Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#827) blise


blise
tag

sziasztok

irok pár sort a most hétvégi Graz i merülésről:
végre busmanék is láthatták, hogy a tó szokott szép tiszta is. mármint látótávolságra
az idő nem volt a legjobb kinn a parton, de ez minket csöppet sem zavart
a viz mint mondottam egészen tiszta volt, bárén már voltam olyan szerencsés hogy láthattam ennél is tisztábnak, amugy 16 fokos volt
miután a szokásos hajónál történő ki be uszkálás megvolt elindultunk a part mentén halakat keresni. sokat nem kellett uszni, sok sügér + naphal rajokban
az első csuka is elég hamar meglett, én kb 10 db ig számoltam a nagycsukákat, amiket szinte kivétel nélkül busman vett észre mert ő uszott elől és különben is ő az észrevevős ember... láttunk még compokat is, ezt ehhez eddig nem volt szerencsénk, látunk egy döglött csukát is. voltak olyan helyek ahol a hinárban két nagy csuka volt egymástól kb 1 méterre. volt ahol két csuka nézett egymással farkasszemet.
a hinár közötti uszkálás sem volt egy rossz dolog, fel-le, ki-be a hinarak között, jó moka
a legjobb az most jön:
már visszafelé usztunk mikor észrevett a pisti egy csukát amint épp kajálni készült. mi megálltunk kb 5 méterre a halaktól, lekushadtunk a fenéken lévő hinárba és onnan néztük mi fog történni. a csuka majdnem függőlegesen figyelte a kishalat, majd hirteln elkapta érdekes módon keresztbe (ez azért érdekes mert régen mikor pecáztam mindig hoszba nyelte be a halakat stb.) aztán kiengedte a szájából, szerintem játszott vele mint macska az egérrel. még egyszer elkapta, elengedte, és ujra.
busmannal néztünk mint állat mert ilyet még ő sem látott, meg szerintem nem is fogunk,
persze a kamerát pont nem vittük, ez van, akkor ugyse láttunk volna semmit
láttunk még rákot, visszafelé is csukákat, persze a hajóba is ujra bementünk.
a sogorokra jellmező. mikor kijöttünk a vizből a bázison lévő egyik fickó odajött és szólt hogy van melegviz a zuhanyzoban, sőt benn is befütöttek a kedvünkért
mindezt fejenkért 5 euroért. nem rossz
hát kb enniy lett volna
ja visszafelé a határon még volt egy poén de ezt már bumanra hagyom... irjon ő is

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.