Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) b14 válasza Bencom (#50) üzenetére


b14
senior tag

Szvsz ezt most te értetted félre.:F

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#52) luciferc válasza Bencom (#50) üzenetére


luciferc
őstag

NEM! Pusztán legyen beleírva a topik címébe, hogy a topikban van FAQ. Ennyi. A FAQ értelemszerűen az első hozzászólásban van, így akinek gondja van, az először a FAQ-t olvassa el. Ha nincs utalás a topik címében a FAQ létére, akkor lehet, hogy reflexből nyomja az új hozzászólás gombot, vagy csak a végét olvassa el a topiknak. szvsz.

(#53) Bencom válasza luciferc (#52) üzenetére


Bencom
senior tag

ja, igen, így már érthető:B
tegyük bele az alapelvekbe!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#54) luciferc válasza Bencom (#53) üzenetére


luciferc
őstag

hát tegyük!

Mit szóltok hozzá moderák?

(#56) VladimirR válasza Kalandor (#55) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tudom nem a legjobb megoldas, de a vekonyitas helyett en inkabb az\t javaslom, hogy szedd ket reszre
ami kapasbol latszik, az lenne a vekonyitott, csak a valoban fontos dolgokkal, a maradekban pedig lenne kitetel mindenre, hogy a kotekedo hulyegyereekknek legyen mit az orra ala dorgolni (pl vjannus esete, hogy alairasban lehet-e sertegetni)
meg imho a felreertesek elkerulese vegett legyen benne, hogy maganterulet, szo es indoklas nelkul kivaghattok barkit

(#58) b14


b14
senior tag

:B

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#59) luciferc válasza Kalandor (#55) üzenetére


luciferc
őstag

És maga a FAQ létének jelzése a topikcímben? az szvsz nem értelmetlen.

(#60) Bencom válasza luciferc (#59) üzenetére


Bencom
senior tag

nem értelmetlen, de én már használtam ezt a topicot rendeletetésszerűen (kértem valamit) és még nem lett megcsinálva!
akkor ez csak egy újabb offtopic?!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#61) VladimirR válasza Kalandor (#57) üzenetére


VladimirR
nagyúr

maganterulet vesszo szo es indoklas nelkul kivaghattok barkit

egyebkent meg mostanaban annyit valtozott, hogy nem vagyok teljesen naprakesz :B
mindenesetre dicseretes a munkassagod, remeljuk lesz foganatja

(#64) Bikerman


Bikerman
aktív tag

62-63?

ragazzi della curva...

(#65) b14 válasza VladimirR (#61) üzenetére


b14
senior tag

Ahh...
Ha te nem olvatad el, akkor soha senki...

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#66) VladimirR válasza b14 (#65) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hat ocsem, Te menthetetlenul hulye vagy
minek szolsz be lepten nyomon? ennyire unatkozol? moindtam mar, menjel kifele homokozni, vagy ilyenkor mar agyban a helyed
ezzel max azt ered el, hogy kivagnak a forumrol
gg

(#67) b14 válasza VladimirR (#66) üzenetére


b14
senior tag

Az a baj, hogy ez teljesen komoly volt.
Ha egy ph! kedvenc nem olvassa el, akkor az ujonc vagy mondjuk én miért olvasná(m) el? Emiatt nehezen vágnak ki a fórumról.:(

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#68) luciferc válasza b14 (#67) üzenetére


luciferc
őstag

vazze, szerinted egy ph kedvencének vagy egy őstagnak naponta kell olvasgatnia az alapelveket? én sem olvastam már igen régóta (akkor is azért, hogy valakinek idézzek belőle), mégsem nagyon szoktak büntizni a moderákok, ugyanis az alapelvekben csak olyan alapvető normák vannak leírva, amiknek alapelvek nélkül is természetesnek kellene lenniük. pusztán a sok kis mitugrász balfasz miatt van az alapelvek, és főleg miattuk akkora amekkora. Az újoncoknak meg igenis el kell olvasni, ugyanis a regisztráció feltétele. De mint mondtam, ha nem olvassa el, normális ember akkor sem jut még a közelébe sem, hogy megsértse a 99%-át (az az 1% meg a keresés nélküli topiknyitás, de az első hiba után a normálisak megtanulják a leckét).

(#69) Bencom


Bencom
senior tag

de ahelyett, hogy itt veszekedne mindenki, én már használtam volna a rendeltetése szerint a topicot, de még mindíg nem bővítették a kezdőhsz-t:(

magyarul RE#44!

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#70) Batman válasza Bencom (#69) üzenetére


Batman
őstag

kész.megfelel?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#71) Bencom válasza Batman (#70) üzenetére


Bencom
senior tag

igen:C
köszi:)

MOD: egyetlen baj van:B :
kiderült, hogy Sianis nem ér rá, ezért vagy hétfőn, vcagy kedden, vagy egy hét csúszással lesz meg:DDD
én is most olvastam, bocsi:DDD

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#72) VladimirR válasza b14 (#67) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lattad, amit irtam? mondom mostanaban nem olvastam el...erted? mosanaban.....olvassam el naponta, hatha Kalandor kijkavit benne egy vesszohibat? vagy magoljam be es dalolasszam vidaman? ''mint a okus fenn a fa, a forumozo oly vidam'' (persze ezt Te 12 evesen ugysem erted)
lattam, hogy voltak benne valtozasok, de nem fogom naponta ketszer olvasni
es meg igy is biztos, hogy tobbszor olvastam el, mint az utolso 1000 regisztralt tag (azaz tobb, mint 3x az elmult 3 evben)
de nezzuk masfelol: nekem nem kell, soha nem is kellett elolvasnom - hogy miert? mikor regisztraltam, meg nem is voltak alapelvek (nem hogy kotelezo lett volna elolvasni, mint most, a frissen regisztraltaknak)
sot, ha megnezed, a moderatorok nem nagyon kapnak alapelvsertesen (annak ellenere, hogy esetleg regen olvastam (es nem egyaltalan nem)), mert en (es a normalisabb forumozok mind) mindenfele alapalvelk nelkul tudom (tudjak), hogy mit illik, mit nem illik, akar itt, egy forumon, akar IRL (gy.k.: a valo eletben) - szoval nehanyunknak ehhez nincs szukseg mindenfele alapelvekre, azt a hozzad hasonlo mitugraszok miatt kellett megirni, akik nem birnak magukkal
kivagni a forumrol meg azert fognak elobb utobb, mert tegnap pl 4 helyen kotottel belem, masik 3 helyen bencomba rugtal bele
olvasd el, s ha reagalni akarsz, a ringben tedd, ezt innen toroltetni fogom, mert joideje offtopic

(#73) Grafiqs válasza b14 (#67) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ez az utolsó figyelmeztetés! :(((
Nem tudom miért kell belekötni mindenkibe itt a fórumon. Az elmúlt pár nap termése (most nincs kedvem linkelni) VladimirR, Bencom, iwu. Loretto is szólt már. Ha mégegyszer meglátom figyelmeztetés nélkül kiváglak a fórumról. :(((

Mindenkitől elnézést kérek az OFF-ért.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#74) liksoft válasza Esmein (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy hozzászólás a nyitó gondolathoz. Kisebb munkával is talán eredmény érhető el. Ezt leírtam itt Bővebben: link, de reakció nem volt rá. Így ide is beteszem utolsónak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#75) Esmein


Esmein
nagyúr

Huh, elnézést mindenkitől :(
Az offolást meg legyetek szivesek befejezni, szinte meg se lehet találni az ontopicot.
#74: természetesen jó lenne, de sajnos ezekhez a funkciókhoz a motort kellene megbütykölni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#76) Loretto


Loretto
veterán

Nos, értekzetem Monya kollegával, úgyhogy a ti4200 topic is készülget... lassan.

Soirée...

(#77) Bencom


Bencom
senior tag

Ha még működik egyáltalán ez a topic, akkor kérem ebbe a topicba (Bővebben: link) beleírni első hsz-be azt, hogy:

A Nyíregyházi Kerekasztal Mágusai Szerepjátékos Kör eddigi ülései:
-- 2005.Július. 5 (kedd)
-- KM: Bencom™
--Játékosok: Sianis



A legközelebbi találkozó tervezett időpontja:
-- 2005.Július. 9 (szombat)





ezt már ne írjátok hozzá: és ezentúl amikor lesz találkozó, mindíg jövök ebbe a topicba, és hozzáiratom a felső részbe, a következőt meg kicserélitek az alsóval!

remélem mihamarabb meglesz, előre is THX!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#78) Bencom válasza Bencom (#77) üzenetére


Bencom
senior tag

ja, és bővítsétek már ki még légyszi, hogy a dátum alá odaírjátok, hogy helyszín, és utána mindkettő után azt, hogy Sianis háza.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#79) Esmein


Esmein
nagyúr

77,78 kész.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#80) liksoft válasza Esmein (#75) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán még mindig kisebb munka, mint minden topicot végigvadászni értékes info után. Moderáció közben meg automatikusan mehetne. Ha működik, 2 hónap után már automatikusan feljön az infok 80-90%-a. (szerintem)

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#81) Esmein válasza liksoft (#80) üzenetére


Esmein
nagyúr

Igen, sztem se lenne rossz ötlet, csak nincs benne a motorban a feature :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#82) LucifeI2


LucifeI2
őstag

***MSN plus***

Az MSN plus egy kiegészítő program MSN-hez ami sok hasznos dolgot épít be, pl.:saját állapotok, hangok küldése, színes betűk..stb stb

Az MSN plus letölthető innen [l]Bővebben: link

VIGYÁZAT!!!

TELEPÍTÉSNÉL VIGYÁZZUNK, HOGY MIT PIPÁLUNK BE ENNÉL AZ ABLAKNÁL, HA NEM AKARUNK TELI LENNI REKLÁMOKKAL!!!

[kép]


***MSN kézírás beüzemelése***
Az új MSN Messenger 7.0 kézírás funkciója csak akkor elérhető, ha a rendszerre telepítve van alternatív szövegbevitelt támogató szoftver.

Ez lehet az ingyenesen letölthető Tablet PC komponens, a Windows Journal Viewer, az Ink, vagy akár a Microsoft Office 2003 egyik szolgáltatása, a (''Közös Office szolgáltatások'' résznél található) ''Microsoft kézírás-összetevő'.
Ezen eszközök valamelyikének telepítése után (az MSN Messenger-t újraindítva) elérhetővé válik a kézírás.



***Winampba játszott szám megjelenítése***

Ehez csupán le kell szedni ezt a programot, és telepíteni, ezek után a partnereid látni fogják azt a számot amelyet éppen hallgatsz winamppal..
Bővebben: link


***Letiltott fájlok fogadása/küldése***

Alapértelmezettként blokkolt fájltípusok ''megbízhatóvá'' minősítése. Ehez le kell tölteni ezt a ''reg'' fájl-t és elindítani, ezek után remélhetőleg nem lesz probléma.

Bővebben: link


***Windows messenger eltüntetése***

Bővebben: link


***MSN reklámok eltüntetése***

Le kell tölteni egy programot melynek neve: a-patch. Telepítés után kiválaszthatjuk melyek azok az összetevők melyeket nem szeretnénk látni MSN ablakunkban.
Bővebben: link




Gyűjtötte: LucifeI2

A legtöbb anyag moonmantől származik:)

[Szerkesztve]

(#83) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Ezt pedig ide 1.hsznek ha nektek is tetszik:)

Bővebben: link

(#84) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Az MSN plus letölthető innen [ b ] [ l ] Bővebben: link [/ l ] [ /b ] erre javítani plz:)

[Szerkesztve]

(#85) Esmein


Esmein
nagyúr

Megcsináltam :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#86) Bencom


Bencom
senior tag

bocsánat az elnézésért, de úgy gondoltam, hogy annak a topicnak már nem kellenek az első sorai, csak onnantól, amit ide beírtam, és ezek után már csak azt bővítenénk:B

és az első részbe is be kellene írni, hogy Sianis háza, és valaki felvetette, hogy változtassam meg a topic címét, bár fogalmam nincs miért?:F

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#87) Bencom


Bencom
senior tag

thx!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#88) Esmein válasza Bencom (#87) üzenetére


Esmein
nagyúr

Rajta vagyok a témán :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#89) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Jó ez a topik csak kár hogy kevesket izgat...:( Majd keresek még egy topicot és annak is csinálok, csak még nem döntöttem el melyiknek.:)

(#90) Esmein válasza LucifeI2 (#89) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát, hajrá, én már kinéztem magamnak a gef4 topicot csak lusta vagyok :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#91) LucifeI2 válasza Esmein (#90) üzenetére


LucifeI2
őstag

Igen én is vmi olyat keresek amihez értek egy picit, és nem olyan hosszú:DDD

(#92) liksoft válasza Esmein (#81) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát akkor beszélj parcival, mert állandóan gyűjtögetni baromi munka, főleg ha egyre többen vagyunk (egyre több hozzászólás és téma). A flag-re keresés meg mindenhol menne, pluszmunka nélkül akár évek mulva is. (Csak azért írom, mert Te sem találod rossz, vagy eleve kivitelezhetetlen ötletnek, ''csak'' a motorba kéne berakni. (Tudom, én is programozok, ha kell. Pacal, adatmentés)) Egyébként köszi! :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#93) Qorthral


Qorthral
őstag

Hali!

Az alábbiakat beleszerkesztené valaki ebbe: Bővebben: link ?
Előre is köszi :) !

Íme:

A topik a CoDozó PH!-s népek számára jött létre :)) !

Általános tudnivalók

2005. február környékén kezdett összeverődni társulatunk, felvettük a [Lam[PH!]a] nevet.
2-3 hónap elteltével klánná alakultunk, és jelenleg aktívan szerepelünk több kupában is.

Az eltelt lassan fél év alatt egységes, meglehetősen színes társaság alakult ki:
BlaCkDoG, Corp.Z (retros), e=mc2, LJoE, Qorthral, Robaj, W, ZsAdI, Bagya, BeerWolf, Elrood.

Általában esténként 8-tól érünk rá warokat játszani, de szélsőséges esetben akár hajnali 3ig is eljátszogatunk :D.

Van saját 30 slotos szerverünk, melynek címe: 193.202.89.15:28960
Legkönnyebben az All-Seeing Eye progival tudjátok ezt megtalálni, mely letölthető innen: Bővebben: link
Honlapunk megtalálható itt: Bővebben: link
CoD-dal, vagy CoDUO-val kapcsolatos kérdéseid helye itt: Bővebben: link van.
Tagjainknak: Naptár-oldal: Bővebben: link


Tagfelvétellel kapcsolatos tudnivalók:

Saját szerverünkön bárkit szívesen látunk publicon. Azonban ha csatlakozni akarsz hozzánk, mérlegeld, vajon megfelelsz-e a lentebb leírottaknak:

- A csapat átlagéletkora kb. 24 év, részben ezért, részben a fiatalok túlnyomó többségénél tapasztalt nem megfelelő hozzáállás miatt 18 év alatt NEM veszünk fel tagot.
- Lehetőleg a PH!-n se 3napja regelt 2 hsz-es újonc legyél.
- Az alapgondolat az, hogy FONTOSABB az, hogy mennyire tudsz beilleszkedni és mennyire illesz bele kicsiny csapatunkba, mint az, hogy adott esetben mennyire játszol jól. Ha az előbbi nem megy, az utóbbi már nem is érdekel minket.
- Ha a fenti 3 kritériumnak megfelelsz, már jó esélyed lehet a bekerülésre, de természetesen az is számít, hogy mennyire jól CODozol :)
- Mindemellett érdemes szem előtt tartani, hogy a warteamünk erősen kialakult, valamint a szerverért fizetőknek előjoguk van a csapatba kerülésre (Ha gond lenne abból, hogy éppen ki játszik.).
- Az eredményességnél fontosabb az, hogy jól érezzük magunkat, kikapcsolódjunk, hiszen végső soron ezért játszunk.

Lényegében ennyi, FighT foR LamPH!a!!!


kesz - tiv83us

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#94) luciferc


luciferc
őstag

Bővebben: link

Ebbe kellen betenni ezt:


Földhurok megszüntetése, avagy a TV használatakor 1-2 centi széles (fekete) csík mászkál le-fel a TV-n. Mit tegyek?

Ha a fenti gondod van, és a kábelTV kábelének kihúzásakor megszűnik a probléma, akkor 99.9%, hogy földhurokkal van dolgod.
A megoldás: venni (vagy építeni) kell egy galvanikus leválasztót, általában izolátornak hívják és 1-4 ezer Ft között kapható antenna szaküzletekben. Ha a ''kábelTV/antenna izolátor'' hatására nem gyúl értelem a fejükben, akkor kérj földhurok megszüntetésére való kütyüt, így hátha értik. Ha még mindig nem, akkor vagy rossz boltban vagy, vagy túl csinos az eladó.
Ezt a kis mütyűrt a kábelTV drótjába kell betoldani, így otthon nézd meg előre, hogy hol férsz hozzá csatlakozáshoz a kábel mentén, nézd meg, hogy milyen csatlakozók vannak, és annak megfelelőekkel szerelt izolátort kérj (vagy kérj csatlakozó átalakítókat)

általában kb így néz ki: Bővebben: link

ha te akarsz építeni egyet, akkor Bővebben: link, de a siker nem garantált.

Ha érdekel a háttér, hogy miért gerjed össze, akkor néz meg pl itt: Bővebben: link, valamint pl Bővebben: link és Bővebben: link.

Köszi szépen, beletettem. - Esmein

(#95) domedee válasza Esmein (#1) üzenetére


domedee
senior tag

Akkor esetleg nekem is lenne egy FAQ-féleségem, ide: Bővebben: link

Válasszunk digitális fényképezőgépet...

Miket kell figyelembe venni?

1. és 5./ Pénz: ez egyértelmű, mennyi van, amit elkölthetünk

2./ Mit kell vennünk?
a/ fényképezőgép
b/ memóriakártya
c/ akkumulátor/töltő
d/ táska
e/ objektív/előtétlencse (ha makrózni akarsz vagy meglesni a marslakókat)
f/ szűrők, egyéb kiegészítők, állvány

3/ Mik az igényeink?
(Ez a legbecsapósabb, mert álltalában egymással ellentétes igények merülnek fel.)
a/ felbontás
b/ optika
c/ érzékenység
d/ képminőség/formátum
e/ manuális beállítások lehetősége
f/ vakupapucs
g/ videó
h/ memóriakártya típusa
i/ súly/forma/design

4/ A humán oldal
a/ a saját tudásunk
b/ a környezetünk
c/ milyen hosszú időtartamra vesszük a gépet


Akkor vegyük sorra az egyes pontokat:

1./ Tehát nézzünk bele a pénztrácánk mélyére, mennyit tudunk elkülöníteni a felmerülő kérdésekre, de azt javasolnám, hogy tűzzünk ki egy keretösszeget és ehhez adjunk hozzá 10-15 %-ot, mert nagyon könnyen ki tudunk csúszni az összegből, ha komolyan végigmegyünk a választás lépésein.

2.a/ Ami az elsődleges célunk: vegyünk egy digitális fényképezőgépet! De sajna ez korántsem ilyen egyszerű, mert ha komolyabban belegondolunk, akkor egy csomó olyan kérdéssel szembesülünk, amit figyelembe kell venni, hogy később örömmel és megelégedéssel tudjuk élvezni a fotómasinánkat. Először is nézzük végig, mink van otthon. ...
2.b/ Azaz van-e otthon valamilyen memóriakártyánk már (itt elsősorban a 64(-128) MB fölöttiekre gondolok, hiszen manapság már nem kerülnek túl sokba a 4-5 MP-es gépek és itt bizony hamar be tud telni egy kisebb mem.kártya, így úgyis szükségünk lesz valamilyen nagyobbra is (256-512). Ilyenkor viszont már nem számít annyira a típusa a kártyának, hiszen venni fogunk egy nagyobbat, a kicsik esetleg mint vésztartalék jöhet jól. Ha belefér a keretbe, vegyünk gyorstöltőt ceruzaakksi esetén (2-3 óra, de már kapni olyat -nem sokkal drágábban- 15 perceset is), speciális akksi esetén nincs ilyen gond, mert ezek már Li-Ion felépítésűek, kedvezőbb töltési tuajdonságokkal).
2.c/ Nincs is annál bosszantóbb, ha épp egy fontos esemény előtt írja ki a gépünk, hogy kimerült az energiaforrása (ez lehet sima ceruzaelem, ceruza vagy gyári akksi is). Tehát, ha lehet, mindenféleképpen vegyünk a majdani gépünkhöz valamilyen akkumulátort. Ha esetleg már van otthon egy készlet ceruza akksi, akkor ezt az összeget megspórolhatjuk. Azt ne feledjük, hogy ált. 2/4 elemmel mennek a d.gépek, így nem árt ha 4/8 db van otthon, így lesz pont egész számú készletünk. Arra figyeljünk ebben az esetben, hogy a gépben mindig azonos állapotú és kapacitású akksik legyenek. Ha esetleg majd olyan gépet választunk, aminek saját akksi-formátuma van, akkor sajnos ez a megoldás kiesik.
2.d/ Valamibe majd rakni is kellene a gépet, nem? Vegyünk hát hozzá egy táskát is -használaton kívül inkább mindig tároljuk ebben. Ennek az elsődleges célja, hogy védje a gépet, azaz legyen megfelelően párnázott és passzoljon hozzá, hiszen, ha leejtjük, akkor így fogja tudni megvédeni a gépet. Egy másik fontos szempont, hogy védjen a kiömlő folyadékok ellen, ha lehet. Hiszen bármikor megeshet, hogy egy társaságban lerakjuk az asztalra/székre a tokjában a gépet és valaki véletlenül kiönt valamit, akkor ne rögtön a gépre folyjon rá. Így van esélyünk észrevenni a bajt és kimenteni a gépet. Egy plussz szempont lehet még, ha elég nagy ahhoz a táska, akkor tartsunk minden fotós kellékünket ebben, hiszen bármikor jól jöhetnek, mégha így jóval több cuccunk is lehet.
2.e/ Ha tükörreflexes digitális fényképezőgépet szándékozunk venni, akkor arra mindenféleképpen készüljünk fel, hogy ha távolabbi témákat is szeretnénk fotózni, akkor vennünk kell még egy plussz objektívet is -ennek célszerű olyan 70-200 mm körülinek lennie, a géphez adottak ugyanis kb: 25-75 mm-es tartományt fedik csak le. Ha beépített obisat veszünk, akkor is van lehetőségünk kitágítani az objektívünk tulajdonságait. Ilyenkor egy előtétlencsét rakhatunk a gépre (egy esetleges adaptertubus segítségével). Ez hasonló, mintha egy úgy optika lenne a gépen. Arra viszont figyeljünk, hogy ez mindig együtt jár valamilyen kompromisszummal, egyes optikai tulajdonságok romlásával. Egy 2x-s lencse pl. a 35-210 mm-es obiból 75-420-asat -ebben az esetben állvány és/vagy képstabilizátor ajánlott!, míg egy 0,7x-es az 25-150 mm-est csinál.
2.f/ Sok más apróságot lehet még venni a géphez. A szűrők segítségével általánosan a kép színeit lehet befolyásolni vagy pl. egy vízfelszín visszatükröződéseit csökkenteni. Lehet, sőt ajánlott valamilyen objektív-törlőkendőt venni. Kioldózsinór, ezzel, ha tudja a gép, lehet kiküszöbölni a bemozdulást. Ha pedig nagyobb a gép zoomtartománya vagy rosszabb fényviszonyok/éjszaka szeretnénk fotózni vaku nélkül, akkor egy állvány beszerzése szinte kötelező.

3.a/ A ma kapható gépeknél már igazából nincs szerepe a felbontásnak addig, amíg nem szeretnénk kinyomtatni, mert monitoron nézve, már a 2-3 MP képek is bőven elegek. Tehát azt térképezzük fel, hogy mekkora méretben szeretnénk nyomtatni/előhívatni képeket, esetleg lesznek-e olyan esetek, amikor csak a képnek egy adott részletét szeretnénk nagyítani. Mivel már a mai alapgépek is min. 3-4 MP-esek, ezért felbontás szerepe lényegesen lecsökkent -egy kategórián belül nincs igazán eltérés köztük.
3.b/ Ne essünk bele az optikai zoom csapdájába. Hiszen 6x-os zoom: a 38-230 és a 28-170 mm is, de korántsem egyenértékű. Mindig a ''mm'' értékeket nézzük! Mert egy 28 mm-es kezdőértékű gép sokkal jobban megfelel, ha főleg zárt terekben, közelre akarunk fotózni, míg a 230 mm lényegesen előnyösebb, ha távoli témákat szeretnénk fotózni. Kiegészítésként: nagyobb fókusztávolságok esetén már nem árt figyelmbe venni, hogy van-e a gépben képstabilizátor vagy bevállaljuk az állvány cipelését, de ez sokban függ az egyéntől is, azaz mennyire remeg a keze. A másik fontos szempont egy optikánál az F-érték. Ez azt jelenti, hogy mennyi fényt enged be az optika maximálisan/minimálisan, azaz megszabja egy adott helyzetben a legkisebb és a legnagyobb alkalmazható záridőt. -Klasszikusan: a rossz fényviszonyok esetén fontos ez, mert minél nagyobb a kezdő F-érték, annál hosszabb záridő kell, így könnyebben be tud mozdulni a kép.
pl: blende:f2,8 / f3,1 - f8 / f8 (nagylátószög/tele), itt az a jó, minél nagyobb ez a tartomány.
Kiegészítésként: A nagyobb F-érték viszont a kép mélységélességét növeli, azaz nagyobb tartomány lesz éles egy adott kép esetén
3.c/ A képérzékenységről annyit kell tudni, hogy az alacsonyabb értékek ált. szebb képet eredményeznek a digit.gépek esetén. A magasabb ISO-értékeken már sokszor élvezhetetlenül zajos lesz a kép. De óvatosan ezzel, mert pl. egy Fuji S7000 esetén a kezdő ISO (160-)200 nem rosszabb, mint sok más gépnél ugyanez az érték, sőt -ezeknek ugyanis ez az ISO-tartomány vége is lehet. Egy egyszerű ökölszabályként azt lehetne kijelenteni, hogy minden gép esetében, hacsak nincs más lehetőség, sose használjuk a legmagasabb ISO-értéket, de ha lehet, még az eggyel ez alattitól is tartózkodjunk.
3.d/ A képminőségnél nem lehet kijelenteni, hogy mi a jó és szép kép záloga. Nézzünk tesztképeket a neten: Bővebben: link. Itt annyit lehetne még hozzátenni, hogy pl. egy azonos márka/sorozat esetén szebb képet eredményezhet a kisebb felbontású változat, ha ugyanakkora az érzékelőlapka mérete. Ha esetleg szeretnénk a képeinkkel később foglalkozni valamilyen képszerkesztő programmal, akkor figyeljünk rá, hogy legyen valamilyen tömörítetlen formátum (RAW/TIFF). Az is előny, ha a sima jpeg képeknél többféle tömörítési mód között választhatunk. Figyeljünk a különböző fórumokban a véleményekre. Kitűnnek azok a gépek, amikre egy adott kategóriában érdemes figyelni és azok is, amiket kerülni kell.
3.e/ A manuális lehetőségek fontosak, higgyük el. Még ha azt is mondjuk, hogy nem érdekel, nincs időnk megtanulni, nem értünk hozzá, kaphatunk akár olyan gépet is, ami beállítási lehetőségeiben butább, de mégis szebb képeket tud jó körülmények között. Bármikor jól jöhet egy-egy szabad beállítás. Hiszen azoktól eltekintve, akik értenek hozzá és szeretnek teljesen kézi beállításokkal fotózni, a többség azt várje el egy géptől, hogy szép képeket csináljon. De sajnos bármikor előjöhet olyan körülmény, amikor felül kellene bírálni a gépet. Ez olyan, mint a kocsikban a 220 km/h-ás végsebesség. Sose megyünk annyival, de mégis lehet olyan eset, amikor kell!
Mik azok a beállítások, amikre figyeljünk?
-manuális blende/záridőbeállítás, ezeknek a előválasztása;
-fénymérési/fókuszálási mód,
-fehéregyensúly állítás,
-leghosszabb/legrövidebb/B-záridő,
-kézi élességállítás módja,
Minél többet tudunk állítani, annál jobb. Természetesen nem rosszabb az a gép, amiben kevesebb a kézi opció, csak esetleg kevesebb a lehetőségünk felülbírálni a gépet, ha úgy érezzük téved, vagy csak mi jobbat tudnánk.
3.f/ A vakupapucs azért fontos, mert sajnos a beépített vakuk a kis teljesítményükről hírhedtek. Azaz olyan 3-4 méter után már nem sokat érnek. Viszont ha van otthon vakunk, vagy veszünk egyet, akkor ezekkel 15-20 m-re is bevilágíthatunk. Ez pedig előny. Arra azért figyeljünk, hogy nem minden vaku használható minden géppel! Inkább kérdezzük meg hozzáértő személytől (bolt, szervíz, márkaképviselet).
3.g/ Döntsük el, hogy mit akarunk! Fényképezni, vagy videózni... Természetesen lehet mindkettőt, de ált. valamelyik funció kárára. Bár mostani gépek már egész jó videózási képességekkel bírnak, már találhatunk olyat is, amivel menet közben tudunk zoomolni is.
3.h/ A memóriakártya típusa szerintem nem olyan fontos, mit sokan gondolják, hiszen csak egyszer kell megvenni, de ha olyan gépet találtunk, ami tudása alapján nekünk a legjobban bejön, akkor ne az vegye el a kedvünket, hogy esetleg drágább a kártya bele (manapság ez praktikusan az xD-kártyás gépeket jelenti). /Ha a pénztárcánk engedi ezt, ha nem, akkor keressünk olyan gépet, ami jó, de olcsóbb kártyával megy./
3.i/ Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy azt a gépet valakinek cipelnie is kell... Mert macerásabb egy fél kilós valamivel szaladgálni, mint egy 130 g-os kicsikével. Ugyanakkor van, aki szereti, ha gépének fényképezőgép formája van, míg más a kompaktabb alakért van oda. Nem mindegy hogy néz ki a gép. Ugyanúgy, mint az autóknál, ott is figyelembe vesszük a külsőt, tegyük itt is! Hiszen magunknak vásárlunk, el is várható, hogy nem csak a készült képek gyönyörködtessék a képet, hanem a gép is. ;)

4.a/ Sose felejtsük el azt, hogy mi magunk mennyire értünk a fotózáshoz. Mekkor a hajlandóság bennünk, hogy elmerüljünk benne, ha eddig még nem tettük. Vegyük most azt az esetet alapul, amikot csak ismerkedünk a fotózással és pénztárcánk ezt engedi is. Ilyenkor lehet, hogy kezdésnek megteszi egy egyszerűbb gép is, hiszen ha nincs kedvünk/időnk beletanulni, akkor az ''okosabb'' géppel sem fogunk menni semmire, míg ha kedvet kapunk hozzá, akkor a régi az tökéletes lesz a huginak/bátyusnak/apunak/...akinek tetszik, vagy marad tartaléknak; és ekkor már megvan a tudásunk/tapasztalatunk is ahhoz, hogy eldönthessük, milyen gép kell nekünk. Amennyiben sajnos a pénztárcánk az úr, akkor próbáljuk most kitalálni, hogy mennyire van szükségünk egy komolyabb gépre és úgy kalkuláljunk.
4.b/ Azt is vegyük figyelembe, hogy társas lény az ember :P, azaz azok, akikkel együtt élünk, hogyan viszonyulnak (majd) az egész kérdéshez. Megeshet ugyanis, hogy egy barát(nő)/feleség/férj/... nem annyira érzi szükségét egy dig.gépnek, vagy esetleg nem szán rá annyit, mint ön. De ilyenkor ne essünk kétségbe, hanem találjuk meg a kompromisszumot. (Keressünk olyan érveket, amivel meg tudjuk győzni, hogy pontosan arra van szükségük, amit kinéztünk.);]
4.c/ Fontos, hogy eldöntsük, milyen időtávra vesszük a gépet. Mert ha hosszabbra, akkor esetleg inkább keressünk egy komolyabb, megbízhatóbb gépet, ami ki tudja majd szolgálni ezt az időt mind tudásilag, mind strapabírás szempontjából.

5./ MOST, miután megvannak az igényeink-kinéztünk mindent, amit meg szereznénk venni, gondoljuk át újra, hogy mennyit szántunk rá eredetileg és mennyire jött ki az árcédula végére, ha ezek közel egyeznek, akkor ügyesek voltunk és szerencsések; ha nem, akkor kezdjünk el gondolkozni...

Konkrét gépeket nehéz mondani, de a mostani állapot alapján (2205.07.25.-Extreme Digital), ezeket tudnám javasolni, árkategóriák szerint csoportosítva:

De csak kritikával szabad nézni ezeket...Próbáltam egy ár környékére több gépet is nézni. De ezek közül vannak olyanok, amiért nekem némelyek jobban tetszenek, ugyanakkor a többi sem egyértelműen rossz...csak nekem az.

45:FujiFilm FinePix E500 Zoom, Canon PowerShot A510
50e:KonicaMinolta DiMage Z10
55e: Canon PowerShot A520
65e:FujiFilm FinePix S5500, FujiFilm FinePix E550 Zoom
70e: Olympus C-765 UltraZoom,KonicaMinolta DiMage Z3, Canon PowerShot A95, Kodak EasyShare DX7590 Zoom
90e:Olympus C-770 UltraZoom, Panasonic DMC-FZ4, KonicaMinolta DiMage Z5, Canon PowerShot S1 IS, Canon PowerShot S60
100e:FujiFilm FinePix S7000
110e:Sony Cyber-shot DSC-H1, Olympus C-70 Zoom, Panasonic DMC-FZ5
125e:Canon PowerShot S2 IS
140e: Canon PowerShot G6, Nikon Coolpix 5700
145e:KonicaMinolta DiMage A200
150e:Panasonic DMC-FZ5
160e:Nikon Coolpix 8700
180e:Sony Cyber-shot DSC-F828, Canon PowerShot Pro1
200e:Olympus E-300 +Zuiko 14-45mm objektív, Nikon Coolpix 8800
215e: Canon EOS 350D + EF-S 18-55mm objektív
230e:Nikon D70 + DX 18-70 mm objektív
240e;)entax ist DS +SMC 18-55mm DA objektívvel
250e:Canon EOS 350D + EF-S 18-55mm, 70-300mm LD objektív, Nikon D50 fekete + SIGMA 18-125 3.5-5.6 DC objektív

bye: dömedee

Ha lehetne, azért a nevem kerüljön oda, hogy én követtem el :DD

thx

Beszurva - tiv83us

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#96) t-shirt


t-shirt
veterán

Készülőfélben van egy #1 és kicsit hosszú kezd lenni, szóval az lenne a kérdés, hogy egy hsz maximális hossza (sorszáma vagy karakterszáma) mekkora lehet.

(#97) Loretto válasza t-shirt (#96) üzenetére


Loretto
veterán

Küldd el majd lenyirbálomm ;) Amugy mihez kell? Msn?

Soirée...

(#98) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ezt a hsz-t:Bővebben: link beraknám az első hsz-ba, ide:Bővebben: link

jaés a topicot kiemelném pirossal:U

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Jónapot mindenkinek!
A következő kérdést tenném fel : A bővítésen kivül javítást is vállaltok topiknyitó hozzászólás téren?
Mert egyszer már valahol beírtam,hogy itt Bővebben: link a képlet nem stimmel félistenügyileg,ahhoz képest a hozzászólást 2005. 01. 19. 13:00-kor Killerman szerkesztette :) aki időközben már MárK lett :)
Csak úgy megjegyeztem ha nem gond,mert azért elég szembetűnő,hogy ez az egyik a legolvasottabb topic,ráadásul nem is kiemelt téma :F

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#100) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Csak azért UP!,hogy Esmein benézzen a saját topicjába(legalábbis fenn van az aktív tagok közt),meg hogy nekem is igazam legyen.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#101) Esmein válasza SPDeluxe1.0 (#99) üzenetére


Esmein
nagyúr

így hirtelen nem vágom a tökéletes számot, azt meg nem akarom hogylekössenek öten. Mennyit írjak be ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#102) Winner_hun válasza Winner_hun (#98) üzenetére


Winner_hun
félisten

mármint nem a linkelt, hanem ezt a topicot pirosoznám:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#103) SPDeluxe1.0 válasza Esmein (#101) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

A legutóbb átváltott tag Tildyke volt,ő 17007-nél(erre emléxem) Bővebben: link eszmélt rá :) ,sztem a 17001 helytálló adat,mivel a többi rang is xxx01-nél vált.
Imho írd be nyugodtan,majd Vlad kijavít úgyis,meg persze azért is,mert a te édesgyermeked ez az elsőháesz bővítés. ;) :C

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#104) Esmein válasza SPDeluxe1.0 (#103) üzenetére


Esmein
nagyúr

oksi, javítottam :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#105) Winner_hun válasza Winner_hun (#98) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#106) Esmein válasza Winner_hun (#105) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egy elsiklás nem elsiklás, beraktam megcsináltam :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#107) GodHeart


GodHeart
senior tag

ha esetleg szeretné a közösség, pár mobiltelefonnal kapcsolatos topikot elvállalnék, eléggé vágom azt a témát, hogy összefoglaljam a dolgokat! Persze ezt jelezzétek akkor nekem legyetek szívesek! :)

(#108) RAM válasza GodHeart (#107) üzenetére


RAM
őstag

adatkábelekben otthon vagy?
kukk: Nokia 6230

Csak tisztán

(#109) GodHeart válasza RAM (#108) üzenetére


GodHeart
senior tag

használtam 6230-at adatkábellel, megyek megnézem mi a helyzet! :)

(#111) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

[link] ide rakjatok be lecci.


256MB-os videokártyát 6600GT szintől felfele érdemes venni.illetve x700-aknál már előny.9800pro-knál is jo ha van, csak neméri meg azt a felárat.

És még azt is beleirhatnátok hogy az én kérésemre irtátok bele.

Üdv.

tiv

(#112) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Üdv!
Megkérhetek valakit, hogy ha nem kell, valami különleges kiváltság a dologhoz, akkor a következő [link]-elt topicban, írjon be valaki az első HSZ-be, úgy mint a többieket, és a képeimet, is rakja bele, amik ugyan abban a topicban találhatók, a 787-788-789-es HSZ alatt. THX!

Üdv. H

(#113) Achill3uS


Achill3uS
veterán

üdv a nagyérdeműnek..

topic: [link]

bővítés: Conroe supportos alaplapok, chipsetek (végső magyarázat :) ) [link]

ezt jó lenne beilleszteni már, ez 100%-os info a gyerek az intellel áll kapcsolatban, conroe-t is tesztelt már nem1-et, nem a levegőbe beszél..
késöbb ha lesz info a teljes modell listáról csinálok egy rendes bővítést, részletesebb elemzésekkel, de ez sos kell már oda sztem..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#114) cigam


cigam
félisten

A digikabel összefoglalójából törölni kellene ezt a bekezdést:
A Nat Geo HD-n és a Nat Geo Wild HD -n nincs magyar hang. Nálam van a gond, vagy ez ilyen?
Ez ilyen sajnos. A Digi-n a HD-s Nat Geo-k nem lokalizáltak, hanem a páneurópai verziók

Okafogyottá vált, már mindkét adón van magyar hangsáv.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#115) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

E topik okafogyottá vált, mert már TIR van, és azt is már a topikgazdák tudják szerkeszteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.