Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  C-media 8738mx spdif (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Az MSI KT4Ultra BSR digitális kimeneteit (C-Media 8738MX) használva ki lehet ''venni'' a gépből AC-3 hangot? (nyilván pl. az optikai digi. kimenetre dugva egy házimozi erősítőt...)

(#2) GeorgeTerror válasza tothjozsef (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mindenféle kötekedést mellőzve, nem zajos a hangja az alaplapi csodának?, Vagy digitálisan ez ki sem jön?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#3) tothjozsef válasza GeorgeTerror (#2) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

A jelenlegi Vidoton rősítő/hangfal kombóval nem hallatszik a zaja... digitális kimenetnél meg passz.

(#4) GeorgeTerror válasza tothjozsef (#3) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

ok rendben nálam eddi zajosak voltak az alaplapi csodák.

MSI: igényesebb

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Valaki?

(#6) GeorgeTerror válasza tothjozsef (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

próbáld ki.
Vagy drága hozzá a kábel?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#7) tothjozsef válasza GeorgeTerror (#6) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

A kábel még hagyján, de az erősítő milyen drága... :) Azt akarom tudni, hogy ha veszek egy ilyen házimozi erősítőt, akkor elég-e az alaplapi SPDIF, vagy hangkártya kell? (mondjuk egy SB Live nem túl drága, de kíváncsi vagyok...)

(#8) GeorgeTerror válasza tothjozsef (#7) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

figy vedd meg az erősítőt, aztán ha nem megy, olcsón megveszem tőled, mert használt :)
Egyébként ha már van pénzed ijen erősítőre (cca:70k) akkor nem gáz gy 10k-s hangkari vagy mégis?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#9) tothjozsef válasza GeorgeTerror (#8) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

A gondolatmeneted jó, csakhogy én egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mit tud az a nyomoronc SPDIF az alaplapomon. Capichi?

(#10) GeorgeTerror válasza tothjozsef (#9) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Igazából csak rendes akartam lenni, hogy fenntartom a topikot :DDD :DDD :DD

Értem a kérdést...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#11) tothjozsef válasza GeorgeTerror (#10) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Naa, akkor egy :P -t nyomhattál volna, hogy értsem... A kérdés továbbra is nyitott...!

(#12) GeorgeTerror válasza tothjozsef (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ja én mindig tök jó hansujjal olvastam magamnak a saját hozzászólásom, persze nem hangosan :t :P
bocs ha szétoffoltam a topikod

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) vernyul válasza tothjozsef (#11) üzenetére


vernyul
tag

Engem is erdekel a kerdes mert mekem is KT4 Ultra-m van de nekem csak az alap. A havernak egy asus lapja van azon nemnagyon szuperalt 5.1-ben az alaplapi hangkutyu de remelem az MSI jobban megoldotta a dolgokat mert maskepp az ember vehet hangkartyat.
Ja megvalami nemigaz hogy egyik hardveroldal sem nezi meg ezeket hogy ezzel mi a tema pedig mijen jo lenne nem kene itt sotetben tapogatozni:(

What kind of Csatahajo?

(#14) tothjozsef válasza vernyul (#13) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Én a mostani erősítőmmel (mint írtam) az alaplapi cuccot használom, de nem a digitális kimenetet.

(#15) Prozac


Prozac
aktív tag

Nem is iagzán értem....

A digitális kimentnek (SPDIF) van egyáltalán köze a hangkártyához?
Gondolom egy DVD hangját akarod kivinni.

A sokcsatornás hangkártya pont arra kellene amire a házimozi erősítő. dekódolja a térhangzást a digitális adatfolyamból.

Szóval: egy barátomnak koax digitális összeköttetése van az erősítővel. És jól megy vele a DVD. Nálam ez a még csak terv.

''Fussatok bolondok...''

(#16) Den


Den
veterán

Most láttam 79k-ért az auchan prospektusban dvd kombót komplett 5.1 hangfalszettel, a hangfalak elég pofásak , nem az egyen 5 hangszóró+sub, hanem külön kialakítású center, front, és rear.
Szerintem nem éri meg pc-s házimozival szenvedni.

www.simson4t.hu

(#17) Gin


Gin
csendes tag

Nekem ugyanilyen hang-chip-em van csak nem alaplapra integrálva, hanem kártyán :) !
Mellette van egy Harman/Kardon digitális erősítő és mind MP3, mind filmek AC3 hangja szépen kimegy rajta!!! Viszont van ehhez néhány követelmény: 2 hangszórós módban kell lennie a beállításnak, és engedélyezni kell a driverben is! Illetve ha filmet játszol le akkor nem mindegy a lejátszó szoftver sem. Nekem csak a BSPlayer vált be! Digitális esetben természetesen az alapzajt is el lehet felejteni (jó erősítő, és jó minőségű kábel esetén).
Gin

(#18) Rawulf


Rawulf
őstag

Amíg meg nem jelentek a hardveres alaplapi 5.1 hangkártyák, addig még az integrált Creative CT5880 is zajos volt (bár állítólag volt egy revision chip-jük, ami már jó volt)! Szidtam is őket, mint a bokrot! :DDD
Egy biztos! A CMedia 5.1-es chipeknek inkább csak az a bajuk, hogy nemrég jött ki normális driver hozzájuk, úgyhogy lehet vadul töltögetni! :DD
[L]http://www.cmedia.com.tw/e_download_01.htm[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#19) Rawulf


Rawulf
őstag

Természetesen jobb alaplapokhoz adják a digitális kimenetet is, úgyhogy Chaintech rulz! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#20) Prozac válasza Rawulf (#19) üzenetére


Prozac
aktív tag

Elméletileg nekem a GigaByte-hoz külön beszerezhető. De nem volt. Vettem egy ASUS SPDIF hátlapot. Kis csati átalakítás és minden megvan.

''Fussatok bolondok...''

(#21) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Elsősorban filmnézésre használnám, DivX és DVD. Köszi minden segítséget. Csak ezért voltam bizonytalan, mert az MSI alaplap leírásában 2 channel -t írtak a digitális kimenetekhez...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  C-media 8738mx spdif (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.