Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Boot para heeeelp! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) feroo


feroo
csendes tag

Help! Help! aaaaarrrggghhhh :)

röviden: egy 80as vinyómat felosztottam egy 5 gigás partícióra, erre végül egy millenium került, a második felén egy xp van. namost a me partíciót formáztam majd töröltem és természetesen az xp így nem indul... régen még fat32 alatt sokat szórakoztam ilyenekkel, a baj csak az hogy az xp 'commandline' nem olyan barátságos számomra ezért az ilyen trükköket még nem vágom. szóval a kérdésem az lenne:
a legegyszerűbben hogyan tehetem bootolhatóvá a most már aktív és jelen pillanatban egyedüli ntfs partíciót? (hibaüzenet persze: ntfs loader missing.)

gondolom ez már nem az a régi 'flopi-be, reboot, sys c: - enter' poén.
azért is kérdem mert láttam valahol neten letölthető xp boot fileokat, de nem kívánom elbaltázni az egész rendszert. ha meg egy ízes magyaros huszárvágással elintézhető a boot-para akkor ugye minek installáljak mindent egész délután.

esetleg tudtok olyen weboldalt ahol alaposan körüljárják az xp commandline parancsokat?

előre is köszönöm!

á inkább mégse

(#2) 8zabi


8zabi
őstag

Bootolj be az XP CD-ről, ott lehet választani valami rendszerhelyreállító konzolt. Utána kérsz egy help-et a parancsokról (format, fdisk(?), fixmbr) és kész.

(#3) feroo válasza 8zabi (#2) üzenetére


feroo
csendes tag

köszi, de nem egy olyan esetről hallottam amikor ez a rendszerhelyreállító gecó szétvágta az egész xp-t. (ez az F2-es móka nem?)
format meg fdisk kilőve, a fixmbr-el is láttam már elszállni partíciókat.
azért köszi, de valami mást keresek asszem :)

á inkább mégse

(#4) 8zabi válasza feroo (#3) üzenetére


8zabi
őstag

Nekem valamelyik nap a fixmbr bejött egy linuc telepítés után, egy próbát megér, az adatok úgyis megmaradnak:))

(#5) delta9 válasza feroo (#3) üzenetére


delta9
senior tag

fixboot parancs.

(#6) feroo válasza 8zabi (#4) üzenetére


feroo
csendes tag

egyébként ez a 'hiányzó ntfs loader' dolog sokkolt már máskor is, tuningnál előfordult hogy csak ez szállt el...

á inkább mégse

(#7) 8zabi


8zabi
őstag

Amúgy most az 5 gigás partició üres?

(#8) delta9


delta9
senior tag

itt van még néhány:

[L]http://www.powerpc.hu/xp1.htm[/L]

(#9) Alvin_ti4200 válasza feroo (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is ezt a fixmbr-t használtam, miután lepusztítottam a Linux-ot, szal műxik:)

(#10) nap


nap
addikt

Tegyel fel rendes bootmenedzser programot, es meg lesz oldva a problemad.
Ugyis mondhatnam: Tegyel fel egy bootmenedzsert, es en leszek a megvalto. :D

[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#11) Sipi válasza feroo (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Itt a fixmbr nem segít. Lehet, hogy a master boot record is elszállt, de itt most az NT betöltő-filejai is hiányoznak (ntloader, stb).

Ha az installcdről bootolsz, repairt választasz, majd a repair processt, ott lehet manuálisan csinálni, itt csak a bootrecord és bootfile opciókat kell kiválasztanod. A system file opcót nem, az tényleg szétveri az XP-t.

Ezek után újraállítja az MBR-t és a hiányzó bootfile-okat.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#12) feroo válasza Sipi (#11) üzenetére


feroo
csendes tag

KÖSZI SIPI!!!
Ez kellett nekem!
persze a többieknek is thx! de ez köllött ide neköm... :)

mingyá szólok ha megvan... xp bootfloppy gyártás felejtős?

á inkább mégse

(#13) rdi


rdi
veterán

Esetleg a map paranccsal helyreállító komnzol alól megsasolod az indítható partíciókat, azután fixboottal ? beállítod.

súgó ezerrel.

Fej! Tor! Potroh!

(#14) feroo


feroo
csendes tag

Újabb fordulat:
a konzol root jelszaván nem enged túl.
ha nem tévedek akkor installnál ide semmit nem adtam meg...
a semmit azonban nem fogadja el... :)
de az egyéb jelszavaimat se.

hmm

á inkább mégse

(#15) 8zabi


8zabi
őstag

Szerintem rendszergazda jelszót kötelező megadni:DD

(#16) feroo válasza 8zabi (#15) üzenetére


feroo
csendes tag

De bizony üresen lehet hagyni.
egy felhasználónevet kell megadni minimum de ahhoz sem muszáj psw.
mondjuk könnyen lehet, hogy sima illetve corporate ed. változatok között néminemű különbség van e téren :)

akkó itt most elakadtam :(

á inkább mégse

(#17) feroo válasza Sipi (#11) üzenetére


feroo
csendes tag

és mi van ha nem cd-ről izzadok, másik működő xp alól nem lenne gyorsabb kipofozni a partíciót? csakmer kéznél van ugye arról írok ide...

ui: a kutyafáját! :)

á inkább mégse

(#18) 8zabi


8zabi
őstag

Asszem meg mielőtt a telepítő elkezdi másolni a fájlokat megkérdezi a rendszergazda jelszavát. Itt nem lehet felhasználónevet megadni, az később van. Telepítsd újra, azzal minden megoldódik:D

(#19) feroo válasza 8zabi (#18) üzenetére


feroo
csendes tag

mondom.

á inkább mégse

(#20) Sipi válasza feroo (#17) üzenetére


Sipi
addikt

Sosem próbáltam, de nézd meg! Tudtommal csak a C: gyökerében lévő file-okra van szüksége. De nem hinném, hogy sima másolással menni fog...:(

Admin pwd: sajnso nem emlékszem, ilyenkor mi a teendő. De a jövőre nézve: MINDIG adj meg rendszergazda-jelszót! Enélkül védtelen a géped.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#21) Sipi válasza feroo (#14) üzenetére


Sipi
addikt

Hopsz, most esett le! Milyen konzol? Nem azt kell használni, hanem a másik variációt. (Sajnos, csak w2k alatt emlékszem erre.)

A konzolhoz tényleg kell jelszó. De a másik módszerhez szerintem nem.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#22) 8zabi


8zabi
őstag

Nem fog menni másik win alól sem, ha nem tudsz belépni a helyreállító konzolba a fixmbr miatt. Max a hiányzó ntloadert másolhatod rá (vagy nem:F)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Boot para heeeelp! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.