Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Case mod (inkabb creation) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tocsa


tocsa
senior tag

Fogok csinalni egy haz modot. Egyelore csak a tervezesnel tartok.

Latom van egy par profi ember a prohardveren coolnessbol. Kerem irjatok le a velemenyeteket, tanacsaitokat.

A celom, hogy egy baby jellegu hazat keszitsek. Azonban a baby-ben nincs eleg eszkoznek hely, ezert egy eleg erdekes modra szanom el magam. A kiindulas egy ATX MIDI torony, mely el lesz fektetve, es ez adja majd a baby haz alapjat. A felso 5.25 kosar reszen az elfektetett hazba bele lesz merge-olve egy mini torony. Tehat elorol nezve L profilu lesz a kreacio. A fekvo haz viszonylag ep marad. Az allo haz szamara kell majd lyukat vagni a tetejen, illetve mindenhhol meg szeretnem erositeni szerkezetileg. Az allo haz elegge szet lesz vagva.

Par dolog meg nem tiszta elottem, 1-2 hetig meg tervezni fogom, mert nem surgos, es nem celom elsietni.

Cejaim:
- praktikussag
- fekvo legyen az alap, igy a proci is fekszik, nem fuggoleges
- jol szerelheto legyen
- tobb hely legyen
- a folosleges barkacsolast lehetoleg elkerulni

Mi nem celom:
- hiper-super design megoldast kesziteni
- sulyban konnyu megoldast alkotni

Elonyok:
- ket tapnak is lesz hely eleve
- Robosztus (ha sikerul jol megerositeni)
- mindket hazon van 2 jegyu 7 szegmenses kijelzo, igy kesobb ket dolgot is majd ki tudnak jelezni (proci hofok, CPU utility, stb), de ez egy kesobbi projekt lesz

Jelenleg azon gondolkozom, hogyan lehetne igazan jol megerositeni az ATX MIDI hazat, mert igy is gyengecske, de ha elfeketetem, akkor plane, mert nem ilyen iranyu terhelesre lett tervezve. Valoszinuleg a masik szetvegott hazbol megmaradt idomokkal fogok mereviteni, de nem tul egyszeru a dolog, mert az ATX-es iszonyatosan konnyu, silany hajlekony otvozetbol van. Az oreg mini torony viszont eszmeletlen robosztus merev nehez galvanizalt acel, nehezen megmunkalhato.

Kulon meg fogom tervezni a hutest, szeliranyokat, stb. is. Celom a halksag.

Ha valakinek van jo otlete/tanacsa, szivesen fogadom.

Udv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#2) LukE válasza tocsa (#1) üzenetére


LukE
veterán

Hülyeséget már beírtam a másik topicba, ide inkább csak annyit, hogy hajrá:)

Egyébként nekem is van 1 kissé elvetemült ötletem, de nagyon nincs időm rá. Meg lusta is vagyok:(

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) [amne] válasza tocsa (#1) üzenetére


[amne]
senior tag

Hali, szvsz inkább egy olyan formációt kéne megpróbálni amiben két hasonló midi méretű ház van egymás mellett összefogva, ez nem feltétlenül szép ha nagyon különböző a két ház de azt írtad ez nem lényeg, zehát a két ház egymás mellett állna és a köztes oldallapokat kéne csak leszedni össze fúrni a keretet, és mehet a móka. Csak itt maradna álló az alaplap, nem tudom neked miért kéne fekvő? Mert esetleg azt is lehetne hogy ha elfér hogy a két álló ház alján lenne, egyik az egyik felén másik a másikon. Sok szerencsét.

LuKe: írd csak le azt az 5letet :).

(#4) tocsa válasza LukE (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

de nagyon nincs időm rá. Meg lusta is vagyok

Hat en is hasonlo vagyok. A tervezesen szepen el fogok csamcsogni egy ideig.

Tetszett a masik topicban az otleted. Most, hogy belegondolok, itt el a kornyekunkon a ''Sanyi'', egy lerobbant csoves, aki neha kabeleket eget. Na, neki biztos lenne par rozsdasodo vas alapanyaga.

Udv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#5) tocsa válasza [amne] (#3) üzenetére


tocsa
senior tag

''Hali, szvsz inkább egy olyan formációt kéne megpróbálni amiben két hasonló midi méretű ház van egymás mellett összefogva, ez nem feltétlenül szép ha nagyon különböző a két ház de azt írtad ez nem lényeg, zehát a két ház egymás mellett állna és a köztes oldallapokat kéne csak leszedni össze fúrni a keretet, és mehet a móka. Csak itt maradna álló az alaplap, nem tudom neked miért kéne fekvő? Mert esetleg azt is lehetne hogy ha elfér hogy a két álló ház alján lenne, egyik az egyik felén másik a másikon.''

Eloszor is kosz a konstruktiv javaslatot. Nagyon jo otlet, ha valakinek van megfelelo alkatresze (ket majdnem ugyanolyan haz). Es celjait is nagymertekben teljesiti.

Miert baby jellegu kene?
Igy az alaplap fekszik, a proci is fekszik rajta, s azona borda es a venti is. Regi tapasztalataim alapjan igy a hutoventi oregedesebol szarmazo zajnovekedes lenyegesen lecsokkan. A masik, amiert ez jo, hogy manapsag egyes hutobordak eleg nehezek. Ha fekszik az alaplap, akkor nem hat a CPU blokkra csavaro ero.

Magyarazatkeppen el kene mondanom ennek a modnak az elmeleti evoluciojat. Eloszor eszembe jutottak a regi XT-s, 386-os baby hazak, amik asztalon voltak (igy nem kellett az asztal ala nyulkalni a floppyert (ma CD-ert)), es egyszeruen ket oldalso gomb megnyomasaval, es a teto felhajtasaval elmondhatatlanul konnyen szerelhetok voltak. (Ok, egy szerver torony legfelso helyei mar keznel vannak). De nekem van par folos hazam, s ezeket szeretnem felhasznalni, igy 0 Ft-bol kijonnek, csak ido kell hozza (az ido persze penz, kemenyen). De sajnos ezekben igen keves a nagy es a kis helyek szama. Ezert valamilyen modon a nagyhelyes kosarat meg kene novelni, ami helyhiany miatt csak fuggolegesen folfele lehetseges (?).

Egy lehetoseg, ket haz egymasra fektetese. Azonban a nagy helyek ilyenkor fuggolegesek lennenek. Ezert a kosarakat valamilyen modon 90 fokkal el kene forgatni. A terveimet nagymertekben mefolyasoljak a rendelkezesemre allo hazak. Egyetlen ATX-es van, ez viszont silany minosegu, nem kulonallo blokk a belso kosar, es nagyon gyenge szilardsagu. De mivel ez ATX-es, ezert ezt gondolom elfektetni, mert igy az egesz alaplap reszhez nem kellene nyulni. Viszont meg kene erositeni. Az, hogy melle allitasos modszert alkalmazzak vegul (raapplikalas) is nem rossz otlet. De igy mar tul szeles lenne a kreacio, es olyan folos helyek is lennenek, amik nem hasznosithatok.

Sajnos egy kivetelevel mindegyik bontott haz AT-s, es kulonbozo meretu/anayagu/elosztasu... .

Ha valakienk van _kidobasra_ itelt, tehat semmit nem ero haza, azt en lehet, hogy elvinnem/cserelnem.

Udv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#6) LukE válasza [amne] (#3) üzenetére


LukE
veterán

Kb fekvő ház, csak éppen ~65*50cm az alapja, tetején vízhűtő hőleadója(ezért a 60cm+). A radiátort meg fel lehetne nyitni, már csak azért is, hogy hozzá tudjak férni a belsejéhez. Meg plexi már csak a piros alaplap és videókártya miatt is:)) Mivel elég nagy, szinte bármi elférne benne, és még bőven maradna hely.
Már vagy 15 boltot véggnéztem, de sehol nem találtam olcsóért atx házat, mert alaplap+kártya tartó(tálcának hívják?) azért nem menne itthon. Egyéb anyagköltség nem lenne olyan sok, 1m*2m, ez a legkisebb:) alu lemez és még néhány egyéb fémdarab ~5-6k.

ui:LukE, nem LuKe

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) LukE válasza tocsa (#5) üzenetére


LukE
veterán

Esetleg egy külön fémlapból közös előlap, vagy akár új oldal vagy hátlap? Az L betű belső felére űgyis kell valami fedőlemez. Így nem látszana, hogy különböző belülről. És úgy rögzíthetnéd össze a két házat, ahogy akarod, elég erős lehetne.

''Igy az alaplap fekszik, a proci is fekszik rajta, s azona borda es a venti is.'' Meg így 1 elszabaduló borda+venti sem zúzná szét a gépet.

AT házakat láttam jó sokat, de ATX sehol, vagy csak új. Talán 1 helyen, ha nem felejtem el, csütörtökre kiderül. Szóval 1 fölös ATX háznak, vagy legalább a tálcának én is örülnék:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) deepwell válasza tocsa (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

hmmm .... ami megfogott, az hogy 2 tapnak is lesz hely .... en a helyedben elgondolkodnek azon ,hogy mit kotok egyik tapra es mit a masikra .... nem tul ajanlatos, ket kulon tapot hasznalni, hacsak, nem redundas tapkent,az meg amugy is egy egeszen masik tema :), de azt eleg nehez megszerkeszteni. mert ugye ket tap, ket kulonbozo +5V 2 kulonbozo +12V stb ... ha mondjuk a lapot egyikre a vinyokat a masikra kotod az adatkabelen erkezo feszultseg elter a tapon keresztul felvettol .... nem biztos hogy ez jo ....

Framerate is LIFE !

(#9) tocsa válasza deepwell (#8) üzenetére


tocsa
senior tag

Nagyon jo felvetes.

Igen, dual PSU. Azert gondolok erre, mert van egy AT-s 230W-os Dtk tapom. Namost ha melle veszek egy 300W-os ATX tapot, akkor azok egyutt mar eleg sokat adnak ki, bar ez csaloka dolog. Mennyibe is kerul egy 500W-os tap?

Regebben letoltottem ket dual PSU mod-rol szolo cikket is. Mind a ketto lenyegeben annyit csinal, hogy elintezi, hogy a masodlagos tap is bekapcsolodjon az elsodleges tap bekapcsolasakor (par vezeteket osszekot). De jol mondod, hogy az egyes feszultsegvonalak kiegyenlitesere nem figyelnek a ket tap kozott.

Sajnos nincsen gyakorlati tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Erdekelne, hogy mi a velemenyetek errol, mert ez bennem is felvetodott.

Udv.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#10) [amne]


[amne]
senior tag

Nekem egy ideig úgy volt hogy egy AT-s táp az állót ATX ház mögé volt rakva az asztalon, a bekapcs gomb el volt vezetve azt asztal széléig, és a másodlagos tápra csak a ventiket és a másodlagos vinyót raktam, így nekem nem volt probléma bár nem használtam hosszútávon (2-3 hét).

Valahogy meg kéne csinálni hogy a két táp összeköttetésben legyen egyrészt a bekapcsolás miatt hogy ne kelljen külön, másik hogy ne legyen nagy különbség a a Voltok között.

(#11) hungeek


hungeek
senior tag

szóljatok majd ha kitaláltátok hogy lehet a feszt összehangolni, mert ilyenbe én is beruháznék :) háttértárak mind másik tápról mennének...... bár nemtom mi történik mondjuk ha az a táp ami mondjuk ellátja a rendszer winyót és leáll, a proci meg minden meg dolgozik tovább...... nem hinném hogy jót tenne neki....

(#12) tocsa válasza hungeek (#11) üzenetére


tocsa
senior tag

''bár nemtom mi történik mondjuk ha az a táp ami mondjuk ellátja a rendszer winyót és leáll, a proci meg minden meg dolgozik tovább...... nem hinném hogy jót tenne neki....''

Ekkor az alaplap erzekeli az IDE interface-n keresztul, hogy a vinyot lelottek. Nyilvan nem egeszseges dolog. De vannak sulyosabb kerdesek:

1. Ami engem izgat: okozhat-e gondot az, hogy a masodlagos tap 5V-ja (ezen kapja a vinyo a tapot) es az elsodleges tap IDE kabelen kapott jelek 5V-ja, elter mondjuk 0.1V-al. Indukalhat-e a fesz kulonbseg valamilyen rakotott eszkozben konstans aramot, ami kesobb hibahoz vezet?

2. A ket tap osszefoldelese jo-e? Ha nem, akkor par szakerto szerint konstans aramok indulhatnak meg egyes helyeken, ami szinten nem jo.

3. Okozhat-e az gondot, hogy bar a ket tap majdnem egyszerre kapcsolodik be, de megsem teljesen pontosan egyszerre.

Na erre varrjatok gombot. En ehhez keves vagyok.
Hol erdeklodjek utana ezeknek?
Heeeelp.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#13) LukE válasza tocsa (#12) üzenetére


LukE
veterán

Hááát, ha még két ugyan olyan márkás táp lenne, talán. Én most cseréltem le a házamat, abban 400-as Huntkey volt, 4-5%-on belül voltak a feszültségek eltérései. Most egy 300-as Chieftech van benne, ennél 2-3%. Ugyan ezek csak az alaplapi fesz. mérő adatai, de a konfig, konektor, meg hasonlók ugyan az.
Ugyan az az 1-2% eltérés feszültségben minimális, de egy fél méteres vezeték ellenállása is az->jobb esetben levág a táp biztosítéka, vagy túláramvédelme, rosszabb esetben meg füstjelek.:(

Röviden:ne csináld!!

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) tocsa válasza tocsa (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Hi!

Na. Eztet lehet megenezni:

[L]http://shamir.ebizlab.hit.bme.hu/~tocsa/psu/[/L]

Udv.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#15) tocsa válasza tocsa (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

Levelbol idezem egy olyan ember valaszat, aki _igazan_ hozzaerto, es nagyon adok a velemenyere. Nagyon ert az elektronikahoz.

''
> http://shamir.ebizlab.hit.bme.hu/~tocsa/psu/
>
> Itt lathatsz egy olyan modszert, ahol osszekotnek ket tapot ugy, hogy azok
> egyszerre induljanak el. De nem tudom, hogy mennyire biztonsagos ez.
> Tegyuk fel, hogy van egy vinyo, ami a 2. taprol kap tapot, de az IDE vagy
> SCSI adatkabel masik vegen logo vezerlo az alaplapban van, amit viszont az
> 1. tap taplal.
Nem okoz problémát. A digit jelek szintjei ezt kiküszöbölik.
A fekete szálon (15) össze van kötve az egyik pontja (-).
A másik a +5V külön van.

> 1. Adodhat-e abbol problema, hogy mondjuk a ket tap 5V kimenete elter
> teszem azt 0.2 V-al? Indulhat-e meg ennek a fesz. kulonbsegnek hatasara
> valamilyen egyenaram a vinyo elektronikajaban, ami hosszabb/rovidebb tavon
> halalhoz vezet?
Nem
Nem folyik kiegyenlítõ áram, mert nics zárt áramkör a +5V-ok között.

> 2. Egyik munkatarsam szerint legfontosabb a foldeles megoldasa, mert ha az
> nincs rendben, akkor szinten aramok indulhatnak meg.
Meg van oldva a fekete szálak összekötésével.Egyébként ez nem
tényleges föld, csak virtuális.
RC tagon van a házhoz földelve a tápon belül, pontosan azért, hogy
ne legyen földhurok.

> 3. Adodhat-e gond abbol, hogy ha az egyik tap AT-s a masik pedig ATX,
> akkor kikapcsolt allapotban az AT-s tap teljesen arammentes, mig az ATX
> aram alatt marad.
Nem tudja tönkretenni, de úgy nincs értelme. Kézzel kell
kikapcsolni,
vagy egy kiegészítõ áramkörrel arról is levenni a hálózatot.

> 4. Adodhat-e gond abbol, hogy a ket tap nem pontosan egyszerre kapcsolodik
> be (nagyon pici idoelteressel)?
Nem gond. A bekapcsolási tranziens lezajlása ms-nél kissebb idõ
alatt megtörténik.
A proci RESET ideje kb ilyen. Ez után kezdõdik a hardver
inicializálása, majd a POST
(Power On Self Test). Ekkorra kell meglenni a külsõ tápoknak.
Az igazi megoldás az lehetne, ha Power Good vezeték ÉS kapcsolaton
csatlakozna az alaplapra.
Ez akkor is dolgozna, ha mûködés közben leáll a második táp. Ezt
most nem érzékeli semmi!
Csak egy fagyi!!!
''

Ezek utan azt hiszem fogok csinalni valamikor egy ilyen mod-ot.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#16) napos2600 válasza tocsa (#15) üzenetére


napos2600
tag

hmmm redundans tap ocsoert mod volt mar?
ha nem akkor kezd mar a haz epitese elott ezzel! :)) en szivesen tamogatlak szoban egyenlore! ja es van 1 atx-es tapom is:)

(#17) >guest< válasza LukE (#7) üzenetére


>guest<
tag

PC bontókban táp nélküli házakat kb 500 Ft-ért adják. És még válogathatsz is.
Budapesten pl. Damjanich Hernád sarok, vagy Klauzál utca, vagy HFH a keletinél a Légszesz u 4-ben.

4M Computer bontó tel:2679560
PC-Bontó: VII. ker.Damjanich u. 33. H-P: 17-21óráig tel 06 1 3227054

még utánanézek.

Ajándékba tudok felajánlani egy Superslim fekvő házat 150W AT táppal.

Na leléptem...

(#18) tocsa válasza napos2600 (#16) üzenetére


tocsa
senior tag

Sziasztok!

Haaat. Talan nem is olyan bonyolult. Elso korben olyan megoldas jut eszebe az embernek a maga igen szerenynek mondhato elektronika tudasaval, hogy az osszekotes mod altal erintett kabeleken kivuli de nem fold kabeleket paronkent osszekotni egy-egy dioda segitsegevel:

tap1 tap2
| |
__ __
/ /
| |
___+___/
|
|
kozos kimenet

Hozzaertobb munkatarsam serint azonban egy 30A-es dioda 0.3V-ot is levehet a feszultsegbol. Ez gondot jelenthet. Ilyenkor esetlegesen nem par tized V-al meghaladna az 5V-os fesz az 5V-ot, hanem par tized volttal 5V alatt lenne.

Nem lenne rossz egy olyan adapter, mint amit a 2. dual PSU-s cikkben vett a ficko. Anelkul kinezetileg elegge ganyolas lenne.

Udv.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#19) tocsa válasza >guest< (#17) üzenetére


tocsa
senior tag

Koszi a tanacsot. Azt hiszem be kene neznem ilyen uzletekbe.
Nagyon koszi a slim haz felajanlasod is. Majd meglatogatok ilyen uzleteket, s akkor elvalig kell-e esetleg (valoszinuleg nem).

Az elozo hozzaszolasomban az ASCII art-ot vizszintesre kellett volna vennem. Azert mindenki el tudja kepzelni a ket diodat.

Udv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#20) LukE válasza >guest< (#17) üzenetére


LukE
veterán

Kössz:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#21) tocsa


tocsa
senior tag

És igen! Óriási részvétem Parciéknak, de örülök is, hogy megmaradt ez az én pici topicom. Majd irok, ha történik valami előrelépés a moddolás ügyben. Első körben a bontókat keresem majd fel.

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Case mod (inkabb creation) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.