Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha már feljött a topik...had dicsekedjek! Ma kaptam egy ezres jattot. Meg is voltam lepődve, mert már előtte vagy egy hónapig semmit. Mentőknél dolgozom, abszolút nem várjuk el, de néha jólesik egy kis kávéra való. Huszonpár éve annyi volt minden hónapban a borravaló, mint a fizetés. (4-5e. ft) Majdnem mindenki adott 20-50, neadj' isten 100ft-ot. Egy 24 órás szoliban 30 körüli menetlevél (szállítás) volt, minden szoli után lett párszáz ft. Mostanában semmi nincs, vagyis ritka, mint a fehér Zorró. Persze nem is várjuk el, sőt, ha látjuk hogy nagyon rászoruló a kuncsaft, el sem fogadjuk. Azt már rég megfigyeltem, hogy a szegény, öreg nyugdíjas falusi mamóka dugaszolja talán az utólsó ezresét is, bezzeg ahol két Merci áll az udvaron, azt sem mondják hogy kösz, ha levarázsoljuk a magatehetetlen papát a padlásszobából a meredek és szűk lépcsőkön. Szóval nálunk a borravaló gyakorlatilag megszűnt. Másodállásban dolgozom egy betegszállító cégnél, amit látok, ott is hasonló a helyzet. Szerintem meggondolják az emberek, hogy mire adnak ki pénzt, nagy a szegénység.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.