Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunter2


Hunter2
addikt

Adott a következő lap illetve processzor:

Lap: GigaByte P31-DS3L
Proci: E2140 M0

A probléma a P31-DS3L 340mhz-s FSB wall-jában gyökerezik, mert így nem tudom a procit 2.6-2.7 ghz-nél feljebb húzni a PCIe frekvencia fix 100mhz-en tartása mellett.
Neten való "bóklászásom" során találtam egy lehetőséget amivel az alap 800-as FSB-vel rendelkező processzorokat néhány láb átkötésével lehet alap 1066, 1333,1600-ra "átdrótozni" néhány láb átkötésével. A BSEL mod lehetőséget ad magasabb alap magfeszültség beállítására is.
Erről a módszerről kérnék tapasztalatokat illetve hogy a lábakat milyen eszközzel kötöttétek össze.Illetve egy FSB1600 mod leírás is jól jönne.

néhány kép:
FSB BSEL mod:

Vcore mod:


Linkek:
OCForum.com

(#2) Hunter2


Hunter2
addikt

tud valaki nekem olcsón ilyet szerezni? : Conductive pen

(#3) Overlocker válasza Hunter2 (#1) üzenetére


Overlocker
veterán

Hello!

Láttam hogy dobtál egy privit, de még nem volt időm válaszolni..Szval igen, én csináltam 1066-1333-as BSEL mod-ot, nálam működött. A többiről nincs tapasztalatom..

Ezüst lakkal meg tudod csinálni..azthiszem a conrad.hu -nál vettem.. Én szigetelőszalaggal kiszigeteltem a mellette lévő helyeket, aztán összekötöttem a megfelelő pontokat. Hagyni kell száradni legalább 3h-t. Ha mellémegy nem gond, körömlakk lemosóval le lehet szedni a nem kivánt részeket, illetve akár az egész mod-ot!

üdv

[ Szerkesztve ]

(#4) szacsee válasza Overlocker (#3) üzenetére


szacsee
nagyúr

Proci alját pencilezni nem jó? :F

(#5) Overlocker válasza szacsee (#4) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem jó.. egyrészt nem nagyon tapad rá és nem lesz megfelelő kontakt a két pont között, másrészt beleeshet a foglalatba grafit..hasonló módon kell eljárni mint 7900GT vmod -ja esetén..

[ Szerkesztve ]

(#6) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Ha valakinek kellene esetleg, nekem van még ezüst lakkom, a 7950gt vmodból maradt. Privizzen akinek kell és megdumáljuk.

(#7) Hunter2 válasza szacsee (#4) üzenetére


Hunter2
addikt

az csak kerámia tokos amd-k esetén vált be.Régen a 650-es Duronomon használtam egy darabig.

(#8) Hunter2


Hunter2
addikt

Brumi˘ kollégától megrendeltem a szükséges ezüst lakkot, illetve netről beszereztem a szükséges információkat a BSEL mod-ról. Ha megvan elképzelhető hogy csinálok belőle egy LOGOUT cikket, erről a témárol nincs semmiféle cikk és infó is nagyon kevés.

(#9) Chaser válasza Hunter2 (#8) üzenetére


Chaser
titán

Hajrá, erre kíváncsi vagyok :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Daemon09 válasza Hunter2 (#8) üzenetére


Daemon09
őstag

Erre én is kiváncsi leszek, sok sikert hozzá!
Ha müxik, én is megcsinálom fater lapján. :DDD

(#11) labuwx válasza Hunter2 (#1) üzenetére


labuwx
tag

Sziasztok!
Van egy E5200-as procim meg egy via pt880-as chipsettel szerelt lapom. Az a gondom, hogy ha állítom az fsb újraindításkor mindig visszaugrik alapra, ezért gondoltam, hogy csinálok egy 800-->1066 BSEL modot. Érdekelne, hogy egy 45-nm-es procinál is ilyen-e a lábkiosztás(főleg a voltmodnál)? Meg, hogy lehet-e 1,2 1,25 voltot beállítani alapfesznek.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#12) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Ma útjára indult Hunter2 kollégának a cuccos. Holnap, legkésőbb holnapután meg is kapja. Kiváncsian várom az eredményeket.

(#13) Hunter2 válasza labuwx (#11) üzenetére


Hunter2
addikt

Elvileg a lábkiosztás ugyanaz, de a helyedben vennék egy olcsó normálisabb lapot.P35-ös lapok már elég olcsón vannak és azok tunningban is elég jók.

(#14) labuwx válasza Hunter2 (#13) üzenetére


labuwx
tag

Csak, ha vennék egy p35-ös lapot akkor még kellene vennem ddr2 memót, meg pci-e videókártyát. Ha ugyanez a lábkiosztás akkor pl 1,2 voltot hogy lehet beállítani alapfeszenk?

(#15) Hunter2


Hunter2
addikt

Az este megcsináltam a modot a procin bár semmi értelme nem volt.Átsiklottam egy apróság felett az útmútatókat olvasva.
Nevezetesen:

"The mods won't work on gigabyte motherboards as they use the CPU ID to determine the FSB, not the pins on the CPU."

Szóval a Gigabyte lapok nem a BSEL alapján állítják be az FSB-t hanem a proci azonosítója alapján, szóval mégiscsak procit kell cserélnem. :O

(#16) Brumi˘ válasza Hunter2 (#15) üzenetére


Brumi˘
addikt

Most olvasom csak. Sajnálom hogy nem sikerált a dolog. :(

(#17) labuwx


labuwx
tag

Megrendeltem Hunter2-től az ezüstöt. GergőBaby kollegával már nagyon várjuk.

(#18) labuwx


labuwx
tag

Megérkezett az ezüst, majd pénteken nekiállunk Gergobaby-vel. Kilátásban van egy tutorial/élménybeszámoló jellegű logout-os cikk is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Hunter2 válasza labuwx (#18) üzenetére


Hunter2
addikt

Legalább ennyi haszna volt.

(#20) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Sikerült a 800-->1066, de ha "átrajzolom" 800-->1333-ra akkor is 1066-nak ismeri fel a procit a lapom. Holnap nekiállok a VID-MODnak mert nem stabil a 12,5X266.

(#21) Speed® válasza labuwx (#20) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tudom olvastad-e, csak akkor működik az 1333 mod ha ezt az FSBt támogatja is a lap alapból. Esetedben ez nem így van, így hiába is rajzolgatod át.

12x266ot (3.2GHz) bírja az E5200? Gondolkodom egy cserén, de előtte még meg kell rajzolni az E2180at, ha 266on megy az IL9ben, marad.

Ha marad a vezetőtrutyiból, továbbítanád számomra (mennyiért)? Kéne :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Overlocker


Overlocker
veterán

Nagyon nagy kár hogy az atom proci integrált..:D

(#23) labuwx válasza Speed® (#21) üzenetére


labuwx
tag

Csak azért furcsa mert a biosban be lehet állítani 340-t is, igaz nem támogatott.
12X266 erősebb terhelésnél megfagy. Viszont 11,5X266 IBT és Orthos stabil. Az a gondom, hogy akármennyire túlhajtom akkor sem változik a magfesz (stabil 1,168 v). Most este megrajzolom a 65nm alap-->1,4 volt modot és reménykedek, hogy működik.

(#24) labuwx válasza Overlocker (#22) üzenetére


labuwx
tag

Nem tudom, hogy a proci lábai átlógnak-e a lapon, mert ha igen akkor lehet rá vezetéket forrasztani és csomózgatni. :DD Nekem volt olyan ötletem is, hogy a socket lábaira forrasztok vezetékeket és egy 3,5-ös helyen lenne egy panel ott kapcsolgatnám:D

(#25) Speed® válasza labuwx (#23) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az, hogy be lehet állítani semmit sem jelent.

12x266 valszeg kéne neki egy kis +fesz, ja. Viszont én a helyedben nagyon nem rajzolgatnám a 65nmes minta alapján a 45nmes procit :U

(#26) labuwx válasza Speed® (#25) üzenetére


labuwx
tag

Amíg a biosig eljut addig semmi baja nem lesz. De ha tudsz 45nm Vid kiosztást akkor pls írd le.:D

(#27) labuwx


labuwx
tag

Megcsináltam a 65nm 1,4v VID modot és annyit értem el vele, hogy ha leterhelem a procit lecsökken a magfesz:D, de ugyanúgy 1,168 a max érték.

(#28) Hunter2 válasza Speed® (#21) üzenetére


Hunter2
addikt

266*12,5-et megy a tesóm E5200-a ha jól emlékszem 1,3 vagy 1,35V-al.

VALID 3300 Stabil

VALID 3600

A 3600-at nem volt türelmem stabilizálni, a P45-ös lapoknál elég (túl)sok állítható opció van.

[ Szerkesztve ]

(#29) labuwx


labuwx
tag

Végre sikerült megcsinálnom: 12,5X266
KÉP
1,25 V a vid csak felfele droppol. jelenleg egy P4 gyári borda hűti(paszta nélkül) idle-ben 36-36-28 fokos Intel Burn Test(99 menet) és 1,5 óra orthos stabil. Senkinek sem ajánlom, hogy nekiálljon vid modolni, úgy hogy nem tudja mekkore feszt kell beállítani, mert nekem pl.: tiszta fehérek az érintkezők az alkoholtól.

[ Szerkesztve ]

(#30) brownus válasza labuwx (#29) üzenetére


brownus
veterán

hi,
tehát berakod a procit egy alaplapba és rögtön 266 fsb-vel indul az alap 12,5-es szorzójával? az szép:) mennyi volt a gyári vid?
meg lehet beteszed egy másik lapba a procid, droppolna az lefelé is, nem?
mi a max fsb amit bír a cpu-d?

(#31) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Az e5200 CPU-nal az M0 stepping a "tuningbarat"? :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#32) labuwx válasza brownus (#30) üzenetére


labuwx
tag

Sajnos nem tudom, hogy mennyit bír, mert ha az fsb-t változtatom(le vagy fel) akkor minden baja van a lapnak(pl.: visszaveszi a szorzót 6-ra) ezért is kellett a BSEl mod. A proci alap vid-je 1,15 V.

(#33) labuwx válasza N-vidi-A (#31) üzenetére


labuwx
tag

E5200-ból csak egy féle van, az intel adatai szerint M0 stepping, de a programok 3 félét írnak ki: C0, M0, L6.

(#34) brownus válasza N-vidi-A (#31) üzenetére


brownus
veterán

eddigi tapasztalatok alapján, nézz be ide az összes e5200 tuning barát. szinte mindegyik megy legalább 266-os fsb -vel

(#35) Hunter2 válasza N-vidi-A (#31) üzenetére


Hunter2
addikt

Általában olyan 300 Mhz emberi fesszel.

(#36) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Sikerült elérni azt a pontot, ahol már a lap a korlát mert nem bír nagyobb FSB-t. Tudom, hogy az 1,45V elég magas, de az 1,375V után ez következik, mert a lap nem érzékeli a VID3 jelét.
3818MHz Valid

[ Szerkesztve ]

(#37) Hunter2 válasza labuwx (#36) üzenetére


Hunter2
addikt

A memória osztón állíts mert így valami 500 környékén mennek csak a ramok.

(#38) mmdms


mmdms
addikt

Én ennek nem igazán látom értelmét. Minek lakkozgattok, ha pár laza mozdulattal a bios-ban is állíthatjátok? Akkor megérteném, ha minden lapban működne, de ahogy SpeedR írta mindenképpen támogatnia kell az adott fsb-t.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#39) Hunter2 válasza mmdms (#38) üzenetére


Hunter2
addikt

A válasz nagyon egyszerű, ha olyan géped van ami biosból nem támogatja az FSB emelést ott megoldás lehet ez. (például:Dell, Hp, Lenovo, FuSi gépek )

(#40) mmdms válasza Hunter2 (#39) üzenetére


mmdms
addikt

Ebben meg azt a logikai csavart nem értem, ha valaki emelni akarja az órajelet, miért olyan lapot választ amibe nem lehet bios szinten.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#41) Hunter2 válasza mmdms (#40) üzenetére


Hunter2
addikt

"A válasz nagyon egyszerű, ha olyan géped van ami biosból nem támogatja az FSB emelést ott megoldás lehet ez."

A hangsúly a van szócskán van. Tehát már megvan a cucc, szóval ezekkel a módszerekkel minimális befektetéssel lehet többet kihozni a prociból.
Persze, lehet azt mondani hogy "cserélj lapot vazze" csak erre nem mindenkinek van meg a a pénze.

(#42) mmdms válasza Hunter2 (#41) üzenetére


mmdms
addikt

erre nem mindenkinek van meg a a pénze.

Nekem mondod? :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#43) PPetya19


PPetya19
csendes tag

Jó Szerencsét!

Nekem Asus P5PE-VM lapom van ami egy irodai lap. Ebből következik, hogy BIOS -ból FSB -t emelni úgy el kell felejteni mint az első biciklit amit kaptunk. Intel Dual Core E2160 CPU @ 1.80 GHz, 1 GB DDR RAM, ATI HD2600 Pro AGP 8x.

A proci kapott egy BSEL modot 1066 MHz FSB-vel, alap VID-vel. Így már vmivel többet megy a technika.

[Validat]

(#44) PPetya19


PPetya19
csendes tag

Jó Szerencsét!

Ismét én, ami az előző-ből kimaradt.
2 komponensű szélvédő fűtőszál javító festékkel csináltam a mod-ot.
( Nincs pénz ezüst lakkra, a villanyt meg ez is vezeti:D )

Jó Szerencsét a MOD -hoz mindenkinek!

Super PI 1 MB:

[ Szerkesztve ]

(#45) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Régészkedek egy kicsit..ha már nosztalgiáztam ;p

Javításra jött A gép, 945G lap, 2.53G Celeroncs..idegőrlően tetű..volt kósza 430as Conroe-Lajos a polcon, aztán elgondolkodtam..ha már lúd, legyen 2.4GHzes ;]
Megkapta az előírt lakkmintát és köszöni szépen, süvít :))

Kb. dupla tempót diktál az eredeti Celeroncshoz képest, 720p sima ügy..
Persze jobb a biztos alapon már úton van egy E2160..az is kap BSELt ;p

[ Szerkesztve ]

(#46) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Szemezgetek ezzel a Bsel moddal.
Lap asus p5gc-mx/1333
CPU E2180 Dual core.
Szeretném 1333-ra növelni az FSB-t utánanéztem és a lap támogatja tuningolva.
Meg szeretném kicsit megnövelni a feszültséget is olyan 1,40V-ra.
Ehhez kérnék némi segítséget,elég sok képet találni a neten erről.
Házilag mivel lehet a legjobban össze kötni lábakat??? :R :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.