Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zso73


zso73
veterán

Tegnap küzdöttem A Compaq géppel. A tulaja szeretné, ha a Samsung 80GB-s winyóját működésre birnám a gépében. Gondoltam egy merészet, és Felajánlottam, hogy egy ATA kártyával megcsinálom neki.Valaki rakott már Compaq gépbe ATA kártyát? Nem lesz gond a *^ˇ#*#***#**# biosz beállításánál? Melyik tipussal van a legkeveseb szívás?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2) Loha válasza zso73 (#1) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem első körben egy BIOS frissítés kéne a lapnak, mert csak a BIOS miatt nem kezeli a vinyót...

(#3) zso73 válasza Loha (#2) üzenetére


zso73
veterán

A BX csipszetnek Mi a felső határa? 120GB?
Mindjárt megnézem, hogy milyen biosz van hozzá!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4) szesa


szesa
senior tag

Regen volt Bxes lapom abban hasznaltam egy promise ultra 100 tx2 vezerlot - de nem compaqba!, ha esetleg erdekel meg megvan a kartya.

-

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bios frissítés első körben, ahogy loha mondja, aztán ha nem találsz bios és award bios van benne, akkor biospatcher, ha ez se jött be, akkor a rendszert kis vinyóra rárakni, és hagyni kell, hogy a win kezelje le a nagy vinyót.
Ha ez se járható út, akkor vezérlőkártya.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) zso73 válasza kraftxld (#5) üzenetére


zso73
veterán

A biosz nem látja a winyót! A patchert nem akarom kipróbálni....Bár :F Ha löktök róla linket megnézem! Biztosra akarok menni!
A Win dolog megbukott! XP telepítés meg volt! Örültem ezerrel...formáz.......másol.telepedik........Restart........No system disk.A kicsi nagy összeállítást nem próbáltam. Nem volt rá időm! De még lehet,hogy sort kerítek rá!
Azért akarok kártyát, hogy a sebesség is nőjjön!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7) zso73 válasza szesa (#4) üzenetére


zso73
veterán

Kipróbálnám! Mennyibe kerülne nekem sacc/kb?
Hol lakozol helyileg? Bp.?

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8) kraftxld


kraftxld
nagyúr

http://rom.by
itt találod a bios patchert

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Volt már régi bx-es lapban 120 gigás is, de úgy ment, ahogy kraftxld írta. Egy kisebb vinyón a rendszer, a másikat biosban letiltani, hogy nincs, a win majd szépen felismeri. Nem túl gyors valóban, de működött.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10) zso73 válasza kraftxld (#8) üzenetére


zso73
veterán

Szpassziba Tovaris! :)):DD

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11) zso73 válasza tomcsi23 (#9) üzenetére


zso73
veterán

Nekem nem kellene letiltani, mert nem is látja!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12) szesa válasza zso73 (#7) üzenetére


szesa
senior tag

BPn vagyok 11ker - Melohelyen.
2500 ert odadom csak nincs meg a doboza meg a driver disk de meg utanan nezheztek holnap.
igy nez ki:
http://www.promise.com/marketing/datasheet/file/1_U100TX2_en.pdf
2port 4 eszkoz.

-

(#13) Lortech válasza zso73 (#11) üzenetére


Lortech
addikt

Arra próbálnak utalni, hogy a winxp már nem a bioson keresztül éri el a vinyót, hanem közvetlenül.

Thank you to god for making me an atheist

(#14) Loha válasza zso73 (#11) üzenetére


Loha
veterán

Maga a BX chipset 137GB-ig tudja kezelni a vinyót, ha a BIOS támogatja, ha nem akkor win XP-nek látnia kell, ha másik vinyóról bootolsz...

(#15) szesa válasza szesa (#12) üzenetére


szesa
senior tag

http://www.promise.com/support/download/download2_eng.asp?productID=11&category=all&os=100

ez a driver disk :)

-

(#16) kraftxld válasza Loha (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez nem chipset, hanem biosfüggő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) Loha válasza kraftxld (#16) üzenetére


Loha
veterán

Chipset függő, mert a BX ha jól tudom nem támogatja a 48bit-es LBA címést, így csak 137GB-ig tud vinyót kezelni akármit csinálsz vele...
Legalább ATA100-as chipset kell hozzá, hogy 160-as vinyót meg tudj hajtani...

(#18) kraftxld válasza Loha (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az egyik bios modultól függ a merevlemezkezelés. A chipsethez semmi köze sincs. Ha chipsetfüggő lenne, akkor szerinted működne a fent említett biosmod?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) zso73 válasza Lortech (#13) üzenetére


zso73
veterán

Ezt tudtam én is. De a gyakorlatban mégsem működött rendesen. Telepítettem rá XP-t . Az újraindítás után kiírta,hogy non system disk. Talán holnap megint megkapom a gépet, és akkor próbálkozhatom vele!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20) zso73 válasza szesa (#12) üzenetére


zso73
veterán

Az nem rossz! Én is itt vagyok a 11-ben.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21) zso73 válasza szesa (#15) üzenetére


zso73
veterán

Leszedtem a drájvereket! Nézd meg a leveles ládádat!
Vipmail.........:((:o:O:(((

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#22) kraftxld válasza zso73 (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minek szedted le a drivereket, ha nincs is kártyád? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23) zso73 válasza kraftxld (#22) üzenetére


zso73
veterán

Mert, ha odaadja Szesa a kártyát ne kelljen szüttyiznem a drájverek letöltésével. Axelero, vagy műx,vagy nem.:((:O Most műx.Egy kerületben vagyunk.........

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#24) szesa válasza zso73 (#23) üzenetére


szesa
senior tag

Itt vagyok de most fogok meloba menni
vipmail?
angard(kukac)gmail(pont )com nemjo?

10 utan lesz megint netem addig pa'

-

(#25) zso73 válasza szesa (#24) üzenetére


zso73
veterán

Küldtem neked levelet. De a vipmail azt írta,hogy írjak még egyet! :O:((:((( Nem értem. Soha nem volt gondom vele! Másikról is megpróbálom.:C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26) zso73 válasza szesa (#24) üzenetére


zso73
veterán

Az üzenet nem küldhető el, mert a kiszolgáló visszautasította az egyik címzettet. A visszautasított e-mail cím a következő volt: ''angard@gmail.com”. Tárgy 'UATA', Fiók: 'pop3.monornet.hu (1)', Kiszolgáló: 'smtp.monornet.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '550 relaying mail to gmail.com is not allowed', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 550, Hibaszám: 0x800CCC79
Na ez milyen? Sehonnan sem! :Y

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#27) szesa válasza zso73 (#26) üzenetére


szesa
senior tag

úha
probalj esetleg freemailrol kuldeni ilyen webes bizbaz, ha esetleg a cimmel van gond van meg:

zikko(kukac)freemail(hu)


most lepnem kell

-

(#28) zso73 válasza szesa (#27) üzenetére


zso73
veterán

Most siker! A gmail-ra.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#29) szesa válasza zso73 (#28) üzenetére


szesa
senior tag

Reh
a gmailesre sajnos nem jott meg pedig mukodik az elobb probaltam :(

a freemailen meg az az uzenet fogad:
''A hétfői napon súlyos hardver meghibásodás miatt akadozott a szolgáltatásunk, a hibát elhárítottuk, köszönjük megértő türelmét!''



-

(#30) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem biztos, hogy erről van szó, de gmail-ra, gmail-ról nem lehet exe-t és exe tartalmú zip-et küldeni.

Aki hülye, haljon meg!

(#31) szesa válasza zso73 (#28) üzenetére


szesa
senior tag

Kuldtem a vipmailra
gmail es freemailrol is egyik csak jo lesz...

-

(#32) Loha válasza kraftxld (#18) üzenetére


Loha
veterán

Mint mondtam, a BX chipset 128GB-ig kezel vinyót, efelett semmilyen BIOS-al nem fog menni. Mivel a chipset 128GB-ig kezel, ezért BIOS frissítéssel addig kitolható, de afölé már nem... Az összes ATA100 elötti chipset csak a 120-as vinyókat tudja kezelni max, azt is csak akkor ha van hozzá friss BIOS. De rakhatsz bele akármilyen BIOS-t, vagy oprendszert a 160-as vinyók nem fognak menni, mert fizikai korlátja van, mégpedig a 48bit-es LBA címzés hiánya...

(#33) Loha válasza zso73 (#28) üzenetére


Loha
veterán

BIOS-t néztél már hozzá?
Meg kell nézni az alaplap product number -ét aztán kapásból kiderül, hogy van-e hozzá...

(#34) zso73 válasza Loha (#33) üzenetére


zso73
veterán

Compaq gép. Deskpro EP/SB 450.
A HP oldalán három féle 450-es gép van. 6450,6450+, és még valami 450. Nem merek feltolni,csak úgy akármilyen bioszt hozzá! próbálom beazonosítani! Majd beleteszem a hálókártyám ,és beüzemelem az ADSL-t. Aztán Everest nekienged! Talán úgy okosabb leszek. Sajna nincs előttem a gép! A tulaj elvitte, mert a kicsi fia már elvonási tüneteket mutat 5 óra gép nélküli idő után.:DD:DD Holnap lesz a nagy nap.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#35) szesa


szesa
senior tag

kuldtem valaszt a vipmailra!

-

(#36) zso73 válasza szesa (#35) üzenetére


zso73
veterán

nézem.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#37) zso73 válasza Loha (#33) üzenetére


zso73
veterán

Ezt a looser manualból szedtem!
The Compaq Deskpro EP Series, Intel 440BX chipset models will be referred to
in this MSG as 440BX.
The Compaq Deskpro EP Series, Intel 810 chipset models will be referred to in
this MSG as 810 or Intel 810.
The Compaq Deskpro EP Series, Intel 810e chipset models will be referred to in
this MSG as 810e or Intel 810e.
Na melyik? Csak az Everest a megmondhatója!
És ez mi?
* The most recent ROM upgrade is suggested for Contura Aero and Contura 400 series portable
products. This upgrade includes changes made during final Windows 95 testing. This Flash
ROM Upgrade will be included with the Compaq Windows 95 Supplemental diskettes and
Compaq Windows 95 Upgrade option kits.
:F

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#38) Loha válasza zso73 (#37) üzenetére


Loha
veterán

Lehet hogy intel 810-es chipset van rajt?

(#39) kraftxld válasza Loha (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor biztos én vagyok a béna...
Zenith P1-es gép, úgy kezeli biosból a 200 gigás vinyót, hogy ihaj.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40) zso73 válasza Loha (#38) üzenetére


zso73
veterán

Na ez-az! Holnap megkapom ismét,akkor megnézem az Everest-tel. Most,csak a hátsó panel bekötése alapján sejtem,hogy BX-es. A tulaj fia nem tudott várni a játékkal. Gyorsan vissza kellett vinnem neki! :DDD Elvonási tünetek..........:))

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#41) zso73 válasza kraftxld (#39) üzenetére


zso73
veterán

:C
Nem volt időm kipróbálni minden lehetőséget! 5 óra alatt úgy,hogy a biosz összeakad a saját vidkardjával, és IRQ állítások kellenek a működéshez......Csak fekete képernyő, és síp.Brrrrrrrr... Másik VGA be,IRQ állít.Csere,próba,síííp,csere,állít,csere,síp..........3 óra szívás.Kevés volt az idő!

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#42) szesa válasza zso73 (#41) üzenetére


szesa
senior tag

Mondjuk a compaq gep meg ratesz egy lapattal de esetleg az is zur lehet, hogyha mar van feltelepitett winxp az felulbiralja a bios irq beallitasokat, kivetel, ha ugy lett telepitve, hogy ezt ne tegye.

-

(#43) zso73 válasza szesa (#42) üzenetére


zso73
veterán

A win nem határoz! Me van a másik winyón. Azzal sem ment.
Az alap beállító programja sem indult el a gépnek! /DOS/ A hang,IDE,és a VGA egy IRQ-n van. Az én S3 trió3D/2X-em simán megy benne! Csak enabled,disabled opció jelenik meg nála a bioszban!De a gépben lévő GF4MX440 már nem! Összeakad az IRQ-ja. És ott kézzel kell beállítani,hogy menjen a lap. Csak VGA hiba síííp,és semmi!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44) zso73 válasza Loha (#38) üzenetére


zso73
veterán

Most nézem a manualt! Tuti,hogy BX,mert Slot1-es a proci foglalata!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#45) Loha válasza kraftxld (#39) üzenetére


Loha
veterán

Gondolom PCI IDE vezérlővel...
Egyébként sem sok értelme lenne PIO mode 4-es, vagy UDMA33-as vezérlőre 200GB-os vinyót rakni...

(#46) kraftxld válasza Loha (#45) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, sima alaplapi ide vezérlővel....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47) Loha válasza kraftxld (#46) üzenetére


Loha
veterán

És azt hogy csináltad, mert még nem láttam olyan P1-est ami 128GB felett kezelt volna... Sőt a BX-ek sem... :)

(#48) kraftxld válasza Loha (#47) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ügyesen :) Ha nem hiszed, mutatok fényképet róla :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49) zso73 válasza szesa (#42) üzenetére


zso73
veterán

Mél ment! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#50) zso73 válasza zso73 (#49) üzenetére


zso73
veterán

Már ki is próbáltam a vezérlőt! Gyorsabb, mint az NF7 Vezérlője!!!! A SATA-PATA átalakítót is veri sebességben! Naggyon jó! Remélem műxeni fog a Compaq-ban is!:C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.