Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1664) Füge007


Füge007
senior tag

Nos tartozom egy beszámolóval, kicsit megkésve de pótolom. Az elmúlt év zárása Sharmban történt. Itt még nem jártam, így izgatottan vártam a merüléseket. Maga Sharm nem nyűgözött annyira le, de nem is ez volt a cél :D . Viszont a merülőhelyek sokkal szebbek voltak mint Hurghadán. A Ras Mohamed nemzeti park területén 3 nap merültünk, hihetetlen mennyiségű hal, gyönyörű korallok, jellmezték. 2 nap voltunk kinn Sharm partjainál, itt több korallszirtet látogattunk meg. 1 napot a Tirán szigeteknél merültünk, na ez gázos volt, ennyi búvárt egy helyen én még nem láttam. Tiszta káosz volt, össze vissza a csoportok, rázzák a shékert, nagyon idegesítő volt. Itt találkoztunk egy kicsi tengeri teknőssel is, szegény halálra volt rémülve, a sok búvártól. A vezetőnk egy szlovák srác volt aki 12 éve egy túra után ott marad kicsit :) , hihetetlen jó arc volt. 8 éve merülök, de ez alatt ő vitte magasan a csúcsot. Igazi fanatikus, aki imádja amit csinál, és hatalmas tudásanyag van mögötte. Nagyon jók voltak a merülés előtti eligazításai, és a víz alatt is nagyon segítőkész, és figyelmes volt. Sok érdekes dolgot megmutatott, sajnos a korallok pusztulásást is, évek óta melegebb a víz a kelleténél, és ez kihat a korallokra is. Szerencsére emberi pusztítással nem találkoztunk, aminek nagyon örülök! Az utólsó merülési napra hagytuk a fő attrakciót, a Thistlegorm roncs merülését. Hihetetlen élmény, ezt senki ne hagyja ki aki Sharm illetve a környékére megy! Igaz korai keléssel történik az indulás, de megérte. Szerencsénk volt, aznap, nem durvult el az áramlás, és bár a látótávolság nem a parti megszokott, de azért mindent jól láttunk. Már a merülés megkezdésekor hihetelen látványt nyujtott a roncs. Az első merüléskor a hátsó sérült rakteret vettük szemügyre, megnéztük a lerepült mozdonyt, majd a hajócsavar után visszatérve jöttünk fel. A második merülésnél az első raktereket néztük meg belülről, szintenkét fölfelé haladva. Hihetelen élmény egy világháborús roncsban élőben látni a felszereléseket, motorokat, teherautókat! Ezt senki ne hagyja ki aki eljut oda!

Végül néhány kép: 1, 2, 3, 4

Füge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.