Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon ps a85 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bonat


bonat
senior tag

Hali!!
Keresek olyan embert akinek van ilyen gépe és tud nekem tanácsokat adni hogy hogyan vegyem át a PC-re a Digitgépből a képeket!!!
Most kaptam és még nem igazán vagyok jártas a dologban!!

köszi:DD:))

(#2) domedee válasza bonat (#1) üzenetére


domedee
senior tag

Felrakod a drivert, progikat a cd-ről, aztán összekötöd a géppel, majd bekapcs (lejátszás mód), és felismeri és ha minden jól megy fel is ajánlja, az automatikus átmásolást, ha nem, akkor nézd meg, hogy milyen új meghajtód van, keresd azon

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3) bonat válasza domedee (#2) üzenetére


bonat
senior tag

Nekem a CD az átlett írva...és 2 tömörített install mappa van rajta!!
Az egyikbe vmi Canon WIA Driver van a másikba meg nemtudom mert a telepítésnél nem megy tovább vmi nemjó neki......most leszedem a Canon oldaláról a 31MB szoftvert és megnézem h az mi....
Neked milyen szoftver ment föl??
:))

(#4) domedee válasza bonat (#3) üzenetére


domedee
senior tag

nekem semmilyen, Fujim van, de ez minden digitképnél kb. ugyanígy működik.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5) csibor válasza bonat (#3) üzenetére


csibor
őstag

A510-hez nem kell progi simán felismeri az XP.Esetleg neked is?

(#6) bonat válasza csibor (#5) üzenetére


bonat
senior tag

felismeri simán rájöttem...csak gondolom Canon ad hozzá egy jó szoftvert is....kiváncsi lennék rá h milyet.....mert gondolom az tele van ilyen extrákkal....:))

(#7) bonat


bonat
senior tag

Tudna nekem vki mondani pár beállítási dolgot amit egy kezdőnek illik tudnia???
Éjszakai fényképezés..ne mosódjon el a kép...szép éles képeket csináljak...
:))

(#8) domedee válasza bonat (#7) üzenetére


domedee
senior tag

állvány...semmi más, éjszakai felvételt nem lehet mással csinálni, ha nem akarod, hogy bemozduljon.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#9) bonat válasza domedee (#8) üzenetére


bonat
senior tag

pl énmég full kezdő vagyok és van benne nagyon sok beállítássi mód....
Expozíció, Blende, Záridő, Makró.....
és nem igazán tudom hogy mit mikor mire kell beállítani....
Jó persz az is számít hogy most még nincs hozzá magyar nyelvű leírásom...sajna..majd lesz....:)):DD

(#10) domedee válasza bonat (#9) üzenetére


domedee
senior tag

sok-sok idő és türelem, de kezdésnek mindenféleképpen javaslok bármilyen fotóskönyvet, és ha tudod, valamelyik másik ps axx modellnek nézd át a könyvét, (esetleg A75), ha tudod. Mert ha ismered a fotózás alapjait és megvan egy közel azonos leírás, akkor menni fog a dolog. kb ugyanúgy működnek a dolgok, főleg az azonos szériás gépeknél.

csak csináld nygodtan a képeket, más-más beállítással ugyanarról, és ne sajnáld az időt átnézni a képeket, hogy amelyik tetszik vagy jó, az miben más a többitől

Jó sok mindent ki lehet hozni a záridő/blende/fehéregyensúl/érzékenység változtatásából. nézd meg a honlapomat (adataim), ott is a lámpa sorozatot, ott csak játszadoztam. De előre szólok, a képek nagyok, teljes méretben vannak fent (akár 1,5MB-os képek is).

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) Flashy


Flashy
veterán

csak úgy eszembejutott a gép kapcsán: rájött már valaki, hogy mi értelme van annak, hogy csak postcard méretnél lehet bekapcsolni azt a funkciót hogy a képre írja rá a dátumot meg az időt? néha jó lenne ha néhány képnél bekapcsolhatnám, de általában nem postcardban fotózok hanem max méretben...

(#12) dantes válasza Flashy (#11) üzenetére


dantes
tag

Miért kell neked, hogy rányomja a képre az időt?

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#13) dantes


dantes
tag

Akkor kérdezek is már valamit. Valószínűleg jövő héten veszek egy ilyet. Mekkora képeket csinál átlagosan?

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#14) bonat válasza dantes (#13) üzenetére


bonat
senior tag

Mi az h mekkora képeket csinál??
Max 4 Megapixel
- 2272 x 1704
- 1600 x 1200
- 1024 x 768
- 640 x 480
De már magában is tök jó képeket csinál 1027x768-ban.
:DDD:DD:))

(#15) dantes válasza bonat (#14) üzenetére


dantes
tag

Hehe, nem voltam egyértelmű. Legjobb minőségben hány megás képet csinál?

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#16) Flashy válasza dantes (#15) üzenetére


Flashy
veterán

attól függ mi van a képen. nálam párszáz kbytetól 3.2Mbyteig van minden.

amúgy a dátumozás csak néha kéne, de szükségtől függetlenül se értem hogy miért csak postcardra lehet rátenni... :)

(#17) dantes válasza Flashy (#16) üzenetére


dantes
tag

Köszi!
Nem kötözködni akartam, tényleg érdekel, hogy minek kellhet valakinek a dátum a képen. Mástól is hallottam már.

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#18) Flashy válasza dantes (#17) üzenetére


Flashy
veterán

nem kötözködésnek vettem. megmondom őszintén nem emlékszek már hogy pontosan mi volt a szituáció, de volt már hogy valami miatt jó lett volna ha ráteszi a dátumot meg az időt a képre. persze meg lehet oldani utólag akár mspaint-ben is 5 másodperc alatt, csak ha már egyszer tud ilyet a gép postcardban,... na mindegy, ez nem egy életbevágó probléma meg ritkán kell, csak nekem ilyen teljesen értelmetlen korlátozásnak tűnik hogy mér pont postcardra engedi csak.

(#19) dantes válasza Flashy (#18) üzenetére


dantes
tag

Gondolom ez is csak a segédfényt használja vörösszem ellen, ugye? Most A60-asom van, de ezt itthon kell hagynom nyárra a családtagoknak, én meg Angliában leszek, és ott mindenképp akarok fényképezni. Igazából azt mondanám hogy ezek a legjobb gépek a kategüriában, ha felugró vakuja lenne, vagy legalább kétszer villana a vaku.

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#20) Flashy válasza dantes (#19) üzenetére


Flashy
veterán

a redeye funkciót még a legelején kikapcsoltam és azóta se használom. a két villanást nemtom hogy érted, a vakuja mindig duplát villan.

(#21) dantes válasza Flashy (#20) üzenetére


dantes
tag

De az első villanás közvetlenül a második előtt van, nem? És csak, hogy a következő villanás erősségét meghatározza? Legalábbis az A60-asomon így van.
Nikonnál láttam olyat, hogy ha a vörös szem funkciót beállítottam, volt egy hosszabb első villanás, nem csak a segédfény világított.

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#22) kunricsi


kunricsi
csendes tag

Hali!

Én meg voltam olyan ügyes, és elkevertem a CD-t. (Az Arcsoft-os, meg a doksis megvan, de a lényeg hiányzik.)

Át tudná nekem írni valaki? (Vagy kitenni netre ISO-ban.)


Köszi előre is!

Ricsi

(#23) bonat válasza kunricsi (#22) üzenetére


bonat
senior tag

Hát sajna én nem kaptam cd-ket hozzá!!!
Csak egy driverest.
De ez nemjó semmire.
Nekem Zoombroser kéne meg a softverei.
:))

(#24) ponti_ak válasza bonat (#23) üzenetére


ponti_ak
addikt

Próbáld meg innen letölteni őket... ;)

Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#25) Flashy válasza ponti_ak (#24) üzenetére


Flashy
veterán

az a baj ez csak updater, nem megy fel csak ha van már fenn korábbi. próbáltuk.

(#26) ponti_ak válasza Flashy (#25) üzenetére


ponti_ak
addikt

Sorry, ugy tudtam, ez jó lezs (múltkor a munkatársamnak egy amerikából behozott régebbi Canonhoz kerestünk ZoomEx-et, és erre emlékeztem..). Végül azt is sikerült megoldani valahogy, kicsit még utánanézek...

(#27) perempe


perempe
addikt

Downloader v1.5:
Bővebben: link

A program nekem Canon PowerShot A40 géppel működik. Valószínű, hogy neked is jó. Én ezt használom az eredeti CD helyett, mert ugyanazt tudja, csak nem több száz mega.

Telepítés előtt XP-s WIA drivert kell telepíteni.
Bővebben: link

A Downloader-t mindenkinek ajánlom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#28) Fryskitt válasza perempe (#27) üzenetére


Fryskitt
addikt

Használ még valaki ilyen gépet? Mostanság mennyit ér egy ilyen kb. 2 évesen?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#29) tench21 válasza Fryskitt (#28) üzenetére


tench21
csendes tag

Nekem van ilyen, nagyon jó kis gép bár, az újakat nem ismerem. 4 megapixeles, 3X- os zoomja van, amit kissé kevésnek tartok a természetben. Amúgy szép képek, egyszerű kezelhetőség, sok beállítási lehetőség. Felszerereltségől függően kb 30-35 e-t ér.

(#30) Fryskitt válasza tench21 (#29) üzenetére


Fryskitt
addikt

THX. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32) Veron válasza Kalandor (#31) üzenetére


Veron
őstag

nekem 1 GB-os Kingmax van benne, és hiba nélkül lehet használni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon ps a85 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.