Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

A fenti két digit fényképező között nem tudok dönteni. Nagyjából egy árkategóriában van a kettő és a hivatalos technikai adatok nekem nem sok mindent mondanak róluk. Azzal tisztában vagyok, hogy az optikai zoom és a pixelszám minél nagyobb, annál jobb, de itt ki is merült a tudásom. Szóval a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ki melyiket venné a két gép közül.

21 éve a Prohardveren! ™

(#2) realist válasza kirkri (#1) üzenetére


realist
őstag

nem is olyan régen én is a két gép között vaciláltam és a minoltát vettem nem bántam meg (kisebb gondok vannak, de szerintem én nem tudok jól fotozni még vele:() Nagyobb pixel szám, nagyobb optikai zoom + jó optika; ez mind a minolta mellett szól

(#3) kirkri válasza realist (#2) üzenetére


kirkri
addikt

Egyelőre én is ahhoz húzok, de a Cannon képminőségét nagyon istenítik.:F

21 éve a Prohardveren! ™

(#4) kirkri válasza kirkri (#3) üzenetére


kirkri
addikt

Senki más?

21 éve a Prohardveren! ™

(#5) pilóta válasza kirkri (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem ugyan Minoltám van (A1), de ebben a kategóriában inkább a canon.
Az első hozzászólásodból az derül ki számomra, hogy nem vagy túl nagy fotós, úgyhogy akkor meg pláne canon (a menüje felhasználóbarátabb...)
De bármelyiket is választod, nem csalódhatsz nagyot...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) PeliScan


PeliScan
addikt

Nekem S304 van, ami külsőre megegyezik az S414el, és amúgy sem sokban különbözik.

Szerintem egyértelmű, h Minolta. Illetve ha csak partyfotózásra, meg szülinapot megörökíteni kell, akkor talán Canon, de ha képeket szeretnél csinálni, csak úgy, a saját örömödre, akkor egyértelmű h S414.

(#7) gery03 válasza realist (#2) üzenetére


gery03
senior tag

Nana. ''Az optika a minolta mellett szól''. A canon-nak nagyon jó az optikája. A minoltának nem tudom, hogy milyen, de a canon-nak nem rosszabb tőle tuti.

(#8) PeliScan válasza gery03 (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

A Minoltának, ha jól tudom a Canon adatait, mind széleslátószög ill tele állásban is jobbak a paraméterei.

(#9) Speccy


Speccy
senior tag

Egyértelműen Canon! Nekem volt S414-esem, jellemzői : ronda színeket produkál, zabálja az akksikat, akkora, mint egy féltégla.... le is cseréltem egy Canon S50-esre, fényévnyi a különbség.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

There is hope!

(#10) PeliScan válasza Speccy (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Ezt a ''zabálja az akksikat'' egyszerűen fel nem fog6om. :)

Pár hete 4x2000mAh-val csniáltam összesen 440 képet, ennek a fele vakus volt!! Szóval abszulút nem zabálja. :P Nagy, mivel fényképező. Ezért mondtam, h ha partyfotózni köll, akkor Canon. A színei pedig szeritnem szépek nagyon, egyedül az AF lomha picit, mivel nincs segédfény.

Viszont 4mp és 4x zoom, ésatöbbi, ésatöbbi. :)

(#11) Speccy válasza PeliScan (#10) üzenetére


Speccy
senior tag

Erre nem tudok mit mondani, nálam nagyon gyorsan fogyott... az indexen az olvasói értékelések között minden második a nagy fogyasztásról szól, tehát ez nem véletlen...

Számomra a képminőség a legfontosabb, ezért is választottam végül Canon-t, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A 4x opt. zoom ugye nem sokkal ér többet a 3x-osál! (Amúgy az S50-eshez fogok venni hamarosan egy adaptert + teleobjektívet, amivel 273 mm-re növelhető a fókusztávolás , ez majdnem 8x opt. zoom.. ha már zoom kell, akkor legyen nagy zoom :)) )

a színekről szerintem jobb nem beszélni, íme két kép összehasonlításra :

Minolta S414 : http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/s414/samples/PICT0034.JPG

Canon A75 : http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a75/samples/img_0819.jpg

Ha fontos a méret, szintén Canon a nyerő választás... az S414-est nem nagyon lehet zsebre vágni :)) Meg rohadtul idegesítő, hogy minden fényképezés előtt le kell venni az objektívvédő-sapkát..

Összefoglalva : Örülök, hogy megszabadultam a Minoltáltól, ha minőség kell, akkor csakis Canon :))





There is hope!

(#12) zsolt501 válasza Speccy (#11) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát tényleg jobb a Canon képe valahogy tisztábbak és van benne élet ami sok esetben nincs a fotokon

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) kirkri


kirkri
addikt

Na ez elég nehéz menetnek tűnik. Nem csak kattintani és kész kellene a gépezet, szeretnék lehetőleg minnél szebb képeket csinálni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#14) Speccy válasza kirkri (#13) üzenetére


Speccy
senior tag

Akkor ez már el is van döntve : Canon! Megbánnád, ha Minoltát vennél...

There is hope!

(#15) zsolt501 válasza Speccy (#14) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És mibe kerűl egy ilyen Canon?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) Speccy válasza kirkri (#1) üzenetére


Speccy
senior tag

ja, a pixelszám az egy dolog.. attól még egyáltalán nem biztos, hogy jobb a gép (itt a példa :DD )

[Szerkesztve]

There is hope!

(#17) pextelő válasza kirkri (#1) üzenetére


pextelő
csendes tag

Szia!

Én a canont ajánlom.nem azért mert elfogult vagyok,de ha jó szaküzletben teszed fel ezt a kérdést valószinüleg az ajánlott gyártók:canon,olympus nikon, választ fogod hallani,Ami valamilyen sorrendet is tükröz.
Az összehasonlításoknál tényleg nem sok különbség van elsőre,de ami van az lényeges.Leghosszab záridő,a Canonnál a négyszerese,blende előválasztás és záridő előválasztás teljesen meanuális.Mináltánál viszont nem.
Három féle video felbontás közül választhatsz,háromféle fénymérési mód közül szintén.Tehát mindenképpen Canon,mégha ez csak 3.2 megás is .Ha mindenképpen 4 megássat akarsz vedd a powershot a 85-öst.

(#18) kirkri válasza zsolt501 (#15) üzenetére


kirkri
addikt

59 ezer

21 éve a Prohardveren! ™

(#19) Speccy válasza kirkri (#18) üzenetére


Speccy
senior tag

bruttó természetesen :)

There is hope!

(#20) PeliScan válasza pextelő (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

4x15mp = 55mp-s záridő lenne a Canonon? Kötve hiszem.

Minoltánál is teljesen manuális is lehet a blende, illetve a záridő is.

(#21) kirkri válasza pextelő (#17) üzenetére


kirkri
addikt

Úgy néz ki, hogy inkább a Canon-t favorizálják többen. Vagy csak több embernek van ilyen:F A 85-ös már nem fér bele a keretbe. Ha beleférne, akkor egyértelmű lenne a helyzet.

21 éve a Prohardveren! ™

(#22) Speccy válasza pextelő (#17) üzenetére


Speccy
senior tag

Tényleg, el is felejtettem : az S414-esnél vagy maximum, vagy minimum a blende, köztes nincs... hát ez sem egy pozítiv dolog (Az S50-esnél 10 érték van, gondolom az A75-nél is ugyanennyi)

There is hope!

(#23) kirkri válasza Speccy (#19) üzenetére


kirkri
addikt

Természetesen. Mit bűvészkedjek a számokkal, ha ennyit kell fizetnem:) azt meghagyom a boltoknak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#24) I_Am válasza kirkri (#18) üzenetére


I_Am
veterán

Használt gépben nem gondolkoztál?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) kirkri válasza I_Am (#24) üzenetére


kirkri
addikt

Abban nem. Nem szeretek bizonytalan dolgokat vásárolni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#26) PeliScan


PeliScan
addikt

Most néztem meg, a leghosszabb záridő minkét esetben 15mp, de a Minolta ezt B záridő formában tudja, ami igencsak előnyös, míg a Canonnan nincs B zárideje. :)

(#27) PeliScan


PeliScan
addikt

Illetve ha már említette vki a videót; akármilyen jó is, max 30mp? Sokat nem ér. :)

(#28) PeliScan


PeliScan
addikt

De hogy a Canon mellett is szóljak, az ISO50 és a segédfény egyértelműen a Canon-t dícsérik, ezek sajnos hiányzonak a Minoltából.

(#29) kirkri válasza PeliScan (#26) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt én is olvastam, meg fel is fogtam, hogy ez jó dolgot jelent, csak azt nem tudom, hogy mit?

21 éve a Prohardveren! ™

(#30) Speccy válasza PeliScan (#27) üzenetére


Speccy
senior tag

a videó a legutolsó dolog szerintem egy fényképezőn... de azért a 640x480 sokkal jobb, mint egy 320x240 (még ha fél perces is...)

There is hope!

(#31) I_Am válasza kirkri (#25) üzenetére


I_Am
veterán

Pedig ha megfelelő helyen körülnéznél, akkor sokkal jobb gépet vehetnél a pénzedért, garanciával.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#32) PeliScan válasza kirkri (#29) üzenetére


PeliScan
addikt

Azt jelenti, hogy ha b záridő használsz, addig exponál, amig nyomva tartod az elsütőgombot, amikor felendeged, akkor hagyja abba.

(egyszerű példa; villámokat enélkül elég bajos fotózni, így pedig lenyomod, ha megvolt, elengeded.)

(#33) PeliScan válasza Speccy (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Szerintem is, nem is én említettem. :)

(#34) kirkri válasza Speccy (#30) üzenetére


kirkri
addikt

Video nem kell, arra ott van a kamera. Nálam a fényképezés van a központban.

21 éve a Prohardveren! ™

(#35) PeliScan


PeliScan
addikt

Jól olvasom a depo-n, hogy a Canon-on nincs manuális fókusz..? :F

(#36) Speccy válasza PeliScan (#35) üzenetére


Speccy
senior tag

ott írnak hülyeségeket, többek között ezt is, ugyanis van rajta manuális fókusz :))

There is hope!

(#37) Speccy


Speccy
senior tag

itt is látható : http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a75/a75_rec_manfocus.jpg

There is hope!

(#38) PeliScan válasza Speccy (#36) üzenetére


PeliScan
addikt

Csodálkoztam volna is, ezért kérdeztem. :)

(#39) kirkri válasza PeliScan (#32) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi szépen, most már ezt is tudom. :)

Vacakol a Netem, így most egy kicsit eltünök, de kérlek titeket, hogy folytassátok az eszmecserét, mert mindenképp a jobb gépet akarom megvenni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#40) PeliScan


PeliScan
addikt

Amit a Canon kárára tudok írni még :) >> nincs hozzá távirányító, a váza kevésbé szilárd, kisebb picivel az LCD, nincs rajta lencsevédő, jóval gyengébb vaku, nincs benne tömörítetlen képmentési lehetőség, se real-time histogram,

(#41) I_Am válasza PeliScan (#40) üzenetére


I_Am
veterán

A real time histogram-ra nincs is szükséged szvsz.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#42) PeliScan válasza I_Am (#41) üzenetére


PeliScan
addikt

Sajnos még nem volt a kezemben histgramos gép, így saját tapasztalaom sincs, de azt mondják, hasznos. :F

(#43) I_Am válasza PeliScan (#42) üzenetére


I_Am
veterán

Amikor tanulod a gépet, akkor néha hasznos lehet, aztán el is felejted használni. Tudom mert nekem van.:)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#44) pextelő válasza PeliScan (#20) üzenetére


pextelő
csendes tag

Bocs úgy értettem négyszerese a minoltáénak.Akkor nézd meg mégyegyszer az értékeket,meg melyikkel milyen képeket lehet készíteni.www.imaging-resource.com

(#45) Speccy válasza PeliScan (#32) üzenetére


Speccy
senior tag

igen, de ezt max 15 mp-ig csinálja... szóval gyakorlatilag semmivel sem ér többet, mint a Canon 15 mp-es zárideje....

There is hope!

(#46) pextelő válasza PeliScan (#40) üzenetére


pextelő
csendes tag

Vakuteljesítmény állíthato.

(#47) pextelő válasza PeliScan (#40) üzenetére


pextelő
csendes tag

Real-time histogram nem tudom mit takar.Hisztogram funkcio viszont van a canonon.

(#48) Speccy válasza PeliScan (#6) üzenetére


Speccy
senior tag

ezt a partyfotózást nem nagyon értem.. vagy ha minél kisebb a gép, annál kevesebbet tud? :)) ilyen erővel a Canon IXUS-okat le kéne hordani, pedig azok (is) kiváló minőségűek...

meg külöben is, ha már komoly fotózásról van szó, akkor már Canon EOS-D300 kategóriában kell gondolkodni... (nem véletlenül ez a legnépszerűbb gép a profi fotósok között)

There is hope!

(#49) pextelő válasza PeliScan (#27) üzenetére


pextelő
csendes tag

30mp a mellékelt 32 megás kártyával,640x480-as felbontásnál.
viszont a gépen elvégezheted a vágást azonnal.
a panoráma képek készítése viszont megint jó dolog,igaz ez már csak otthoni softtal,de gép tudja.
minolta is ?

(#50) kirkri


kirkri
addikt

Hogy még jobban bonyolódjon a helyzet, van itt még egy ígéretes gépezet a 60 ezres kategóriából. Samsung Digimax 430. Ez egy új típus, tehát gondolom sok tapasztalat erről nincs. Egyébként mennyire jók azok a gépek, amik nagy optikai zoom-al rendelkeznek /Fuji S3000 6x opt. zoom, Olympus c725 8x opt. zoom/ de csak 3 Mp-esek? Mert ezeknek ha jól látom ez a legnagyobb előnyük, mert más értékeik elmaradnak az eddig tárgyalt fényképezőktől.

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.