Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) VGYke


VGYke
addikt

Nem kívánok több értesítést kapni a hozzászólásokról, mégis kapok a DELLnotebookok fórumról. A beállításaim között az értesítő levél tiltva van, mégis érkeznek levelek.
Kérem segítsetek!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#302) M.Edina válasza VGYke (#301) üzenetére


M.Edina
csendes tag

Amikor be vagy jelentkezve, akkor van egy kis "levél-ikon" a téma tetején. Azzal kikapcsoltad az értésítést? Ha igen, és mégis kapsz még értesítő levelet, akkor előfordulhat, hogy beszorult pár régi levél, és azok most érnek oda. Nézd meg hogy most keletkezett hozzászólásokról szólnak-e a levelek vagy régebbiekről.

(#303) Oly válasza Panther-D (#296) üzenetére


Oly
senior tag

[link] és [link]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#304) Panther-D válasza Oly (#303) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Köszi a képeket. Viszont nem látom mi itt a bug. Csökkenő van beállítva, és csökkenőben mutatja, nem? :F

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#305) Oly válasza Panther-D (#304) üzenetére


Oly
senior tag

Van amikor az első, van amikor az utolsó blokk...
Én csak frissítem az oldalt és ide-oda "ugrál".

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#306) brembo válasza Oly (#305) üzenetére


brembo
tag

Ezt én is tapasztalom, és nagyon idegesítő...
Hiába állítok be listázási sorrendet, mindig össze-vissza rendezi a fórumokat, apróhirdetéseket. Utolsó up szerint rendezem csökkenő sorrendbe, de nem akar jó lenni. Mi a titka, nem jövök rá...

(#307) Panther-D válasza Oly (#305) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Ne mondd már hogy csak frissíted az oldalt... látszik a képen hogy más az URL... :U
(A hsz_1-50.html az első blokk, a friss.html meg az utolsó.)

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#308) Panther-D válasza brembo (#306) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Az utolsó up nem ugyanaz mint az utolsó hozzászólás. Tömör nézetben (gondolom ebben vagy) pedig csak a hirdetés feladásának a dátumát és az utolsó hsz dátumát látod, az utolsó upét nem. Menj át teljes nézetbe és ott már látni fogod. Utána akár össze is hasonlíthatod a címek alapján hogy a sorrend ugyanaz, mint tömör nézetben volt.

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#309) brembo válasza Panther-D (#308) üzenetére


brembo
tag

OK, köszi, értem.
Az zavart meg, hogy most már úgy is lehet UP-olni az apróhirdetésben, hogy nem születik új hozzászólás. De most már világos. Köszi!

(#310) Panther-D válasza DigitXT (#252) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Na most milyen? ;]

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#311) DigitXT válasza Panther-D (#310) üzenetére


DigitXT
félisten

Jónak néz ki.;)

Szerk: arra, hogy a beléptető cookiek helyett/mellett miért akarja letölteni az inkriminált PHP fájlt nincs vmi tipped?:B Vagy, hogy hogyan lehetne "kinyírni" legalább?:O

[ Szerkesztve ]

(#312) Panther-D válasza DigitXT (#311) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Végre megtaláltam, ez egy IE-"feature". Ő úgy érzi hogy jobban tudja mi is az adat amit küldök, mint én, és szerinte inkább le kéne tölteni. :U Pedig nem.
Leírás a hibáról, és a kliensoldali javításról

Mindenesetre most megpróbáltam csinálni vmi workaroundot, hogy az IE is felfogja végre hogy ezt senki nem akarja lementeni. Remélem működik, légy szíves próbáld ki!
Ja, és: Böngésző és OS pontos verziója?

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#313) DigitXT válasza Panther-D (#312) üzenetére


DigitXT
félisten

Remélem működik, légy szíves próbáld ki!
Huh, most, hogy mondod, amikor az imént beléptem, mintha nem kellett volna a letöltendő PHP-kra háromszor "mégsem"-elnem.:DDD (Közben amúgy ettől függetlenül az MTU értéket állítgattam, ezért nem is figyeltem eléggé, de mindjárt kipróbálom megint.:R Meg megnézem a linkedet is.:D) Szerk: most már tuti, hogy a belépés "rendbejött"!:) (Közben megnéztem a linket, de ott IE5-öt írnak, mint "Applies to...", vagy az nem játszik?:B)

Böngésző és OS pontos verziója?
IE: 6.0.2900.2180.xpsp_sp2_rtm.040803-2158
Az XP (SP2-es): hol köhögi ki magából?:))

[ Szerkesztve ]

(#314) Panther-D válasza DigitXT (#313) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

OK, de azóta tekertem rajta még egyet. Ez most szabványosabb megoldás, kérdés működik-e... :)
Tesztelni meg nem tudom, mert a leírás szerint IE6 vagy korábbi + XP SP1 vagy korábbi kombináció kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#315) Panther-D válasza DigitXT (#313) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Tessék akkor itt egy másik, IE6-ra :D

Itt meg azt írja, hogy "In Internet Explorer 6 for Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2)" esetén már nem kéne ilyen okoskodásnak lennie.

Lényeg: Konkrétan MOST már mindig jó?

[ Szerkesztve ]

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#316) DigitXT válasza Panther-D (#315) üzenetére


DigitXT
félisten

Konkrétan MOST már mindig jó?
Nem, most megint dobálta az ablakokat.:( Kipróbálom a linkelt cuccot, pill.:)
Úgy néz ki a linkelt Microsoftos trükk bevált: beállítva simán beléptem.:R

(SP2)" esetén már nem kéne ilyen okoskodásnak lennie
Az még a mókás, hogy anno mintha lett volna egy kis gebasz az SP2 telepítésével is, de már nem emléxem pontosan.:W Mindenesetre most, hogy ez eszembejutott, lehet, hogy megvan a megoldás más bajaimra is: újra kell telepítenem a rendszert, immáron integrált SP2-vel...:o Csak mostanában nagyon ÖNLAB-oznom kell...:K

[ Szerkesztve ]

(#317) Panther válasza DigitXT (#316) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Most már kéne hogy menjen a "patch" nélkül is -- kár hogy feltetted, így már nem tudsz tesztelni. Mert az oké hogy neked jó, de mindenkinek akinél valamiért csinálja, nem magyarázhatom el hogy irány a registry és...

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#318) DigitXT válasza Panther (#317) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem tettem fel semmilyen patch-t, csak beírtam a registrybe egy értéket: egyrészt ki is törölhetem, de át is írhatom nullára, és akkor valszeg "false" lesz, és... Megpróbáljam?;)

Szerk: ha már erre járok: ilyet pipáltál már?:F (OFF-ba teszem, mert lehet, hogy megint csak vmi IE f*szomság...:DDD)
Hiba a történt a párbeszédpanelben
Hiba: 122
Engedély megtagadva

Jah, hogy mikor jött elő: keresni akartam CTRL+F-fel egy fórumtémában, amikor leokézom a keresést, akkor dobja (és nem keres). De csak akkor ha lapoztam előtte a témában vhova. Szerk: gyorsan kijavítottam a kiírást egy screenshot alapján.:R Szerk: a lapozás sem igaz, most itt is csinálja, pff.:))

[ Szerkesztve ]

(#319) Panther-D válasza DigitXT (#318) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Hát de jelen esetben éppen az az egy érték a patch :)
Ha van időd és kedved, próbáld. Baj nem lehet belőle. Csak ugye MS-nél sose lehet tudni mi mire van hatással, az is lehet hogy most 5 évre előre becachelte hogy ezt a bugot nem kellene többet eljátszani. :DDD

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#320) DigitXT válasza Panther-D (#319) üzenetére


DigitXT
félisten

Nullára állítottam, és simán beléptem. A törlést is próbáljam, mert sose lehet tudni?:DDD Esetleg azt a kollegát kéne priviben megkeresni, aki legelőször jelentette.:R

(#321) Möhe


Möhe
addikt

Hali.
Van egy fura észrevételem. Ma,mikor beléptem egy adott topikba ( Legszebb nők) és kéri a képfeltöltő a felhasználó és jelszavamat :F . Ez miért van? De hiába mégse-zem kb. 20-at vagy többet kell kattognom mire végleg leesik neki hogy nem akarok belépni.

(#322) Brutforsz válasza Möhe (#321) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ez a kepfeltolto.hu sara, éppen átalakítják az oldalt, a jelenlegi kiírásból az is következhet, hogy az üzleti modelljüket is. Azért kell olyan sokszor lelőni az ablakot, mert sok, onnan belinkelt kép van azon az oldalon.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#323) perempe


perempe
addikt

Mikor kereshetek az apróhirdetések között ismét a városok szerint?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#324) Speed® válasza perempe (#323) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#325) peterszky


peterszky
őstag

Ha az új hsz írás oldalán vagyok, az egyik processzormag 100%-on döcög. Csak akkor, ha az aktuális ablak a firefox.
Ubuntu 7.10/Firefox 2.0.0.6

What else you gonna do on a Saturday?

(#326) Viktor0610 válasza peterszky (#325) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hiba valószínűleg a te rendszeredben lesz, mert nálam (XP SP2), több böngészőnél sem (Opera 9.24 és Firefox 2.0.0.1 és 2.0.0.6) produkál ilyen hibát. ;)

Samsung Galaxy A54

(#327) peterszky válasza Viktor0610 (#326) üzenetére


peterszky
őstag

Hm, akkor majd utánanézek, hogy mi lehet a probléma.

What else you gonna do on a Saturday?

(#328) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Apróhirdetéseknél első hozzászólást nem lehet egyből OFF-ba tenni, csak ha módosítom a már elküldött hozzászólást

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#329) Panther-D válasza Winner_hun (#328) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Ezt "javítottam". (Azért az idézőjel, mert ez direkt volt így -- mi értelme OFF-al nyitni egy témát? De aztán mivel már te vagy a 3-adik aki említi, és úgyis OFF-ba lehetett tenni később, így inkább megcsináltam.)

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#330) FTeR válasza Panther-D (#329) üzenetére


FTeR
addikt

"mi értelme OFF-al nyitni egy témát"
az, h nem mindig offra használjuk, hanem csak szimplán szöveg elkülönítésre (kevésbé fontos mondanivaló).

találtam egy bugot (nemtom volt-e már):

sor 1
sor2
sor3

[OFF]sor 1
sor2

sor3
[/OFF]

note: extra sortörés

(#331) Winner_hun válasza FTeR (#330) üzenetére


Winner_hun
félisten

feature

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#332) FTeR válasza Winner_hun (#331) üzenetére


FTeR
addikt

webdev lennék, szal megértem.

de júzerként hol hat meg ez a kifogás?
szerk: ha ennyire fícsör, akkor az a minimum, h szól...

[ Szerkesztve ]

(#333) doc válasza FTeR (#332) üzenetére


doc
nagyúr


vagy entert nyomsz az
off tag után,
így minden sor OFF lesz :D
pl:
{off}
sokduma
mégtöbbduma
{/off}
nekem csak azért nem tűnt fel, hogy nem működik, mert mindig külön sorba szoktam írni a tageket ha nem csak pár szóra akarom
érvényessé tenni őket

[ Szerkesztve ]

(#334) tildy válasza FTeR (#330) üzenetére


tildy
nagyúr

Nemcska offnál van így, hanem midnenféle tageknél, pl I-nél is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#335) FTeR válasza doc (#333) üzenetére


FTeR
addikt

a külön sor nem segít.
{off}
sor1 /n
sor2 /n
/n
sor4 /n
{/off}

szal sima sortörés. nemtom milyen szkript dolgozza fel, de talán segítene, ha a dupla sortörést nem venné külön paragrafusnak...

én soxor idézni szoktam az offon belül, annak ellenére, h nem az egész komment off. nem kéne, h ettől kiakadjon...
használhatan span+br-t p helyett és akkor nem lenne gond.

[OFF]
sor1
sor2

sor4
[/OFF]

(#336) FTeR válasza tildy (#334) üzenetére


FTeR
addikt

ez elég gáz.

mi van, ha idézni akarok:

[I]"webdev lennék, szal megértem.

de júzerként hol hat meg ez a kifogás?
szerk: ha ennyire fícsör, akkor az a minimum, h szól...
"[/I]

jéé, beillesztésnél eltűnik a sortörés. nagyon cseles.

(#337) finest


finest
őstag

A címlapon az sg hírekben ékezetes bötűk helyett kérdőjelek vannak. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#338) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok.
Az apróhírdetéseimet nem tudom a lista elejére hozni.Minden alkalommal kiírja,hogy előrehozta,de marad ott ahol van.Valaki tapasztalt már hasonlót?
Bocs,ha nem jó helyre írtam. :R
Üdv

(#339) DigitXT válasza FTeR (#336) üzenetére


DigitXT
félisten

Milyen igaz.:DDD Egyébként nem tehetné ilyenkor automatice ki azt a

[P][/P]

-t? És akkor a kecske is jóllakna, és a káposzta is megmaradna.:)

(#340) DigitXT


DigitXT
félisten

Az normális, hogy a többi portálról kiléptet, ha egy ideig nem használom őket?:F Feltűnt, hogy ha pl. most kattintok át egy írásra, nem jó sorrendben listáz: mivel ott már nem vagyok belépve (az elején rendesen beléptet, a tobbszoros_belepes.php cucc már jól működik:D). Egyébként az eredeti hír kiírás még mindig bosszantó ilyen esetben...:( Szerk: ha van [Re: Teszt], akkor miért nincs [Re: Hír]?:F Szerk: pontosaban van pl., de miért nem az mindegyik? Pl. ez csak [Re:] Esetleg a portáltól függ? (mobilarena vs it.news)

[ Szerkesztve ]

(#341) DigitXT válasza DigitXT (#340) üzenetére


DigitXT
félisten

Nah, nem portálfüggő, de akkor mitől is függ?:) Szerk: erre gondoltam asszem.:B

[ Szerkesztve ]

(#342) harry


harry
veterán

Nem tudom általános hiba-e, de mivel az oldal Unicod-ot használ ezért az SG hírekben az ékezetes karakterek nem látszanak. Ha átállítom ISO-ra akkor az jó, viszont a PH-n belül minden más nem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#343) M.Edina válasza harry (#342) üzenetére


M.Edina
csendes tag

Én úgy tudom, hogy a PH tud róla és ez a probléma nemsokára meg lesz oldva. Az adatok rossz formátumban érkeznek az SG-től. De legalább már nem áprilisi hírek vannak a főoldalon. :D

(#344) harry válasza M.Edina (#343) üzenetére


harry
veterán

Igen, néztem én is - végre friss hírek vannak ;)
Egyéb - régebben hsz-küldésnél ha többször kattintottunk az OKra akkor többször is küldte el a postot, de ez javítva lett talán RIOS4-ben, de most ismét többször küldi el. Ezen tudtok változtatni?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#345) M.Edina válasza hucsikoi (#338) üzenetére


M.Edina
csendes tag

Válaszd ki azt, hogy rendezés utolsó up szerint, és akkor a lista elejére fogja hozni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#346) M.Edina válasza harry (#344) üzenetére


M.Edina
csendes tag

Miért kell többször, akár kétszer rákattintani? :F

(#347) harry válasza M.Edina (#346) üzenetére


harry
veterán

Ezaz, hogy nem kell, de van, hogy véletlen kettőt kattintok és ezért kétszer megy el ugyan az az üzenet, ami kicsit zavaró.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#348) DigitXT válasza M.Edina (#346) üzenetére


DigitXT
félisten

Pl. ha elsőre nem reagál?:DDD (Előfordult már, hogy leakadt a netem, és újabb kattintás kellett. De ettől függetlenül nekem még - kopp-kopp-kopp nem sikerült dupláznom.;)) Szerk#347-re: véletlen duplakattintással tényleg dupla lesz?:F Megyek a próbába.:D Szerk: nekem nem sikerült előcsalnom a hibát.:F

[ Szerkesztve ]

(#349) AtHoS válasza M.Edina (#346) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg azért, mert a hipersebességű rios5/szerver belassul és 5-10 másodperc múlva is ugyanaz a képernyő látszik, amikor is elkezd gyanakodni a felhasználó, hogy lehet mégsem kattintott az Ok-ra. Emiatt katt még vagy 2x.

Mondjuk ha lenne egy olyasmi szűrő beállítva, hogy adott felhasználó nem küldhet pl. 30másodpercen belül újabb POST-ot talán megoldaná ezt a problémát. Vagy valami hasonló

Szerk.: ehh, lassú vok én is nem csak a szerver :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#350) DigitXT válasza AtHoS (#349) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha a PH szerver akadt le, akkor elvileg nem tárolódott el a HSZ: újrakattintással ilyenkor 2x megy?:F Vagy csak most kivételesen jónak számít a netem (ill. a szerver terheltsége), és azért nem sikerült a próba topikba semmi "értékelhetőt" csinálnom?:)) (Anno ez a HSZ-duplázás elég nagy gond volt, és emlékeim szerint Panther eléggé ráfeküdt a dologra, és volt egy barominagy teszttopik, amibe kiderült, hogy majdnem jó lett.:D És közben mellékesen DOS-oltuk a BME egyik szerverét, mert onnan kellett nézni a pontos időt, hogy pontosan éjfélkor próbáljanak a tesztelők új HSZ-t küldeni.:DDD) Szerk: most, hogy belegondolok, a fő gond anno az volt, hogy különböző emberek HSZ-ei kapták ugyanazt a sorszámot, viszont most nem ez a gond, ha jól értem.:B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.