Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#172) F-ECT$


F-ECT$
titán

Part 1 - Odaút:
Mivel még nincs kocsim, ezért megkértem az aquanautásokat, hogy keressenek nekem valakit, aki le tudna vinni. Szerencsére egy fiatal párocska épp jelezte nekik, hogy ők szivesen levisznek valakit, hogy kisebb legyen az útiköltség. Be is vágódtam hozzájuk, bár még sosem találkoztam velük, és azt se tudtam, hogy milyen kocsijuk van, de mivel ők voltak az egyetlen alternatíva, ezért más választásom nem volt. Én az útról annyit tudtam, hogy Stara Novalja-ba kell menni, ahol a fő utcán fog állni az Aquanautás kocsi. A pár: Kori és Ákos. Én Korival beszéltem meg, hogy az orvosi egyetem parkolójában találkozunk szerda 10-kor. Ezután mondta, hogy legyen inkább 9. OK. 9-kor ott is volt egy Renault Clio-val, ami az első ülést és a fél hátsó leszámítva már tele volt, és Ákos cucca még benn sem volt. Kaposvárig viszonylag sima volt az út, azt leszámítva, hogy a csaj vagy 3x eltévedt, pedig nem először járt már arra. (Kori egyébként 3-os az orvosin, Ákos pedig állatorvos Kaposváron.) Kaposvárra leérve elmentünk ebédelni, bizotsítást kötni, majd Ákoshoz mentünk, hogy Kori bepakoljon neki. Ekkor kezdtek egy picit elfajulni a dolgok egyrészt mert egy 1992-es térképet vittünk csak magunkkal, másrészt 15-kor indultunk el a tervezett 12 helyett. A határon lazán átjutottunk (szerencsére itt már Ákos vezetett) majd tankolás és irány Senj. Nekik volt valamilyen leírás, hogy hogyan is kell eljutni a panzióig. E szerint Karlowac után kell Senj felé tartani, és a térképen is az látszott, hogy Karlowac után 10 km-re van egy elágazás. Mentünk vagy 15 km-t, de semmi. Már azon gondolkoztunk, hogy megfordulunk (meg is álltunk térképet nézni) amikor feltűnt a Senj-i tábla. (1. túl korai megállás.) Senj (ahová 18-19 között értünk) után a következő bejegyzés: ''a Rab szigeti komp után nem sokkal van a Pag szigeti komp''. Én már jártam Rab-on és úgy emlékeztem, hogy Jablanac-ból csak Rab-ra megy komp + a leírásban is ez volt, de a 92-es térkép szerint egy helyről indult a Pag-i és a Rab-i komp. Mindenesetre elhagytuk Jablanacot, mentünk vagy 10 km-t, de kikötőnek még nyoma sem volt, szóval visszafordultunk. Vissza Jablanac (10 km), le a komphoz (5 km), és ott kiderült, hogy tényleg nem innen indul :D Vissza a 8-asra (ez csekély 30 km-es kitérő volt). Kb 3 km-rel távolabb megláttuk a Pag komp tábláját. (2. túl korai megállás.) Sikerült elkapni az utolsó előtti kompot, de átértünk. (Van szárazföldi út is, de az csak visszafelé lesz érdekes :) ) Ezután elindultunk az egyetlen úton, és nemsokára egy T elágazáshoz jutottunk. Ott jobbra fordultunk, és nemsokára feltűnt egy Stara Novalja jobbra tábla. Én mondtam, hogy kanyarodjunk, de Kori azt mondta, hogy ő úgy emlékszik, hogy csak 1x kell jobbra fordulni, ezért nem fordultunk le, majd nemsokára beértünk Novaljaba. Itt végigmentünk az egész városon, de persze semmit sem találtunk. (Bejött egy újabb info Koriéktól: a Mama apartmanban lesz a szállás.) Szóval hátra arc. Természetesen a bejövő út egy idő után egyirányúvá vált, ergo nem tudtunk rajta visszamenni. Ezután +kérdeztünk 1-2 helyi erőt, hogy merre van a Mama apartman, persze senki sem tudta. Telefon Attilának (aquanauta ''vezér''), aki át volt irányítva, így csak sms-t fogadott. Smseztünk amire a válasz: ''Stara Novaljaba kellene mennünk.'' Nagy nehezen kikeveredtünk Novaljaból, átmentünk SN-ba, ahol egyszer csak feltűnt a Mama panzió. Előtte csak német autók. Hmmmm. Biztos van Mama apartman is. Szóval mentünk még vagy 2 km-t, de semmi. OK, menjünk vissza, kérdezzük meg ott, hátha tudják, hogy hol vanna Attiláék. A németek azt mondták (akik véletlenül ismerték Attilát), hogy menjünk balra pár száz métert és ott lesznek, közben persze sms Attilának aki azt mondta, hogy jobbra :U Elindultunk arra, amerreől visszajöttünk, és persze 2.5 km után (500 m-rel mentünk tovább) megláttuk az autót. (3. túl korai megállás) 22:30 körül értünk oda (23:00 volt a határidő), szóval az utolsó kb 2 órás utat Senjtől sikerült 4-4.5 óra alatt abszolválni.
Folyt köv: Part 2 - merülések; Part 3 - hazaút.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.