Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cad felhasználáshoz mit vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) basiC


basiC
tag

Üdv!

A kérdésem a következő:

Főleg CAD felhasználáshoz INTEL vagy AMD? Valós órajel vagy FPU :)? Inkább az INTEL procik utasításkészlete vagy inkább az AMD-jé?

A jelenleg kaphatók közül akarok válogatni, max netto 50 ropit szánnék a procira...

milyen alaplappal vegyem...

és kérnék miérteket is...

Azt ne nagyon mondjátok, hogy nézzek szét a topicok között, mert már pár órája vacakolok vele, de eddig semmi számomra használható infót nem szűrtem le.

basiC

ba$iC

(#2) Szalma válasza basiC (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Gyakorlatilag mindegy. Hitkérdés az egész. A PovRay AMD-n gyorsabb 5-10%-al (színtől függ). Egyébként a CAD-ek inkább FPU igényesek.

Szeretettel:
Szalma

(#3) mzperx válasza basiC (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

Azért CAD elég tág fogalom... kicsit részletezhetnéd, hogy azon belül mi... miyen sozftver, milyen igények...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#4) basiC


basiC
tag

Építész CAD... az ArchiCADre kell ''méretezni'', mert ez a leggyengébb a hardwer kihasználás szempontjából, de futni fog még Nemetschek és Architectural Desktop is. Ennek az utóbbi kettőnek semmi gép nem lenne elég, ha adnánk neki...

basiC

ba$iC

(#5) ödönke válasza basiC (#4) üzenetére


ödönke
aktív tag

nemetscheken dolgozom én is, kollega :DD

(#6) basiC


basiC
tag

Én még csak ismerkedem vele... a dolgozás még túl nagy szó lenne rá :) de hátha majd egyszer eljön az az idő is... Csak venném már + az új gépet, de csak tökölök vele, valszeg hirtelen felháborodásból elmegyek kedvenc boltomba, és veszek, amit találok.

basiC

ba$iC

(#7) ödönke válasza basiC (#6) üzenetére


ödönke
aktív tag

nekem itt a melóhelyen egy p2 450-es van alatta 128-rammal, már több mint 2 éve bírja a strapát napi 8-10 órában, sebességre nem olyan vészesen lassú, szerintem tökrendben van (mondjuk ez köszönhető a winfos nt 4.0-nak is:)

ha csak kisebb családiházak/ beruházosokra rajzolsz és nem böhöm nagy tsházakat rajzolsz, akkor lazán bírja még egy ilyen gép is, bár mondjuk még a nagyobb cuccokkal sincs semmiféle gond, nincs belasullás semmi, intelligens elhelyezésnél/renderelésénél kevés hozzá a vas, de tervezésre nagyon oké sebességben

(#8) gericooper


gericooper
aktív tag

ha parametreikus -és alaksajátosság alapú- CAD rendszert akarsz használni akkor biztos hogy AMD a jó választás. a többiről nem tudok.

(#9) gericooper válasza gericooper (#8) üzenetére


gericooper
aktív tag

attól függ egyébként, hogy mennyire gondolod komolyan, mennyire vannak nagy terveid vele. mert éppenséggel CAD munkaállomásba kerülhet annyiba egy videokártya, mint másnak 1 egész gép.

(#10) Ra3 válasza gericooper (#8) üzenetére


Ra3
őstag

saját tapasztalat hogy szabadfelületes CAD-hez is jó.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#11) gericooper válasza gericooper (#8) üzenetére


gericooper
aktív tag

parametreikus =parametrikus
:)

(#12) basiC


basiC
tag

Elég komoly munkáim vannak, de inkább processzor-igényesek, nincsenek végtelen nagy renderelések, meg marha bonyolult textúrák. Néha bejön egy-két komolyabb látványkép /3000 m2 feletti épület bonyolult homlokzattal/ de ezzel a mostani gépem /1600+ os XP is elbánik, igaz megvacsizok amíg megcsinál egy képet 4000*3000-ben :)/

basiC

ba$iC

(#13) Szalma válasza basiC (#12) üzenetére


Szalma
őstag

(Bármilyen gép mellett megvacsizol egy jóképű látványterv készülése alatt. :) Vegyél egy kövér AMD-t egy jó memóriasávszéles alaplappal (nforce2?) és egy NORMÁLIS videokártyát, natív OGL-el...)

Szeretettel:
Szalma

(#14) basiC


basiC
tag

Egyre inkább az AMD felé hajlok, egyrészt mert már ez a gyengébb is bevált. Tovább verve a vasat : nforce2 400 mhz es ''brand'' rammal jó lenne vagy kell a Kingston v hasonló nevesített márka? A brand RAM is tartja a 400as frekit vagy ez csak névleg ennyi? SATA támogatás melyik nforce2-es lapon van?

basiC

ba$iC

(#15) mzperx válasza Szalma (#13) üzenetére


mzperx
aktív tag

Ott a pont....

mondjuk nem értek az építészdolgokhoz, de egy jó kis AMD, nagyon sok RAM mellé... és valami jó kis videókártya... az ATi ra szavaznék, ha a szoftver nem kehes vele... Ram legalább egy, másfél giga.... az nforce az tényleg lehet jó...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#16) basiC


basiC
tag

Radeon9500 PRO-t vagy sima 9700est akarok videókártyának, egyelőre nem látom értelmét CAD-es kártya beszerzésének. Visszatérve a SATA kérdésemre: Jó ez vmire, mert most alapban ilyet szeretnék, nforce2 es csipszetes alaplappal... meg vmi kicsit tuningolhatóbb márkát/típust

basiC

ba$iC

(#17) beeboy


beeboy
addikt

Bocsi, itt szakik vannak.... :DD
Mi az a végeselem-számítás, mit takar?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#18) J.J. András válasza beeboy (#17) üzenetére


J.J. András
őstag

most komolyan érdekel, mit az a VÉGESELEM-MÓDSZER, és milyen analítikus eljárások vannak rá ???

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#19) Csóka válasza J.J. András (#18) üzenetére


Csóka
csendes tag

Nekem elég a definíció, mégis mit takar - mint pl. szótárban az interpoláció - ha olyan bonyolult, csak nagyjából, eszik v. isszák.
Vagy egy link, amúgy komolyan érdekel!

(#20) beeboy válasza J.J. András (#18) üzenetére


beeboy
addikt

Bocsi a kolléga még benn volt a honlapon, persze én vagyok kíváncsi nem Csóka!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#21) localhost válasza Csóka (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[L]http://www.google.co.hu/search?q=V%C3%A9geselem+m%C3%B3dszer&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=hu&btnG=Google+keres%C3%A9s&lr=[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) chili


chili
csendes tag

Ez a végeselem módszer:
[L]http://www.me.bme.hu/oktatas/targyak/sz08.html[/L] :)
Ebből kell vizsgáznom 2 hét múlva :((

Egyébként röviden annyi,hogy elég új tudomány,építészek,építők körében:
tartószerkezetek megoldása olyan módszerrel,hogy végtelen (véges sok) részre bontjuk fel őket.

Padlógáz,ablaktörlő!

(#23) beeboy


beeboy
addikt

Köszi mindkettőtöknek a linket

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#24) Tigrincs


Tigrincs
tag

Sziasztok!
Én most vettem egy gépet (az alábbi téma arról szól részben)
http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=13685
Szerintem jól működik!
ArchiCAD-el rajzolok és szinte repül!
Mit ne mondjak a régi gépemmel (egy PI-el) már szinte befontam a hajam amikorra egy egy szintet újra épített!
Ezze az újjal viszont minden szemvillanás alatt megy!

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#25) boca111 válasza chili (#22) üzenetére


boca111
tag

''elég új tudomány''
Hát mihez képest? :)) 2 éve ki van találva, és kb 15 éve megy a ''gépeken''
Egyébként én is most vizsgázok belőle :))

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Cad felhasználáshoz mit vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.