth
őstag

hát ezaz. sok hülye meg veszi a nagy lcd miatt, mert akkor biztos jó, hát ez a marketing

(#8) reddragon válasza oceanearth (#7) üzenetére


reddragon
aktív tag

Ez az.Kívül szép belül semmi!
Láttak ezek már Leica optikát dolgozni?Vagy annak a tele f2.8-át?
Nem mondom,jó a nagyobb LCD,de inkább a képeim legyenek CA és torzításmentesek.De lehet én nézem ezt rossz szemszögből.

(#9) oceanearth válasza reddragon (#8) üzenetére


oceanearth
őstag

nem te nézed rossz szögből. csak tudod a sok hülyének nem ez számít, hanem az, hogy, hogyan néz ki a gép, nagy lcd stb. ott a sony példája, szép gépeik vannak, de semmit sem érnek csakúgy mint a hp-k(azok csúnyák is) és a casiok

(#11) oceanearth válasza Kalandor (#10) üzenetére


oceanearth
őstag

nem nem értem, mivel az s5500 nem olyan kompakt gép, mint egy kis canon vagy egy casio, ami elfér a zsebbe. szvsz nem sokkal nagyobb az s7000, ha meg már viszel egy s5500-az midnenhova akkor ugyanannyiba kerül egy s5500-at vinni. havernak is s5500 van és ugyanolyan tatyója mint nekem szvsz max picit kisebb súlyt visz, dehát üsse kő nem fogok meghalni plusz 150grammtól

(#12) sbazsi válasza oceanearth (#11) üzenetére


sbazsi
veterán

és tudsz olyan gépet mondani, ami jó képeket csinál, elfér a zsebemben (kényelmesen!) és mondjuk 60k környékén mozog az ára?

(#13) oceanearth válasza sbazsi (#12) üzenetére


oceanearth
őstag

nem. olyan gép nincs ami ultrakompakt tehát kényelmesen elfér a zsebedben, 60ezerve kerülne és ráadásul gyönyörű képeket csinálna. illetve gyönyörű képet midnen szar csinál napsütésben, viszont a kompaktok, ultrakompaktok egy kicsi szürkületnél és telénél már halottak.
ami nem annyira kompakt mégis jó kis gép az az a520, ixusok is vannak ilyen árban, de azokban már tényleg nagyon szar a CCD és az obi, azt nem ajánlom

(#14) sbazsi válasza oceanearth (#13) üzenetére


sbazsi
veterán

''telénél(:F???) már halottak?''

jó, nyilván nem fogok olyan gépet találni, ami minden körülmények között kiváló minőségű, gyönyörű képet csinál. és még el is fér a zsebben, és olcsó.

de mivel egy s7000 már van a családban (faternak, ha kell, akkor kölcsönadja), ezért olyat keresek, ami elfér a zsebemben (elég macerás mondjuk nap mint nap hurcibálni, elővenni a táskából, és fotózni, ezenkívül nehéz is)

Már jó ideje nézegetem a Casio gépeket, mivel apró méretűek, mmc-t kezelik (nem úgy, mint az olympus, amelyik csak a drága xD pict cardot támogat.)

az ixus-okban szar az objektiv?

akkor melyikben jó?

és milyen gépet ajánlanál, ami elfér a zsebben?

(#15) sbazsi


sbazsi
veterán

a canonok kezelik az mmc-t?
vagy melyik kezeli az mmc-t is, nem csak az sd-t?
(a telefonomban is az van, és mivel vettem bele egy nagyobb kártyát, nyaraláskor pl jól jöhet az extra hely...)

[Szerkesztve]

(#16) rup1u5 válasza oceanearth (#5) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Vaze én mindíg kikészülök a stílusodtól.:DDD
Pont te vagy az aki megjelenik észt osztani minden digi-kopaktos topikban, ráadásul eléggé fikázós, lenézős hangnemben.

Fogd föl, hogy vannak olyan emberek is akiket nem érdekel a mélységélesség meg a fényerő. Ezek az átlagfelhasználók. Ismerek ilyet is jópárat. És a pici kompakt gépek piaca pont őrájuk épűl, akiknek csak annyi a szempont, hogy pici, könnyű és gyorsan előkap6ó legyen.

Ezt most nem k5ekedésből csak azért mert semmi értelme szerintem itt arcoskodni és egy teljesen más kategóriájú Finepixel példálózni ha az illető elégedett ezzel a kis kütyüjével.
Hozzáteszem megértem az álláspontod. Inkább s7000-et vennék én is. De az már van.:DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#17) oceanearth válasza rup1u5 (#16) üzenetére


oceanearth
őstag

nem észt osztok, csak elmondom a véleményem a túristacsattogtatókról, amik szerintem telejsen fölö9slegesek, ha nem tetszik ne olvasd el. nem én avgyok egyedül ilyen , hanem pl red is. és az 5ös hszemben nem volt olyan durva a hangenemem, csak reagáltam egy olyan hozzászólásra ami hülyeség megértem ha avlaki ilyet vesz, mert kompakt kell neki, de akkor ne írjon ekkora hülyeségeket ''Szépek a képek, nagy a kijelző, atomerős az akksi, fémből van, nagyon kicsi, és villámgyors. Mi kell még?''. mert ez nem egy meggyőző vélemény. ráadásul ezért az árért inkább veszek ultrakompakt canont, amik sokkal jobbak.

(#18) rup1u5 válasza oceanearth (#17) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mondom.
Számodra és számomra sem meggyöző érvek de nem is terveztünk ilyet venni.
Neki valszeg tényleg ennyire tetszik mert kielégíti az igényeit. Miért kell elrontani az örömét?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19) oceanearth válasza rup1u5 (#18) üzenetére


oceanearth
őstag

szerintem nem rontottam el az örömét, mert ő is tudja, hogy ez egy ultrakompkat gép és nem vár tőle sokat, a másik meg, hogy úgysem hiszi el amit mondok, mert nem fogja érzékelni azokat a dolgokat amiket leírtam, nem fogja észrevenni a beégett eget az alulexponált a képeket a sötét hátteret.

(#20) szeva000


szeva000
addikt

Látom megy a vita:C
Na én is leírom a véleményem akkor,de csakis jószándékkal és nem akarok senkit befolyásolni és megsérteni sem.Csak vélemény:)
Szerintem a gépvásárlásnál legdöntőbb szempont a pénz.
Hiába akarnák én venni 2millás gépet,mikor tudom,hogy csak a tizedrésze van rá.
ugyan ez van a 60 és a 150000ft-os gép esetében is.
Szerintem az emberek nagyrésze ha tudna akkor venne jobbat,de sajna...
Persze van akit nem érdekel milyenek a képek,semmit nem ért hozzá,csak valami legyen a memóriakártyán rajta.
De az ilyen embernek meg minek egy komolyabb gép?ugyanúgy nem tudna normális képet csinálni vele,sőt inkább rosszabbat.
Aki meg komolyabban gondolkodik a fotózás terén,az nem fog turistacsattogtatókat venni úgysem,inkább gyűjtögeti a kis pénzét,de akkor is megveszi a jobb gépet.Csak az az ember tudja is mit miért csinál.
A pénz ha megvan,akkor csakis az emberke igénye a döntő szerintem,ha neki csak szórakozni kell,pár képet elkattintani néha,akkor tényleg ne szórjon el 2-300rugót egy jobb gépre.
Az más kérdés,hogy ha szegény meglát egy jó képet és elmagyarázzák neki miért is jó az,teszem föl meg is érti,akkor már neki sem lesz olyan trutyi a második gépe,ebben biztos vagyok.

(#21) rup1u5 válasza szeva000 (#20) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Na erről van szó.
Téged miért bannoltak?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22) sbazsi


sbazsi
veterán

Ha már ilyen nagy szakértők vagytok:R, akkor mondjatok gépet, a kb 60 eft-os kategóriában jó (ha nem a legjobb) ár/érték arányban van, és továbbra is elfér a zsebben. (ahelyett, hogy egymást fikáznátok:P)

(#23) oceanearth válasza rup1u5 (#21) üzenetére


oceanearth
őstag

mert be volt rúgva és szét offolt egy topikot:D

(#24) oceanearth válasza sbazsi (#22) üzenetére


oceanearth
őstag

natehát, mivel kicsit lejjebb adtad az igényeid ajánlok más típust is. 60ezer forint a canon a 520, a casio exlim s100as, panasonic dmc-ls1, canon digital ixus 30, nikon coolpix 5600.
árak: www.edigtal.hu
te is eldöntheted, neked melyik kell: Bővebben: link

mod: link javítva

[Szerkesztve]

(#25) rup1u5 válasza oceanearth (#23) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD
akkor jobb lesz ha befejezem az offolást:DDD

Ezeket a gépeket volt szerencséd sajátkezüleg tesztelni is??

[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#26) szeva000 válasza sbazsi (#22) üzenetére


szeva000
addikt

Szerintem is az A520 a legnormálisabb,esetleg a pana a képstabi miatt,bár ezeknél a gépeknél nincs nagy jelentősége

(#27) sbazsi válasza oceanearth (#24) üzenetére


sbazsi
veterán

Ha a vastagságot nézzük, akkor azok a majd' 4 cm vastag cuccok szerintem nem igazán odavalók.

a topicban említettel mi a bajod? vagy inkákk a z50-gyel?

(#28) Lamair


Lamair
aktív tag

nekem eggyel jobb van a z57-es japóbol hozták euban akkor még nem lehettet kapni

Z57 nagyon király és ekkora kijelzőt máson nem találsz (persze ez másodlagos dolog)

5Mp igaz csak 3X-os a zoom rajta de a képnek akkora tartaléka van hogy simán kinagyíthatsz belőle akármit!

Üdv

Lam

[Szerkesztve]

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#30) sbazsi


sbazsi
veterán

a z50 és sx100 közül melyik a jobb?
képminőség, és ár-érték arányban.
mert ügye az egyik kisebb, mint a másik, viszont csak 3,2 mp, a nagyobb pedig 5...

(#31) szeva000 válasza Kalandor (#29) üzenetére


szeva000
addikt

Jó nálam nem nagyon nagy gond a képstabi,persze ez helyzetfüggő.Azért az FZ20-amnál jó,hogy van telénél meg makrónál.
Éppen szerintem is az a legnagyobb baj semmi manuális beállítás rajta
ez az,mikor meghülyülsz,nem tudsz dönteni.
Dobj fel egy 100-ast és fej vagy írás:)

(#32) oceanearth válasza sbazsi (#27) üzenetére


oceanearth
őstag

a CCD mérete és rázsúfolt info. illetve a nagyon gyenge obi, de tényleg a fényértéke az obinak az kirívóan rossz mármint z50-nek

[Szerkesztve]

(#33) oceanearth válasza sbazsi (#30) üzenetére


oceanearth
őstag

szerintem sx100, bár ezt neked kell eldönteni. előbb is le lettem baszva, hogy miért technikai szemmel nézem a gépeket, ezért nem írom le miért azt váalsztanám

mod: megnéztem az sx100 adatlapját és nem hittem el tényleg tudnak rossazbb obit csinálni, akkor fz50, bár én inkább a canont ajánlanám, de ha ennyire a casiot szeretnéd akkor megveheted azt is

[Szerkesztve]

(#34) sbazsi válasza oceanearth (#33) üzenetére


sbazsi
veterán

Na akkor milyen adatokat kell nézni?
Hangsúlyozom, hogy nem ebből akarok megélni, csak hobbifotóra, bulikra, nyaralásokra, és egyéb dolgokra akarom használni.
Valahogy úgy lenne jó végigmenni, mintha egy notinál azt mondanánk, hogy a p4 az gyors, de sokat fogyaszt, és melexik mint a kazán, a 256 ram az épphogy elég az xp-nek, főleg ha integrált a vga, a vinyó attól függ mit tárolunk rajta, a vga attól, hogy csak office, vagy játék is, esetleg vmi köztes, a kijelző felbontása ízlés dolga...

szóval valami ilyesmit tudnál írni? vagy hol találok egy hasonló leírást? :R
Akár egy általánost, akár a szóban forgó casio-ra gondolva (sx100 vs z50)
(az sx100 a mm-ban most 55eft brutto)
ja még annyi, hogy most egy finepix a 2650 van, ami 2 megapixeles.
Bővebben: link
ezt akarom lecserélni, egyrészt mert több pixelt akarok, másrészt mert nagy.
Ja, és szürkületben/sötétben ha nem fix helyről fotóztam, akkor bemozdult. de mivel ezt ha jól tudom minden gép eljátsza, így ez mind1.

[Szerkesztve]

(#35) oceanearth válasza sbazsi (#34) üzenetére


oceanearth
őstag

előszöris a CCD méretét kell nézni, azt, hogy milyen nagy. aztán, hogy adott CCD méretre mennyi piuxelt zsúfolnak rá. pl. canon a510/a520nál a CCD mérete meggeyezik csak az a520ra több pixel van rázsófolva így nem lesz sokkal szebb a kép csak egy picit. ezután a 2. fontos dolog az objektív és ennek felépítése. a jó objektívnek tér kell és a jó obi az nagy is. tehát általában ami az ultrakompaktokban van az nem olyan jó. mivel általában nagyon rossz a fényátersztő képességük ez az F érték. továbbá elég sok a CA a képeikben. ha gépet aakrsz venni akkor meg kell nézned az adatlapját és onnan tudod eldönteni, hogy jó-e neked.

(#36) sbazsi válasza oceanearth (#35) üzenetére


sbazsi
veterán

ezeket az 1/2,5'' 1/3,2'' ccd méreteket hogy értelmezzem?

továbbá az index oldalán írnak ilyet, hogy:
Érzékelőlapka pixelszáma
Effektív pixelek száma

és általában az effektiv az kisebb, de nem sokkal.
az optika olyan amilyen, a zsebben elférő gépeknél csodát nem fogok várni.

mi számit normális F értéknek?
:F

[Szerkesztve]

(#37) sbazsi


sbazsi
veterán

nézegetem a casio-exilim.hu siteot.

gép : ex s500 / ex s100 / z50
ccd: 1/2,5'' / 1/3,2'' / 1/2,5''
mpixel: 5 / 3,2 / 5

:F

(#38) oceanearth válasza sbazsi (#36) üzenetére


oceanearth
őstag

minnél kisebb az 1/ utáni szám annál nagyobb CCD mérete. pl. fuji s7000-ben 1/1,7''-os CCD van az s100ban meg 1/3,5''

''mi számit normális F értéknek?''
ez kó kéréds kinek mi. szerintem normális F érték az F2,8 és min. F8.0 között állítható nagylátóban telében pedig olyan F3,5 és F8.0. de ez magánvélemény.

(#39) sbazsi válasza oceanearth (#38) üzenetére


sbazsi
veterán

megnéztem a canonokat, ahogy írtad.
Az ixus-okat néztem, mert az van hasonló méretben,mint ezek.
Annak sem jobb az F értéke (ügye ez a Blende érték? :) )

mert az 510-es amit még mondtál, az madjnem 4 cm vastag, az pedig enyhén sok...

mondjuk max 2,5 cm vastag legyen a gép.:D

(#40) oceanearth válasza sbazsi (#39) üzenetére


oceanearth
őstag

igen az F az a blende vagy rekesz érték. sok neve van:D hát ha meg olyan vékony gépet akarsz ne számíts normális F értékre. főleg a casioknál, azoknak szörnyű az F értékük, az ixusoknak már jobb,.

(#41) sbazsi válasza oceanearth (#40) üzenetére


sbazsi
veterán

nem nagyon tünt fel , hogy az ixusoknak jobb lenne... :F

(#42) Zsu_ válasza sbazsi (#37) üzenetére


Zsu_
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a Casio ex-s100 és az ex-s500 között??
Azonkívül persze, hogy az egyik 3.2 megapixel, a másik pedig 5...

Ezenkívül van valami lényeges különbség egy átlagfelhasználó számára? :U

Ja, és mégegy kérdés... miért jó ez a dokkoló-egység? úgy értem, hogy miért nem teszik a kimenetet egyszerűen a gépre... nincs hely?

[Szerkesztve]

(#43) Zsu_ válasza Zsu_ (#42) üzenetére


Zsu_
senior tag

Mégegy kérdés:
A Sony DSC-T33 és a Sony DSC-T3 között mi a különbség?
Melyik jobb ezek a Sony vagy inkább a Casiok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.