Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Majd mindenhol van már ijen topik.
Legyen itt is.Aki már kendácsolta a házát írja meg a tapasztalatait, illetve aki kérdez válaszolunk.
Első körben aki kíváncsi írja be a google-ba, hogy casemod
Jelenleg egy porszűrő rendszer kitalálásán dolgozom :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#2) HEBI


HEBI
senior tag

Prohardveren nem is kell megemlítenem a coolnesst ugye?
Szerénységem meg azon dolgozik, hogy szélcsatornát csináljon a tornya alsó részéből.
Mókás lesz.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) GeorgeTerror válasza HEBI (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Gondolkodtál már szűrésen?
Ha igen akkor proóbáld meg valamejik klímatechnikai boltot. Engem az egyikben lazán hüjének néztek, amikor szűrőt kértem. A másikban viszont adtak egy 300x300-as 3 rétegű filtert. Meg van egy 220-as ventim azt kicsit belassítom, egy tekerős villanykapcsolóval, meg szerzek még 120-as szintén 220-as pc-s ventiket. Aztán csendességig csökkentem a feszkót, átszűröm a levegőt.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) GeorgeTerror válasza HEBI (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

ja igen coolness, mint oldal
fórumok még hwsw-n illetve supergamezen. Vannak elég jó dolgok ott

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) HEBI


HEBI
senior tag

Lehet valahol kapni összecsavart idekábeleket kis hazánkban? Mert félek, hogy a mostaniakat ki fogja vinni a húzat.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#6) HEBI


HEBI
senior tag

Porszűrésre én a szagelszivóhoz kapható szövetet használnám. Terveim szerint szükség is lesz rá.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) GeorgeTerror válasza HEBI (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

igen lehet, de nemtom hol. coolnessen van ra recept. Az egy ata-s kabelt meg el birod rejteni vhova

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) GeorgeTerror válasza GeorgeTerror (#7) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na leírom értelmesen
A kerek kábel előállítására van recept a coolnessen. De azt csak 40-ereshez ajánlják. Énis. A cd-hez meg ijenhez. Az egy ata-sat meg összhúzod eldugod valahová.
Egyébként valahol lehet kapni, már láttam ,de nem tudom hol, van egy ijen netes oldal is

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#9) Den válasza HEBI (#5) üzenetére


Den
veterán

Lehet hengeres ata kábelt kapni:

http://www.digimax.hu/uj2/termek.php?termekid=KABADARAT

www.simson4t.hu

(#10) atus


atus
senior tag

Üdv modderek!
Örülök, hogy már itt is kezd terjedni a casemoddolási őrület. Pécsett is lehet kapni Rounded IDE kábeleket, az alagúttal szemben van egy új bolt, ott láttam. CoolNess nekem is tetszik, csak kicsit kihalt mostanában...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) GeorgeTerror válasza Den (#9) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Bobmaster is írta, hogy dolgozik ijenen. Mondj pár ötletet. Jelenleg tervezési szakaszban vagyok, a saját modommal. Lesz festés tükrös. Két táp: atx-es lapnak, at-s minden másnak. LEsz még ablak is üveg. Az eleje, ha minden jól meg műmárvány:)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#12) andorpapa


andorpapa
őstag

Atus, te mit keresel itt? Na mindegy, csak azt akartam mondani, hogy BoGár (szintén publikált már a CoolNESS-en, holnap meg kirakok egy újabb modot tőle) már nyitott egy Case Mod nevű rovatot, de mindegy, engedjünk szabad folyást a dolgoknak! :)

Amúgy emberek, CoolNESS látogató modderek! Lécci írjatok a fórumba is, ne csak a #coolness-en nyomjátok, mert így a sok új látogató nem jut elég infóhoz! Vagy meg kellene oldani, hogy az IRC logból valami érdekes olvasmányt csinálni rendszeresen.

Amúgy valóban kapható rounded kábel, mindenhol, csak kicsit (nagyon) drága, ahhoz képest, hogy semmi extra. De legalább jó. Hasznos. Viszont atus IDE kábelhajtogatása (IDE-origami) sokkal szebb, remélem majd csinál róla cikket!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#13) Dalai Láma válasza atus (#10) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hmmm Én mindent megteszek pedig, ma is elolvastam a legújabb cikket.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#14) Dalai Láma válasza HEBI (#6) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én andorpapától kaptam ajándékba kevéske bronzszövetet. Ezt felszereltem a gépház hátuljára, és most már nincs gond a porral. Ez a legjobb anyag, amit láttam eddig. előtte próbálkoztam szilviával, pólóval, ez utóbbi egész jó volt. A bronz viszont übereli az összeset. Szépen megcsináltam, és most ott látszik rajta az a pormennyiség, ami nélküle a gépházam közepén, és a procchűtőborda belsejében lenne.

Múltkor is, mikor új hőátadópasztát kentem a proci alá, hát a borda között 1-2 köbcenti por volt. Nagyon durva!!!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#15) MaTT válasza andorpapa (#12) üzenetére


MaTT
aktív tag

Sajna tényleg kihalt mostanában a fórum,de jelentem most is fennt vagyok #coolnessen és épp játékokról meg zenéről dumálunk.Mod mostanában pihen mindenkinél?! :((

Keep the rubber side down!!

(#16) GeorgeTerror válasza andorpapa (#12) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Az igazán durva emberek mindenhol ott vannak. Ez egy ijen betegség

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#17) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Én meg most állok egy gigantikus házmoddolás előtt. Egy AT-s házba fogok reményeim szerint berakni egy ATX alaplapot. Ez rengeteg problémával jár majd. A hátulját ki kell vágni. Az újATX lap 30 cm magas lesz, és pont ilyen magas a házam is. Csakhogyott fönt még egy tápnak is el kellene férnie.
Az új lap 20 cm széles. De ott van a CDROM, ami pont beleütközik.

Ha meg nem jön össze, akkor a hat kiló fémépítőmből dobok össze valamit. Már el is kezdtem építeni, csak még nem tudok pontos adatokat. Remélem valamelyik módszer sikerül!

Ha meg egyik sem, akkor ott van a kartondoboz módszer, vagy a hajléktalan PC, ház nélkül. :))Mondjuk a kartondoboz is elég csöves megoldás!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#18) andorpapa


andorpapa
őstag

MaTT! A moddolás megy pár arcnál, BoGár is alkotott, meg még pár mod van kilátásban, de most főleg a hűtőteszt témára fogunk ráállni, ma kaptam légsebesség-mérőt is, ami eléggé hasznos mérőműszer.

De ne aggódj, szerintem atus is settenkedik valamiben, meg hát ki tudja, hogy mikor bukkan elő egy új arc, új moddal? Tibi is így tett, és elég jól moddolta meg a dobozát! :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) GeorgeTerror válasza andorpapa (#18) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Időmilliomosok!!!

Van itt valahol egy Dunaújvárosi modder? Szójjon ne maraggyon csendben

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#20) andorpapa válasza GeorgeTerror (#19) üzenetére


andorpapa
őstag

Látod ez a szép a dologban! Pécsi arcok nyitnak egy site-ot, amin dunaújvárosi, nyíregyházi, pesti, győri, kecskeméti és egyéb városokból származó modderek találkoznak. Sajnos életemben 3x voltam Dunaújvárosban, így nem ismerek senkit onnan. Rajtad kívül! :D

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#21) Gboy


Gboy
csendes tag

Nyíregyházi modderek jelentkezését várom! épp ma kaptam szét a cd-rom-okat egy kis festésre

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#22) GeorgeTerror válasza Gboy (#21) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Srácok tud valaki valami ojan hejet ahol lehet kapni 120 mm ventit, ami 220-rol megy. Mert most van egy 80-as papst szintű, de kevés benne a kraft

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#23) EG0


EG0
aktív tag

Hi! Hol lehet Pesten olcsón kapni jó porszűrőt?

(#24) GeorgeTerror válasza EG0 (#23) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Próbálkozz nagyobb klímaboltban!
De azzal számolnod kell, hogy erősen lefogja a ventik teljesítményét!

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#25) karib válasza EG0 (#23) üzenetére


karib
addikt

Állítólag harisnyával jó eredményeket lehet elérni. Még nem próbáltam, talán később...

Department of Redundancy Department

(#26) Dalai Láma válasza karib (#25) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én eddig pólóval próbálkoztam, az is megszűrt egy adag port, és könnyen lehetett kezelni. Csak ráhúztam a gépre, és kész is. Az ujja is jó helyen volt, a cdrom tálcája pont ott jött ki.

Ma már csak bronzszövetet használok, ez a tuti frankó! Mindenkinek ajánlom. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy milyen boltban kapható, én sem boltban vettem.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#27) GeorgeTerror válasza karib (#25) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Igen, de akkor valami nagyon finom szemcséjű por fog bemenni. Legalábbis itt Dunaújvárosban ez volt. Ami talán még rosszab, mint az összes por. Na jó nem.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#28) McJames válasza GeorgeTerror (#27) üzenetére


McJames
senior tag

Érdekes megfigyelés... :)
Azt miért gondolod, hogy a bejutó por mennyisége konstans?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#29) BobMaster válasza McJames (#28) üzenetére


BobMaster
senior tag

Szerintem arra akart kijukadni, hogy csomókban könnyebben eltávolítható (főleg ha egy kicsit pókhálós a gép belseje, az jól megfogja)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#30) GeorgeTerror válasza McJames (#28) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Inkább tapasztalat :)
Nem konstans, nyilván. De ez most honnan is jött ide. Talán ma sikerül, próbaméréseket végeznem a most meglevő szűrőmmel kapcsolatban, remélem nem lustulok el annyira mire hazaérek a melóból.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#31) HEBI


HEBI
senior tag

Ma délután, ha nem esik és nem fúj, akkor én fujom le a házam matt feketére. Mire vigyázzak?
Ha meg akarom tartani a szép kék gombjaimat a műanyag előlapon akkor mit tegyek?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#32) Egon válasza McJames (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyszerű...:) A szobába bejutó por mennyisége konstans, ebből az következik, hogy a gépbe bejutó por mennyisége is konstans, neeeeeem??? :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) GeorgeTerror válasza HEBI (#31) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Gonbok: ragaszd le vagy szereld ki. Személy szerint nekem jobban tetszik a csillogós fekete. Festésről a http://www.internews.hu/intercool/index.phtml?page=cikk&id=144 linken olvashatsz, de ez tükör.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#34) HEBI


HEBI
senior tag

Matt fekete, ezüst porral.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#35) GeorgeTerror válasza HEBI (#34) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nagyon jó ötleteket meríthetsz ha beírod a google-ba: casemod kb 3 napig tartott (hétvége is bennevan), amíg jól átnéztem.
Ha készlesz küldj képet ha bírsz! Meg coolness-éknek is.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#36) McJames válasza GeorgeTerror (#27) üzenetére


McJames
senior tag

A #27 hozzászólásod alapján kérdeztem.
Azt mondtad/írtad, hogy ha harisnyás szűrőt használnánk, akkor csak a nagyon finom szemcséjű por fog bejutni, ami rosszabb, mint az össze por. (Na jó nem.) :)
Megfigyelésem szerint :D, ha valamely mennyiségű anyagot minőségileg osztályozunk, majd a mondjuk 5 osztályból 2-őt vagy 3-at eltávolítunk, akkor igaz, hogy a maradék minősége változni fog, na de a mennyisége is... Nem? És mivel a szűrés lényege az, hogy kevesebb (0-hoz konvergáló) mennyiségű por jusson a gépbe, akkor ez így teljesült, mert kevesebb por jutott a gépbe.
Ha szerinted ez rosszabb, mint a szűrés nélküli állapot (amikor a kisebb és legkisebb szemcsenagyságú por ugyanúgy bejut a gépbe), ez csak akkor teljesülhet SZVSZ, ha ugyanannyi mennyiségű por jut a gépbe szűréssel, mint szűrés nélkül. Ebben viszont én nem hiszek, ezért megkérdeztem, hogy miért gondolod, hogy a gépbe jutó por mennyisége konstans... :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#37) GeorgeTerror válasza McJames (#36) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Értelek :D
Természetesen kevesebb jut így. De az nagyon finom por lesz. Ami kicsit makacsabb. De igen azt is érdemes megpróbálni. Szóval használni használ. Szóval szűrésre fel. Meg a többi modra is festés, üvegezés ...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#38) Den válasza HEBI (#31) üzenetére


Den
veterán

Mire vigyázz? Hát ne hidd el ami a palack oldalán van. Azt írja (amit én vettem) hogy 2,5 mn-re elég. A nagy... elég 2,5 négyzetméterre. Két palack nem volt elég 2 nm tökéletes fedésére. gombokat ragaszd le vagy ha macerás (pl kerek) kend be alaposan valamilyen krémmel. vigyázz hogy olyan helyre ne menjen amit festeni akarsz.

www.simson4t.hu

(#39) Gboy


Gboy
csendes tag

az is kamu, hogy 20 perc alatt megszárad. én múlt hét szombaton festettem le, és majd csak ezena héten szombaton fogom felrakni a cuccokat, igaz, én darabokra szedtem még a cd-rom-okatis. :)

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#40) HEBI


HEBI
senior tag

Na lefestettem és már össze is raktam, igaz csak ideiglenesen, mert tényleg nem volt elég az egy doboz festék. Majd holnap veszek még egyet és akkor már nem lesz foltos. Az lehet, hogy ettől a színtől (sötét szürke) 3 C csökkent a proci hőmérséklete vagy ez az időjárás miatt van? Amúgy kb. 30 perc alatt tök száraz volt. 1,5 óra után már szaga sem volt, össze is raktam.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#41) Dalai Láma válasza HEBI (#40) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És mi majd megtekinthetjük a művedet? Nem akarsz róla pár fotót készíteni, és kirakni a netre?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#42) HEBI válasza Dalai Láma (#41) üzenetére


HEBI
senior tag

Előfordulhat, de előtte még rá kell fújnom az AMD logót az elejére zölddel vagy sárgával.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#43) GeorgeTerror válasza HEBI (#42) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

csinálj világítos jelet rá! Szerintem elit lenne! De komojan! Egyébként képet emberke minél előbb!!!

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#44) Gboy


Gboy
csendes tag

nekem egy ablak van az oldalában, benne egy füstplexi, és abba fogom belegravíroztatni az AMD logót. ütős lesz, csak nincs rá elég időm az államvizsga miatt

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#45) emvy válasza HEBI (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet hogy csökken a hőmérséklet, sőt, valószínű, mert a fekete test jobban sugárzik, így jobb a hőátadása.

while (!sleep) sheep++;

(#46) GeorgeTerror válasza Gboy (#44) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Aki tud 12v-os fesz-szabájzó leírást valahol ne tartsa magában! Mondjuk potis tekerős lenne a legjobb. Köszi

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#47) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all
én is barkácsolgatok minden félét a házamhoz
éegutobb ventilátor kapcsolokat (ledkel meg minden hülyeséggel) terveken már létezik egy a tuningnet.hu n kapható vizhűtés tovább fejlesztett változata ahol is a höcserélő radiátort a táp felé tervezem(nagy tornyokban) és a 2 ventilátort egy höfok kapcsolóval vezérlem(ha a viz x hömérsékletű lesz akkor kapcsolja a ventiket ha xx akkor teljes forulaton menyenek) és az aolsó helyre meg 1 viztartályt amiben 1-1,5 liter viz lenne és inenn szivna a szivatyu és ide folyna a hűtöböl a viz.(az eredeti rendszerben kb3-4deci viz kering ami nem tul sok és hamar felmelegszik) akinek lenének még ötletei vagy tapasztalata az kérem ne habozzon és ossza meg velem! :)
a lényeg minnélcsendesebb minél jobban minél több dologt hütsön:) és csak ha kell akkor menyenek benne ventillátorok

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#48) GeorgeTerror válasza TitiRii (#47) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na van már fesszabájzóm akinek kell elküldöm. Egyszerű :) Még énis - a csöpp agyammal - megértettem.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#49) Gboy válasza GeorgeTerror (#48) üzenetére


Gboy
csendes tag

engem érdekel. én is csináltam egyet, de kíváncsi vagyok más megoldásokra is

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#50) GeorgeTerror válasza GeorgeTerror (#48) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na most leírom miket tervezek:

Szűrt levegő beáramoltatását a következőképpen: 2 db 120 mm-s venti a filter (3 rétegű, klímákban használják) két oldalán, az egyik szícja a másik fújja a levegőt. Ha van aki áramlástechnikával foglalkozik szóljon :) Majd a friss szűrt levegő elosztása csövekkel áramoltatás ventikkel.
Drive-ok: van egy külön kivehető keret, 5 nagy és két kicsi hejjel. Az öt nagy hej eloszlása alulról felfelé: cdrom; vezérlő panel, és szellőzés (a szűrt levegővel); winyo rakkban (azért került középre, mert így mindkét oldalán ''szabadon'' áramolhat a levegő; tervezek még külön hűtést slotos lecsiszolt bordákkal ventikkel); vezérlő panel és szellőzés (még mindig a szűrt levegővel); dvd. A két kicsi hej beépítése: floppy drive (Életem Értelme még mindig ezt használja adathordozásra, tehát kell ;) ) illetve ha még kell szintén vezérlőpanel.
Titan venti rácsának festése, ''mer az szép''
Ablak, kivülről felcsavarozva, az élek 45 fokban metszve (remélem jól írtam :) )
Ventik és ház festve, ház tükrösre, venti ahogy sikerül modellfestékkel kézzel :) A színel: ezüst és kék vagy narancs, de még nem biztos
Esetleg valami tech témájú festés még nem biztos az egyik fazontól függ.
Dupla táp atx (lapnak driveoknak titannak), at minden másnak.
Előlap (mű)márványból, szépen.
Ha nagyon benne leszek kap talpat is, ojat, mint amijen a hangfalaknak van.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.