Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) D.Orion válasza D.Orion (#50) üzenetére


D.Orion
veterán

Az eszköz ki lett cserélve, de a hiba továbbra is fenn áll. Az ügyfélszolgálaton valami vezérlőpultos beállításról habogtak, jelenleg nem tudok átmenni megnézni, úgy hogy ez hétfőig napolva van. Esetleg valakinek konkrét ötlete van, hogy mit keressek majd?

[ Szerkesztve ]

(#52) zero88


zero88
csendes tag

Meglett a problémám oka, a kijavítás megtörtént.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, legfőképpen Robarnak.
Egy egyszerű reinstall megoldotta a nyomtatás problémáját.
Mégegyszer köszönöm! ;) Gábor voltam

(#53) Sazoll


Sazoll
tag

Ma kinyomtattam, 1 db fekete fehér oldalt, (a szines patron szoftveresen le van tiltva) és az eddig 3/4 et jelző szines tinta számláló lemet a felére. Ez azért jó, mert így még a csurig lévő szines patront lassan nem fogom tudni használni, mert letilt a tintaszint számláló. SOHA TÖBBÉ CANON!!!

(#54) Kuznyikov válasza Sazoll (#53) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Hát nem mondom, ez már megérne egy fogyasztóvédelmi vitát is szerintem! :( Színeset még nem nyomtattam, de a nyomtató szerint már csak 3/4 -ig van... Ha ez így folytatódik, akkor ez a szar arra fog "kényszeríteni" hogy vegyek bele színes patront (pegid az eredeti is tele van benne gyakorlatilag!), mert ugyanis az nélkül -mint tudjuk- nem fog nekem működni... Ááááá, komolyan mondom: ááááá...... :(

(#55) Robar válasza Kuznyikov (#54) üzenetére


Robar
csendes tag

Pont így jártam én is vele, de talán még roszabbúl. Egyetlen-egy fényképet nyomtattam ki a gyári patronnal és máris üres vot. Ez kész átverés.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#56) nhellwolf válasza Kuznyikov (#54) üzenetére


nhellwolf
csendes tag

Hy!

Számtech cégnél dolgozok, a fogyasztóvédelemmel felesleges fenyegetned. Maga a Canon, de a HP is sok nyomtató Starter KIT-tel ad. Ez egy genyó dolog, 2-3 lap színes és csókolom a patron, ez azért van mert ők nem a 10.000 ft-os nyomtatóból élnek meg hanem az eladott kellékanyagból. Szal fogyasztóvédelemhez mehecc, az majd megmondja panaszold el magad a Canonnak aki majd elmondja ugyan ezt, és megemlíti nagyképűen hogy 50-100e forint között már vannak olyan nyomtatók melyek nem starterkitesek. :)

Ocsmány dolog, de ez benne van a pakliban ezért ennyi a nyomtató. Ja nekem is ilyen van, helyből kell mellé 12k-ért egy 40, 41-es pati :D

(#57) nhellwolf válasza Sazoll (#53) üzenetére


nhellwolf
csendes tag

Hy HPnál ugyan ez van, nem a márka a gond. :) hanem a gyártói hozzáállás!

(#58) Sazoll válasza nhellwolf (#57) üzenetére


Sazoll
tag

Már megoldottam a problémát. Eladtam ezt a sz@rt, és vettem egy HP-t. Már lassan egy hónapja használom, és már legalább 80 oldalt kinyomtattam vele, ff/szines 80/20% és a tintaszint a feketénél több mint 3/4, a szines pedig kb 95%-on áll. Szóval a Hp közel sem olyan genyó mint a canon. Ja és, ezt lehet utántölteni. :)

(#59) Kuznyikov válasza Sazoll (#58) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Melyik HP? Hgy lehet tölteni, ill. resetelni?

Az ok, hogy az eredetiben kevés tinta van, de ha ki sem fogy, akkor miért írja a nyomtató, hogy cseréljem ki. Arról nem is beszélve, hogy szetem nincs a vevő ezekről a dolgokról tájékoztatva... :(

(#60) Sazoll válasza Kuznyikov (#59) üzenetére


Sazoll
tag

Szia!

HP F4210-est vettem. Nem kell resetelni. Újratöltés után nem mutatja a tintaszintet, de nem tilt le.

(#61) Sazoll válasza Kuznyikov (#59) üzenetére


Sazoll
tag

Szia!

HP F4210-est vettem. Nem kell resetelni. Újratöltés után nem mutatja a tintaszintet, de nem tilt le.

(#62) Lui76


Lui76
őstag

Az MP190hez adnak gyárilag USB kábelt ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#63) szalai56 válasza Lui76 (#62) üzenetére


szalai56
senior tag

Valószinüleg nem. (nekem sem volt benne :((( )

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#64) BaGeBrain válasza szalai56 (#63) üzenetére


BaGeBrain
tag

Persze hogy nemadnak, a nyomtatók 99%-hoz nemadnak USB kábelt, mert az nem tartozék.

(#65) Lui76 válasza Lui76 (#62) üzenetére


Lui76
őstag

Na közben megvettem eme nyomtatót.
Áldoztam még 200Ft-ot a kábelre ,csak bosszant hogy ennyi nem fér bele.

- Ennyi erőből patront se tegyenek bele akkor legalább nem lenne fintorgás hogy a kezdő patron meddig tart.
Kb. 9 éve vettem nyomtatót amit most levált remélem ez is bírni fogja.
Utolsó állapot szerint most mi a helyzet utángyártott patron és/vagy patrontöltés ügyben ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#66) BaGeBrain válasza Lui76 (#65) üzenetére


BaGeBrain
tag

Patrontöltés ügyében csak annyit hogy elég drága a gyári patron bele, nekem a munkahelyemen MP220-as nyomtatók vannak, úgyhogy beviszem itthonról a kifogyott patront és ott cseréltetem mintha az ottani nyomtatóból fogyott volna ki :) Én így oldom meg a patroncserét :)

(#67) nyco6


nyco6
csendes tag

Hali!Kipróbáltam a resetelést bevállt csak most nem mutatja mennyi van a színes patronba!Egyszer már újra töltettem és ma meg én töltöttem ujra!De mostmár működik! :C

(#68) Sazoll válasza nyco6 (#67) üzenetére


Sazoll
tag

Milyen reszetelést? Erre a dologra elég sokan várnak ebben a topicban, és szerintem világszerte is... Szóval ha van működő módszer, oszd meg a többiekkel is!!!

(#69) Lui76 válasza nyco6 (#67) üzenetére


Lui76
őstag

Részleteket pls (nekem is van egy csomag tintám csak amihez vettem már nem jó és nem szeretném krumplinyomdába locsolni) !

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#70) Kuznyikov válasza nyco6 (#67) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Hohohóóó!!! Mr nyco6, kérlek oszd meg velünk hogy sikerült (és ezt MP190 -re mondtad?), mert mindenki mint a messiást, úgy várja a megoldást... :)

(#71) Robar válasza nyco6 (#67) üzenetére


Robar
csendes tag

Légyszi írd le a resetelést ha a 190-hez van és jó, mivel a nyomtatómat nem tudom használni, amióta megvettem. Kifogyott a festék és azóta a dobozában csücsül.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#72) simos


simos
tag

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget : a nyomtatóm CANON MP220
Ezt írja : Ellenőrizze a tintát ! Nem lehet felismerni, mert nincs jól behelyezve, vagy nem kompatibilis a nyomtatóval.
Kétszer töltöttem eddig, de még soha nem volt ilyen baj. Most nem töltöttem, csak magától kiírta!

Mi lehet a baj?? Lehet törölni ezt a hiba üzenetet?

Előre is Köszönöm a segítséget !!

(#73) Lui76 válasza Robar (#71) üzenetére


Lui76
őstag

Utólagos engedelmével leírom mit írt nyco6 (megkérdeztem tőle)
"már villogott a nyomtatón a hibajelző meg a c ami a szines patront jelzi
nyomtam azt a gombot amin a narancssárga háromszög van 15mp-ig
így nem jelzi ki meddig van a patronban szín."

www.kezmuveskeramia.hu

(#74) Robar válasza Lui76 (#73) üzenetére


Robar
csendes tag

Nagyon köszönöm a leírást, ki fogom próbálni, remélem beválik és tudom használni ezt az átok 190-est. Ha nem sikerül, akkor ülhet a dobozzában, míg a rozsda meg nem eszi.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#75) Lui76 válasza Robar (#74) üzenetére


Lui76
őstag

Azt mondta ő maga tölti is,csak jó.
Nekem még az első patronok tartanak , remélem nem lesz bonya tölteni.

www.kezmuveskeramia.hu

(#76) Robar válasza Lui76 (#75) üzenetére


Robar
csendes tag

Tölteni valóban nem nehéz, én is magam töltöm őket, csak az elfogadtatásuk ütközik nehézségekbe sajnos. De most fölcsillant ismét a remény.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#77) Lui76 válasza Robar (#76) üzenetére


Lui76
őstag

Nos sikerült kipróbálni ???

www.kezmuveskeramia.hu

(#78) Robar válasza Lui76 (#77) üzenetére


Robar
csendes tag

Nem, még nem sikerült kipróbáljam, mert a 160-as van csatlakoztatva a gépre és sok a dolog vele. De ha majd befejeződik a nyomtatgatás, akkor kipróbálom.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#79) liatrisz


liatrisz
csendes tag

[Isegitséget szeretnék kérni, még kezdő vagyok a scannelés terén. Sehogy sem tudom használni a scan elt mindig azt jelzi a gép hogy nincsen bekapcsolva a nyomtató, vagy kihuzódott egy kábel,pedig minden be van kapcsolva. előre is küszi ha valaki tud segítsen.][/I] :W :O

(#80) Jégkokó válasza BaGeBrain (#64) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem nem, csak bizonyos tipusoknál nincsen usb kábel, viszont a legtöbbnél van benne alapból és ez vonatkozik a canonra hp re lexmarkra vagy akármelyik másikra is.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#81) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek.
Nekem is ilyen masinám van,egyszer már kifogyott belőle a tinta,akkor töltettem,most pedig én töltöttem.Szóval nyomtatásnál (fotó),csak sárga képet nyom egy kevés kék csíkkal.
A válaszokat előre is köszönöm.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#82) Kuznyikov válasza papa1 (#81) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

1. Feltételezzük hogy minden színből töltöttél bele!
2. Kérdés, hogy amikor kifogyott, mennyi ideig maradt üresen, mert könnyen beszárad...
3. Valószínűleg beszáradt a fej, = kuka. Egy tisztítást megpróbálhatsz, de szép (pl fotó) képet szerintem ne várj tőle.

4. A LEGFONTOSABB: Ha utántöltöd, hogyan tudod a nyomtatóval utána használni??? Nem mondja a nyomtató, hogy üres, még akkor is ha te megtöltötted?!? Hogy lehet átverni a nyomtatót?

Üdv.!

(#83) papa1


papa1
tag

15mp resetet használtam.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#84) Esz.Zsé


Esz.Zsé
csendes tag

Sziasztok! Ebben a pillanatban vettem egy MP190-et ki sem bontottam, megvétel előtt olvasgattam a problémáitokat. Kuznyikov-ot és Robar-t már nagyon sajnáltam, csupán ezért regisztráltam és írom le ezt. Egy kisebb városban lakom, régóta vásárolok abból a boltból ahonnan vettem. Rázúdítottam az összes problémátokat.
Megoldás:
A lényeg csupán annyi, hogy magában a patronban van egy chip, ami érzékeli, ha a patront totál kinyírjátok. Nem szabad hagyni, hogy totál üres legyen egyszer is, mert az a patron tovább nem használható, nekem azt mondta ha a patron félig van töltsek utána így nem lehet baj, sokan vettek ilyet tőle, és azóta sokan viszik a festéket. :)) Azért egy patron nem húzza 4 évig, biztos meg kell venni néha 1-et. Mert a falára száradhat a festék. Arra nem tudok mit mondani, hogy hamar beszárad, mert még a dobozában csücsül, most tervezem kibontani.

(#85) Robar válasza Esz.Zsé (#84) üzenetére


Robar
csendes tag

Szia.
Nagyon köszönöm a leírást, igazán rendes vagy, hogy gondoltál ránk. Mostmár biztosan sikerülni fog a resetje ennek a csodamasinának, mivel annyi infó összegyűlt róla, hogy remélem használható is lesz. Most egyelőre a 160-ast használom, mert az a biztosabb, de azért ki fogom próbálni a 190-est is.
Mégegyszer köszi, hogy gondoltál ránk is.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#86) Esz.Zsé


Esz.Zsé
csendes tag

Igazán nincs mit. Én nem annyira sokat használom, szóval kipróbálni most még szerintem jó ideig nem tudom. Ha nektek sikerül az a módszer amit én leírtam szóljatok. Időnként felnézek. Zsolt voltam.
UI: Ne hagyjátok a patront totál kimeríteni!

(#87) Kuznyikov válasza Esz.Zsé (#86) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Na most vagyok ott, hogy figyelmeztet a színes. Lehet megtöltöm (vagy töltetem), és utána kiderül mit lehet kezdeni a nyomtatóval...

Üdv!

(#88) laga13


laga13
csendes tag

Sziasztok!
Most töltettem meg mind a két patront nem volt még teljesen üres és nem sikerül a 15 mp reset ez a narancs sárga háromszög nálam inkább piros és egy körben van ( jobb legalsó ), vagy nem is jó gombot nyomogatok? Valaki tudna segíteni. Előre is köszi.
Üdv.

(#89) Damil26 válasza laga13 (#88) üzenetére


Damil26
csendes tag

Sziasztok!

MP190-nél én az alábbi módom tudtam kikapcsolni a tintafigyelést. A fekete patront utángyártottra cserélve így már elkezdett nyomtatni. (link helyett inkább bemásolom)

1. Start with printer off
2. Press and hold resume Button (triangle in the circle) and click “Power” button. green led should be on
3. While holding the Power button, release the Resume Button.
4. Without releasing the Power Button, click “Resume” button for two times and release Both Buttons.
5. Click “Resume” for four times then soon click “Power” button, to confirm the selected action (reset counter absorber).
6. Turn off the printer and turn on again

Viszont én is segítségt kérnék. A kapható PG patronok közül PG50-t és CL51-t bele lehet tenni MP190-be? (CL41-t szinte már sehol nem lehet kapni utángyártottat, a PG50-nek meg jobb az ár/érték aránya.)
Előre is köszi.

Üdv.

(#90) Kuznyikov válasza Damil26 (#89) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

40, 41 és 50, 51 is belemegy.
Köszi az eljárás beírását, remélem működni fog!! :) Nálam most az eredeti patron megy utántöltve, de még csak az alacsony jelzésnél vagyok, hogy üres lenne még nem írta. Majd ha írja, kipróbálom, hogy ez resetel-e.

[ Szerkesztve ]

(#91) apaszka válasza szalai56 (#63) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem volt hozzá minen kábel! Bár ez nem engesztel ki a patron megszívásért! Reset nem létezik hozzá! Ez tény! Amik keringenek róla az kamu,és nem műköik! Írtam a canon szerviz központnak! Még válaszra sem méltattak,hogy mi van ilyenkor! Így már nem BEST BUY ez a márka! Egyszerüen átverés ez a tipus! Egyhasználatos! 12 ért megvesze,és 10 a patron hozzá???? :W :W :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#92) apaszka válasza Damil26 (#89) üzenetére


apaszka
veterán

Ez addig működött,míg újra bekapcsoltam a nyomtatót! Egyből világit a sárga led! Közben kéri a nyomtató divert! Ez természetes? Párszor megycsináltam! Sőt újratettem a nyomtatót is :( :( :( de semmi! sárga led akkor alszik el,ha kiég,vagy kikötöm!???

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#93) apaszka válasza apaszka (#92) üzenetére


apaszka
veterán

Egyébbként így csináltam
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:F
1. Kapcsold ki a nyomtatót
2. Tartsd lenyomva a "folytatás" gombot (piros háromszög piros körben) és közben nyomd be a bekapcsolás gombot (zölden kell világítania)
3. Miközben még mindíg tartod a bekapcsolás gombot, engedd el a "folytatás" gombot.
4. Anélkül, hogy elengednéd a bekapcsolás gombot, nyomd meg a folytatás gombot kétszer, majd ezután engedd el mindkét gombot. (tehát semmi se legyen benyomva)
5. Most nyomd meg négyszer a folytatás gombot, és utána gyorsan nyomd meg egyszer a bekapcsolás gombot.
6. Kapcsold ki a nyomtatót, majd kapcsold vissza.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#94) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok.

Ma én is vettem egy ilyet. Még csak 1 lapot nyomtattam vele.
Lehet majd után tölteni a patront és el is fogja majd fogadni?

(#95) apaszka válasza raziel01 (#94) üzenetére


apaszka
veterán

Hát ez gáz! Jobb lett volna vásárlás előtt szétnézni a fórumokon! Eredetivel faxán műkszik! De ha tölteni akarod akkor szívás! :O

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#96) raziel01 válasza apaszka (#95) üzenetére


raziel01
veterán

Úgy szoktam én is, hogy vásárlás előtt olvasok az adott termékről de tegnap apámmal elmentem a Metro-ba is ott néztük ezt. Sürgősen kellett neki egy nyomtató és ez ránézésre jó ár/érték arányúnak tűnt.
Már tegnap végigolvastam itt az összes hozzászólást de mindenki ír mindenfajta módszert.
Akkor nincs valami működő dolog?

Ezeket találtam de még nem próbáltam:

1. Start with printer off
2. Press and hold resume Button (triangle in the circle) and click “Power” button. green led should be on
3. While holding the Power button, release the Resume Button.
4. Without releasing the Power Button, click “Resume” button for two times and release Both Buttons.
5. Click “Resume” for four times then soon click “Power” button, to confirm the selected action (reset counter absorber).
6. Turn off the printer and turn on again

A másik:

whoever filled your inks should have expalined to you on how to do it if it was filled professionally,
just turn on machine and hold down the stop/reset button for a while it will bypass the inks sensor and let you print but your machine wont know how much ink are in the tanks but it will owrk ok. and you will have to do this everytime youget your inks filled.

(#97) apaszka válasza raziel01 (#96) üzenetére


apaszka
veterán

Ezt kicsit pontosítva felrakta ide a fórumra! Ez a módszer sem tuti! Én megoldottam egyszerűen,és már működik is ,de nem ilyen okosságok árán! Először próbáltam még a Cannon szervíztől is kicsalni a megoldást,de ez a válasz----"Tisztelt Uram!

A "rossz patron" hibaüzenet sárga ledjét nem lehet kiiktatni. Nem tudunk mást ajánlani, mint, használja eredeti kellékanyagokkal a nyomtatóját. Vagy keressen más gyárónál töltött/felújított patront!

Üdvözlettel:

Paschek Gábor
Full Szerviz Irodatechnika
1205 Bp., Nagykőrösi út 47.
Tel./Fax: +36-1-286-1688
mobil: +36-20-9342-648
e-mail: gabor.paschek@fullszer.hu

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#98) raziel01 válasza apaszka (#97) üzenetére


raziel01
veterán

"Én megoldottam egyszerűen,és már működik is ,de nem ilyen okosságok árán!"

Nem mondod meg, hogy hogyan? :)

(#99) apaszka válasza raziel01 (#98) üzenetére


apaszka
veterán

Egyszerü!
Mikor már nem akart nyomtatni mert kifogyott a patron"holott töltve volt,"akkor kivettem,és visszatettem! Azt dobta be,hogy biztos kicseréltem a patront??? Leokéztam,hogy persze! Erre azt mondja,hogy nem tudja értelmezni a cserét,mert hibás adatokat küld! EZÉRT KIKAPCSOLJA A TINTASZINT FIGYELÉST! A sárga led az villog,de simán nyomtat,és a patronszintem nem jelzi!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#100) raziel01 válasza apaszka (#99) üzenetére


raziel01
veterán

Ez tök jó. Majd kipróbálom, kösz a segítséget. Van itthon csomó tinta, inkább azt használnám el, mint hogy drága eredeti patront vegyek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.