Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon powershot a420 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tzsolti


tzsolti
csendes tag

Ha van valakinek ilyen az írjon már legyen olyan kedves! A vélemények is jöhetnek!

(#2) efi99


efi99
senior tag

Urak! Hogyan lehetne elérni, hogy a fényképező meghajtóként látszódjon, ráadásul win98 alatt. A Canonnak - talán egyedüliként - van ez a hülye szokása, hogy nem egyszerű cserélhető meghajtóként látszanak a fényképezői, hanem Twain driver+több MB-os saját alkalmazások feltelepítése után lehet csak képeket áttöltögetni, mert csak az ''látja'' a fényképezőt.
Nekem tökéletesen elég lenne a copy-paste megoldás, de ugye nincs mit böngészni. Valami generic USB driverre gondoltam, vagy legalább speciálisan canonhoz készített pár kb-os olyan alkalmazásra, ami csak annyit tud, hogy egyszerűen átszippantja a képeket.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#3) _Gudella válasza efi99 (#2) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nem kell semmi driver, én soha nem használom a fényképezőgép cd-jét. Usb-re rádugod, bejön a Windows beépített fényképáttöltője, és pár kattintással később a gépeden vannak a képek. Mondjuk régen volt olyan, hogy valamiért csak akkor jött elő, ha a gépet rádugtsm, lehúztsm, msjd ismét rádugtam..


Ja most látom hogy win98.... hát oda nem tudom van-e más megoldás a fényképező driver-ein kívül...

(#4) efi99


efi99
senior tag

Ha semmit sem telepítek a Twain driveren kívül, akkor a Win98 beépített Imagingjének löki át. Innen egyesével (!) elmenthetem, ráadásul csak tif-be vagy bmp-be, vagyis még egy kört futnom kell, hogy megint jpg legyen belőle. Ez így röhej. Ha a CD lévő valami Photostudio is felkerül, akkor ez is nyithatja az Imaging helyett, de először ez is csak megjeleníti az összeset mozaikképekben és újfent egyesével nyitogathatom őket.
A zoomexpresst még nem próbáltam (hivatalosan ezzel lehet kényelmesen másolgatni, de azzal sem mint meghajtó böngészhetem szerintem) mivel a gyári CD nem lép tovább a telepítés egyik fázisában (ahol választani lehet az Easy és a Costum installation között) Ehh. :((

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#5) N.Ami válasza _Gudella (#3) üzenetére


N.Ami
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni valakitől!
Kaptam egy egy A420-ast, de nem sikerül azt beállítani rajta, hogy rádátumozzon a képekre.Sajna leírásom nincs!

Köszönöm!!

(#6) rankesz válasza N.Ami (#5) üzenetére


rankesz
veterán

Hello!

Ha ugyan úgy működik mint az a430as akkor levelező lap módban tudsz dátumozni.

Set gombal kiválasztod a levlap módot a képméretnél.

Utána MENÜ gomb, felvétel menüben ott van a dátumozás.

(Dátumozás csak levelező lap módban működik!)

(#7) Palkó válasza rankesz (#6) üzenetére


Palkó
tag

Úgy igaz, és levlap módban a felbontás 1600x1200.
Nekem is 430-asom van...

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#8) _Gudella válasza N.Ami (#5) üzenetére


_Gudella
senior tag

Az összes kép dátuma és ideje benne van az exif-ben. A képre rádátumozás egy nagyon rossz ötlet, elintézed vele hogy még véletlenül se szüles egy darab használható kép se a fényképezőgéppel...

(#9) efi99 válasza N.Ami (#5) üzenetére


efi99
senior tag

Jobb azt utólag, szoftverrel rátenni. Formázható, bámikor nyom nélkül leszedhető.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon powershot a420 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.