Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23363) Viktor0610 válasza MontyCrew (#23362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Amennyiben nem jelenik meg rendben a felhasználók adatlapja, az jó eséllyel a reklámblokkolód miatt van. Az utóbbi napokban többször felmerült a téma.
Legyetek szívesek az összefoglaló alapján a hiba jelentése előtt kikapcsolt reklám- és szkriptszűrővel is megnézni, jelentkezik-e a probléma!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Hozzászólások

(#14151) K1nG HuNp válasza s7evcsenko (#14150) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

mar jeleztuk paran ha feljebb gorgetsz

biztos rajta vannak

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#14152) V/


V/
titán

Köszönöm az "újítást" hogy a vágólapon keresztül a linkeket is beemeli a hozzászólásba, állandóan használnom kell a Forráskód szerkesztése gombot, mert a sok felesleges dolgot ami így átkerül állandóan törölgetni kell. Vannak akinek több hozzászólást kell írni mert a hozzászólók hibás linkeket adnak meg -reflink- hülyén nézne ki amikor írok neki hogy nem jó linkje, akkor és én is egy hibás linket küldök neki.
Nem könnyített a munkámon ez az újítás, hanem nehezített, teljesen felesleges funkció, adott esetben kontrollálatlan anyagok is átkerülnek, az hogy vizsgálva lenne én azt nem veszem észre.
Továbbra is hibás működés a jó szándéktól függetlenül.

(#14153) DS39 válasza V/ (#14152) üzenetére


DS39
nagyúr

vágólap -> notepad -> fórum

(ha ennyire zavar)

(#14154) lezso6 válasza V/ (#14152) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jobbgomb + Beillesztés egyszerű szövegként, legalábbis Chrome alatt van ilyen, Firefox alatt azt hiszem valami kiegészítő kell ehhez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14155) lezso6 válasza AtHoS (#14149) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rajta vagyunk (ezen is).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14156) V/ válasza DS39 (#14153) üzenetére


V/
titán

A feleslegesen több munka zavar, amit te javasolsz az nem megoldás, mert szintén több időt használok el, ez hiba, az előző felületen nem volt gond hogy úgy működött a beillesztés és én nem olvastam hogy igény lett volna rá.

(#14157) V/ válasza lezso6 (#14154) üzenetére


V/
titán

Köszönöm, megnézem hogy akkor Firefox-ban mi használható.

(#14158) DS39 válasza V/ (#14156) üzenetére


DS39
nagyúr

bérkommentelő vagy? miért tekintesz munkaként a hsz írásra?

(#14159) dqdb válasza V/ (#14156) üzenetére


dqdb
nagyúr

Windows alatt a PureText pont erre való, én úgy állítottam be, hogy a Win+V hatására illeszti be formázás nélkül a szöveget, így ugyanannyi idő formázott szöveg beillesztése formázással együtt és formázás nélkül.

Nem, nem a PH ezen feature-e miatt tettem fel (a fórumot szigorúan a régi felületen használom, amíg lehet), hanem levelezés és dokumentumok írása közben sokszor van szükségem formázás nélküli beillesztésre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14160) V/ válasza dqdb (#14159) üzenetére


V/
titán

Köszönöm, ez már segít.

(#14161) Rimuru válasza V/ (#14152) üzenetére


Rimuru
veterán

Deja vu? [link]

Vigyázat, csalok!

(#14162) V/ válasza Rimuru (#14161) üzenetére


V/
titán

Öregszem és feledékeny vagyok, de valójában nem egészen csak az én problémám, és azt nem igazán nekem kellene orvosolni, de most ebbe nem mennék itt bele, mert nem ennek a topiknak témája

(#14163) dqdb válasza V/ (#14162) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez egy feature és nem bug. Egy rettenetesen idegesítő feature, amiért utálom az összes webes WYSIWYG szerkesztőt, de attól még sajnos feature, amit sokan szeretnek és elvárnak.

A PH a maga részét megtette a témában, azaz a nem engedélyezett linkeket szűrik a szerveren, vagyis nem akármi kerül be, hanem csak az, amit a régi felületen is be tudtál küldeni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14164) guftabi96


guftabi96
addikt

Van bármi esély arra, hogy a linkelés olyan legyen, mint régen?
Akkor ugye az történt, hogy ha beillesztetted a url-t, akkor a szövegdobozban a [LINK] szöveg ki volt jelölve, nem kellett semmit csinálni, csak elkezdeni írni, hogy milyen szöveggel jelenjen meg a link a hozzászólásban.

Most pedig beillesztem az url-t, a szövegdobozban megjelenik hivatkozás, de nincs kijelölve, illetve a kurzor is mögötte villog. Ilyenkor ugye bele kell állni a kurzorral, beírni, hogy milyen szöveggel jelenjen meg a link és utána kitörölni a link szót.

Persze lehetne úgy is, hogy előre beírom a szöveget és arra illesztem rá a linket, csak éppenséggel az elég hektikusan működik, illetve az első módszert szoktam meg az évek alatt és már reflexből úgy csinálom/csinálnám.

Apróság, de bosszantó, hogy körülményesebb linkelni az új felületen.

#KeepFightingMichael

(#14165) V/ válasza dqdb (#14163) üzenetére


V/
titán

A reflink az jön most is, a régi módon egyértelműen látta az is aki beillesztette a linket és tudta javítani. Most észre sem veszik.

(#14166) Aryes válasza lezso6 (#14154) üzenetére


Aryes
nagyúr

És telefonról? Most az van, hogy bemásolok innen valamit, pl "Jobbgomb + Beillesztés egyszerű szövegként" és onnantól kezdve ezt látom a szerkesztő ablakban.
Ettől van rosszabb is, pl:"második edzés után nem éreztem jól magam – nyilatkozta Hamilton."
Innentől kezdve ezt látom.
De tudom fokozni:

(#14167) Aryes válasza Aryes (#14166) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az előző hozzászólás vége egyszerűen eltűnt, mert formázott szöveg volt benne.
Így nézett ki:

(#14168) V/


V/
titán

Nem tudom hogy hiba-e de nem lehetne egy keretbe rakni a képen látható módon a karakterformázást és a Képfeltöltés, off topik Küldés Mégse részt?
Ha hosszú az oldal akkor le kell görgetnem az aljára, míg a karakter formázás mindig látható.
Muszáj külön kezelni?

(#14169) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Szeretném jelezni Lezso mágus, hogy sikerült az oldalnak 1 db privát üzenetről 4 db e-mailt küldeni 4 különböző időpontban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#14170) darvinya válasza guftabi96 (#14164) üzenetére


darvinya
titán

Pláne akkor, ha előbb törlik a [link]-et, mert akkor kezdhető előről.

Más:
Apropó, hogy most a szöveg dobozba írva ott marad ahol volt, s nem ugrik látható részre, mindez mobilon, ahol eddig ez működött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14171) darvinya


darvinya
titán

Tényleg valami nagyon kerek a beviteli box.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14172) Viktor0610 válasza darvinya (#14171) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a baj vele?

A billentyűzeted egy "kicsit" nagyon kitakar a bevitelimezőből. ;]

Samsung Galaxy A54

(#14173) darvinya válasza Viktor0610 (#14172) üzenetére


darvinya
titán

Vagy inkább összeesik a box, mintsem feljebb költözzön.
Mert kézzel feljebb húzva a szöveget, a box is nő.


Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14174) V/


V/
titán

Úgy látom a tegnapi újítás után nagy csend.
Akkor jelzem a hibát, készült róla egy videó is hogy érthető legyen.
Újítás -valamilyen okból- hogy a szövegbeíró ablaknál a karakterformázások és az emojik követi a képernyőgörgetést, folyamatosan látható. Viszont az a rész ahol a változtatás elmenthető vagy kép beilleszthető az le van maradva, ezek két külön keretben vannak
A videón az látható hogy a hozzászólás elején változtatok egy szó formázásán azt gyorsan meg is tudom csinálni hiszen ott a fékövér és az aláhúzás gomb, de ha el akarom menteni akkor bizony telekergetni kell. Ugyanúgy ha arra a pozícióra képet akarok beilleszteni.
Itt a videó link.

Ez így egyáltalán nem felhasználóbarát megoldás, miért nem lehet együtt mozgatni a két keretet vagy egy keretbe foglalni?
A még külön álló alsó keret magassága is csökkenthető még és úgy a mobilokon sem lenne gond az összevont keret magasságával.

De az előző hozzászólásokat olvasva azért ott sem jön át igazából az újítás, amelynek tényleg mi diktálta a szükségességét?
Köszönöm előre is ha esetleg javítva lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14175) Aryes válasza V/ (#14174) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért volt ez szükséges, mert egy hosszú szöveg utólagos formázásakor eddig minden funkcióért le kellett tekerni a lap aljára. Ez a mostani megoldás jó lenne, legalábbis értékelem a szándékot. :DDD Egy baj van, hogy egy idő után a kurzor bemegy a lebegő keret alá, és kézzel kell felgörgetni, hogy lássam, amit írok. Sokkal praktikusabb lenne a régi megoldás, fix magasságú, görgethető ablak (persze azzal elveszne az a feature, hogy egyben látszik az egész szöveg)... Most nézem, hogy már nem is lebeg a keret. :U
És végre a szöveg beillesztéskor csak a minimális formázások, linkek maradnak meg, ez így szuper lett 👍, kivéve, hogy a sortörések is eltűnnek (Android, Chrome böngésző), ezzel jó lenne kezdeni valamit, mert sokszor illesztenék be formázott szöveget (programkódot), a sortöréseknek, indenteknek meg kellene maradni.

[ Szerkesztve ]

(#14176) V/ válasza Aryes (#14175) üzenetére


V/
titán

Na bumm most meg az elmentéshez és a kép beillesztéshez mész le, egyébként is a formázási gyors billentyűk működtek pl. CTRL+B történt valami értelmes változás? Hát nem.
Véleményem szerint nem bonyolult dolog megoldani ha egyben lenne tartva ez a három sor és azzal tényleg segítenek bennünket.

(#14177) Aryes válasza V/ (#14176) üzenetére


Aryes
nagyúr

1. Mobilon nincs CTRL+B
2. Formázni többször szoktam egy szöveget, míg menteni csak egyszer...
Ettől még persze a fájlfeltöltés mehetne a lebegő keretre, de szerintem mobilon a fél képernyőt kitakarná, a másik felét a billentyűzet, na úgy próbálj meg szöveget írni...

(#14178) lezso6 válasza Aryes (#14175) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Frissítettem a TinyMCE-t 5.0.15-ről 5.1.1-re, úgy néz ki ebben már javították a mobilos beillesztésnél a formázások kiirtását, mert amúgy dekstopon jó. Remélem a kijelöléses formázás bugját is javítani fogják hamarosan, addig sajnos nem tudunk vele mit csinálni. :(

Az oldal aljára ragadó funkciók igen, a hosszú szövegek miatt van. Mobilon ezt azóta letiltottam (mobil és phablet nézetben). Valamilyen módon bele kéne integrálni a képfeltöltést is, de egyelőre ez még odébb van, mindent egyszerre nem lehet. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14179) V/ válasza lezso6 (#14178) üzenetére


V/
titán

Valamilyen módon bele kéne integrálni a képfeltöltést is, de egyelőre ez még odébb van, mindent egyszerre nem lehet.
Nem értem, miért nem?
A weboldal Elem vizsgálati részt használva olyan látszik hogy a két blokk egybe rakható Nekem is hosszú szövegek kezelése miatt körülményes a görgetés hogy elmentsem. De nincs gyors billentyű kombináció mentéshez legalább, ha a kép feltöltést egyszerre nem lehet megoldni?

(#14180) lezso6 válasza V/ (#14179) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondjuk azért nem, mert az időm is véges? Lehet számodra egyszerűnek tűnik, de nem az, ne legyünk már 10 millió webfejlesztő országa. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14181) V/ válasza lezso6 (#14180) üzenetére


V/
titán

Felesleges megsértődnöd. Ha nem oldható meg, akkor természetesen nem elvárás.
Ha nektek így jó, akkor ám legyen, így használjuk.
Én csak meditálni jártam a webfejlesztői kurzusokra, annyira nem fogott meg a téma.

[ Szerkesztve ]

(#14182) lezso6 válasza V/ (#14181) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem sértődtem meg. Megoldható, és tervben is van, csak most nincs erre idő.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14183) grafnet


grafnet
veterán

Lezso mester!
Valamit csináltatok tegnap délután, este felé?
Nekem "összementek" a betűk. Alig bírom elolvasni.
Mobil, reszponzív felület, nem asztali nézetben, mobilarena a fő oldal.
Vagy van egyéni beállítási lehetőség a betűméret növelésére?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#14184) lezso6 válasza grafnet (#14183) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem módosítottunk a betűk méretén. Képernyőmentést tudnál mellékelni?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14185) grafnet válasza lezso6 (#14184) üzenetére


grafnet
veterán

Tudok a jelen állapotról:
Szerintem nagyobbak voltak a betűk.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#14186) lezso6 válasza grafnet (#14185) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig ekkorának kéne lennie. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14187) csako válasza lezso6 (#14178) üzenetére


csako
veterán

Esetleg meg lehetne úgy is oldani azt hiszem, hogy a szövegdoboznak van egy maximum magassága, és saját görgetősávja van mellé.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#14188) grafnet válasza lezso6 (#14186) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm, hogy válaszoltál.
Ha nem változtattatok semmit, akkor valami mégis csak nálam lesz.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#14189) lezso6 válasza csako (#14187) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, így is lehet, csak akkor ugye nem pontosan azt látod, ami elküldenél, mert a szerkesztődoboz szélesebb. Egyébként meg valami olyasmi kéne, hogy az alsó odacuppanós részből lehetne nyitni a képfeltöltést, s akkor nem kell görgetősáv.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14190) lezso6 válasza grafnet (#14188) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig amúgy tegnap frissült a RIOS, ekkor böngészőkkel CSS cache-t is ürít, valahol itt lesz a probléma. De ugye nem változott a CSS.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14191) grafnet válasza lezso6 (#14190) üzenetére


grafnet
veterán

Na, csak lesz itt valami... :DDD

EEkkora már jó.

Chrome, beállítások, kisegítő lehetőségek.
125 %-on volt a nagyítás. Ha 100 és 135 között van, akkor hol jó méretű, hol olyan kicsi, mint az előző képen.
Ha 140 %-ra veszem, akkor lesz mindenhol egyforma, viszont ez egy kicsit már nagy...
Tudom semmi sem jó nekem.
:R :R :R :R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#14192) darvinya válasza darvinya (#14173) üzenetére


darvinya
titán

Egyre szarabb ez a beviteli mező.
Felgörgetve látható, hogy mit írok.
Nagyon bosszantó!


Kimondom, rohadt idegesítő ez a görgetgetés!
A régi szöveg doboz sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14193) lezso6 válasza darvinya (#14192) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezzel még kezdünk valamit. Addig napi 3x 0.25 mg alprazolám a javallott.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14194) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudok rendesen hozzászólást írni mobilról mert bekúszik egy izé a képbe..

(#14195) Aryes válasza lezso6 (#14189) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is a fix szövegdobozt támogatnám, gördítősávval! Kéne róla vmi szavazást kezdeményezni, mert ez így nem túl reprezentatív. Lehet mindenkinek jobban kézre esne, és nem zavarná, hogy nem pont ugyanazt látja (egyébként is érdekelne, hogy ki szereti jobban a wysiwyg szerkesztőt, mint a régit, mert esküszöm, hogy ellenvéleményen kívül mást még nem olvastam róla).

(#14196) Aryes válasza lezso6 (#14178) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a fura, hogy a kijelöléses formázás a hozzászólás szerkesztésekor működik. Akkor más script lép működésbe, mint új hozzászólás írásakor?

(#14197) Viktor0610 válasza Doky586 (#14194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy tudnak a hibáról, a javításig pedig használd álló nézetben a fórumot.
Úgy semmi gond nincs. ;)

Samsung Galaxy A54

(#14198) Tegla80 válasza Doky586 (#14194) üzenetére


Tegla80
addikt

"széles asztali nézet"-ben hasznald az oldalt , ugy nem csinalja.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#14199) MrTiba


MrTiba
csendes tag

Hello egy olyan problémám lenne, hogy annyi üzenet van a hardverapró motorjától, hogy nem tudom sem megnyitni, sem törölni.

Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#14200) regener válasza darvinya (#14192) üzenetére


regener
veterán

Milyen méretbeállításon vagy?
Nekem nem lóg ki a formadoboz oldalra.

Az a billentyűzet sem piskóta ilyen magassággal :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.