Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Gabi 8906 válasza creed33 (#1099) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Szerintem nem lesz vele gond. :N De ha van rá lehetőséged, vásárlás előtt tegyél egy próba hallgatást MM-ban. :)

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1102) Gabi 8906 válasza creed33 (#1099) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Ez sem tűnik rossznak, bár ezt a típust nem ismerem....

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1103) creed33


creed33
aktív tag

Na most vagyok gondban.Voltam a MM-ben meghallgattam az envayat.Hangminőséggel nincs is gond,de a hangereje nekem kevés :O Tudtam hogy csodát nem várhatok de azért ennél többet vártam.Már gyanakodtam hogy az eladó valamit rosszul állított be,de elvileg meg tudtam hallgatni a max hangerőn.Azt mondta hogy a telefonja hangerejét is maxra tette.
A szomorú és a tanulságos számomra az hogy valamilyen szinten mindenképp zsákbamacska lesz "bármit" is úgy fogok rendelni hogy előtte nem hallgattam meg élőben. :W
Gabi ha az envaya nem volt jó számomra ez a másik ami ráadásul kisebb is biztos hogy nem lesz jó :F
30 körül akartam venni,de sajnos MOST úgy néz ki nem lesz ennyiért ami az igényeimnek megfelelne. :((
Ami még bosszantó hogy 30ért meg tudtam volna venni az MM-ben az envayát.

[ Szerkesztve ]

(#1104) Gabi 8906 válasza creed33 (#1103) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Hát ha ez kevés, akkor bele kellesz nyúlni a zsebbe. Harman Kardon?

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1105) Krill77 válasza creed33 (#1103) üzenetére


Krill77
őstag

Nem ezt mondtam, h nem tul hangos?

A flip 3 hangosabb, azt nem nézted? Tudom irtad, h tul sok a mély de nagy hangerőn elvesz belole.

(#1106) creed33


creed33
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget de kezdek rájönni hogy a hifi tornyomhoz hasonló minőséget várok.Úgy néz ki ezt pár tízezer ft ért nem fogom megkapni hordozhatóban.Nem akarok több tízezer ft ot kiadni úgy hogy kompromisszumot kell kötnöm az elvárásaimmal.Úgy döntöttem egyenlőre kivárok hátha képbe jön egy drágább vagy használtan vagy extra akcióban.

[ Szerkesztve ]

(#1107) Krill77 válasza creed33 (#1106) üzenetére


Krill77
őstag

"kezdekrájönni hogy a hifi tornyomhoz hasonló minőséget várok.Úgy néz ki ezt pár tízezerft ért nem fogom megkapni"
Minden bantás nélkül : melyik pizsamádbn álmodtad, h hifizni fogsz? Lol. Lehet egy jbl xtreme kellene neked. Ezéet irtam, h olcsón meglenne az F4, aztan ha lesz tobb pénzed akkor egy komolyabbat. (Charge 3, harmann stb..)

(#1108) Wendelke válasza Krill77 (#1107) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ezzel maximálisan egyetértek. :R

creed33

Nem vagyok hifista, de szeret(t)em :) jó minőségben hallgatni a zenét, főleg régebbi "old hifijeim" vannak (voltak).

Mondjuk azt :U , hogy hallom a különbséget a cuccok hangminősége között, így merem azt mondani, hogy az F4, ár-érték arányban jó cucc :K .

De az is tény, hogy ezt az ember csak akkor hiszi el, ha meghallgatja, és természetesen nem egyformák az igényeink.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#1109) creed33


creed33
aktív tag

Krill77
Mi értelme lenne megvennem azért valamit mert olcsó,de messze nem hozza az elvárásaimat.Most már tudom kizárt hogy az F4 jó legyen azért a pénzért amibe kerül.Az az igazság hogy idő közben nőttek az igényeim,és úgy döntöttem (ha már nem 2 forintot adok ki) nem adom alább a hifit megközelítő hangzásnál.
Nem tudom még hányszor írjam hogyha külföldről kell rendelni akkor eleve nem jön szóba egy se..... (erre kérlek ne válaszolj ;)

Wendelke
A jó ár arány érték nem elég,ha meg sem közelíti a hangzás az elvárásokat.Ahogy írtam fentebb kizártnak tartom hogy azért az árért amibe kerül jó legyen számomra.

ja a jbl xtreme sem jó nekem Krill itt a válasz miért és hogy jelenleg melyik cucc a kiszemeltem.Kiváncsiak vagytok ugye? :D

[ Szerkesztve ]

(#1110) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék olyan vezeték nélküli hangszórót amit tudok működtetni iphone és pc-ről is. Nagy minőségi igényeim nincsenek, most egy 10 e forintos fadobozos Genius ciripel, ettől jobb nem kell. Aliexpress-en szoktam néha vásárolni ha van esetleg onnan ajánlás nekem az is jó. Tudnátok ajánlani valamit?

(#1111) Krill77 válasza creed33 (#1109) üzenetére


Krill77
őstag

Ha neked egy jbl xtreme sem jo, de kapásbol 30 e ftot szannnál rá, akkor sztem tisztázd le magadbn, h mit is szeretnél, azután kérj segítséget. De ha saját magaddal is zavarban vagy akkor itt senki nem tud segíteni.

(#1112) Krill77 válasza Bazs1981 (#1110) üzenetére


Krill77
őstag

Hi. Sztem ha vissza olvasol kicsit itt rengeteg hasonló áru cuccot emlitenek.

(#1113) creed33 válasza Krill77 (#1111) üzenetére


creed33
aktív tag

Hűha......
Mint láthattad az extrém mellett ott van egy másik hangszóró.
Azért azt nem gondoltam volna hogy nincs annyi logikád ha megjelölök egy drágább cuccot mint kiszemeltet a megvásárlásra akkor már nem 30-at szánok rá.30-at félrerakom és 2-3 hónap alatt hozzárakom a többit.Még az is lehet hogy időközben lesz valahol akciósan és előbb meg tudom venni.
Megköszönöm eddigi segítségedet ;) de a továbbiakban nem tartok rá igényt.Nincs harag ok? ;)

(#1114) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Szerintem ez a BlitzWolf BW-F4 szerintem jó lesz nekem is, igaz arra nem találtam infót hogy együtt működik e a pc-s bluetooth-al és az iphoneval de remélem jó lesz :)

(#1115) Wendelke válasza Bazs1981 (#1114) üzenetére


Wendelke
senior tag

A szifonról nincs tapasztalatom, de a Banggood oldalán úgy emlékszem azt írták, hogy kompatibilisek. A pc-vel meg mennie kell, mert éppen egy netbookról zenét hallgatok az F4-el. :U

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#1116) Krill77 válasza creed33 (#1113) üzenetére


Krill77
őstag

"Azért azt nem gondoltam volna hogy nincs annyi logikád ha megjelölök egy drágább cuccot mint.." Te valamit félre ertettel. Sztem olvasd ujra. Ide jottel 30e ftos határral de egy xtreme sem jo neked. Erre értem de ugy látszik ha nem értesz valamit akkor szereted rávetíteni másra a saját butaságod.
Mindegy a végére megszuletett.

(#1117) Krill77 válasza Bazs1981 (#1114) üzenetére


Krill77
őstag

Figyu a Bluetooth az szabvány. Ha van egy Bluetoothos egérfogód azzal is mennie kell.

(#1118) Bazs1981 válasza Krill77 (#1117) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Laikus vagyok, azért kérdezek annyi hülyeséget... A lejátszó eszközön (pc, telefon) tudom kiválasztani, hogy a Bluetooth-on keresztül jatsza le a pl YouTube - ot?

(#1119) Krill77 válasza Bazs1981 (#1118) üzenetére


Krill77
őstag

A hangszoron bekapcsolod a párosítást es a telo Bluetooth aval parositod. Ezután elinditod a zenét es mar megy is. Legközelebb parositani sem kell csak bekapcs és magatol csatlakoznak. Nagyon egyszeru, mivel a speaker jelzi ha parosodott :)

(#1120) csaszi72 válasza creed33 (#1113) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Hasonlóan voltam én is. ......... vėgül lassan egy éve, hogy nevettem az Onyx Stúdiót.
Imádom!
Aki hallotta mindenki kiakadt. iOS-el vagy más eszközzel hajtanád?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1121) creed33 válasza csaszi72 (#1120) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Windows Phone a platformom.
Az az igazság hogy nulla tapasztalattal vágtam neki a Hordozható hangszóró vásárlásnak.Gabinak hála a fórumról (ezért is vannak ezek a fórumok nem? :)) ) aki felhívta a figyelmem hogy élőben hallgassam meg hogyan szól a hangszóró megspóroltam 30ezer forintot.MM-ben többet is meghallgattam ebben és alacsonyabb árkategóriában ami segített a tisztánlátásban. :K Tőled kell idéznem:minőséget meg kell fizetni,ez újfent igaznak bizonyult.Muszáj soraidat újra betennem.

"Meghallgattam cimborák, kollégák más más kínai termékét.
Nekem az a véleményem, hogy a minőséget meg kell fizetni.
Nem fog csalódást okozni.
Drágább ugyan de nem agyalok azon hogy nem lett e volna jobb, vagy nem kellett e volna másik.
Továbbra is vallom, el kell menni üzletbe, több félét meghallgatni és úgy dönteni.
Ez sajnos a kínai termékekkel nem nagyon fog menni."

Maximálisan egyetértek! :C
Az én kiszemeltem is Harman/Kardon,a go+play mini.Persze ha bejön a képbe hasonló minőség hasonló árkategóriában ami még jobban elnyeri a tetszésemet ez még változhat.Ha összeraktam az árát és nem találok jobbat akkor ezt veszem. :K

(#1122) Ranek01


Ranek01
csendes tag

Sziasztok!

Mekkora akciórka lehet számítani Fekete Péntek alkalmából? (pl Amazon) Tavaly milynek voltak?

(#1123) csaszi72 válasza creed33 (#1121) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:R
Go+play-t sajna nem volt módom meghallgatni.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1124) ducsidu


ducsidu
senior tag

Sziasztok!

Bluetooth hangszórót keresek 15-20 ezer forintért. Elektromos zenét hallgatok leginkább (főleg trap), ezért az erős basszus fontos lenne. A topikot gyorsan átfutva a Proda X6 jó választásnak tűnik de annak elég gyenge az akksija. Mik a legjobb konkurensei?

A segítséget előreks köszönöm! :R

(#1125) Krill77 válasza ducsidu (#1124) üzenetére


Krill77
őstag

Jókapáson van pár flip 3 20 körül. Van amire 10 ho gari van még. De itt a fórumon is írtak párat.

(#1126) ducsidu válasza Krill77 (#1125) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszi, utánanézek :R

(#1127) Darahian válasza Krill77 (#1065) üzenetére


Darahian
tag

Na megjött a VTIN Punker! :C
Kezdem is az elején: egy JBL Clip tulajdonosaként kicsit többre vágytam bluetooth hangszóró téren - aztán egyetlen, itt a fórumtopicban eltöltött nézelődést követően sikerült kiszúrnom, hogy francizj hozzászólásában említett VTIN 20W Punker 55%-al le van értékelve - annyira, hogy gyakorlatilag lopás kategóriába esik.
Mit mondjak, megglátni és megszeretni egy pillanat műve volt :DDD
Feltúrtam a netet néhány véleményért, és arra a meglepő véleményre jutottam, hogy a termék nem létezhet.
Ilyen jó áron ennyire agyondicsért cucc márpedig nincs.
Nosza, családi segítséggel (Londonban dolgozó sógornőm nagy amazon-guru :D ) beruháztam egyre.
És most itt van. :K
Először arra gondoltam, hogy technikai specifikációkkal (méretek, súly, ilyesmik) nem untatnám a nagyérdeműt. De talán mégis: 438 grammos súlya és 181 milliméteres hossza még az okostelefonokhoz szokott zsebek tulajdonosait is gondolkodóba ejti. De hátizsákban tökéletesen elfér majd :D.
Talán pár szót még a 4.400 mAh-os akksijáról, ami 4.200 órás rendelkezésre állást, és kb 25 óra folyamatos üzemidőt ígér. Meg 6-8 órás teljes töltési időt. Jézusom. Komolyan elkezdtem agyalni, hogy van-e lehetőségem külső akksiként működtetni a Lumia 735-ösömhöz. (a lumia kapcsolatról később)
A hangszóró körben gumírozott, gombjai, töltőnyílása és 3,5 jack csatlakozó nyílása is rejtett, a fényképezőknél is megszokott gumiajtóval.
És hogy a hangja...?
Nos, itt azért vannak voltak problémáim, elmondom miért.
Mivel minden hangtechnikai tudásnak híján vagyok, igyekszem a tesztelt zeneszámokkal körülírni a tapasztaltakat. Egy átlagos fülessel utánamehettek a körülírt hangtartománynak...
1. próba:
Operaház fantomja - jól ismert melódia.
Hát basszus, komplettben szétesett úgy ahogy volt.
A mély hangoknak nyoma sem volt, a magasak meg szálltak minden felé.
Csodálkoztam.
Hol vannak a mély hangok???
2. próba:
David Bowie - I'm deranged
Nem volt az igazi, a kicsalogatandó mélyek valahogy nem jöttek át. Bowie üvöltött, a zenéből ismert mély hangok sehol. Itt azért elkezdtem csapongani...
Hallgattam már mindent, kerestem a jól megszokott hangzásokat. Nem az überbasszust, hanem a megszokott hangzásokat, komfortzóna meg minden. De valahogy minden szétesett.
Keresgéltem én mindent ami eszembe jutott.
Végül EGY ponton valami megdobbant bennem, pontosan ott, ahol a Metallica One c. számában az a laza lábdobos rész van.
ÉS ÁTJÖTT 'AZMEG!
Bocs.
Szóval meghallottam.
Ott volt a hangszóróban.
Kerestem tovább.
Túrtam, kikerestem, hallgattam. Nem jó.
Már kezdtem komolyan csalódott lenni, mikor megtaláltam azt a zenét ami konkrétan átjött minden eddiginél szebben. Nem meglepő módon szintén Metallica volt. Until it Sleeps. Mivel ismerem a Load c. albumot oda-vissza, tudtam hogy ezt megtaláltam.

És a hangszóró életre kelt.

Azóta is hallgattam, a basszus nem igazán jön át, túlhajtani meg nem ildomos. Bluetoothon nem vezérli a telefonom az equalizert, drótón meg utálom hallgatni. (akkor minek a bluetooth szabadsága, nemde?)

De hogy milyen szép telt hangjai vannak?!
Elégedett vagyok a vásárlással.

Apróbb kellemetlenség, hogy kb 30 cm-ről szemben tartva érvényesül a sztereó hatás, szóval nagyjából sose. De megbocsátható.

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#1128) Krill77 válasza Darahian (#1127) üzenetére


Krill77
őstag

Akkir nem egy telitalálat, ugy tunik!? Járatni is kell ezeket illetve van egy hangero szint ahol a legjobban szólnak.

(#1129) csaszi72 válasza Krill77 (#1128) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Hát nekem szóljon olyan szépen és jól 20%-on is mint 100%-on.
Mondjuk lehet az én igényeim nagyok. :DDD :R

@Darahian: köszönjük a tapasztalat megosztásod! :R

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1130) Krill77 válasza csaszi72 (#1129) üzenetére


Krill77
őstag

Pedig a Bluetooth hangszóróknak pont az a heppje, h egy kisebb intervallumban szolnak jol. Hisz vagy leszabájoz az elektronika, vagy torzít, alacsony hangeron meg hiányzik a hangok fele. :)
Sajnos úgy tűnik ez a cucc nem igazan ajanlott, lehet jobban járt volna sok mással ami ide be lett irva. Pl a monic es annak az osszes klónja. Ezek határozottan basszusosak.

[ Szerkesztve ]

(#1131) Gabi 8906 válasza Darahian (#1127) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Telo függő nagyon a hangzás. Majd próbáld ki mással is. :) Nekem most Huawei p9lite után egy Lenovo 7010 van, hát mit mondjak teljesen más :) (Dolby Atmos)

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1132) Krill77 válasza Gabi 8906 (#1131) üzenetére


Krill77
őstag

Nehezen hihető, h telo függő. Inkabb a tamogatott szabványokban keresendő az ok. Az atmos egy tér hangzás, persze, h megváltozik a hang. Viszont ott magának a hang anyagnak is masnak kell lennie. Blu ray lemezeken van atmos hangsáv. Meg kell hozzá atmos hangzást visszaadni tudó hangfal szett.

(#1133) Darahian válasza Krill77 (#1128) üzenetére


Darahian
tag

Ez így nem igaz hogy nem eg telitalálat, van egy csomó olyan tulajdonsága ami tuti. Voltak még további meglepetések - igazából egyik ámulatból a másikba esek mióta használom.
Letettem például az étkező asztalra.
Ettől elkezdte megduplázni a közép-, és magas tartományt. WTF? Mint amikor szarráégsz a tóparton mert elfelejted hogy a víz visszaveri az UV fényt.
Felvettem újra a kezembe, minden oké.
Vagy még egy: szinte mintha kívánná a rendszer hogy azon a karabineren lógjon, mert úgy megint teljesen más hangzása van. Miután rácsodálkoztam hogy mennyivel teltebb a hangja mint a kis JBL Clip-nek, a JBL-t már nem is akarózott többet bekapcsolni sem. Azok a zenék, amik rengeteg emberi éneket tartalmaznak (pl a Creep), úgy átjönnek hogy libabőr kerülget. Ha asztalos lennék pl, simán készítenék egy olyan karosszéket, aminek a háttámlájába bele lehetne pattintani ezt a hangszórót, úgy tarkó magasságban. Közelről, megfelelő pozícióban (ahol ugye érvényesül a sztereó hangzás is - 18 cm-es legnagyobb méretnél azért ez picit leredukálja az effektív távot) tökéletesen kijön minden.

A hiányérzet abból adódik, hogy amikor izmosabb basszussal megáldott zenét hallgatok, szabályosan ugrál ugyan a kezemben a hangszóró, de olyan érzés mintha csak egy reflexnyílás hiányozna a basszusnak.

Lehet varratok neki egy kis babzsákot, mert úgy megint máshogy muzsikál.

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#1134) f(x)=exp(x) válasza Krill77 (#1132) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Nehezen hihető, h telo függő."

Pedig hidd el, nagyon is függ tőle.

(#1135) Krill77 válasza f(x)=exp(x) (#1134) üzenetére


Krill77
őstag

Miben?

(#1136) f(x)=exp(x) válasza Krill77 (#1135) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Dinamikában, hangerősségben stb..
Szerencsés vagyok, mert van lehetőségem 5 bluetooth hangszórót kipróbálni tucatnyi eszközzel. Pl. az én Xiaomi hangszóróm egy Sony Compact Z-vel szól a legjobban, olyannyira, hogy egyes számoknál nem lehet max.-ra tekerni a hangerőt, mert "kattog", ugyanis olyan erősen szól, hogy a felső hangszórórácshoz hozzáér a membrán. Míg egy kínai csodánál erről szó sincs, laposan, halkan szól.

(#1137) Krill77 válasza f(x)=exp(x) (#1136) üzenetére


Krill77
őstag

A hangero az ok. De hangzás alatt hang minőséget ertek inkább. Az meg fura, h a szabvány jel mégis más.

(#1138) -szabi- válasza -szabi- (#1071) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Mint írtam október 21-én megrendeltem ezt: Sumvision Psyc Monic.
Megjött most csütörtökön, 13 nap alatt.
Mint HardRic fórumtárs én is ebay, phsselby-től rendeltem.
Amit fizettem érte szállítással együtt: £47.66 GBP, 17244Ft.

A csomag kissé megnyomorodott az úton:

Szerencsére a tartalma rendben volt, sérülésmentes.

A szerelésre semmi panasz jól össze van rakva, masszív burkolata és súlya van.
Majd gyorsan kipróbáltam.
Először mostani telefonommal egy 735-s nokiával.
Minden rendben ment párosítás gyorsan zökkenőmentesen és minden funkció (zene megállítása, léptetése, hangerő-szabályzás) működött a szobán belül sehol nem szakadt meg a bluetooth kapcsolat.

Aztán régi telefonom következett egy C7-s.
Párosítás rendben megtörtént, de a telefon nem tudta a hangerőt ebben a módban szabályozni, csak a hangszóró szabályzója működött.
Ennek következményeképp maximum hangerőn szólalt meg.
Meglepett a hangereje méretéhez képest van neki és semmi torzítást nem tapasztaltam.

Harmadik teszt egy régi bluetooth PC adapterrel történt. (kb. 10 éves)
Nah ez nem volt zökkenőmentes, párosodtak, de akármilyen közel raktam a hangszórót akkor sem volt folyamatos a zene lejátszás.

Ezután vissza 735-s és ment lemerülésig.
Első hallgatásra soknak találtam mélyet, illetve meglepőnek miképp jön ki belőle ennyi.
Viszont kissé erőltetettnek éreztem.
Próbáltam ide-oda rakni a szobában esetleg változik e a hangja.
Érdekesség mikor az asztalra tettem érezni lehetett a mély rezegtet.
Szóval nem mindegy hol van, jobban-rosszabbul szólt de nem az igazi.
Aztán pár óra alatt elkezdett bejáratódni, javult a hangja.

Nem volt elvárásom, hogy hifi-zni lehessen vele így amivel összehasonlítottam:
Philips CD-s rádiómagnó kb 10 éves.
Annál szebben szól, részletesebb, teltebb a hangzása.

Majd pc-s hangszórómmal hasonlítottam össze ami egy logitech z313.
Nincs szégyenkezni valója mellette, ugyan más a hangja.
Nem lehet azt mondani egyik jobb vagy másik, mindkettő hangzásával elégedett vagyok.
Nem tudom mennyi delej volt gyárilag, de 5 óra alatt lemerült.
Éjszakára töltőre tettem.

Reggel indult az üzemidő teszt.
Hangerejét maximumra tekertem a telefon hangereje 2/3-ra volt állítva.
Így olyan hangerőn szólt ami már hangosabb mint amin alapból zenét hallgatok viszont még lehet normálisan beszélgetni anélkül hogy meg kellene emelni a hangomat.
Ezen beállításokkal 5ó15p működött amikor elkezdett villogni a merülést jelző led.
Működött még további 1ó25p mikor is egy-két alkalommal megakadt a lejátszás.
Innen már nem volt sok hátra 10p és lemerült.
Összesen 6ó50p működött.

Feltöltésére egy telefon töltőt használtam ami 5V 500mA-t tud.
Ezzel 5ó40p tartott a feltöltés, ha jól értelmezem a visszajelzést.
Itt kissé el vagyok bizonytalanodva.
Folyamatos narancs fény jelzi, hogy tölt.
Azt hiszem villogó narancs fény talán azt jelzi, hogy nem tölt már, de töltőn van.
Ebből a szempontból a kezelési utasítás lehetne részletesebb.
Legközelebb másik töltőt használok az 700mA tud, kíváncsi vagyok mennyivel gyorsabb.

Sajnos csak ezekkel tudtam összehasonlítást végezni.
Jó lenne más bluetooth hangszórókkal is összehasonlítani, főképp amik közül végül ezt választottam. :)

Valamikor majd a hangerővel is eljátszok picit mit tud a többiekhez képest.
Viszont összességében elégedett vagyok vele.

Bocs ha kicsit sok lett a szöveg. ;)

üdv

(#1139) Krill77 válasza -szabi- (#1138) üzenetére


Krill77
őstag

Se telot se speakert ha lehet ne hagyj töltőn. Rosszat tesz az akkunak. A monicban nincs nagy akku, túl sokáig nem birja. Egyébként nagyon jo a foto amin ki van pakolva. Elfogadnám én is.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Gsx-rr válasza Krill77 (#1139) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na ne!!!! Ugye ezt a mai li-ion li polimer korszakban nem gondolod komolyan!
Minden telefonban es altalaban eszkozben van elektronika ami ilyenkor szabalyozza es lekapcsolja a toltest es nem folyamatosan ugyazt a toltest kapja a telefon miutan mar fel van toltve!

[ Szerkesztve ]

(#1141) Gabi 8906 válasza Krill77 (#1137) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Nem hiába van telo tesztnél kiemelve milyen dac van benne.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1142) Krill77 válasza Gsx-rr (#1140) üzenetére


Krill77
őstag

Az lehet. Csak ha 99 re lemegy akkor ujra fullal megy. Es egész este 99 es 100 kozt ugral. Nem hiába tanácsolja a sony, h 80 körül vegyuk le a töltőröl. Azt hiszem egy frissitést is adtak ki amiben ez kapcsolhato muálisan. Illetve egy Bluetooth speaker használati utasításában olvastam is, h ne hagyd töltőn! Vannak komoly cikkek errol. Olvass utána.

[ Szerkesztve ]

(#1143) Krill77 válasza Gabi 8906 (#1141) üzenetére


Krill77
őstag

De Bluetooth on keresztul minden telonak ugyanazt a 0 - 1 szamsort kell elkuldenie, nem? Mivel szabvány a dolog, azonos mp3 esetén azonos jelet (szamsort) kuld a speakernek.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Krill77 válasza Gsx-rr (#1140) üzenetére


Krill77
őstag

http://m.hvg.hu/tudomany/20150914_okostelefon_akkumulator_hogyan_toltsem

[ Szerkesztve ]

(#1145) Gabi 8906 válasza Krill77 (#1143) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Azt nem tudom, de füllel hallható a különbség.(Vezeték nélkül is.)

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#1146) -szabi- válasza Krill77 (#1144) üzenetére


-szabi-
őstag

Úgy tudtam az akksik élettartamát a töltés-kimerülés ciklusa befolyásolja.
Minél kevesebb annál tovább működik, ezért teljes kimerülés majd feltöltést érdemes használni.
Így kevesebb a ciklus tovább lesz használható.
A linkelt cikk pont az ellentétét állítja, ezt nem tudtam, majd odafigyelek rá.

üdv
szabi

(#1147) f(x)=exp(x) válasza -szabi- (#1146) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jobb későn rájönni ezekre a dolgokra, mint soha... :)

(#1148) -szabi- válasza -szabi- (#1138) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ma megcsináltam a hangerő tesztet.
Psyc Monic-ot ahhoz tudtam nézni ami itthon van.

Első a már említett Philips AZ2060 cd-s rádiómagnó 15 éves korban van.
Max hangerőn psyc többre képes viszont akkora különbség nincs mint amit a számadatok sejtettek.
Mivel philips 2x2W míg psyc elvileg 2x10W.
Hangzásban egyik sem marad alul másikhoz képest, nekem psyc jobban tetszett.

Következő Philips AS405 midi rendszer, 24 éves.
Teljesítménye 2x15W ráadásul régi világ gyermekeként nagy hangszórói vannak.
Kora már hallatszik a hangján és kimaxolni sem lehet, de így is nyert hangerő és minőség tekintetében egyaránt.

Aztán jött PC-s hangszóróm logitech z313, 2.1-es rendszer, 2x5W a hangszórókon plusz 15W mélynyomón.
Psyc egyértelműen alulmaradt hangerőben és hangminőségben is.
Mélynyomó nem leválasztható pedig úgy jó lett volna még kipróbálni.

Eddig sem voltam fair psyc-vel, de csak ahhoz tudom mérni ami itthon van.
Szóval végére hagytam a teljes igazságtalanságot, mit tud Philips HTL3140 soundbar mellett.
Azt hiszem nem kell ragoznom. :)

Ezzel végére is értem a tesztelgetésnek.
Utólag látom kissé felesleges volt, mert saját kategóriájában kellene megméretni.
Sajnos erre lehetőségem nincs, pedig jó lenne összenézni BlitzWolf F4, Jam Heavy Metal és Philips BT6000 típusokkal,mivel közülük választottam.

üdv

(#1149) hatpersze válasza -szabi- (#1148) üzenetére


hatpersze
tag

Ha Dunaújvárost útba tudod ejteni (Kalocsa-Veszprém) akkor egy Jam Heavy Metalt, és egy Xqbeat 2.0 xqisit-et fel tudok ajánlani próbálgatni (: a Jam-ben kb 10-15 óra használat van, az Xqbeat többezer órát ment folyamatosan töltőn, váltakozva tyúkbélen és bt-on hajtva. Hónapok óta csak porosodnak itt, kb egy hétre tudom őket nélkülözni... (:

(#1150) -szabi- válasza hatpersze (#1149) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi az ajánlatot. :)
Másik, rövidebb útvonalat használok.
Korábban írta valaki jam metal ugyanazzal a belsővel bír mint psyc.
Xqbeat 2.0 xqisit rá kellett keresnem, nem ismerem.

Viszont adtál egy ötletet, érdemes volna összedobni ezt a pár hangszórót ami ebben a kategóriában versenyez a PH-s tesztelőknek egy cikk megírására. ;)

üdv
szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.