Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

A képponttávolság elég szellős lesz, ehhez a felbontáshoz eddig jellemzően 34''-es képátló társult.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ez, csak 5k felbontás..

(#3) bteebi válasza snecy20 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Valóban kevés a pixel, de mivel nem annyira közelről nézed, ezért szerintem az még elmegy. Az én ízlésemnek mondjuk túl széles, meg a görbület is inkább taszít (bár ez valószínűleg csak rossz beidegződés), de legalább viszonylag jól néz ki. Az árán és a méretén - mindkettőn lefelé - azért még majd kellene csiszolni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) ttt válasza bteebi (#3) üzenetére


ttt
senior tag

Én sem vagyok oda a hajlítottért, da amikor 2 vagy 3 24"-el kell dolgoznom, bizony be kell rendezni őket, hogy ne kelljen hajolgatni. Kettő még belefér a látószögbe, de háromnál már "perifériára" kell betekerni őket - ala tartó konzollal. Itt én már szívesen cserélnék egy ilyenre. Bár érzésemre a 40-42" már tökre elég lenne.

(#5) Exelsior válasza Kristof93 (#2) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nekem ennyi a felbontás a Samsungon ez mondhatni 5K. 5120 x 1440 azaz DQHD. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#6) bteebi válasza ttt (#4) üzenetére


bteebi
veterán

2 db 24"-os monitorom van otthon, és egész közelről kell néznem őket. Forgatom is hozzá rendesen a fejem. 3 db-bal ez már egész brutál lenne. Teszem hozzá, szerintem ezen a hajlítás nem javít nagyon sokat. Nyilván feladatfüggő, de ha olyan az elrendezés, akkor lehet, hogy a két szélsőt pivotba vágnám (vagy akár a középsőt is). Persze úgy meg akár túl magas is lehet. :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) Kristof93 válasza Exelsior (#5) üzenetére


Kristof93
senior tag

Azokkal csak az a bajom, hogy a képarány nagyon rossz filmezni/videót nézni és igazából dolgozni is. 5120x2160 lenne az igazi.

(#8) ttt válasza bteebi (#6) üzenetére


ttt
senior tag

A felhasználás miatt nem vészes, ugyanis a hármas felállásnál középsőn dolgozom a két szélső kisegítő táblákkal, infókkal, riasztásokkal pakolva. Így effektív munka um. csak egyszerre csak egyen folyik.
Kettőnél meg ~70cm közép távolság és onnan közel perifériáig szögbe állítva szintén nem vészes. Simán egymás mellé rakva már nekem is kényelmetlen lenne, így elég a szememmel fókuszálni. ;)

(#9) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Szerintem ennek a monitornak van helye a nap alatt. A pixelméret sem lehet ocsmányabb mint egy 27-es FullHD-s esetében, a frissítési frekvencia elég komoly. A viszonylag alacsony felbontást segíthet az FPS-sek magasan tartásában. Teljesen jónak vélem szimulátorozni például, 16:9-nél gyakran lemaradnak a tükrök a renderelésről, a képernyő meg elég nagy már hogy közelítsen egy valódi szélvédőmérethez :DDD

Az ívelt monitoroktól csak addig kell félni, amíg nem szokod meg. Biztos vannak olyan területek, amire nem alkalmas, de játékra mindenképpen. A 650 ezres árat sem tartom földtől elrugaszkodottnak, a 38"-as UWGA gamer monitorokat a piacra dobásukkor pont ennyiért mérték (oké 3840X1600-as felbontással, cserébe nem is 240 Hz-cel frissítettek). Nevezzük ezt az "újdonság árának". Egy-két év múlva csökken majd az áruk, és még könnyebb lesz alájuk hardvert pakolni is.

Igen, nekem is jobban tetszene nagyobb felbontással, gondolom azokat is piacra dobják előbb-utóbb. Minek ellőni minden puskaport egyszerre, alapvető marketing...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#10) VTom


VTom
veterán

Nekem volt 35"-os AOC, VA paneles, 100Hz, 3440x1440. Életem legjobb monitora volt.
Óriási volt az is, a kicsi asztalomon hátrébb kellett ülnöm, kb. egy méterre tőle, hogy belássam.
A 45"-t el sem tudom képzelni mekkora lehet.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#11) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Még a 34"-es ultrawide-om után is nagynak érezném de nagyon kipróbálnám :K

Samsung S23 Ultra 12/512

(#12) sixpak válasza VTom (#10) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem is az van másfél éve, csak 35-ös LG (ugyanaz a panel szerintem), szeretem én is nagyon.
Viszont előtte 3 évig 34 inches UW-al toltam, de az csak 2560x1080 volt....elvoltam vele, nem véletlenül volt meg 3 évig, de így visszagondolva nem volt acélos az a ppi.
És a 45 inchnél szintén probléma lehet ez, ha valaki 34-35-ről vált.

Szerk: én 60-70 centiről nézem amúgy.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Munkához pont jó nekem a 34” 1440p, DE fps játékhoz már túl széles; ahhoz 27” 1440p lenne nekem az ideális ppi-ben is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Kicsit komolyabb felbontást vártam ilyen áron.

06-3o/9759I39

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.