Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8kati


8kati
csendes tag

Sziasztok !

A Canon PowerShot SX280 HS típusú fényképezőgépnek szeretném ezt a topikot nyitni , mivel sehol sem találtam ilyen magyar oldalt, amiben véleményeket, észrevételeket, beállításokat stb... oszthatunk meg egymással.
Bátran írjatok mik a tapasztalatok! Nekem első körben az akkumulátor kapacitása kicsit gyenge , ha zoomolok.

(#2) Bondi válasza 8kati (#1) üzenetére


Bondi
csendes tag

Látom, nagy a lelkesedés. Érdekelne, hogy szuperált azóta az aksi. Csak hogy legyen összehasonlítási alapom. Most tervezek venni egy SX700-at, ami nagyjából a 280 frissítése és a reklám szerint az üzemidőt is javították.

(#3) Fryskitt válasza Bondi (#2) üzenetére


Fryskitt
addikt

Új infók az akkumulátorról?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4) Bondi


Bondi
csendes tag

Megfeledkeztem a topikról tavaly nyár óta...

Nekem nagyon bejött ez az SX700. Aki nem profi, hanem csak kompakt gép kell, ami zsebben hordható és bárhol elő lehet kapni, ha „téma van" (család, nyaralás stb.), annak tökéletes. Előtte is kompakt Canonokat használtam, sose volt velük bajom, szóval nálam az extra zoomon túl ez a tapasztalat is mellette döntött. Plusz az, hogy egy géppel tudjak videózni is, ha kell. Videózáshoz meg muszáj a jó zoom.

De rizsán kívül... Aksi: tény, aktív zoomolásnál jobban meríti. Meg kell tanulni ésszel használni, nem „csak azért, mert van" alapon. Nem mértem stopperrel, mert rövid (néhány perces) videófelvételeket szoktam csinálni némi zoommal, és közben ki-be kapcsolgatom a gépet, de ilyen használat mellett a gyári aksi több, mint másfél órát bír. Utángyártottat is vettem, azok érezhetően gyorsabban merülnek. De ha csak fényképezget valaki, akkor nincs miért aggódnia.

Nem bántam meg, amire nekem kellett, arra bevált.

(#5) degu


degu
senior tag

Vettem egy használt Canon PowerShotSX150is 14,1Mp-es gépet.
Nekem tökéletesen megfelelne a tudása,de sehol sem találok hozzá MANUÁLT !
A gondom a kezelésén kívül az,hogy az akkufedele csak teáskanálnyéllel,baromi erővel nyitható.
Ezzel - így nem sokáig fog élni !
/Nem merem piszkálni,mert fogalmam sincs,hogyan működik./
Van Valakinek tanácsa,vagy tippje,hogy hová forduljak? Hol keressek - esetleg-szervíz manuált?Vagy robbantott képet?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.