Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Boot szektor formatálás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) FordPrefect


FordPrefect
csendes tag

Üdv!

Lehet, hogy hülye kérdés lesz: ha XP alatt wincsit formatálok akkor a boot szektor is formatálásra kerül?

És tud valaki valami fasza Online vírusírtót ami a boot vírusokat is megtalálja?

Thx

Viszlát! És kösz a halakat!

(#2) moonman válasza FordPrefect (#1) üzenetére


moonman
titán

tényleg hülye kérdés :)
komolyan: csak akkor, ha a boot-partíciót formázod (ált. c: )
a legtöbb vírusirtó megtalálja a bootvírusokat is.

(#3) Flashy


Flashy
veterán

nem vincsit formázol, hanem partíciót! (afaik) partíció formázásakor a partíció boot szektora törlődik, a master boot rekord viszont nem.

(#4) FordPrefect válasza Flashy (#3) üzenetére


FordPrefect
csendes tag

Akkor a master boot record-ot hogyan tudom törölni? Újra kellene partícionálni a wincsit? Amiért kérdem az az, hogy nem tudom az XP-t feltelepíteni a vinyómra. Valami boot vírus összekócolta a boot sector-át (gondolom) és az XP telepítés leáll az NTFS fájlrendszer betöltésénél... Ötlet?

Viszlát! És kösz a halakat!

(#5) Flashy válasza FordPrefect (#4) üzenetére


Flashy
veterán

win98 fdisk /mbr paranccsal indítva, vagy XP recovery console-ban fixmbr parancs
a particios tablat nem bantjak.

(#6) moonman válasza FordPrefect (#4) üzenetére


moonman
titán

biztos, hogy vírus? telepítésnél kérj javítást, majd konzolt, ott próbálj egy fixmbr-t

szerk.: elkéstem :)

[Szerkesztve]

(#7) Rebirth válasza FordPrefect (#4) üzenetére


Rebirth
tag

fdisk /mbr

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#8) FordPrefect


FordPrefect
csendes tag

XP recovery nem megy ugyanis a wincsire még nem volt telepítve XP. Fel van partícionálva és van rajta már egy pár cucc. Csináltam egy külön partíciót amire később akartam feltenni az XP-t ((ez a partíció tök üres) csak közben beszart a másik wincsim a gépben (nem akart bebootolni a gép)), de leáll a telepítés. Megpróbálom az fdisk /mbr-t.

Viszlát! És kösz a halakat!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Boot szektor formatálás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.