Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2850) Krynn válasza #24334592 (#2826) üzenetére


Krynn
csendes tag

Hali Zseketto!
Mivel áprilisra tervezed, talán nem késő még a válasz. Tavaly én május közepén, tehát kb. egy hónappal később voltam az Adrián, mint ahogy te tervezed. A víz a felső kis réteg utan, kb. 2-3 méter már csak 12C fokos volt. Ebbe a hőmérsékletű vízbe a búvárok jelentős része vagy szárazruhába megy, vagy inkáb sehogy, vagy egyszer, aztán nem :-) Én magam részéről nem vgyok fázós, ebben a vízben is elvoltunk 70 percet a dupla nedvesben, de hogy te ezt miként bírod, azt szerintem nem a tanfolyamon kellene kideríteni. Igaz, azt mondják a kezdők nem fáznak annyira, mint a tapasztaltabb búvárok, mert még nem merülnek olyan nyugodtan, sokkal többet mozognak mint kellene. Ez igaz is, de azért a tanfolyamra nem annyira, vagy nem mindig. Mert ugye az owd tanfolyam fele kb arról szól, hogy térdelsz, és csinálod az alap feledatokat, amihez úszni nem kell, vagy várod, hogy a társad befejezze a saját gyakorlatát és csak figyelsz, 0 mozgás, tehát a fázás szinte garantált. Aztán jön a maszkürítés, ami 12 fokos vízben megint nem tuti, már csak azért sem mert a hőveszteség jelentős része a fejen történik, itt pedig ugye víz éri. Arról nem is beszélve, ha a masz alá be megy a csuklya, és ki kell szedni, az alá is víz mehet tehát az egész fejed vízes lesz. Nem egy nehéz dolog az alap tanfolyam, de azért úgy gondolom, hogy éri ott elég ismeretlen helyzet az embert, hogy még elég azt kezelni, nem kell azt egy állandó fázással megnehezíteni. Ráadásul ebben a vízben már a kesztű is erősen javallot, amiben az avatatlan kéz, még nehezebben találja mi hol van. Tehát én egy május végére legalább eltolnám a tanfolyamot, hogy még véletlenül se legyen belőle rossz élmény.
Üdv. Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.