Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bup fájl vajon mi?

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Ismerősnek a DVD-jén ez az egy fájl van, valami.bup. Hogy játssza le ezt a számítógépen? Media Player, Bsplayer meg valami DivXPlayer nem viszi.
Fórumokat olvasgattam, de feladom, nem lettem okosabb. Hogy kell lejátszani?
Eredeti DVD, nem másolt.

(#2) MyKonzerv válasza lesaux (#1) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

filext.com-t nézted már?
[link]

mod:
itt van amit kiköpött rá [link]
hát nem túl sok :(

[Szerkesztve]

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#3) kraftxld válasza lesaux (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

báhh.. lassú voltam :D

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) lesaux válasza MyKonzerv (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Természetesen néztem.
Valami programot tudtok, ami lejátssza?

(#5) Mania válasza lesaux (#1) üzenetére


Mania
senior tag

A DVD-n igazság szerint VOB , IFO és BUP kiterjesztésű fileoknak kellene lennie.
Ezeken belül a VOB fileoknak van a legnagyobb mérete az IFO és BUP fileok csak pár
kb-osak.Szerintem nézzétek meg hogy mennyit ír összméretnek...de véleményem szerint hibás a DVD. Ha tévedtem volna javítsatok ki :)

(#6) MyKonzerv válasza lesaux (#4) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

soha nem is láttam ilyet :(
sry

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#7) Mania válasza lesaux (#4) üzenetére


Mania
senior tag

Cyberlink Power DVD...eddig nekem ez a progi mindent megevett

(#8) ssolitude válasza lesaux (#1) üzenetére


ssolitude
őstag

DVD Info File Backup.
''BUP files are just backup files of the IFO files. If the DVD player cannot read information from the VIDEO_TS.IFO, it will attempt to get the required information from this backup file. This file is required to be present on a DVD-compliant disc''
Ha a DVDlejátszó nem tudja kiolvasni az IFO-t,akkor a BUP fájlt használja.Kb.Lejátszáshoz elengedhetetlen.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#9) csabika999


csabika999
csendes tag

A .BUP fájlok az .IFO fájlok biztonsági másolatai (BackUP)

Mod: megelőztek

[Szerkesztve]

(#10) Mania


Mania
senior tag

Na én is jobban utánanéztem:

VOB files[link]
IFO files[link]
BUP files....erről már volt szó :R

(#11) PPeter


PPeter
addikt

Ha ez egy DVD-Video lemez és csak a BUP állomány látszik rajta, viszont az asztali DVD-Video lejátszó megeszi (az nem a VOB fájlokat nyitogatja meg lejátszáskor, hanem a logikai szektorok mentén halad), akkor lehet, hogy a PC-s rippelés, lejátszás, másolás megakadályozása miatt csonkolták meg a fájlrendszert rajta.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) lesaux válasza PPeter (#11) üzenetére


lesaux
veterán

Már felvettem a kapcsolatot a bátyámmal, kérje el a lemezt a barátnőjétől, egyrészt én is megpróbálnám lejátszani a programjaimmal vagy az asztali lejátszóval, másrészt többet tudnék nektek írni, pl. van-e más fájl is a lemezen, milyen a könyvtárstruktúrája, hány bájtos a bup fájl stb. stb.
Szóval azt mondod, hogy az asztali valószínűleg viszi, számítógépen meg sose fog menni, ráadásul szándékosan így van megoldva?

(#13) davka


davka
csendes tag

Szeretném megkérdezni hogyan lehet a BUP filekat módosítani

(#14) davka válasza davka (#13) üzenetére


davka
csendes tag




[Szerkesztve]

(#15) Koban


Koban
tag

Gondolom találkoztatok olyannal h a bup-ot nem lehetett leszedni.ilyenkor azt csinálom,h az ifo megfelelőjét átmásolom és átnevezem bup-ra és azt berakom a helyére :DDD

(#16) bjohee


bjohee
csendes tag

SOS!
Én átkonvertáltam egy .avi fájlt DVD-be, hogy tudjam megnézni DVD-én, mert nem DivX-es. Nekem is megjelent a VIDEO_TS-ben két .BUP fájl s nem tudom mi az oka, de a DVD-be amikor beteszem akadozik s zakatol benne a lemez. A DVD írásnál is megjelenik valami, hogy a type-al van vmi, de nem piros kereszttel hanem csak kék felszólítás és OK-ét adtam rá.
Presets: DVD NTSC Standard Quality (MPEG 2, 4.5 Mbit, 29.97 fps, 720x480, Audio - 192 Kbit Stereo) ...én ezt állítottam be, mert ezelőtt egy Good Qualitys volt s amikor konvertáltam mind nagyobb méretű fájlt hozott lértre s az nem fért rá a DVD-re.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bup fájl vajon mi?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.