Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany
    nagyúr

    Hol törte volna meg már addig az x86 dominanciát az ARM?

    Az hogy játékszerekbe elég volt, még nem jelentette azt hogy megtörte.

    És ezekbe a játékszerekbe is mindig az Apple szállította a legerősebb ARM magokat.

    6 maggal mai napig élvonalba vannak, míg mindenki 8 maggal tudja fel venni velük a versenyt.

    Valójában soha nem volt kérdés, hogy az ARM kicsivel hatékonyabb desktop kategóriában is (bár nem sokkal). Elvégre az csak egy kicsit jobb utasításkészlet, szóval nyilván semmi akadálya nincs ennek. Csak persze a fél-laikus többség mindenféle mítoszokkal/hiedelmekkel él, és az Appole M-es chippje ezt sikeresen átírta a fejekben. Szóval ez csak marketing forradalom az ARM-nek. Eközben M-es chippet csak az Apple használhat, és a CPU magon kívüli részeknek is dőntő szerepe van a sikerben, na meg hogy megszabadultak az Intel/AMD függőségtől. Így ez az Applen-nek ez forradalmibb volt, mint másnak. A Windows ARM-osítás egyenlőre döcög a kompatibilitáson, és a választék hiányán (egyelőre csak Qualcomm, csak prémium kategória). Ott még nincs forradalom.

Új hozzászólás Aktív témák