Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán vettem egy IP1900 nyomtatót. Ami a ketyerét illeti, én meg vagyok elégedve vele. Legalábbis 8eHuF-ért egy szuper masina.

Egy lényeges momentum, hogy Ubuntu alatt is műkodik. Bár nem tudta magától telepíteni, de ezzel a kis segítséggel fel lehet telepíteni könnyen és gyorsan.

Ami az üzemeltetését illeti, ez egy olyan nyomi amibe olyan patron kerül amin a fej is rajta van. Tehát a patronnal cserélődik a fej is.

Nos körbejártama témát és reményeim szerint az EEPROM-ját ezzel a kis progival resetelni lehet. Így olcson tudok nyomtatni ha magam töltöm amig a fej bírja.

Ami viszont piszokúl tetszik az ez! Ilyent hol lehet kapni? Vagy hogyan lehet csinálni-építeni?
Kint Ukrajnába láttam ilyet élőbe egy irodába és használták napi szinten!

Szóval aki tud valamit erről a katéterezésről az ossza meg itt velem-velünk.

(#2) TomiFiu


TomiFiu
tag

Hogy én milyen nyughatatlan vagyok. :)
Most már tervezem hogy miként tudnám megvalósítani magam. Szilikon csövet már tudom honnan szerzek, de még kérdés, hogy milyen módón juttatom a megfelelő ütemben a tintát a patronba.

[ Szerkesztve ]

(#3) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nos idő közbe találtam egy helyet ahonnan ezt meg lehet rendelni.

http://cityinkexpress.co.uk/IP_1900-Continuous_ink_system_for_Canon_IP_1900.html

Nem olcsó, mert Britektől jön. Egész pontosan 23-24eHuF ba kerül.
Viszont ez a készlet, ha jól értem tartalmaz 400ml festéket (4x100ml) adagoló tartályba töltve, tartalmaz 1db fekete és 1db színes patront ráépítve a csőrendszerrel. (ha jól értem)
Szóval csak a nyomtatóba kell pakolni és már megy is a masina. Nem kell furkálni.

Naszóval még nézelődök, hogy hátha van valahol csak a tartály és a csővek olcsóbban. Ha nem, lehet megrendelem.

(#4) TomiFiu


TomiFiu
tag

Egy kis up-date vagy mi.

Találtam egy másik eljárást a resetelésre.
Itt olvasható

(#5) Alex91 válasza TomiFiu (#3) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk kivancsi lennek, hogy a fej meddig birja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6) TomiFiu válasza Alex91 (#5) üzenetére


TomiFiu
tag

Mondjuk én is ....

E-nyomtatóm előtt egy Lexmark 1170-est nyúztam hosszabb ideig.
Ott a színes patronból 3 is elfogyott míg 1db fekete bekerpált.

De nekem van egy olyan nézetem, hogy ha nyomtatás közbe fogy el a tinta akkor esteleg a fej túl tud melegedni és az is ki tudja nyírni.

Egy biztos, itt a munkahelyemen egy HP DJ500-as plotter van ami hőtintasugaras elven nyomtat A1-es lapokat. Plotter lévén itt a festéktartály nem a fejen van hanem be van csövezve. Amúgy én 5 éve nyomtatok vele A1-es lapokat nem kis pédányszámban és fél éve volt egy fejcsere.
Szóval ha a Canon igényes fejeket gyárt akkor ilyen módon sokáig kell, hogy bírja mert folyamatosan kap "hűtőfolyadékot".

De majd kiderűl.
Mindenesetre átszerelhető ez a kis késség csak meg kell fúrni a patron tetejét.

(#7) mr_ricsi válasza TomiFiu (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szóval ha a Canon igényes fejeket gyárt akkor ilyen módon sokáig kell, hogy bírja mert folyamatosan kap "hűtőfolyadékot"."

A Canon a fixfejes nyomtatóiba tud tartós fejeket csinálni, de egyszer használatos patronba miért tenne olyat?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) TomiFiu válasza mr_ricsi (#7) üzenetére


TomiFiu
tag

Hát mert egyszerűen nincs olyan hogy rossz minőség. Talán ezért.
Könnyen meglehet, hogy itt is olyan a helyzet mint a CPU-k és GPU-knál. Sőt.
Mármint, hogy az alacsonyabb teljesítményű CPU-t egy nagyobb teljesítményű leskálázásával érik el. (ha készlet hiány van)

De lehet neked van igazad. Viszont tény, hogy mint fentebb mondtam, a Lexmark 1170-nél annó legalább 4-5x töltöttem a patront miután üresre futott a tinta. Tehát az biztos, hogy megéri utántölteni. És ezzel a módszerrel meg kényelmesebbé teheted az életed. Nem kell töltögetni (olyan sűrűn).

[ Szerkesztve ]

(#9) Alex91 válasza TomiFiu (#8) üzenetére


Alex91
félisten

Ha valaki sokat nyomtat, akkor mar eleve nem ilyen nyomtatot vesz... 24k befektetes egy 8k-s nyomtatohoz, hat :DD.

IMHO ez egy eleg barkacs megoldas, a fej biztos, hogy nem orok eletre tervezett, hidd el, hogyha valaminel tudjak, hogy keveset kell kibirnia, azt ugy is tervezik meg. Mert csak 1 cent megsporolasa is sok egy patronon, ha rengetegat gyartanak belole. Valoszinuleg par utantoltest kibirnak, utana kuka.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10) TomiFiu


TomiFiu
tag

Hát igen. Én se mondok más. Pár utántöltés az amiről én is beszélek, aztán veszek egy utángyártott patront és megfúrom a tetejét és bedugdosom a csővégeket.

A 24eHuF-os beruházás (amit lehet nem teszek meg ha találok rá olcsóbb megoldást) meg annak fényében megéri, hogy kapsz érte 400ml festéket ami nem olcsó, kapsz 2db nyomtató fejet ami egy ideig biztosan használható, és nem utolsó sorba egy külső tintatartályos átszerelhető fejtékellátó rendszert.
Szerintem még meg is éri az árát, csak hát való igaz, nem azért vettem 8eHuF-ért nyomtetót mert felvet a pénz.

(#11) Alex91 válasza TomiFiu (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha bexarik, akkor mi van :F

Nem tudom mennyit nyomtatsz, de ha valaki sokat, akkor bizta nem ilyen nyomtatot kell venni. (Nekem is ugyan ilyen patronokkal megy a Canon cuccom, de mondjuk nem sokat nyomizok.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) TomiFiu válasza Alex91 (#11) üzenetére


TomiFiu
tag

Mármint mi szarik be?
A fej? Akkor csere.
A cső? Vagy a tartály? Nem hinném hogy be tudna dögleni.

Vagy a nyomtat? Nem kell szétcseszni a gépet. Fel lehet rongálás nélkül szerelni és el is lehet távolítani.

De inkább arról beszélj hogy te neked mi érdeked mindenbe belekötni?
Inkább abban segítenél, hogy honnan tudnék kis hazánkon belülről szerezni ilyet olcsón. (csak a cső és illesztés meg rögzítő és tartály kell)

(#13) TomiFiu válasza Alex91 (#11) üzenetére


TomiFiu
tag

Ja ha már írogatsz ide...
Köszönöm szépen!
... te egy töltéssel mennyit tudsz nyomtatni?

Fotókat szoktál?
Én attól tartok hogy pik-pak benyalja a tintát a ketyere.

(#14) Alex91 válasza TomiFiu (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, lehet, hogy megy, de mit csinalsz, ha majd folyik, csikol stb.?

Mert tapasztalatom szerint legbiztosabb az eredeti cucc, aztan van az utangyartott, ami szinten altalaban jo szokott lenni, bar ki lehet fogni ott is jo xar patronokat (aztan tobbet bukuk rajta az ember, mintha eredetit vett volna :) ). A sajat toltes maceras, esetleges, bar par toltes utan egy kis tapasztalattal mar eleg jo eredmeny is elerheto esetleg :).

Mondjuk nem neztem meg, hogy ez pontosan hogy mukodik, de eleg barkacs "szaga" van. A nyomas beallitasa egy lenyeges dolog, ha nem jo, akkor nem jon ki, vagy folyik a tinta.

De a te penzed, azt csinalsz vele amit akarsz... :)).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) Alex91 válasza TomiFiu (#13) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosan, eleg pikk-pakk benyeli. Ezek penznyelok. Normalis nyomtatot kell venni kicsit dragabban, azt azzokkal olcsobb a fajlagos nyomtatas. ezek arra jok, hogy neha az ember par oldalt kinyomtasson. Fotot is olcsobb "elohivatni", mint otthon nyomtatni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) mr_ricsi válasza TomiFiu (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"aztán veszek egy utángyártott patront és megfúrom a tetejét és bedugdosom a csővégeket."

Az nem olyan egyszerű! A csővégeknek légmentes zárást kell biztosítaniuk, különben kifolyik a tinta, vagy levegőt szív a fej. Ráadásul 90°-os csatlakozó kell, mert a felfelé álló cső nem biztos, hogy elfér a nyomtató belsejében.
És nem tudom, a képeket mennyire figyelted meg, de az egyik patron oldalán van az a lap, amihez a 4 cső rögzítve van, hogy működés közben a csővégek ne kapjanak terhelést. Ilyen a gyári vagy az utángyártott patronokon nincs, hozzáragasztani viszont nem egyszerű, mert polietilénből készül a patronház.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És ha a színes patron belsejében nincsenek tökéletesen elválasztva a színek, vagy közös csatornában egyesül a 3 levegőztető cső, akkor gyakorlatilag lehetetlen helyzetbe kerültél.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) TomiFiu válasza mr_ricsi (#17) üzenetére


TomiFiu
tag

Édes kedvromboló barátaim (te is) !

A fórum nyitó bejegyzésemnél belinkeltem egy kínai videót. Ott ha megnézed a hagyományos gyári patront szereli fel. Van a készletben könyök cső a hozzá tartozó illesztő-tömítő gyűrűvel és csőrögzítő készség.
És ha megnézed minden szín mellet van egy másik kisebb tartály amin van valami. Könnyen meglehet, hogy az a nyomás szabályzó. És ezért nehéz magam megcsinálni. És ezért keresem a forrást, hogy honnan lehetne beszerezni.

Tehát az eddigi állításaid csődöt mondtak.

Itt jegyezném meg, nekem az a natúr kínai készlet kellene. Gondolom úgy jóval olcsóbb.

(#19) Alex91 válasza TomiFiu (#18) üzenetére


Alex91
félisten

Ott van a videoban, de belinkelem neked :)!
www.mipohk.info

Innen beszerezheto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) TomiFiu


TomiFiu
tag

Amolyan helyzet jelentés következik: :)

lamiki fórumtárs és felhasználó jelezte nekem,hogy van egy közelebbi forrás is mint anglia vagy kína. Ez egy magyar nyelvű oldal, de Szlovák.

http://itmedia.sk/shop.php?c=/ink/ciss

Konkrétan ehhez a nyomtatóhoz nem találtam, de lehet be tudják olcsón szerezni.

más...

Egy másik forumtárs privátban írt és tapasztalati úton erősített meg abban hogy ez a rendszer nagyon is használható. Egy éve használja, megelégedéssel. (ün.: majd kereslek)

Köszönöm a segítségeket!

(#21) Alex91 válasza TomiFiu (#20) üzenetére


Alex91
félisten

Amit belinkeltel sk oldal, ott ahogy elnezem a nagy tobbseg (ha nem mind) olyan patronnal megy, aminel kulon van a nyomtato fej...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) mr_ricsi válasza TomiFiu (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"belinkeltem egy kínai videót. Ott ha megnézed"
De te nem a kínait tudod vásárolni, hanem az angolt. Az patronokkal együtt jön, és nem biztos, hogy ugyanolyan a tömítés, és szét lehet szedni. (A képekről nem derül ki egyértelműen.)

A tartálynak nincs semmi különlegessége. Alul kijönnek a csövek, felül van egy nagyobb betöltő nyílás, amit aztán bedugóznak, és egy lélegzőnyílás, amibe szűkítődugó meg. (Más rendszernél olyan csavar, ami kicsit megnyitva levegőt enged a tartályba.
A cső beszerezhető nagyobb orvosi ellátó boltokból. (0,5-1mm belső átmérőjű átlátszó PVC infúziós cső, 600mm hosszú.)
Szerintem a tartály is megoldható. Háztartási műanyag edény bolt kínálatát végignézve biztosan találnék használható flakonokat.
Csak a 90°-os könyök és a tömítése problémás. Ha ezekre találnék megoldás, már az én nyomtatóm is infúzióval lenne életben tartva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) mr_ricsi válasza TomiFiu (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Egy másik forumtárs privátban írt és tapasztalati úton erősített meg abban hogy ez a rendszer nagyon is használható. Egy éve használja, megelégedéssel."

Ha a patron fúvókái megkopnak, egyre nagyobb tintacseppek kerülnek a papírra(driverből korrigálható valamennyire), és egyre inkább nem a megfelelő helyre. Ez azt jelenti, hogy a nyomatminőség romlik.
Az szubjektív kérdés, hogy ez kinek meddig tolerálható.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) TomiFiu


TomiFiu
tag

A nyomtató manuális reset-elésére itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=7lQFl6KgexQ

(#25) mr_ricsi válasza TomiFiu (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A patronok tetején a matrica alatt jó nagy lyukak vannak. 4 db injekciós fecskendő és 4 db tű 500 Ft, a maradék 22000-ből pedig vehetsz 3 liter tintát.
Nem lenne olcsóbb töltögetni? Nyomtatsz egyáltalán annyit, aminél már gazdaságosnak tekinthető a CIS-rendszer?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) TomiFiu válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


TomiFiu
tag

Látom nem érted, hogy ebbe mi a jó?!

Amitől ez jobb mint az alkalmankénti feltöltés, az az, hogy nem ér meglepetés, ha éppen sokat kell nyomtatnom, ha kevés a tinta (mert látom hogy kevés) akkor szétszedés nélűl tudom utántölteni. És miután látom hogy mennyi tinta van benne, ezért nem fog üresbe nyomtatni és így talán a fej is tovább bírja.

Mindemellet van egy ajánlat ami már nem 24eHuF-ról szól hanem csak 15-ről és ebbe is van 4x75ml tinta, de fej (patron) nélkül.

(#27) Alex91 válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


Alex91
félisten

Itt nem az esszeruseg szamit, hanem csak meg akarja csinalni :).

(Szerintem ez igazandibol annak kell, akki pl. Avatar DVD-ket "sokszorosit" ipari meretekben, es ezzel nyomja a DVD boritot :;.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28) TomiFiu


TomiFiu
tag

:)

(#29) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nos a helyzet az, hogy ami a mauális resetet illeti nekem nem jött be semelyik megoldás.
Hiába mutatja videón hogyan kell csinálni.

Ami a szoftveres resetet illeti. Nos a legutóbbi leítás hatásos. A programba mindent szépen végig csináltam, de egy lépést kifelejtett az írója. A nyomtató típus választásnál, nem elég kiválasztani az 1800-ast hanem még egy set gombot is kell nyomni. Ezt nem írta.

Egy észrevétel lenne. Ha ez a procedúra lefolyt akkor a tintaszintek max.-on vannak jelezve, és az EEPROM infó is mindent 0.0% -on mutat, de ha kikapcsolom a nyomtatót és be akkor vissza áll a régi felálásra. Ha a PC-t lekapcsolom és a nyomtatót meg nem, akkor a PC újraindításnál minden rendben van, tehát nem állítódik vissza.
Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#30) TomiFiu


TomiFiu
tag

Hogy is kezdjem?!

Meglehetősen ki vagyok akadva a nyomtatóra.
Eljött a pillanat, hogy festékkel utánatöltsem a patronokat. Meg is történt és a nyomatok egész jók maradtak.
Aztán néhány órára magára hagytam a gépet és mikor visszajöttem hogy nyomtassak, már hibásan nyomtatott és nyomtat most is.
A hiba minden kinyomtatott sorban jelentkezik. A lap ahogy kijön, a jobb szélétől ~4,5cm -re a színes és 8,2cm -re a fekete tulajdon képpen egy pillanatra nem üzemel aztán meg minden oké.
Ennek mi lehet az oka?

Ahogy látom a fekete és a színes patron egyszerre, egy időben hibázik és minden sorban ugyan ott.

[ Szerkesztve ]

(#31) Alex91 válasza TomiFiu (#30) üzenetére


Alex91
félisten

Rakni kell bele eredeti patront... Esetleg kimozdult a helyerol? Az erintkezok tisztak?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32) TomiFiu válasza Alex91 (#31) üzenetére


TomiFiu
tag

Hát tudod ez még az eredeti nyomtatóhoz adott patronok csak megfúrtam és tintá injektáltam bele.

Nos a helyzet még mindig változatlan. A hiba ugyan ott jelentkezik.
Be scan-ereltem a próbanyomatot. Csak azt a részt nyomtattam ki ahol a hiba jelentkezik.

(#33) Alex91 válasza TomiFiu (#32) üzenetére


Alex91
félisten

Razd meg egy kicsit a patront... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34) TomiFiu


TomiFiu
tag

Úgy néz ki megoldódott a probléma. Az a progi amit a patron tinta szintjének nullázására van, nos azt nem EUM hanem US beállítással használtam. Most EUM ra állítva reseteltem és most jó.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#35) fess


fess
őstag

sziasztok
lenne 1 problémám ezzel a nyomtatóval.sima fekete patronnal akarok nyomtatni,de nem engedi,mert azt írja ki,hogy a színes patron üres,ha meg kiveszem akkor meg hiányolja.hiába beállítottam h csak a feketét használja nyomtatáshoz,rám se bagóz,ugyanazt csinálja.a szürke nyomtatást is bepipáltam,semmi haszna nem volt.mi lehet a probléma?muszáj feltöltenem a színeset is,hiába nem akarok azzal nyomtatni?a patronszintet hogyan lehet nullázni?ha benne van a patron,akkor is hol a zöld,hol a narancssárga led villog... vmi ötlet hogy nyomtatni tudjak ezzel a nyomtatóval?

(#36) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nos nagy szünet után újra írok ide.

A helyzet az, hogy a régi Epson DX7400-am már egy ideje újra feléledt és így úgymond tojok erre a nyomira. A szoftveres zsonglőrködés elég fárasztó és emellett a régi nyomim multifunkciós. Szóval leszámoltam ezzel a nyomimmal. ENNYI!
By

(#37) juge75


juge75
csendes tag

Canon IP 1900 Tintaszámláló nullázása:
Táp és USB kábelt kihúzni, fedelet felnyitni, bekapcsoló gombot nyomva tartani, amíg ki nem alszik.
Visszadugni a táp kábelt, lecsukni a fedelet, visszadugni az USB-kábelt, bekapcsolni a nyomtatót és kész.

Működik! :-)

(#38) gotz


gotz
tag

Nekem sajnos nem működik a resetelés. Sőt, most még kiírta, hogy nem ismeri fel a színes patront. Valakinek ötlet? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.