Hirdetés

2020. január 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Bugok a PH! lapcsalád oldalain (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-14 15:08:27

LOGOUT.hu

Bugok a RIOS PH! motorban (Csak hibajelentések!)

Ide várjuk a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt bugok (hibák) leírását!
Riport előtt próbáld meg:
● Kapcsold ki a reklámszűrést oldalainkon
● Töröld a böngésződben a sütiket
● Ha nincsenek engedélyezve, akkor engedélyezd őket
● Frissítsd az oldalt Ctrl+F5-tel
● Lépj ki, lépj be
● Próbáld meg másik böngészővel
● Ha így megy, illetve ha egyáltalán nem megy, akkor riportáld:
A bugreporthoz szükséges adatok:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása
Kérünk mindenkit, hogy itt ne csevegjen, kritizálja a dizájnt, mondja el, hogy régen minden sokkal jobb volt, tényleg legyen ez egy technikai topik a hibák jelzésére, hogy minél gyorsabban javítani tudjuk őket.
Ötleteket, fejlesztési javaslatokat ide írhatjátok: Javítsuk a Prohardvert!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13251) Intruder2k5 válasza kriso666 (#13250) üzenetére

Nem látom, hogy lenne függőben lévő értékelésed. Egy mai értékelésed van, de az 2019-09-01 13:23-kor lezárult, mindketten értékeltetek.

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#13252) SeniorTilla válasza csako (#13248) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Ezektől a dumáktól a falra tudok mászni. Tényleg azt hiszitek, hogy rajtatok kívül mindenki hülye?

Egyébként ha ez nehezére esik valakinek, akkor nem kell internetes portált csinálni, vagy részt venni a működtetésében. Nem lesz ilyen problémája. A kőműves-segédeknek sem kell azon gondolkodni, milyen válaszok jönnek majd egy rendszerüzenetre. :P

Az értesítés szerintem is jó lett volna, és joggal elvárható. Ha már rangsorolunk, tudjuk is, mit, hogyan és miért változtatunk, és mi lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#13253) Intruder2k5 válasza SeniorTilla (#13252) üzenetére

Azért nem kell túlzásokba esni, senki sem mondta senkire, hogy hülye.

Amúgy meg sajnos ez a helyzet, ha ki van küldve egy rendszerüzenet, akkor egy hónapig azért megy a sírás, hogy nem lehet eltüntetni, és az ott mennyire zavaró. Tapasztalat, nem előítélet.

(#13254) svensson válasza Intruder2k5 (#13253) üzenetére

svensson
(félisten)

Ezert nem kell oket kulon listazni, viszont torolhetove tenni.

MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G (2021.04.08-ig garis) eladó: https://bit.ly/2Ni0Esj

(#13255) Rimuru válasza Intruder2k5 (#13253) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Mióta van harag azt lehetne használni az összes ilyenhez, pl gépház bejegyzések auto megjelenhetnének.

Alapból furcsa hogy nincs itt semmi ha-n kívül (meg fizetős dolgok?).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13256) SeniorTilla válasza Rimuru (#13255) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

harang?

HP és LENOVO notebookok, tabletek és ALL-IN-ONE PC-k jó áron, gyártói garanciával, számlával.

(#13257) Rimuru válasza SeniorTilla (#13256) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Vigyázat, csalok!

(#13258) cybermanus

cybermanus
(őstag)

Az miért van ,hogy tegnap 3 híja volt a 2000- nek ma már 40. Természetesen a szakmai hozzászólások darabszámára értem.

[ Szerkesztve ]

A térerő legyen veled! 🇭🇺📱📲 🇪🇺 👀

(#13259) Viktor0610 válasza cybermanus (#13258) üzenetére

Viktor0610
(titán)

Nem akarják, hogy rangot lépj. ;]
A nem szakmai hozzászólásaid levonták. ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) - "googlehater analóg wanabe gdpr remete" <- Nem én!!! :-DDD

(#13260) gyulaszu válasza cybermanus (#13258) üzenetére

gyulaszu
(aktív tag)

Törölrek egy topikot, ahol volt 37 hozzászólásod.

gyulaszu

(#13261) cybermanus válasza Viktor0610 (#13259) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Majd legközelebb így kezdem a mondatom, hogy "szakmai hozzászólásom ehhez a következő" stb stb :D

gyulaszu Kellett nekem ide írni, hogy nemsokára megint őstag leszek :DD

[ Szerkesztve ]

A térerő legyen veled! 🇭🇺📱📲 🇪🇺 👀

(#13262) s7evcsenko válasza gyulaszu (#13260) üzenetére

s7evcsenko
(addikt)

Azt lehet tudni, hogy topik törlésre miért kerül sor?
Szélsőséges esetben az is előfordulhat, hogy valaki 1000 hsz-t bukik egy ilyen törléssel?

Eladó: Fifa20 PC

(#13263) Intruder2k5 válasza s7evcsenko (#13262) üzenetére

Nagy topikok törlésére csak nyomós okkal kerül sor, és igen ritkán fordul elő ilyen. Nem tudok róla, hogy mostanában töröltünk volna ilyet, amire én utoljára emlékszem, az a régi BB topik, de az is áprilisban volt.

Esetleg topik áthelyezések során is módosulhat a kombinált hozzászólás szám, de most ilyenről se tudok.

Én inkább el tudom képzelni azt, hogy még mindig valami nem kerek a hsz. számlálások vonatkozásában, ha tényleg ilyen anomáliák vannak. Ugye a napokban voltak ilyen gondok...

[ Szerkesztve ]

(#13264) s7evcsenko válasza Intruder2k5 (#13263) üzenetére

s7evcsenko
(addikt)

Értem, köszi. :R

Eladó: Fifa20 PC

(#13265) Befött

Befött
(újonc)

Hello ez úgyan nem hiba, de ha véletlenül kitöröltem egy privát beszélgetésemet valahogy vissza lehet hozni?

köszi a választ

(#13266) Intruder2k5 válasza Befött (#13265) üzenetére

Üdv! Sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#13267) DJ. Ru$y válasza Befött (#13265) üzenetére

DJ. Ru$y
(nagyúr)

Hogy lehet "véletlen" kitörölni, amikor megerősítést kér az oldal? :(

[ Szerkesztve ]

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13268) dqdb válasza DJ. Ru$y (#13267) üzenetére

dqdb
(veterán)

Csak kellően erősen kell akarni a véletlenhez. 10+ évvel ezelőtt egy szoftverünknél rendszeresek voltak a megerősítést igénylő "véletlenek". A sima igen/nem kérdés helyére tripla igen/nem, nem/igen, igen/nem kérdés került, a "véletlenek" maradtak. Bekerült bekapcsolandó checkbox, ami nélkül az igen gombot le sem lehetett nyomni, a "véletlenek" maradtak. Végül megjelenítettünk egy 8 számjegyű véletlen számot, amit be kellett írnia, hogy az igen gombot le tudja nyomni, és ekkor végre megszűntek a "véletlenek", már senkinek sem volt olyan vastag bőr a pofáján, hogy ezzel az indokkal próbálkozzon (addig ezzel takaróztak bizonyos esetben az emberek a vezetőség felé).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13269) UnA válasza DJ. Ru$y (#13267) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Például tudatilag módósult állapotban :)

(#13270) DS39 válasza Intruder2k5 (#13266) üzenetére

DS39
(veterán)

Hogyhogy nem?
Adatbázis szinten gondolom nem kerül törlésre, csak kap egy törölt flaget az egyik fél részéről.
(már csak azért is, ha egy privát beszélgetés rendőrségi üggyé fajulna)

[ Szerkesztve ]

(#13271) Intruder2k5 válasza DS39 (#13270) üzenetére

Úgy, hogy nem.

(#13272) aryes válasza dqdb (#13268) üzenetére

aryes
(veterán)

Ez qva jó :D Elárulod, mi volt ez a szoftver, csak, hogy kerek legyen a sztori?

(#13273) SeniorTilla válasza Intruder2k5 (#13271) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Úgy, hogy nem (akartok foglalkozni egy ilyen kéréssel) Vagy tényleg törlődik az adatbázisból is? A másik félnél nem törlődik, tehát megvan az valahol. :K

(#13274) SeniorTilla válasza Befött (#13265) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Ha tudod a partner nickjét, akkor keress rá, írj rá, nála megvan a beszélgetés, ha ő még nem törölte ki.

(#13275) dqdb válasza SeniorTilla (#13273) üzenetére

dqdb
(veterán)

Nekem régről lezso6 egyik hozzászólásából az a logikus működés rémlik, hogy egy üzenet véglegesen törlődik az adatbázisból, ha azt mindkét fél törölte, szóval nem lehet ilyenkor visszaállítani.

Emellett mivel a privát üzenetekre a levéltitok törvényi előírásai vonatkoznak, ezért finoman szólva sem lenne túl szerencsés megoldás a szabályozásokat nézve egy adminisztrátornak vagy házigazdának az üzenetek státuszát billegetni, ha még az adatbázisban lenne az üzenet.

(#13276) DJ. Ru$y válasza SeniorTilla (#13273) üzenetére

DJ. Ru$y
(nagyúr)

Próbálj meg kérlek "véletlenül" törölni egy privátot.. Ezért nem is kell ezzel lezsonak foglalkozni a többi mellett...

[ Szerkesztve ]

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#13277) SeniorTilla válasza DJ. Ru$y (#13276) üzenetére

SeniorTilla
(addikt)

Igazatok van, közben a második hsz-emmel meg is válaszoltam a kérdést. :)

(#13279) Argos

Argos
(őstag)

Érdekes... :F

Kiskép inverz, az eredeti normális.
A színprofil nem lett beágyazva a képbe, lehet az a gond?

Mod.: Nem, nem az a gond. Színprofillal együtt is ilyen. (Csak így ugye, cirka négyszers a méret.)

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#13280) Rimuru

Rimuru
(addikt)

Privat irasakor nem veszi figyelembe a rendezest, minden esetben az msg ala kerul az editor, video.

Vigyázat, csalok!

(#13281) csabyka666

csabyka666
(addikt)

Üdv mindenki!

Egyik ismerősömet kitiltották az oldalról, de erről semmi értesítést nem kapott, nem is tudja, miért a kitiltás. Semmi rosszat nem csinált. Tudtok ebben segíteni? "Ez a felhasználó jelenleg ki van tiltva, a tiltásból hátralévő idő végtelen." Adminnal tudok beszélni esetleg?

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#13282) Intruder2k5 válasza csabyka666 (#13281) üzenetére

Üdv!

Kérném a nicknevét privátban.

(#13283) Delila_1

Delila_1
(veterán)
LOGOUT blog

Szia!

Ilyen kérés érkezett:
Nem tudnád elintézni valahogy azt, hogy válasz gomb után - ha be kell lépni - akkor ugyan nyissa már meg a válasz ablakot is. :)

Nem lépett be, de megnyomta a Válasz gombot. Feljön a bejelentkezési panel, de eltűnik a válasz ablak. Lehet ezen módosítani, vagy írjam meg, hogy először jelentkezzen be, és csak utána válaszoljon a feltett kérdésre?

Üdv, Delila

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13284) Viktor0610 válasza Delila_1 (#13283) üzenetére

Viktor0610
(titán)

Ezt biztos ide és így akartad? ;)

Aláírás (nem kötelező megadni) - "googlehater analóg wanabe gdpr remete" <- Nem én!!! :-DDD

(#13285) Delila_1 válasza Viktor0610 (#13284) üzenetére

Delila_1
(veterán)
LOGOUT blog

Igen. Egy kérdésem ezt válaszolta:
"a válasz gombra lehet kattintani, utána hozza a bejelentkezési ablakot, de sajnos nem ugrik oda ahhoz a kérdéshez, amire válaszolni szeretnék. Korábban ez működött."

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#13286) AxBattler

AxBattler
(nagyúr)

Üdv!
Látom a főoldal is átállt az új motorra... haladni kell a korral, persze.

Viszont mit keresnek az MA-s cikkek a top írások között?
Azok nem csak az MA felületén lesznek elérhetőek?
Ez így eléggé kulimász lesz.... ha mobilos írásokat akarok, akkor átmegyek a társoldalra, PH-n meg a számtech érdekel. :U

Cable management is for the weak!

(#13287) lezso6 válasza AxBattler (#13286) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Jobb oldalon kapod a PH-s híreket. Tesztek, elemzések baloldalon meg fent lesznek, de azokból nincs sok, úgyhogy nem fogsz lemaradni semmiről. :)

STOP RIOS! Állítsuk meg a moderációt!

(#13288) DJ. Ru$y válasza lezso6 (#13287) üzenetére

DJ. Ru$y
(nagyúr)

Megvan az első bug lezso. Ha nyomok mondjuk AxBattler-nek egy "Válasz" gombot, akkor feljön nála a hozzászólás írás, ha nem írok bele semmi, mert neked akarok válaszolni, és átnyomok arra a "Válasz"-ra, ami a te hozzászólásodnál van, akkor nem szól, hogy elvetem-e a módosításokat, mert nincs benne semmi, ez idáig oké is. Viszont amint kikattintanék a második hozzászólás ablakból egy harmadikra, akkor már szól, hogy van valami a hozzászólás írása mezőben, holott nem írtam semmit. Az a helyzet, hogy ilyenkor bekerül egy üres sor / sortörés az első átkattintás után, gondolom ez nem feltétlen kellene, hogy így legyen.
Ha nem érthető, akkor tolok róla egy videót.

Lehet mégsem így van amit leírtam? Most másik topikban próbálgatva nem csinálja... Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#13289) dqdb válasza lezso6 (#13287) üzenetére

dqdb
(veterán)

Mobilon (FHD, reszponzív felület) körülbelül 7-8 képernyőnyit kell görgetni ahhoz, hogy az első hírt lássam, ennek fele MA tartalom. Nem prémiumként ehhez még hozzájön a reklám is, ha jól sejtem.

Biztosan jó ez így?

[ Szerkesztve ]

(#13290) Parci válasza dqdb (#13289) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

onnan kivágjuk a lapcsaládos ajánló hasábot

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13291) lugosi

lugosi
(félisten)

Safari böngésző alatt (OS X) desktopon eltűnt a hsz írás lehetősége (nem jelenik meg kurzor a hozzászólás írása ablakában). 9:40 körül még jó volt. Mobilról tudok írni.

(#13292) Thrawn

Thrawn
(félisten)

Merre van az Aktív témák link? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#13293) dqdb válasza Parci (#13290) üzenetére

dqdb
(veterán)

Desktopon sem sokkal jobb élmény nézegetni. Teljes képernyős ablak esetében is eleve sokkal többet kell görgetni ugyanazért a tartalommennyiségért (igaz, az IT Caféhoz képest nagyságrendekkel jobb még így is, bár annál nehéz nem jobbnak lenni ezen a téren), mint a régi oldalon, azonban fél képernyőnyire méretezve ugyanaz a helyzet, mint mobilon, míg korábban tökéletesen használható maradt az oldal.

Miért tér el (itt is) a cikkek és a fórum alap betűmérete? Ez az a két hely az oldalon, ahol mennyiségi szöveget olvas az ember, így vagy az egyik mérete lesz túl nagy, vagy a másik túl kicsi, vagy lehet user CSS-t hegeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#13294) Parci válasza dqdb (#13293) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

a design koncepciója más, nagyon rég elmúlt az a korszak, amikor apró betűvel mindent belezsúfoltunk a címlapba. ez egy elnagyolt, széthúzott címlap, szándékosan, tehát azt mindig fel lehet majd róni neki, hogy "többet kell görgetni".

a betűméretes kérdéssel egy csomót foglalkoztunk már, jojósra nézegettem a szemem cikkek és fórumok között, hol rossz szerinted, milyen platformon és miért?

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13295) TigerCat

Mi történt? Kissé fura az oldal... Ez lett az új dizájn?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13296) schawo

schawo
(titán)

Hát, ez elég szomorú. Tudtam, hogy eljön, de eddig legalább ez a fórumoldal használható volt mobilon, a többit a váltás óta kerültem. Most már egyik se jó. Még asztali módra állítva is szörnyű, ráadásul már nincs is rá állandó beállítás, mint eddig, minden egyes újonnan nyitott lapon külön a böngészőben nyomkodhatom. :( Így jártam. Az új design eddig se tetszett, ezután már választásom se maradt.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#13297) dqdb válasza Parci (#13294) üzenetére

dqdb
(veterán)

Értem, ezért amint beállt az új változat, jön a user CSS és JS szabászat részemről, hogy emészthető legyen a főoldal (bár ezzel mobilon semmire sem megyek, mert ott a böngészőm nem támogat ilyet, legfeljebb erről az oldalról is leszokom majd telefonról).

a betűméretes kérdéssel egy csomót foglalkoztunk már, jojósra nézegettem a szemem cikkek és fórumok között, hol rossz szerinted, milyen platformon és miért?
Opera, desktop, de mobilon is eltér a méret.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#13298) Parci válasza schawo (#13296) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

csak konkrétumoknál van esély, hogy jól végig tudjuk gondolni röptében és sebesen változtatunk, az általános feedbacknél csak annyit tudunk tenni, hogy ha hetek alatt sok száz negatív vélemény érkezik valamire, idővel átnézzük és végiggondoljuk. én most itt fórumozok és nem fáj nekem, pedig egészen máig én is a PH alól nyomtam.

(#13299) csako válasza schawo (#13296) üzenetére

csako
(addikt)

logout.hu
-----
Én örülök, hogy végre váltott :C a sárga mondjuk egy kicsit erős.
Mobilon feedly-t használok, desktopon tetszik a főoldal. Amit még nem sikerült megszoknom azóta se, hogy a cikkek rövid ismertetőit nem lehet olvasni a cikket megnyitva, ezért mindig vissza kell mennem :))

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13300) Parci válasza dqdb (#13297) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

értem, hogy eltér, de hol zavar? a cikk hasábja hatalmas, kisebb betűkkel kiesik a szemed, mire egy sor végére érsz.

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Bugok a PH! lapcsalád oldalain (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.