Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy egyszerű keresések nyomán is a releváns találatok mutatása előtt a barátunk betol egy CAPTCHA oldalt. Amin arra hivatkozik, hogy az én hálózatomból gyanús tevékenységet észleltek az elmúlt időben és ezért kéri, hogy az adott robotszűrőt kitöltsem.
Ez nem csak kereséseknél fordul elő, hanem konkrét weboldalak felkeresését is megelőzően. Mindig a routerem ip címére hivatkozik. Ami nem világos nekem, hogy az én subnetemből van gyanús tevékenység vagy a szolgáltatóm tartományában van valami botnet.
A család gépeit átvizsgáltam, de nem találtam semmilyen fertőzést. Szóba jöhet a routerem feltörése? Családi ház révén a Wifi kizárva, nincs a hatókörben szomszéd ahonnan buzerálni lehetne. Vagy a routerem firmware sebezhetőségét használnák ki távolról (TL-WR941ND)?
Ami érdekes, ha rákapcsolódok a külföldi mobilnetemre, akkor az összes családi gépen a fentebbi jelenség megszünik. Amint visszaváltok a magyar netemre, azonnal jönnek a CAPTCHA oldalak.
Szóval a saját infrastruktúrán belül kutakodjak tovább vagy az ISP-m tartományában van gyanús-szokatlan tevékenység?

(#2) Soma01 válasza májkimiki (#1) üzenetére


Soma01
veterán

Egy teszt erejéig iktasd ki a routeredet.

Amúgy meg: "Otthoni hálózat és internet megosztás" téma.

[ Szerkesztve ]

(#3) kabelmania27 válasza májkimiki (#1) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Itt választ fogsz kapni a kérdésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.