Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2250) Peetry válasza Pompi (#2248) üzenetére


Peetry
senior tag

az SSI-t nem ismerem, nekem PADI AOWD kártyám van, ott is hasonló volt a megszerzés menete. 5 specialitásból kellett választani, de ez nem azt jelenti hogy megszerzem az 5 specialitást, hanem mindegyiknek az alapjaival megismerkedem, elméletben és gyakorlatban, meg mindegyikre csinálok egy merülést. Pl én válaszottam a roncsmerülést, ami annyit jelentett, hogy átbeszéltük mire kell figyelni, milyen felszerelés kell (pl köteleket kihagytuk), és megnéztünk egy roncsot kívülről. Ez nem jelenti hogy van roncsmerülő specem, és nem is csinálhatok behatolásos roncsmerülést, gyakorlatilag annyi hogy OWD-ként 18 feletti roncsokat nézegethettem kívülről mostmár a 18 alattiakat is. A mély is annyi, hogy csináltunk egy 33 méteres merülést, kicsit beszélgettünk a gázmérgezésekről meg a dekós merülésről, de nem csinálhatok dekós merülést. Szóval ez kb annyira jó, hogy kicsit több elmélet mint az OWD, kicsit több gyakorlat, de alényeg hogy amit eddig is tudtam azt jobban alkalmazzam. Lebegést mi is sokat gyakoroltuk, meg volt tájolás is.
Alapvetően én is úgy gondolom hogy AOWD-t azért kellő (tengeri) merülésszám után érdemes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.