Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23363) Viktor0610 válasza MontyCrew (#23362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Amennyiben nem jelenik meg rendben a felhasználók adatlapja, az jó eséllyel a reklámblokkolód miatt van. Az utóbbi napokban többször felmerült a téma.
Legyetek szívesek az összefoglaló alapján a hiba jelentése előtt kikapcsolt reklám- és szkriptszűrővel is megnézni, jelentkezik-e a probléma!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Hozzászólások

(#13551) Intruder2k5 válasza BullZeye (#13548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firefox Quantum 60.9.0esr (64 bites)

(#13552) Orlin válasza Parci (#13550) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Erre van esély,hogy változik?

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13553) Rimuru válasza Parci (#13539) üzenetére


Rimuru
veterán

Végigolvasod és felül vagy, persze ilyen rendezésnél. :P

Vigyázat, csalok!

(#13554) Parci válasza Orlin (#13552) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a gond, hogy rá kell érinteni a csillag ikonra?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13555) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#13551) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Bekapcsolt ClearType-al.
Kikapcsolttal most ugyanolyan lágyak a betűk, mint Chrome alatt.

Illetve nekem úgy tűnik, nem 100%-on, vagy nem Windows alól nézed az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13556) nevemfel válasza Snoop-y (#13540) üzenetére


nevemfel
senior tag

Igen. Épp ezért döbbentett meg engem is. :D

Forget your troubles, c'mon get happy

(#13557) nevemfel válasza BullZeye (#13548) üzenetére


nevemfel
senior tag

"Azt lehet tudni mi volt az előző font, hogy legalább azt vissza tudjam állítani?"

Gyakorlatilag generic sans-serif. Windows alatt arial, macen talán helvetica.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#13558) Orlin válasza Parci (#13554) üzenetére


Orlin
addikt

Igen.Eddig nem kellett semmire érinteni.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13559) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Aszongya a képfeltöltés, hogy jpg és png max 16Mpx lehet, max 5 illetve max 1MB méretben.
Ha én egy 3840*2160-as képet töltenék fel, az 8Mpx, jpg-ben 1,3MB, png-ben 860kB.
Ehhez képest át lett mindkettő fele akkorába konvertálva, a [png] mérete felment 1,3MB-ra, a [jpg] lement 400kB-ra.
Ezt így most hogy? :F

Megvan...

A képek átméretezésre kerülnek max FullHD felbontásra.
De akkor minek a méretkorlátozás?
Firefox alatt nekem sem megy a copy-paste szerkesztéskor

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13560) krx21 válasza Parci (#13541) üzenetére


krx21
nagyúr

:C

(#13561) Aryes válasza Parci (#13543) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na ez a gondolkodás nagyon nagy problémát okoz, mondhatni öngerjesztő: a mai fiatalok már nem képesek elolvasni egy szöveget, ha túl hosszúak a sorok. Pont valamelyik nap hallottam vagy olvastam erről, de idézni sajnos nem tudom a cikket, mert nem találom. Pontosan ezek a túlnagyított, szavanként tördelt mobil oldalak tehetnek róla. :(((

(#13562) Snoop-y válasza Aryes (#13561) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem inkabb csak siman az olvasassal vannak gondjaik :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13563) Parci válasza Aryes (#13561) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyu, a háború és békét is szar fektetett lepedő oldalon olvasni. van egy jó arány. nem kell mindenáron kifuttatni ezt az egészet valamire.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13564) SchumiBácsi válasza TigerCat (#13525) üzenetére

Még csak az kellene hogy a 16:9-es monitoron mindjárt lesz 21:9-es az oldal a rögzített sávok miatt. A barna sáv pont elég, bár a régi változaton minden "felúszik".

Ha szükségem van bármelyik sávra a "Home" gomb nekem tökéletes legalábbis.

Viszont az avatár megfontolandó, bár az enyém pont jó így is :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#13565) Livius


Livius
őstag

#13332

Ezt a bugot vagyis régen jól működő funkciót majd légyszi javítsátok, hogy ne kelljen minden oldalon külön belépni a felhasználómmal, ha már egyszer az egyiken sikeresen beléptem.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13566) Pista0001 válasza Parci (#13563) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezert hasznalom állítva a tabletet, és nem fektetve... Csak éppen az így 1600 képpont széles kijelzőn nem jelenik meg a teljes verzió, nincs ott a hír ajánló a bal oldalon (nem használom a főoldalt régóta, a többi része a lapcsaladnak nem érdekel, egyedül mobilaréna teszteket olvasok, ha épp új telefont kell vennem, utoljára 5 éve volt ilyen), el kell fektetnem, hogy megjelenjen, majd visszafordítani állóba, hogy normálisan olvasni tudjam a hírt. Ja, és nem vagyok nyomorult, tudok hosszú sorokat is olvasni, csak izületgyulladást kapok, mire végig görgetem, és a képek is olyan bazi nagyok, hogy némelyik magasabb, mint a kijelző, tehát ahhoz is görgetni kel... Köszi... Android, Opera, a böngésző asztali módban van, eddig semmi gond nem volt sem a ph fórumban, se mashol, mindent valóban asztali módban hozott be, nem mobil verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#13567) Parci válasza Pista0001 (#13566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vmi 1170px a legnagyobb felbontása az oldalnak, mi nem jelenik meg 1600-ban?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13568) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv,

Korábban kértem e-mail értesítést, ha hozzászólás jön egy adott topikhoz, de ma már nem jött ilyen e-mail, és ahogy látom el is tűnt ez a funkció. Nem lesz már erre lehetőség, vagy csak átmeneti dologról van szó?

(#13569) VIPowER válasza Parci (#13550) üzenetére


VIPowER
senior tag

A homályos betűkre találtam megoldást Firefox alatt , viszont erre nem. [link]
A linkelt vid a régi, ez pedig az új [link].
Amint látható ha a régin nagyítok még egyet, akkor teljes szélességű lesz az oldal, ha az újon teszem ezt, még nagyobb lesz az üres hely. Ez így marad? Vagy van rá valami megoldás?

(#13570) Aryes válasza Parci (#13567) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fektetve annyi neki...

(#13571) Parci válasza Aryes (#13570) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, talán értem: pont, hogy állítva nem rakja ki a legnagyobb felbontásút, mert gondolom a tablet vmi 1600x900 lehet és állítva 900px csak a szélesség.

viszont milyen hírajánló nem jelenik meg?

kicsit nehéz linkek és/vagy screenshot nélkül :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13572) Pista0001 válasza Parci (#13567) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem működik sem automatikusan, sem az oldal beállításainál kézzel beállítva. Automatikus módban ha elfektetem a tabletet, 2560 képpont már elêg neki

2560×1600 a kijelző, a régi verzióban a fórum mellett a bal oldalon felül volt hír ajánló, azt nem teszi ki

[ Szerkesztve ]

(#13573) Parci válasza Pista0001 (#13572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

magyarán 2560x1600 a tablet? akkor már semmit sem értek és screenshotot kérek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13574) dqdb válasza Parci (#13573) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valószínűleg a DPI is bekavar a felbontás mellé, és azért lesz kevés az 1600 pixel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13575) Pista0001 válasza Parci (#13573) üzenetére


Pista0001
addikt

Így van, 2560×1600.

Szerk.: Upsz, itt lehetett valami fejlesztés időközben, megnyitottam új lapon bármi mást, azt "rendesen", a bal oldali oszloppal együtt hozta be, ezt a topikot viszont nem. Kilőttem az appot a memóriából, most már ez is rendben van

[ Szerkesztve ]

(#13576) csako válasza Pista0001 (#13575) üzenetére


csako
veterán

Egy megoldás: kikapcsolod az opera-féle asztali nézetet, itt PH!-n a "Beállításaim"-ban pedig átrakod "normál asztali nézet"-re.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13577) Pista0001 válasza csako (#13576) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem szeretném kikapcsolni, más oldalakat is böngészek vele, amiknek szintén van mobil verziója, amire nem vagyok kíváncsi.

Szerk: Az app kilövése utáni első oldalbetöltésre jó, hamondjuk 3lküldök egy hsz-t, utána megint nem jó, szóval az előző hsz-om szerkesztése részben sztornó

Szerk 2: azzal a png limittel nem lehet valamit kezdeni? Az előző screenshotjaim pont belefértek, úgy tűnik, a mostaniak nem. 1,5-2 megát megbírna talán a rendszer, nem?

[ Szerkesztve ]

(#13578) Viktor0610 válasza Pista0001 (#13577) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Széles asztali nézettel a fórumon és Asztali user agenttel az Operán belül nálam mobilon jól jelenik meg az oldal.

Samsung Galaxy A54

(#13579) Pista0001 válasza Viktor0610 (#13578) üzenetére


Pista0001
addikt

Nálam per pill ahogy épp kedve tartja :D közben ránéztem, nem is automatán van, hanem szintén széles asztalin, de azt hiszem, ez így csak rosszabb :) Ha automatán lenne, még efogadhatóbb lenne ez a hiba :P

(#13580) guftabi96 válasza Parci (#13537) üzenetére


guftabi96
addikt

Hogy őszinte legyek, nem teljesen értem, hogy miért az a leggyengébb.
A leglogikusabban elrendezett főoldal az összes közül.
Eleve balról jobbra olvasunk, egyértelmű, hogy a bal oldali hasábbal kezdünk. Na, MA-n ebben a nagyobb hasábban csak az oldal tematikájához tartozó cikkek vannak, és jobbra a kevésbé hangsúlyos hasábban a vegyes.
PH-n ez pont fordítva van. Egy totális logikai bukfenc az egész számomra.

#KeepFightingMichael

(#13581) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Néztem egy cikket, tapadnak a sorok. De ahogy látom, tök mindegy mit írok ide...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13582) Parci válasza TigerCat (#13581) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

napok óta ezerrel fórumozok, kényelmes. a cikkek olvasgatása is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13583) csako válasza Parci (#13582) üzenetére


csako
veterán

+1, már a Fototrend kezdete óta :D
Amúgy az szép, hogy több, mint másfél év telt el mire a PH! is megkapta a felületet, nem gondoltam volna :Y

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13584) Livius válasza guftabi96 (#13580) üzenetére


Livius
őstag

+1 engem is ez a balról jobbraság full hiánya zavar a legjobban. A mobilarénán legalább egy ilyesmi látszik, és az már kényelmesebb.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13585) Aryes válasza Parci (#13582) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem akarlak idegesíteni, de nagyobb lett a betűméret a fórumon? :DDD

(#13586) Aryes válasza Aryes (#13585) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most meg újra kisebb. Látom megy a hegesztés a gépházban. :K

(#13587) lezso6 válasza Aryes (#13586) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem volt semmi ilyen hegesztés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13588) Aryes válasza lezso6 (#13587) üzenetére


Aryes
nagyúr

Érdekes, egyik pillanatról a másikra megnyúltak a betűk az egyik fórumon. Cache-t ürítettem, restartoltam a böngészőt, maradt ugyanolyan, majd pár perc múlva helyre jött. Vmi kis manó talán dolgozik éjszaka mégis. :DDD

(#13589) #53667584


#53667584
törölt tag

Nézzen már rá valaki iPhone Safarijáról is az új dizájnra. Legyen sok (annyi, hogy ne férjen ki egyszerre a kijelzőre, görgetni kelljen) téma a kedvencek közt, nyisd le a kedvenceket, majd próbálj kattintani a legalsó témára. Lehetetlen.

(#13590) Aryes válasza #53667584 (#13589) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez Android/Chrome alatt is ugyanígy működik (nálam), de van rá workaround. A titok az, hogy előbb fel kell annyit görgetni az oldalon, hogy felülről a címsor eltűnjön. Egyáltalán nem ismerem a Safarit, csak tippelek, hogy az is hasonlóan működik.
A fejlesztők részéről esetleg lehetne pár %-kal rövidebbre állítani a legördülő listát, figyelembe véve ezt a tulajdonságát a mobil böngészőknek.

(#13591) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Elkezdtem játszani az oldal kinézetével, hogy váltogatom, hogy hogy jelenjen meg mobilon, és nézem, hogy hogy jelenik meg. A beállítást számítógépen csináltam.
Úgy tűnik, minden egyes beállítás után újra kell a beállító oldalt tölteni, különben nem hajlandó a változásokat elmenteni. Először az tűnt fel, hogy a mobilon nem változik semmi, aztán mikor újratöltöttem a beállítások oldalt, akkor egy korábbi beállítást mutatott (azt, ahogy amúgy a mobilon is megjelent az oldal)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13592) #53667584 válasza Aryes (#13590) üzenetére


#53667584
törölt tag

Safarin úgy van, hogy görgetéskor eltűnik az alsó toolbar. Ha pedig a kijelző alsó részére tappintok akkor visszajön. Ekkor a toolbar eltakarja az alsó részt a kedvencek közül. [kép] [kép]

(#13593) Lauda válasza lezso6 (#13587) üzenetére


Lauda
félisten

A betűméreten nem lesz esetleg egy kis tekerés? A chrome-on 125%-on volt kényelmes nekem például a fórum olvasása. Itt az új felületen a 100 és 110% kicsi, a 125% pedig túl nagynak tűnik, csúnya lesz az egész.

(#13594) TigerCat válasza Lauda (#13593) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, nekem asztalin az alapértelmezett is túl nagy, mobilon viszont kb. jó. Nem irigylem a fejlesztőket, túl sok az igény.

Kérdés: Van alapértelmezett betűméret, amit a rendszer (Windows, macOS, iOS, Android, stb.) definiál? Kíváncsi lennék, ahhoz képest ez mekkora.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13595) dqdb válasza TigerCat (#13594) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van alapértelmezett betűméret, amit a rendszer (Windows, macOS, iOS, Android, stb.) definiál?
Ez nem rendszeré, hanem böngésző beállítása. Általában böngészőtől függően 3-5 fokozatú skála van, és a középső méret az alapértelmezett. Konkrét számokat hirtelenjében nem tudom mondani, mert az DPI függő mindenhol.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13596) TigerCat válasza dqdb (#13595) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Okés, köszi! Erre gondoltam. Amúgy most mintha jobb lenne a helyzet, bár talán már csak a szemem szórakozik velem, annyi eszközön néztem hirtelenjében. :D

Nyilván PPI függő a dolog. MacBook Pro-n, retina felbontáson, Safariban most jó/jobb, viszont a régivel ellentétben káprázik tőle a szemem.

Kérdés:
Szerkesztőből a TAB nem mehetne azonnal a küldés gombra?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13597) joey04 válasza #53667584 (#13589) üzenetére


joey04
titán

Így van. El kell fektetni a telefont, hogy elforduljon a tartalom, akkor lehet csak a legalsóra bökni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13598) Raymond válasza joey04 (#13597) üzenetére


Raymond
félisten

De azert ha uriember vagy akkor elotte legalabb vacsora esetleg egy mozi latogatas is :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13599) krizmo_ válasza lezso6 (#13587) üzenetére


krizmo_
addikt

Már más is hiányolta az itt említett funkciót: [link]

Tudom, hogy sok a dolgod, és hálás is vagyok a fejlesztésekért, de esetleg ha kapnék választ a kérdésemre, annak örülnék. :R

Nekem úgy is megfelel, ha aláhúzod a megfelelő választ. ;)

Várható, hogy visszakapjuk az e-mail értesítő funkciót?:

Igen. Nem. Még meggondolom.

[ Szerkesztve ]

(#13600) htc07


htc07
addikt

azt meg lehetne fixálni, hogy ha egy cikkben egy képre kattintok és megjelenik nagyban (pl. [link] ), és nem az X-re kattintok pontosan, hanem a képre vagy a kisötétített oldaltartalomra, akkor a kép nyílik meg új ablakban ahelyett, hogy bezáródna a képnézet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.