Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) cs_peter


cs_peter
csendes tag

hello!

itt az én véleményem a hozzászólásokhoz már ha valakit érdekel :)
olvasgattam a témát márcsak azért is mert szintén vásárlás előtt vagyok amit idő hiányában szerencsére eddig halasztottam
a BNV-n beszélgettem a Canon standján emberekkel (eléggé Canon párti vok) és informálódtam mit miért és hogyan.

szóval igenis számít hogy a tintacseppek 1pl-esek lettek ne mondja senki hogy nem számít mert ugye nem mindegy mennyire ''áztatod'' a lapot és ugye mennyit fogyaszt
ebben máris megegyezik a 4200-as a régebbi 5000-el bár a külseje nekem sem tetszik annyira mint az 5000-é volt. (na de nem is akarom azt nézegetni egész nap)
felbontásban is ugyanazt tudja
a többféle színű festékre pedig nagyon egyszerűen azért van szükség mert azok a színek amit a nyomtató amúgy a legnehezebben tudna előállítani (kikeverni) már alapból megvannak szerencsés esetben és nemcsak hogy kevesebb festéket használ a gép de szebb lesz a nyomat is.
a Canon-nál is mondták hogy a fotopapíron lehet kicsit spórolni mert vannak típusok más gyártóknak amivel ugyanazt az eredményt el lehet érni közel féláron.
az biztos az eredeti papírra az 5000-es gyönyörűen nyomtatott és most ugyanezekkel a paraméterekkel kiadták a 4200-est. ráadásul közel 15000 ft árkülönbséggel
hogy miért olcsóbb szerintem nem is kell gondolkodni rajta nagyon...
főleg a számítástechnikai és más elektromos berendezések esetében...
miután visszajön a fejlesztésre szánt pénz már nem nehéz olcsóbban adni
ma mindenből kapsz olcsóbbat és jobbat mint fél éve volt
a régi tipusok meg gondolom én raktáron levő készletek ami még annyiba került...
néztem még az 5200-ast de nem tudom érdemes-e azért többet adni hogy gyorsabban nyomtasson... igaz fele idő alatt nyom egy 10x13-ast...
de nem akarok otthon előhívólabort napi 2000 képpel ugyebár...
ja az új tipusoknál nem tudom néztétek-e de ledek jelzik a patronok telítettségét ami ugye akkor fontos ha szgép nélkül közvetlen dig.fényképezőről nyomtatsz és nem kapsz tájékoztatást a szgéptől...
nekem 4200-asom lesz az már tuti....ennyiért?
ennyi
csá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.