Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Capture probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szék


szék
csendes tag

Üdv!
A problémám a következő: van egy TNT2 (asus v3800 ) kartyam.
A capture mukodik tokeletesen, azonban ha a windows movie maker 2-vel szeretnék
digizni, akkor a kép össze-vissza ugrál, viszont a többi programban tökéletesen müködik.(virtualdub,pinnacle,stb.)
A movie maker 2-ben rendkívül jól lehet digizni, mivel codec nelkul, 640X480-ban 1 perc kb.
4-5 mega körül van, köszönhető a WMV fájlformátumnak.Gondolom hogy nálam a wdm
illetve a display driverekkel lehet probléma.Tudnátok ajánlani valami normális drivert, amivel a Movie Maker2 tökéletesen felvesz, vagy olyan programot, ahol be lehet allitani a
wmv fajlformatumot capture-nal (Az Ulead Videostudio-val nem lehet custom értéket beállítani WMV-nél)
Elöre is köszönök minden hozzászólást!



(#2) _thomas_ válasza szék (#1) üzenetére


_thomas_
tag

próbáld meg az iuvcr-t!

www.ironic-software.com

(#3) szék


szék
csendes tag

Az IUVCr nem rossz, csak valami errort ir ki wmv-nel.
Esetleg ismer még vki más capture progikat?

(#4) szasza_1


szasza_1
senior tag

Én pont egy ilyen kártyával szeretnék filmeket rögzíteni, de nem találok hozzá rendes drivert. Azt akarom megkérdezni hogy te miket használsz hozzá?
A VirtualDub egy régebbi driverra azt írja ki, hogy probáljak meg egy másik drivert, az IuVcr-ben meg csak egy fekete kép van. Az új driver meg nem akar felmenni rá (2.1.2.0), mert azt írja ki, hogy: Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10). Akárhogy próbálgatom, nem akar fölmenni rá.

(#5) szasza_1


szasza_1
senior tag

Esetleg valakinek nem volt régen ilyen kártyája? Nem tudja valaki, hogy XP alá milyen driver jó neki, hogy rendessen mennyen a capture? :F

(#6) Borosz válasza szasza_1 (#5) üzenetére


Borosz
senior tag

Nekem is volt. Tudtommal XP alá nem létezik hozzá gyári capture driver.
Én W98se alatt használtam, de úgy is ki kellet hozzá próbálni vagy 5-6 féle drivert.

(#7) szasza_1 válasza Borosz (#6) üzenetére


szasza_1
senior tag

Ez rámnézve nagyon jó hír. :O
És nincs véletlenül hozzá valami jó orosz tuningolt driver?

(#8) szasza_1 válasza szék (#1) üzenetére


szasza_1
senior tag

Te milyen oprendszer alatt használod a karit?

(#9) Borosz válasza szasza_1 (#7) üzenetére


Borosz
senior tag

Tuningolt...?
Ezt mire érted? Kepcsör vagy game?

(#10) szasza_1


szasza_1
senior tag

Csak úgy montam, mert az oroszok ''mindenhez'' csinálnak jobb drivert, mint a gyári. Mint pl: az IUlab, ott is van egy tweaked bt878 WDM drivers. Nekem ilyen kellene az ASUS V-3800-hoz, hátha azzal menne a capture. Játékra meg nem is merek gondolni ezzel a karival...

(#11) szék


szék
csendes tag

A virtualdub + a többi progi azért akad ki, mivel elötte el kell indítani egy másik capture progit (én pl.:Pinnacle Studio-t inditok) es abban kell benyomni a capture-t, es utana mar minden progi mukodik! Nalam legalabbis ez a problema!
De a virtualdub nekem nem jott be, mivel 720x576-ban soha nem lehet normalis fps szamot beallitani!

(#12) szék


szék
csendes tag

mármint beállítani belehet, csak soha nem éri el a 20-at, hogyha mindent max-ra veszek.

(#13) szasza_1 válasza szék (#11) üzenetére


szasza_1
senior tag

Most felraktam 1.19 -es wdm drivert, az rendben fel is ment. De utánna PL elidítom az IUVcr-t, akkor csak feketeség van a képen, akármit csinálok. Próbáltam rákötni videómagnót, fényképezőgép TV-outját, hátha az a probléma, hogy nem kap jelet, de hiába.
Most kripróbáltam a Movie Maker-el, de azzal is csak feketeség van.
A VirtualDub meg ezeket írja ki:
VirtualDub cannot connect to the desired capture driver. Trying all avaible drivers.
Error 418: A rögzítőeszköz nincsen megfelelően telepítve.
PANIC: VirtualDub cannot connect to any capture drivers!
Ez a innacle Studio hány megás, hátha nálam is mükődne. De attól félek, hogy túl nagy, azt' soha nem jön le vodaNet-tel.

(#14) szasza_1 válasza szék (#11) üzenetére


szasza_1
senior tag

Meg nem írtad meg, hogy milyen oprendszert használsz, meg milyen detonátort meg wdm drivert. Lehet, hogy nálam a wdm driver a rossz.

[Szerkesztve]

(#15) szék


szék
csendes tag

Én is a wdm 1.19-et hasznalom + 40.78-as display drivert!
Nalam is ezeket irja ki a virtualdub, hogyha elsore nyitom meg!
A Pinnacle studio 80 mega korul van.

(#16) szék


szék
csendes tag

ja es xp-m van

(#17) szasza_1 válasza szék (#15) üzenetére


szasza_1
senior tag

Hát ezt nem hiszem el! Akármit próbálgatok, nem akar összejönni. Még az ASUS Live-ot is letöltöttem, azzal azért már illene mükődnie. Én is kipróbáltam az 1.19 wdm-et, azaz egy, ami rendessen fel is megy. Az ASUS Live-ban is volt egy capture driver, az sem volt jó. Még azt akarom megkérdezni tőled, hogy a Pinnacle studio -val mükődött a capture, tehát a képet láttad, csak azért használsz más progit, mert azok többet tudnak? Mert nekem az IuVcr-el elméletileg mükődnie kéne, mert nem ir ki hibát, csak az a baj, hogy egy nagy feketeséget látok. (Az ASUS Live-al meg csak egy nagy lilaságot látok :) )
Megpróbálom beszerezni a Pinnacle studiot, hátha jó lesz.

(#18) szék


szék
csendes tag

Igen, én mindent normálisan látok a Pinnacle-ban, de az Ulead Videostudio is jo!
Azert nem ezeket hasznalom, mivel pinnacleban egy normalis minosegu video
(5-10sec) kb 500 mega, ami nem tulsagosan jo.
A windows movie maker2 szerintem meg a divx kodeket is veri!
MiniDV kamerat dugtam a firewire portra, es movie makerben majdnem ugyanazt a kepet kaptam mint a kamcsin, csak nagyon kicsit volt rosszabb, de a meretet nezve (1 perc kb 5-6 mega) rendkivul jo! Azert akarom mindenfelekepp beloni a drivereket.

(#19) szasza_1


szasza_1
senior tag

Úgy láccik, nem csak én küzdők ilyen problémával:
[L]http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/2235?o=40[/L]

[Szerkesztve]

(#20) szasza_1


szasza_1
senior tag

Na... :))

A probléma megoldodott. Egész délután ezzel szórakoztam. Kipróbáltam a pinnacle studio 8-at, azzal nem mükődött. Aztán meg visszaraktam a 40.07-es detonátort nagy nehezen, na azzal jó lett az 1.19 wdm driverral. Aztán utánna kipróbáltam a 53.03-as detonátort, azzal meg megint nem ment. Azt' rájöttem, hogy akkor csak a 40-es detonátorral megy. De az meg nekem nem jó, mert nem tudta a rögzített oldalirány időzités-t. Pedig az kell, mert a monitorom elég régi, és 75Hz-en meg mindig elcsúszott a képe jobbra. Aztán megnézegettem a 40-es detonátorokat, hátha valamelyik tudja ezt. Na, és a 45.23whql -es driver tudta ezt is, tehát most minden jó! Kemény 3 napi küzdelem után... :DD

Már csak azaz egy bajom, hogy még a KWORLD TV-tunnetemnek is szebb a képe, de mindegy, ez is jó lesz valamire. A videót rádugtam, azt' most ezen a gépemen is nézhetek TV-t.

(#21) szasza_1


szasza_1
senior tag

Na, ismét gondok...

Az IUvcr-el szeretnék felvenni, de a felvétel elindítása után KB 4 percel a következő hibaüzenetet kapom:
ERROR: EC_ERRORABORT event raised. (error code: 80040228)

Ezt egy német oldalon találtam:
80040228
Die Anfangszeit des Beispielvideos liegt nach der Endzeit.
http://www.mycore.de/library/vc8/client/vidpymst08.htm

Ezt pedig az MSDN-ön:
IDS_CANNOT_DELETE_OBJECT_BECAUSE_IT_IS_READ_ONLY 80040228 The object cannot be deleted because it is read-only.

Találkozott már valaki ilyen problémával? És ha igen, hogy oldotta meg?
Vagy ez egy IUvcr hiba? Mert kipróbáltam egy csomó más progit, de elég kevés támogatja ezt a szutyok kártyát. Amelyik éppen támogatja, az meg 1 perces anyagot 400 MB-ban rögzít. Nem éppen kellemes méret. Ezért lenne jó, ha műkődne az IUvcr.
Ja, meg kipróbáltam egy csomó verziót, most éppen a legújjab van fent.
Válaszokat előre is köszi!

(#22) szasza_1


szasza_1
senior tag

Ja, meg ha egyszer ezt kiírta, akkor már csak mindig 1mp-et tudok felvenni.
Próbáltam google-ban így rákeresni: 80040228 , másnak is volt ezzel gondja, de megoldást sajnos nem találtam.

(#23) szék


szék
csendes tag

Nekem is pont ez a probléma merült fel!!
Szerintem a progi-val van a gaz!
PRobald meg a windows movie maker2-t, hogy te tudsz-e normalisan felvenni!!!!!

(#24) szasza_1


szasza_1
senior tag

Nekem csak úgy ment rendessen, ha 30fps-re állítom a felvételt. Ha 25-re állítom, akkor csak 16fps-el vesz fel. Ez szerintem a kártyának a hibája, csak 30 fps-el tud felvenni, a dobozára is rá van írva. Próbáld ki, hogy 30 fps-t állítasz be.

(#25) VargaI


VargaI
senior tag

hi probáltátok már a BorgTV-t? jó kis progi, legalább 8 különböző felbontásban lehet vele felvenni, nekem 640x480-ban DivX5.05-tel a hang Mpeg Layer 3-ban
25 fps-sel egy 2000+ athlonnal, a hang egy picit elmászik, de hamar meg lehet csinálni virtualdub-bal directstream copyval frame rate állítással

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Capture probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.