Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

Először is bocsi az új topicért de nem találtam olyat ami megfelelő lett volna.

Egyik ismerősöm most vette egy ilyen típusú scannert és meg is van az első problémája vele, méghozzá az, hogy nem akar feltelepülni a drivere... Ha jól értettem amit mondott akkor két gépen is kipróbálta háromféle oprendszerrel (az egyik valami linux izé volt). Töltötte le a canon oldaláról drivet, újabbat meg régebbit is de nem akar egyik sem települni.

Valakinek valami ötlete van? Kösz előre is :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#2) Iron Funeral válasza Iron Funeral (#1) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Közben megoldódott a probléma :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#3) n00n


n00n
őstag

Ugyanilyen scannerem van. Eddig tökéletesen működött, de néhány napja nem akar szkennelni. Gondoltam driver töröl majd újratelepít (kb 5x). De ez nem segített. A vezérlőpult alatt lévő képolvasók fényképezőgépek alatt látom, hogy telepítve van, az eszközkezelőben is azt írja, hogy megfelelően működik és még se jó. Bármilyen szkennelő alkalmazást indítok azt írja, hogy nincs driver telepítve, pedig van. Ha a vezérlőpult alatti képolv. és fénykép. kategóriában jobb gombbal rákattintok a WIA CanoScan LiDE 100-ra és ott választom a beolvasást akkor viszont a képolvasó varázslóval tudok szkennelni. Itt van egy tesztelő is, ha lefuttatom az írja, hogy minden jó. Ötletek?

(#4) Besa


Besa
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem....nekem is ilyen scan-em van és sajnos az utóbbi pár hétben valami nem stimmel vele.
Elindítom a szkennelést és ezt írja ki:

"Nem lehet a lapolvasóval kommunikálni. A kábel ki lehet húzva, vagy a lapolvasó nincs bekapcsolva. Ellenőrizze az állapotot. A lapolvasó illesztőprogram be fog záródni.
Code: 2,155,0"

Ha ezután le OK-ézom, akkor viszont tudok egyet szkennelni, de utána már nem lehet, újra hibaüzenetet ír ki, OK aztán megint lehet szkennelni......és így a végtelenségig....
Kábelt ellenőriztem, ki is cseréltem, újra lett telepítve, így se oké.
Várom a mielőbbi segítséget, mert nagy szükségem lenne a gépre, de így elég hosszadalmas mire mindent beszkennelek.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.