Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23363) Viktor0610 válasza MontyCrew (#23362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Amennyiben nem jelenik meg rendben a felhasználók adatlapja, az jó eséllyel a reklámblokkolód miatt van. Az utóbbi napokban többször felmerült a téma.
Legyetek szívesek az összefoglaló alapján a hiba jelentése előtt kikapcsolt reklám- és szkriptszűrővel is megnézni, jelentkezik-e a probléma!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Hozzászólások

(#13701) Pista0001 válasza Pista0001 (#13700) üzenetére


Pista0001
addikt

Na, mire a masodik olfalra értem a hírben, mar nem tudom szerkeszteni az előzőt, bocsi...

Hîrolvasásnál is ugyanaz van, mint a fórumban, ha új lapon nyitom meg, akkor asztali verzió jön, a második oldaltól (vagy ugyanazon a lapon megnyitva barmelyik belső linket) viszont már mobil. A mobil valtozaton is kb ugyannyi a nagyítás mertéke, tehát ugyanúgy kilógnak a képek, és újra kell tördelni a szöveget, viszont az alapból középen levő egyetlen hasáb bal szélére nagyít, itt ha közepen maradna, talán nem is kellene belenyúlni. De persze a legjobb az lenne, ha konstans mindig asztalit kapnék, nem kéne mindig új lapon nyitni, az előzőt bezárni :P

Ja, és korabban valaki írta, hogy kétszer kell most kattintani az emotikonok beillesztêséhez, míg régen egy is elég volt. Ezzel kapcsolatban a régi szerkesztő felismerte az emotikonokhoz tartozó karakterláncot, es automatikusan cserélte, míg az új nem teszi. Szerintem az meg jobb és gyorsabb, mint egyszer kattintani ;)

[ Szerkesztve ]

(#13702) s7evcsenko válasza csako (#13696) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, valóban sokkal rosszabb az olvashatóság, mint eddig volt.
Az off meg pláne.
de hát ez van...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13703) TigerCat válasza cigam (#13695) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt a sorrendet hol tudom állítani?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13704) Rimuru válasza TigerCat (#13703) üzenetére


Rimuru
veterán

Vigyázat, csalok!

(#13705) Lauda válasza TigerCat (#13703) üzenetére


Lauda
félisten

(#13707) joghurt


joghurt
addikt

Nekem olyat csinál az új rendszer, hogy a jobb oldali sávot (kedvencek, hozzászólások) néha üresen hagyja. Reload után megkerül a tartalom.

A tej élet, erő, egészség.

(#13708) TigerCat válasza Lauda (#13705) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem vettem észre, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13709) hattrickuser


hattrickuser
tag

Egy régen levelezésből részemről letiltott felhasználó tiltását szeretném feloldani, de valamiért a tiltás feloldása gomb nem működik. A privát üzenetek között a fórumtárs továbbra is tiltottként szerepel. Próbáltam firefoxal és telefonról chromeval is.

(#13710) csako válasza hattrickuser (#13709) üzenetére


csako
veterán

Gamepod vagy logout oldalról próbáld, amíg nem lesz javítva ez a bug.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13711) V/


V/
titán

Köszönettel venném ha az illetékesek átgondolnák azt, hogy a hozzászólásokba történő más dokumentumból, weboldalról a szöveg átemelések ne hozzanak magukkal formázást, linket.
Tényleg elegem van már a dupla szerkesztéseknek. Ezzel a megoldással nem fogok kevesebb hozzászólást írni, ha esetleg ez lenne a háttérben, hosszabb idő lesz és folyamatosan felidegesített hangulat.
Vagy akkor már eleve csak forráskód szerkesztése szövegbeviteli ablak legyen, aztán majd mindenki megtanul html-ül írni.
Köszönöm.

(#13712) Rimuru válasza V/ (#13711) üzenetére


Rimuru
veterán

Ctrl + Shift + V

Vigyázat, csalok!

(#13713) V/ válasza Rimuru (#13712) üzenetére


V/
titán

Köszönöm. Ez az én megoldásom lesz, nem a hiba kijavítás. De mi van ha én továbbra is a jobb egér gombot szeretném használni és nem más gombokat nyomogatni?

(#13714) Viktor0610 válasza V/ (#13711) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vicces, hogy ilyen dolgokon fel tudjátok húzni magatokat. :U

Samsung Galaxy A54

(#13715) lezso6 válasza V/ (#13711) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem bug, hanem feature. Ha nem tetszik akkor jobb gomb és "beillesztés egyszerű szövegként" vagy a fenti ajánlott billentyűparancs.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13716) V/ válasza Viktor0610 (#13714) üzenetére


V/
titán

Egynél több hozzászólást kellett formáznom. Unalmas.

(#13717) V/ válasza lezso6 (#13715) üzenetére


V/
titán

Értem hogy ezt te így gondoltad, ez egy "feature" de akkor lehet hogy egyedül vagyok aki meg nem.

Ez van mint beillesztés, persze tudom használjak másik böngészőt.
Egy kézzel a fenti ajánlott billentyűparancs nehezen kivitelezhető, az egér használat egyszerűbb, de ez már az én problémám.

De tudomásul vettem hogy ez nem hiba, hanem egy fejlesztés. Köszönöm a tájékoztatást.

(#13718) lezso6 válasza V/ (#13717) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, Chrome-ban van, Firefox-ban tényleg nincs.

De sajnos csak miattad nem állíthatjuk át, hogy formázatlanul illesszen be mindenkinél. Mert 99%-ban szükség van a formázott beillesztésre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13719) canniball válasza V/ (#13717) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha FF-ot használsz próbáld ki a Copy PlainText addon-t. Ez eleve formázatlanul teszi vágólapra a szöveget, így jobb klikkel be tudod illeszteni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13720) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Őőő... Firefoxban most kipróbáltam ezt a jobb gomb -> beillesztést, az működik. Ctrl+V viszont nem működik.

Ezt a formázva beilleszt dolgot meg nem árt megszokni. Youtube kommentnél is falra mászok, hogy beillesztek valamit, és pl nagy kék betűket kapok, mert nagy kék betűvel volt írva az eredeti szöveg :D Szóval ez terjed.
Inkább az lenne a jó, ha a kód nem HTML, hanem BB lenne, bár gondolom szűritek, hogy az ember mit ír be a kis kódszerkesztőbe. Szerintem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13721) V/ válasza canniball (#13719) üzenetére


V/
titán

Köszönöm.

(#13722) dqdb válasza V/ (#13721) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
rendszerszintű megoldás ugyanerre a problémára, én magamnak úgy állítottam be, hogy a Win+V formázás nélkül illeszt be mindenhová

lezso6: forrásszöveg nézetben nem kerülnek vissza a gombok, hogy az a felület a régivel egyenértékű legyen? Mert most van a bugos wysiwyg és az írj HTML-t változat, a régivel egyenértékű középút kényelemben hiányzik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13723) csako


csako
veterán

Juhú frissült az oldal/szerkesztő :C

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13724) lezso6 válasza dqdb (#13722) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen bugról van szó? WYSIWYG-nél mobilon van gond, a kijelölés utáni formázás először működik, aztán többé sosem, de mint kiderült, ez TMCE bug, remélem hamarosan javítják. A cut-copy-paste azóta pedig már működik.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13725) dqdb válasza lezso6 (#13724) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez mindössze a második hozzászólás, amit az új felületen írok, de már az elsőnél belefutottam a lenti kettő nyűgbe (desktop böngészőben).

Billentyűzetet használva a paragrafushatárt érintő kijelölés képes érdekes működésre, nem csak annyit/úgy jelöl ki, amennyit/ahogy egy sima text editorban vagy szövegszerkesztőben megszoktál.

Még a link beszúrását hoztam volna fel (link szövege beír, Ctrl+Shift+← segítségével kijelöl, link gomb lenyom, URL beír, beszúrás), hogy nem lehet kilépni a link szövegéből egyszerűen, de aztán rájöttem most kísérletezés közben, hogy → → megoldja ezt a problémát, nem kell forrásszöveg nézetbe kapcsolni.

Hozzátenném, hogy én még jól működő webes wysiwyg szerkesztőt nem láttam, a CKEditort is azonnal kapcsolom át forrásszöveg nézetre, ha formázni kell valamit a céges Redmine-ban.

Így végiggondolva utólag nem nevezném bugosnak az editort, mert az egyik tételem kényelmetlenség, a másikra van workaround, csak meglehetősen kényelmetlennek. Ehhez az érzéshez hozzátartozik az is, hogy már évek óta hotkey-k segítségével használom a hozzászólás-szerkesztőt, egérhez nem kell nyúlnom, hogy formázottan írjak meg és küldjek el szöveget, míg az új felület ezt nem nyújtja (előbb-utóbb rászánom magam, és illesztem a scriptjeimet).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13726) lezso6 válasza dqdb (#13725) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van hotkey, pl Ctrl+B a bold, stb. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13727) dqdb válasza lezso6 (#13726) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, alapszintű formázásra vannak, azonban linket már nem lehet beszúrni billentyűzetről (ráadásul a felugró ablakban az URL beírása után nem elég az Enter lenyomása, hanem Tab Enter kell), ahogyan a hozzászólást sem elküldeni, vagy az off topik flaget állítani. Anno ezt a scriptet dobtam össze a hozzászólások szerkesztésére és aktívan használom is (egy másikat pedig a többoldalas cikkekben/topikokban/fórumon navigálására használok, ez részben most is működik, mert az URL-ek maradtak, ami pedig elromlott, azt hamarosan hozzáigazítom majd az új struktúrához).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13728) Viktor0610 válasza dqdb (#13727) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyen hozzászólások miatt éri meg igazán fejleszteni a fórumot. :U

:DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13729) Janaboy


Janaboy
veterán

Volt valami változás? :(
Mobilarenan eltűnt a desktop mod, visszaallt reszponzivra es mar allitani se tom :O

Janaboy

(#13730) lezso6 válasza Janaboy (#13729) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Másik topikban írtam, hogy átkerült az állítás lehetősége az oldal aljára. Illetve süti-alapú, tehát kijelentkezve is működni fog.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13731) Janaboy válasza lezso6 (#13730) üzenetére


Janaboy
veterán

Megvan, köszi!
En idejottem mert ide hozott a menubol a hibajelentes :)

Janaboy

(#13732) mzso


mzso
veterán

A logout-on legalább megmarad a régi motor?
Valahogy azért nem repesek, hogy egy dologban jobb lett, meg vagy három alap dologban masszív visszalépés az új fórum motor.

[ Szerkesztve ]

(#13733) dqdb válasza lezso6 (#13730) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez egy hasznos változtatás. Desktopon kerestem egy ideig, aztán rájöttem, hogy át kellene méretezni az ablakot :)

Az RSS oldalon pár B betű lemaradt.

Viktor0610: igyekszik az ember :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13734) darvinya


darvinya
titán

Hova a p…be lett Széles asztali nézet!

Ez így nagyon tré!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13735) csako válasza darvinya (#13734) üzenetére


csako
veterán

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13736) lezso6 válasza darvinya (#13734) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Inkább az tré, hogy write-only üzemmódban vagy. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13737) darvinya válasza lezso6 (#13736) üzenetére


darvinya
titán

Másik topikban írtam, hogy átkerült az állítás lehetősége az oldal aljára.

Köszönöm, csak ebből nem tudom meg.

Amúgy csodás ez a beillesztés mizéria, hogy itteni hsz-ből ilyen szép lesz.
És ez végtelenségig így marad.
Ráadásul dőlt gomb csak szakra működik, hiába jelölöm ki az egészet, csak kurzornál lévőt alakítja át.
Eddig működött beillesztés előtt dőlt gombot megnyomom és az egészet dőltre rakja, most erre érzéketlen.

Csak tudnám mire való az a harang?
Lehet rendszerrel kapcsolatot változások értesítése. -Nem, sajnos az csak hirdetésre van. :(((

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13738) zoltan6


zoltan6
őstag

Hova tünt mobilról az asztali nézet?
Megvan,sorry :R

[ Szerkesztve ]

(#13739) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az bug vagy feature, hogy reszponzív nézetben csak alul van Új téma nyitása gomb? :DDD


[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13740) V/ válasza Viktor0610 (#13739) üzenetére


V/
titán

feature, ha végigolvasod az előzőeket, akkor nem fogsz ugyanabban a témában nyitni, teljesen logikus megoldás, ennek így van értelme.
Ez jó ötlet, bárcsak az Összefoglaló olvasása lehetne hasonlóan kikerülhetetlen, egy tartalomjegyzék lista jelenne meg.

[ Szerkesztve ]

(#13741) Viktor0610 válasza V/ (#13740) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is erre gondoltam, de mi van akkor, ha az egy oldalon látható x témában nincs benne az általam nyitni kívánt, de egyébként van már olyan? ;]
Tuuuudom, használjak keresőt topiknyitás előtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13742) krizmo_


krizmo_
addikt

Megkérdezem ismét, hova lett az e-mail értesítő funkció, és várható, hogy visszakapjuk? :(((
Topikgazdaként nagy hasznát vettem, és eléggé hiányzik...

(#13743) Parci válasza krizmo_ (#13742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon kevesen használták, tudott vele gond lenni néha (mailszerver stb.), azért vettük le. még gondolkodunk, hogy visszategyük-e.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13744) bozont válasza csako (#13735) üzenetére


bozont
veterán

Nálam Win10-nél nincs ott sem a legfrissebb FF, sem Edge esetében. Mobilon viszont jelen van, Opera és FF-nél is.

Utóbbiak esetében viszont bekavar ha a böngészőből kérek asztalai nézetet. Akkor hiányzik a bal oldali oszlop és a nézet váltó is. Amint kikapcsolom ezt az opciót helyreáll minden és működik a nézetváltó.

(#13745) Viktor0610 válasza krizmo_ (#13742) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Topikgazdaként (de sima userként is) mérges smiley nélkül is írhatnál.

Senki nem hal bele, ha csak akkor kap választ, ha fellépsz az oldalra (vagy, mikor más megválaszolja, amit beírt).

Samsung Galaxy A54

(#13746) Viktor0610 válasza bozont (#13744) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert asztali nézetben nem látszik a nézetválasztó: [link] .

Samsung Galaxy A54

(#13747) krizmo_ válasza Viktor0610 (#13745) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze, írhatnék, csak akkor nem kapok választ, ha kedves vagyok, már korábban is kérdeztem. ;)

Parci:
Köszönöm szépen! :R
Így már értem, de remélem visszateszitek. A Logout felületén feliratkoztam az e-mail értesítésekre, és így ismét jönnek, de gondolom, ha átáll, akkor megszűnik.

(#13748) bozont válasza Viktor0610 (#13746) üzenetére


bozont
veterán

Akkor oké. Viszont a hiányzó bal oldali oszlop még fennáll, viszont a nézetváltóval nekem már nem olyan kritikus.

[ Szerkesztve ]

(#13749) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Ezt a hirdetésemet ha szerkeszteni akarom, akkor eltűnnek a soremelések, egyben van az egész szöveg. Egyébként rendesen megjelenik, soremelésekkel. Nem próbálom elmenteni a szerkesztett szöveget, nem akarom hazavágni a hirdetés formázását.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13750) Viktor0610 válasza SeniorTilla (#13749) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szerkesztő a Ctrl-C-vel kivágott szöveget (formázással, linkekkel együtt) illeszti be, ha szerkesztés után Ctrl-V-t nyomsz.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.