Hirdetés

2020. január 28., kedd

Gyorskeresés

(#1709) F-ECT$ válasza Pompi (#1702) üzenetére

F-ECT$
(félisten)

Persze, attól hogy valaki megveszi a DIR-nek megfelelő cuccokat, attól még nem lesz jól képzett, és abban is biztos vagyok, hogy a 8000 merüléses egyiptomi guide jobban meg tudja oldani a "szakadt" cuccaiban a vészhelyzetet, mint az itthon képzett 100 merüléses DM a vadi új jacketjében.

Az én oktatóm (6000 körüli merüléssel) pl szintén hobbi cuccokban merül, és nincs gondja a lebegéssel :DDD

A "hagyományos" búvárkodásnak azért vannak határai. Pl mint írtam is, hiába tiltott mégis levisznek képzetlen/megfelelő cucc nélküli embereket rázós helyekre. Persze van oktatás vészhelyzetre, de ezek messze nincsenek annyit gyakorolva, amennyit kellenének. Aztán ott a társlélegeztetés problémája: hogy adsz levegőt a Thistlegormban, ahol egymás után libasorban fértek csak el, és 2-3 perc kijutni a roncsból?

Én is hobbi búvárnak tartom magam, mégis beúsztam a Thistlegormba, de tisztában vagyok vele, hogy nem értem el azt a biztonsági szintet, amit egy technikai felszereléssel és tudással rendelkező merülőcsoport esetén el lehetett volna.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.